Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fundusz Alimentacyjny wraca do łask

Fundusz Alimentacyjny wraca do łask

Money.pl / 2006-11-06 08:22
Komentarze do wiadomości: Fundusz Alimentacyjny wraca do łask.
Wyświetlaj:
wieśniaczka / 89.238.11.* / 2007-06-11 12:55
A moim skromnym zdaniem wszystkich tych co nie płacą alimentów powinni kierować na przymusowe!!!!! prace:) zrobić to potrafi a płacić to nie:( niech z*********** dla państwa a nie robią na czarno i ściemniają!!!!!!! że kasy nie mają!!!!! ale cóż mamy premiera kawalera bez dzieci i ten tynki łinki nie wie o co chodzi bo cham zarabia kilka tysięcy i go to nie dotyczy gbór jeden myśli tylko o sobie i już!!!!!
k** / 85.219.217.* / 2007-08-12 11:49
wszystkich pod waronkiem ze wiesz gdzie takiego tatusia odszukac:( ojca mojego dziecka nie ma najnormalniej w swiecie jest nie uchwytny ....
samotna matka / 83.12.189.* / 2007-09-24 11:23
Mam dwóch synów , sam dzieci wychowuję, starszy synek jest chory na nieuleczalną chorobę powodującą regres umysłowy i fizyczny / ma 16 lat i bardzo krótkie życie przed sobą / przykre jest , że jest Polakiem , ja nawet w minimum nie jestem w stanie stworzyć temu dziecku godne warunki życia, ja chętnie pracowałabym mam skończone wyższe studia, ale poświęciłam się dziecku , bo go nie chcę oddać i mam żal, do polityków bo pięknie tylko mówią ,a takie dzieci jak mój synek powinny rodzić sie w bogatych domach tych polityków i wtedy zapewne szybko były by dla nich pieniądze , mam tylko taką nadzieję , ze kiedyś każdy musi odpowiedzieć za swoje życie i, dlaczego znowu krzywdzicie te dzieci , one nie mogą same się bronić , dlaczego jest ich los tak obojętny, przykre , przyke , przykre i.
AKBS / 89.78.72.* / 2007-09-08 22:52
od tego żeby go znalezc jest policja mi się udało chociaż też nikt nie wiedział gdzie jest.... a dzieckiem nie interesował i go nie widział od 3 lat teraz złożyłam wniosek do prokuratury o to że się uchyla od płacenia. jak go doprowadzili to chciał wyciąc numer że ja go do dziecka nie dopuszzczam i pech chciał że od lutego jest pozbawiony praw rodzicielskich i nawet o tym nie wiedział taki kochany tatuś
Córka / 84.10.229.* / 2007-05-06 13:37
Ja mam dość. Nie dość, że tych pieniędzy w ogóle nie ma, to jeszcze tak marne grosze się dostaje, że to porażka. Ja jestem skazana utrzymywać się w tym momencie sama. Chodzę dziennie do szkoły i pracuję i co ja mam niby powiedzieć? Bo mój głupi ojczulek ma mnie w głębokim poważaniu. Jeszcze z tego wszystkiego. Ktoś powinien tym wszystkim "kochanym" ojcom spuścić taki wpier*** że by popamiętali. On nawet nie wie ile mam lat?! Porażka i skur***syństwo!
simon75 / 2009-02-28 11:28
Jestes stanowczo arogancka osoba,ja bylem wychowywany przez obojga rodzicow,ale nasza sytuacja finansowa byla kiepska ,juz od szkoly podstawowej dorabialem aby pomoc rodzicom ,i bylem z tego bardzo dumny,w tej sytuacji nie chodzilo tylko o mnie ale o cala moja rodzine,zal mi osob ktore mysla tylko o sobie ,,,,
gtyrd / 86.3.246.* / 2007-04-02 18:42
Jak mam przyznane po 300zł na dwoje dzieci to z funduszu dostanę 600zł, czy max. 500zł ???
aka / 78.154.82.* / 2007-07-30 19:37
jak masz zasadzone 300 to dostaniesz 300
Zdrowy rozsądek / 148.81.183.* / 2007-03-12 16:04
Bez komentarza....to wszystko jest porąbane! Według tego co napisaliście....te co mają alimenty leserują i niedbają o dzieci, a te co ich nie mają żyją poniżej godności...ale gdyby je dostały to zapewne by lesterowały! Zlot Matek Polek i Szowinistów! Ja sama mam Syna, który ma 8 lat, wychowuje Go sama i nigdy grosza od faceta nie dostałam! Na początku próbowałam od niego wyegzekfować kase...ale to nie ma sensu....pote,m dałam sobie spokój! Trzeba się nie poddawać tylko pracowac i żyć........ a na nie płacących alimenty.... mam inny pomysł....pozbawiać ich możliwości posiadania więcej dzieci..... to kara na miarę przestępstwa....skoro i tak alimentów ściągnąć się nie da....to chociaż miejmy satysfakcje...że już nie będzie miał przyjemności..... Nie płaci np. przez 2 lata....areszt, operacja i dziękuję! Gwarantuję że pozostali WSZYSTKIE ALIMENTY spłacą i to z odsetkami!!!!!
AKBS / 89.78.72.* / 2007-09-08 23:43
DOBRE!!!!!!!!!!!!! BRAWO!!!!!!!!!!!!!
pokrzywdzona / 82.177.1.* / 2007-05-18 11:38
Brawo!!!!! Bardzo dobry pomysł.Raz na zawsze zrobic porzadek z nimi!!!!!!
porzucona / 83.7.140.* / 2007-06-28 17:25
Jestem za jamam dwoje dzieci a mój były już czworo powinni go wykajstrować
AKBS / 89.78.72.* / 2007-09-08 23:21
chyba wiem czemu !!!!!!!!! nie wiem czy to prawda ale słyszałam że powyżej 5 dzieci nie ścigają za alimenty
BEZA / 83.28.51.* / 2007-03-09 08:10
MOI DRODZY. SZCZERZE WĄTPIĘ W SKUTECZNOŚC POWRACAJĄCEGO DO ŁASK FUNDUSZU-POBĘDZIE KILKA CHWIL I ZNIKNIE BO ZAPEWNE OKAŻE SIĘ,ŻE NIE MA W BUDŻECIE PIENIĄZKÓW, KOLEJNI "MĄDRZY" ZACZNĄ WYBRZYDZAĆ...MOJA CÓRKA MA 20 LAT. NIGDY NIE DOSTAŁA ALIMENTÓW OD OJCA (PRZYZNANE 440 ZŁ), KIEDYS CZĘŚC WYPŁACAŁ FUNDUSZ, POTEM BYŁA JAKAĄ ZALICZKA 170 ZŁ, A TATUS NADAL CHODZI Z WYPIĘTĄ GŁOWĄ I MA SOBIE WSZYSTKO DALEKO W NOSIE. MÓWICIE TU O ŚCIĄGALNOŚCI, KARACH, ZABIERANIU PRAWA JAZDY.....PRZECIEZ TO BZDURY!!!MÓJ BYŁY MĄŻ NIE PRACUJE OD LAT, MA KILKA WYROKÓW ZA NIEOŁACENIE ALIMENTÓW AKE NIE WIEDZIEĆ CZEMU DOSTAJE JE ZAWSZE W ZAWIESZENIU, GDY PONAWIAM SPRAWĘ BO NIE WYWIĄZUJE SIĘ Z WYROKU, TO MOJ WNIOSEK LEZY W SĄDZIE DO CZASU WYGAŚNIĘCIA "PRÓBY" .KOMORNIK-NIE WIEM CO DOTYCHCZAS ZROBIŁ OPRÓCZ NAKAZANIA MI ZNALEZIENIA MAJĄTKU EKS MĘŻA W GMINIE 200 KM ODLEGŁEJ ODEMNIE...TEGO TEZ NIE MOGŁAM ZROBIĆ BO JEST OCHRONA DANYCH I JA JAKO OSOBA FIZ. TEJ USTAWY NIE MOGE ZŁAMAĆ. GDY CÓRKA SKOŃCZYŁA 18 LAT SĄD WEZWAŁ JĄ NA ROZPRAWĘ KARNA I TAK SPONIEWIERAŁ ŻE NIEWINNE DZIECKO WYBIEGŁO Z SĄDU Z PŁACZEM I PRZEZ 2 DNI NIE WYCHODZIŁO Z DOMU.TO WSZYSTKO GRANDA. RAZ W TYGODNIU WYSYŁĄM EKS MĘZOWI PO 10 OFERT PRACY Z GAZET, PORTALI, OGŁOSZEŃ, ALE ON MÓWI,ŻE ON "CZEKA WŁAŚNIE NA ODPOWIEDNIĄ PRACĘ", PRZECIEZ W TYM KRAJU NIE MA POJĘCIA NAKAZU PRACY DLA OBIBOKÓW!! MOJA CÓRKA STUDIUJE ARCHITEKTURĘ, MA CERTYFIKATY Z 2 JĘZYKÓW OBCYCH, JEZDZI KONNO I JEST MĄDRĄ , WARTOŚCIOWĄ OSOBĄ. SZKODA MI ŻE TO TYLKO MÓJ UDZIAŁ I DELIKATNY (170 ZŁ ZASIŁKU ALIMENTACYJNEGO )PAŃSTWA PODATNIKÓW.CZY CI KTÓRZY WYGŁASZAJĄ KPIĄCE KOMENTARZE WIEDZĄ, ILE KOSZTUJE WYKSZTAŁCENIE DZIECKA, SPRAWIENIE, BY NIE CZUŁO SIĘ GORSZE WŚRÓD RÓWIEŚNIKÓW, BY MOGŁO UCZESTNICZYĆ W PŁATNYCH WYJŚCIACH DO TEATRU, KINA ITP? ZARĘCZAM ,ŻE TO WIĘCEJ NIŻ 170 ZŁ ZASIŁKU!!! A NAWET 300 ZŁ OBECNIE (PONOŚ- NIE WIEM, NIE CHCE Z TYM MIEC JUZ NIC WSPÓLNEGO, SAMA WYCHOWAŁAM DZIECKO I SAMA JE WYKSZTAŁCĘ!) I MAM NADZIEJĘ,ŻE PO STUDIACH ZNIKNIE Z TEGO WSTRĘTNEGO, PODŁEGO, BEZPRAWNEGO KRAJU ŁOTRÓW I ZAPOMNI O TYM CO JĄ SPOTKAŁO OD TATUSIA, PAŃSTWA PRAWA I SĘDZIÓW. POZDRAWIAM WSZYSTKIE TE PANIE, KTÓRE MAJĄ NADZIEJĘ,ŻE TEN NIBY NOWY FUNDUSZ IM W CZYMKOLWIEK POMOŻE. (RADZĘ, PÓKI MACIE SIŁY UCIĄC SWOIM BYŁYM MĘZOM TO CO JESZCZE IM ZOSTAŁO, W OBRONIE WŁASNEJ OCZYWIŚCIE, TAK, BYŚCIE I WY NIE TRAFIŁY ZA KRATKI A NIE ON ZA TO JAKIE PRZESTEPSTWO WOBEC WLASNEGO DZIECKA LATAMI POPEŁNIAŁ. A PROPOS , MYSLĘ,ŻE POWOLNE, STOPNIOWE I Z PREMEDYTACJĄ ZNĘCANIE SIĘ NAD DZIECKIEM-BO NIE ŁOZENIE NA NIEGO, TO W TYM PRAWIE PRZESTĘPSTWO,PRAWDA?)....
izunia82g / 83.23.69.* / 2007-08-04 15:57
witam popieram w kazdym slowie sama mam 3 dzieci z poprzedniego związku odebrano mi alimenty zaliczkę wlaściwie tylko przez to ze wyszlam ponownie za mąż za innego faceta fajnie nie winne dzieci i moj mąz na tym oberwali chod ż z drugiej strony powinni przywrócić funduszdla takich kobiet np jak my bo urzednicy mają nas głęboko w dupie a od prawie 3 lat nie widze zlotówki na dzieci niektórzy specjalnie brali rozwodyseparację by od pańswa wyludzać pieniądze szkodatylko że ich nie kontrolowali czy nie żyją w konkubinacie co w przepisachzabranialo przebywać w jakim kolwiek związku uczciwością daleko sie nie zajdzie wieszcie mi.........prokurator jak wnioslam sprawę uznal że nie placenie alimentów nie jest przestępstwem karalnym paranoja niech przywrocą fundusz nie winne dzieci dostaną to co powinny a niech oni ścigaja dłużników bydż moze wreszcie poslowie zrobią taki projekt że ściągną to co nalezy sie naszym dziecią kto glodu nie przeżył ten nie wie co to jest
AKBS / 89.78.72.* / 2007-09-08 23:29
mi komornik powiedział że prokurator bieże się za sprawe po trzecim doniesieniu do prokuratury teraz składałam 2 raz i udało sie poszły akta z policji z zarzutem ciekawe co na to prokurator, a co do Ciebie to wszystko zależy od komornika i policji co napiszą w aktach a sprawe można zgłaszac po tym jak minimum 3 miesiące nie płaci i tak bez końca tylko nerwy trzeba miec silne i brac ich na litośc
ZAWIEDZIONA / 83.22.161.* / 2007-07-25 22:25
Popieram Pani wypowiedz .Mój były mąż robi wszystkich w konia pracuje na czarno osiąga lepsze dochody niż ja ,która pracuje legalnie ismieje się z POLICJI, KOMORNIKA I ZE MNIE!!!!!!! A cierpi tylko dziecko.
pokrzywdzona / 82.177.1.* / 2007-05-18 11:42
Bardzo dooooooooodrze piszesz kochana.Jestem w podobnej sytuacji i popieram Cie w 500 %
sunlady / 83.238.200.* / 2006-11-13 15:28
Do ETI - w kazdym miejscu znajdzie sie ktos kto bedzie chciał zarobic (taki juz jest Polak) nie mniej jednak nie mozesz wrzucac wszystkich - w tym przypadku - kobiet do jednego wora. Wiekszosc od wielu lat nie dostaje alimentów i kombinuje jak utrzymac dom do "konca miesiaca". Mam wrazenie, że nie byles/łas w sutuacji, w ktorej musiałbys/łabys sie zastawnowic czy kupic lekarstwa czy moze jedzenie a moze w tym miesiacu zaplace czysz. Nawet nie wiesz jak duzo dla samotnej matki znaczy te 300 zł. Dla mnie osobiscie nie wazne skad dostane kase moze mi ja przynosc i Św. Mikołaj. Tu chodzi o to aby była. Jezeli ustawodawcy nie sa w stanie inaczej rowiazac problemu (np. poprawic sciagalnosci - obawiam sie ze kosztowałoby to wiecej) to moze placic mi fundusz. Nie ukrywam ze jestem za karami dla "migajacych" sie tatusiów ale to nie ten kraj...
sunlady / 83.238.200.* / 2006-11-13 14:54
Gdzie mozna znalesc projekt tej ustawy? Na stronie PIS nie znalazłam, czy moze komus udalo sie go gdzies w necie znalesc?
kacha / 83.8.99.* / 2007-02-22 10:30
moze tak zacza sprawdzac matki biorace alimenty na co to wydaja!!!czy to naprawde idzie na dzieci!!!dlaczego nie ida do pracy??? z lenistwa. niech rzad weznie sie za te wspaniale matki polki!!!!!!!!!
boża / 87.205.217.* / 2007-09-10 11:14
przepraszam ja pracuje za całe 700zł m-cznie i otrzymuje od byłego całe 80zł zamiast 800zł więc nie wkładaj wszystkich do jednego worka.Mnie tez denerwują matki co korzystają tylko z mopsu i śmieją się innym w twarz jak one się ustawiły.Tylko jaka przyszłość czeka ich dzieci skoro nauczone są tylko brać i brać.
AKBS / 89.78.72.* / 2007-09-08 23:14
nikomu zle nie życze nie wiesz co mówisz i obyś nigdy nie musiała się przekonac jak to jest jak się liczy każdy grosz bo w większości przypadków to jest tak że kobieta siedzi w domu ma te 360 zł zaliczki i rodzinnego tak, a pójdzie do pracy dostanie z biedą 600 zł i z tego 200 - 300 przedszkole zostaje 300 zł i co z tym zrobic zapłacic mieszkanie, światło czy dac jesc dziecku czy mu ubranie kupic i co /? lepiej siedziec z dzieciakiem w domu. Ale jeżeli chodzi o te co mają po 5 dzieci i korzystają z opieki bo chłopa nie mają to mnie szlak trafia pocholere tyle dzieci robiły no cóż po co pracowac jak można d.... nadstawic i opieka da a po drugie to jeżeli matka pije to wg państwa też jej trzeba pomuc bo to chorobai zamiast jej zabrac dokładają - paranoja ale pamiętajcie ŻYJEMY W POLSCE a nie w normalnym kraju
gg.beata / 83.30.9.* / 2007-08-06 17:10
Co 300 zł.wydaje ci się że to jest dużo na dziecko.Mam córkę która ma 15 lat i tatuś jej ani razu nie dał dodatkowo żadnych pieniędzy na jakiekolwiek wyjazdy na kolonie czy obóz, juz nie mowiąc o tym że kieszonkowe na kolonie dałby a chyba wiesz ile taka kolonia kosztuje.Nie płaci alimentaów w całości.Ja jestem niepełnosprawna i pracuję na utrzymanie nas.I co,wszystko kosztuje nie, a wykształcenie jej żeby była kimś kiedyś to nie liczy się, na dodatkowe jakieś lekcje np.j.angielskiego nie stać mnie.
beciątko / 83.23.69.* / 2007-08-04 16:01
weż sie wal kacha ja wychowuje dziecko nie niepelnosprawne i jak niby mam iśc do pracy
ZAWIEDZIONA / 83.22.161.* / 2007-07-25 22:36
Powiem ci coś KACHA nie życzę ci być w tej sytuacji co te samotne MATKI .Może są takie które naciągają przepisy ,ale większość jest takich co każdego dnia zastanawiają się czy moga dziecku kupić loda czy też lizaka .Przykro mi tylko że jesteś kobietą i tak myślisz!!!!!!!!!!
kiol / 88.220.170.* / 2007-06-12 19:11
masz absolutna racje.znam taka co zamiast wydac pieniadze na dzieci.woli sobie zacpac,a dzieci chodz brudne ,zaniedbane
glucik / 83.238.173.* / 2007-06-05 08:52
ty smarkulo nie wiesz co znaczy samej wychowywac dziecko obys sama doznala tej rozkoszy zycze ci tego z calego serca
glucik / 83.238.173.* / 2007-06-05 08:44
ty smarkulo nie wiesz co znaczy samej wychowywac dziecko obys sama doznala tej rozkoszy zycze ci tego z calego serca
Agnieszka125 / 217.153.99.* / 2007-05-15 12:43
Czy to idzie na dzieci???? A Twoim zdaniem dzieci nie korzystają z prądu,wody,nie mieszkają w mieszkaniu,za które trzeba płacic???Spróbuj iśc do pracy mając półroczne dziecko!!!Wynajmiesz opiekunkę,na którą wydzasz całą pensję???Dziewczyno!!!Zastanów się,jakie głupstwa wypisujesz..Nie życzę Ci,żebyś kiedykolwiek była w takiej sytuacji..a chociaż może byś conieco zrozumiała.Pozdrawiam
Mama Arka / 83.15.229.* / 2007-05-14 20:58
zacznij sama wychowywać dziecko to bedziesz wiedziala na co wydaja pieniadze TE matki polki, bo widzę, że znasz jakąś i zrzera cie wsciekłość , że jeszcze niezle dyszy............a może jesteś tak wredna bo dają sobie radę..............bo widzisz , ja nie dostaje alimentów, a mam samochód, całkiem niezły, własne mieszkanko i udanego syna a na wakacje jedziemy do chorwacji.............bo wiesz co? zapracowalam sobie na to ................i możesz nas pocałować.............wiesz gdzie :-))))))
RENATAZ / 217.98.71.* / 2007-09-07 19:37
BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TYna / 83.16.190.* / 2007-04-20 13:38
Jak będziesz miała dziecko, które będziesz wychowywać sama, bez żadnej pomocy byłego męża, to zobaczysz na co wydają samotnie wychowujące matki te śmieszne sumy.
Ewacia / 82.160.64.* / 2007-05-29 20:23
Popieram!!!!!!!!
ania10027 / 85.255.181.* / 2007-04-12 11:05
Ma dwoje dzieci.Córka ma 6 lat,a synek 10 miesięcy.Jestem samotna matką.Dzieci są z dwóch róznych nieudanych związków.Na julke dostaje zaliczkę alimentacyjna w wysokości 300 złotych,nz młodsze dziecko dostałam od jego tatusia 100 zł.byłoy to jedyne pieniądze,które dostałam.Z miłą chęcią poszłabym do pracy,ale w tym momencie do września jestem uziemiona,bo dopiero od wrzesnia mój synek pójdzie do żłobka.Nie mam go z kim zostawić,dlatego te alimenty + zasiłki rodzinne dużo mnie ratują.chciałam też zauważyć,że w tym kraju matce z dziecimi trudno jest znalezc przcę.
beata g. / 156.17.100.* / 2007-03-26 15:07
znajdziesz na www.ops.pl
"matka polka" / 88.156.20.* / 2007-02-27 15:55
Jestem taką "wspaniałą matką polką" "droga Kacho, i nie rozumiem Twojego oburzenia! Otóż informuję Cię, że większość z nas pracuje, utrzymuje dzieci z własnych pieniędzy! Sadzisz, że za 200 zł z funduszu dałoby się wyżywić dziecko???????? Chodzi o fakt odpowiedzialności tych "ojców" i polepszenia dziecku warunków do życia! Radzę, jesli nie znasz tematu od podszewki, nie dyskutuj!
jasio / 83.242.79.* / 2006-11-13 12:10
a moze tak wziasc sie za komornikow to oni mieli sciagac zadluzenia od nie solidnego rodzica -a w praktyce wyglada to tak ze jak sam do niego nie pojdziesz to jego to nie interesuje , balagan lezy w prawie
zrozpaczona / 83.13.44.* / 2007-02-08 11:44
Masz racje Komornik nic nie robi ale kase otrzymuje za swa prace, a gdyby tak wyplacic mu tylko za te ktore zalatwil. Bo teraz to oni nic nie robia.
asesor komornika / 87.205.196.* / 2007-09-07 21:03
najpierw zapoznaj się z ustawą o komornikach a potem komentuj kto ile zarabia
Jak dłuznik nic nie zapłaci to komornik nic nie zarobi tylko dokłada notabene do twojej sprawy
Olka / 83.31.68.* / 2006-11-09 15:42
I dobrze ze wraca! Niewazne, ktore z rodzciow samotnie wychowuje dzieci, to drugi rodzic powinien lozyc na ich utrzymanie. Dlaczego piszecie o pracy dla samotnych matek? Jaki odsetek zyje tylko z alimentow? Wiekszosc samotnych rodzicow tyra po to, by zapewnic byt dziecku, pogodzic opieke nad nim z praca zawodowa i jeszcze musi miec sile do zycia. tymczasem drugi rodzic ma wszytsko gdzies, oficjalnie nie pracuje i nie posiada zadnego majatku i nie zna wlasnych dzieci. Nie wszytskie samotne rodziny sa patologiczne. Od swojego eks nie otzrymalam ani zlotowki od ponad 4 lat. Sama pracuje na utrzymanie dzieci i chociaz jest mi bardzo ciezko nie pobieram zaliczki alimentacyjnej, bo mam dochod na osobe w rodzinie 564 zl. Za to musze uiscic oplaty i utrzymac siebie i dzieci. Czy popelnilam przestepstwo ze zwiazalam sie z nieodpowiednim czlowiekiem? Wy madrale, ktorzy piszecie o utrzymywaniu cudzych dzieci z waszych olbrzymich podatkow powiedzcie ile miesiecznie placicie do budzetu panstwa? Slucham! Ja, jako prowadzaca dzialalnosc place ok 750 zl zusow i ok 2100 vatu. Dochodowego nie place, bo moj roczny dochod siega obecnie ok 19 tys zlotych. Ja sama-wg Was darmozjad- place prawie 3 tys co miesiac. Alimentow mam przysadzonych po 200 na 2 dzieci. Tych pieniedzy zreszta i tak nie widze. I nazywanie mnie alimenciara uwazam za obrazliwe.
asesor komornika / 87.205.196.* / 2007-09-07 20:58
Po co tyle piszecie
miałyście pecha
trzybe uważać z kim się idzie do uszka
Karolinaj / 213.10.68.* / 2007-09-14 21:02
popieram z jakiej okazji ja mam utrzymywac dziecko mojego męza nie została zgwałcona jego matka sama sie pchala do łóżka myslała że weżmie go na dziecko naiwna mój mąz powinien płacic i płaci ale wrazie czego dlaczego ja mam płacic na cudze dzieci chory pomysł radze samotnym matkom przemyslec sytuacje przed kim nogi rozkładaja zanim to zrobia i będą rzałowac i wszystkich owiniac jakie sa biedne
akbs / 89.78.72.* / 2007-09-17 22:15
troche masz racji też uwazam że gdyby nie k... to by nie było tyle rozbitych rodzin tylko pamiętaj że większośc jest takich co się starały np. ja i co siedze z dzieckiem bez kasy a on się buja z panienkami i dziecko go nie obchodzi ale po części to dobry sposób na tych co majątki mają przepisane na żonki a alimentów nie płacą i to akurat popieram
akbs / 89.78.72.* / 2007-09-09 00:55
ty nie bądz taki mądry bo kiedyś też możesz płacic i to mie wiadomo czy swoje ha ha , jasnowidzami nie jesteśmy a w życiu różnie bywa ale tak prawde mówiąc to do komorników nic nie mam bo moją sprawę prowadzą sumiennie a cudotwórcami też nie są i nieba kasy dla nas nie wezmą
pokrzywdzona / 82.177.1.* / 2007-05-18 11:52
Masz racje.Jak tez tyram jak wol za marne 800 zl na miesiac.Uczciwie potracaja mi wszystkie skladki.Doszlo mi 400 zl socjalnego za tamten rok i koniec.504 zl na osobe przekroczyloi rodzinnego nie dostalam.Cale szczescie na zaliczke sie zalapalam bo jest prog 583 zl.W tym roku nie dostane bo bedzie podwyzki ze 20 zl z tytulu obnizenia skladki zdrowotnej.Przekroczy mi dochod na dwie osoby o 5 moze 10 zl.Modle sie zeby przywrocili ten fundusz bo tam prog jest wyzszy do 725zl.Tak naprawde to do reki odbieram ok.600 zl bo musze ratowac sie kredytami zeby zyc.Pozdrawiam
Witold Donat / 83.243.39.* / 2006-11-08 19:12
A dlaczego z moich podatków mam finansować obce dzieci,kobieta tez winna podejmowac ryzyko z kim mieć dzieci.Przecież ci wszyscy alimenciarze to patologia wsadzją takiego do więzienia za niepłacenie i wtedy zamiast 500 zł trzeba wydać 1500 zł za jego wikt i opieranie w przytulnym więzieniu.
Agnieszka125 / 217.153.99.* / 2007-05-15 12:49
I tak podatnicy utrzymują więźniów..Idąc Twoim tokiem rozumowania to niech złodzieje,mordercy,gwałciciele chodzą po ulicach bo nikt nie zamierza na nich płacic...Mądry to ty nie jesteś...
jeszcze dziecko / 83.3.92.* / 2007-09-06 20:36
ludzie!!! widać nie każdy wie co to wychowywać samotnie dziecko/ci... do Witolda- a skąd matka ma wiedzieć jakie ten ojciec będzie za kilka lat??? przecież nie jest wróżką a ludzie się zmieniają... najlepiej żeby się... a zresztą co to da lepiej siedzieć i sobie nerwów nie zżerać...
kaczorka / 83.15.229.* / 2007-05-14 21:04
hahahahahahahahahah....................niezle się ubawiłam................skąd dziadku jesteś ..................to już XXI wiek.......................spadaj do swojej epoki ...................albo poskarż się do ojca dyrektora...............cholera, moje podatki idą na twoją emerytutę , a może rentę..............należałoby o zlikwidować! hahahahaha...........no nie?!
nie samotna / 83.30.254.* / 2007-06-12 08:34
kaczorka,ty też się zestarzejesz.
IWWA / 81.219.159.* / 2007-03-01 11:07
a ja myslalam ze WSZYSTKIE DZIECI NASZE Są. ty musisz być strasznym człowiekiem. cieszę się że cię nie znam. POZDRAWIAM WSZYSTKICH RODZICóW, KTóRZY KOCHAJą SWOJE DZIECI :) TZRYMAJCIE SIę, BEDZIE DOBRZE :)
Zojka / 80.53.166.* / 2007-01-24 18:55
Państwo pomaga wielu ludziom w różnych sprawach, może pan Witold Donat też korzysta z różnych przywilejów czy pomocy państwa i może ja też nie życzyłabym sobie aby z moich podatków udzielana mu była pomoc. Trzeba być kompletnym kretynem aby rozumować tak jak ten człowiek. Ja chetnie jako podatnik pomogłabym tym rodzicom, którzy samotnie wychowuja dzieci. lepiej na to przeznaczyć pieniadze niz na inne cele. Maja
agat2 / 88.199.44.* / 2007-01-04 19:52
obyś nie musiała kiedyś zarządać alimentów od swojego "wyselekcjowanego" faceta - cwaniaro!!!!!!!
agat2 / 88.199.44.* / 2007-01-04 19:52
obyś nie musiała kiedyś zarządać alimentów od swojego "wyselekcjowanego" faceta - cwaniaro!!!!!!!
ETI / 83.28.54.* / 2006-11-08 19:06
to wszystko bzdura, jedna wielka bzdura. Znów alimenciary zaczną biegac do sądów co roku o podwyżkę alimentów. Kiedy jedni tyrają dobra alimenciara za czasów starego funduszy wyciągala od panstwa 5 ktotność najnizszego miesięcznego wynagrodzenia. Jest jeszcze jeden negatywny aspekt funduszu alimentacyjnego - sztucznie rozbijane rodziny zeby wydusic od panstwa kasę. I co z tego ze dzieciom da sie jesc skoro będą wyrastac w patologii??
Fundusz to ZŁO i chwała temu co go zlikwidował.
agnieszka.będkowska / 2007-07-31 10:54
ty eti jedz do ciepłych krajów żeby ci mózg ottajał takich jak ty jest pełno pewnie placisz alimenta i już sie boisz żze sie wezmą za takiego dziecioroba jak ty
raku / 83.19.196.* / 2007-05-24 18:56
nie rozumisz co nasze dzieci potrzebują czy nasze dzieci są gorsze ze mają przyznane alimenty ja pracowałam rok miałam zasiłek z kuroniówki plus rodzinne a wydatków było wiecij niż miałam pieniedzy powinni przywrócic fundusz a nie likwidowac a tak na marginesie ciebie powinni zlikwidowac
Agnieszka125 / 217.153.99.* / 2007-05-15 12:52
Dzieci się robi we dwoje i we dwoje trzeba je utrzymywac BARANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kaczusia / 83.15.229.* / 2007-05-14 21:12
Patolpgia to tacy jak ty.................apropos ........znasz taki sąd co daje takie alimenty??? pewnie sam masz niezłe długi i się wściekasz,że cie przyskrzynią???!!! hahaha...........pewnie dokopała ci jakas kobitka :-))))
iwwa / 81.219.159.* / 2007-03-01 11:03
CZłOWIEKU CO SIE Z TOBą DZIEJE??!! czy ty myslisz ze to dla mnie przyjemnosc biegac po urzędach i prosic o pieniądze, ktore sie moim dzieciom nalezą?? załoze sie ze nie masz dzieci i nigdy ci głód w dupe nie zajrzał. i oczywiscie nie zycze ci tego.
stefcia / 83.8.99.* / 2007-02-22 10:09
dokładnie.my z mezem placimy alimenty 1000 na dwojke i co z tego jak matka za to imprezuje. do pracy nie pojdzie ba wiecej dostaje z urzedu miasta i z opieki . ciuchy tez my kupujemy. specjalnie ubiera je do nas jak biedy. NIECH MATKI BIORA SIE DO ROBOTY A NIE TYLKO PLACZA I ZEBRAJA.
akbs / 89.78.72.* / 2007-09-09 01:12
skoro o tym wiecie to coś z tym zróbcie a nie użalajcie się że baluje za waszą kasę, i nie wszyscy są tacy sami bo ja to na imprezie na przykład od 6 lat nie byłam czyli od kąd zaszłam w ciąże a jak w lecie szłam na spacer z dzieckiem i miałam 2 zł. to jemu kupiłam loda a jasie oblizałam i szłam dalej z podniesioną głową tłumacząc mu że mama niechce loda bo co mu powiem że nie mam kasy a ostatnie pieniądze wydałam na niego dobrze że chociaż mam dobrą mame bo dawno bym z głodu zdechła, ja z************ na stażu za450 zł na myjni samochodowej mając dyplom technika ekonomisty żeby na jedzenie miec i nie miałam zaliczki ani z opieki nie mogłam skorzystac bo mama ze mną mieszkała i nic mi się nie należy a mój kochany tatuś też miał mnie i swojego wnuka w dupie i poszedł w tany z siostrą mojego byłego męża i co NIECH SIĘ WALĄ ja dam sobie radę bo musze bo nikt mi nie pomoże
mamuśka / 83.21.230.* / 2007-07-19 14:28
Mylisz się stefcia nie mierz wszystkich jedną miarą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ksiaszka / 87.205.70.* / 2007-07-18 17:16
Zgadzam się w zupełności z moją przedmówczynią. Wyszłam za faceta, który ma z byłą żoną dwójkę dzieci.Oboje z mężem ciężko pracujemy, niedługo sama będę mamą. Mąż do tej pory sumiennie płacił alimenty, własnie- płacił. Bo teraz nie ma z czego. Zachorował na nowotwór, leki są koszmarnie drogie, nie może pracować. W tej chwili oboje utrzymujemy się z moich zarobków- fakt, mało nie zarabiam, ale tylko ja wiem, ile wysiłku wyrzeczeń kosztowało mnie zdobycie wykształcenia. Studiowałam i ciężko pracowałam. A teraz ? Z mojej pensji musimy zapłacićza mieszkanie, jedzenie, leki, ubranie, no i jeszcze muszę płacić alimenty na dwójkę nie moich dzieci! Jestem w ciąży, nie czuję się najlepiej, mąż poważnie choruje, chciałabym z OWOCÓW SWEJ WŁASNEJ PRACY zapewnić naszemu przyszłemu maleństwu godne dzieciństwo...Ten projekt to lipa.A może Szanowne Panie Samotne Matki poradzą mi, co powinnam uczynić w zaistniałej sytuacji? Zapłacićczynsz, czy podwójne alimenty? A może odejśćod ukochanego męża, po to, bym nie musiała kosztem mego dziecka zaspokajaćpotrzeb dwojga dzieciaków, których nawet nie znam???No proszę, takie Panie sąmądre, zdecydowane, więc może podzielą się ze mną swymi przemyśleniami? Oliwia.
akbs / 89.78.72.* / 2007-09-09 00:49
jeżeli ty rozbiłaś małżeństwo to płac i płacz a jak nie to współczucia, zawsze można wnieśc do sądu sprawe o zmniejszenie alimentów skoro do tej pory PODOBNO SUMIENNIE PŁACIŁ
agnieszka.będkowska / 2007-07-31 11:39
to jeżeli jest taki chory a pracował to pewnie dostanie jakas rente chorobowa skoro lekarz orzekl ze nie może pracować i wtedy płacic może . a jeże będzie mała ta renta moze sie postarać o zmniejszenie alimentów ale dzieci mają takie samo do alimentów jak pani nie narodzone dziecko do jego utrzymania .te dwoje dzieci sa bardziej skrzywdzone poniewaz nie maja ojca i tylko matka musi o nich dbać a o pani dziecko dbać będziecie oboje i bedzie mieć mame i tate
mama kuby / 195.117.253.* / 2007-06-22 19:06
może ty stefcia bylaś przyczyną rozbicia rodziny swojego obecnego męża więc zamknij ry...a i płac na te dzieci które skrzywdziłaś
miśka / 83.15.229.* / 2007-05-14 21:29
ciulowo trafiłaś stefcia........ale rozumiem, zakochałaś się i już...........ja to bym adoptowała te dzieci , wyszłoby na to samo, ale nie byłabym wtedy tak zołzowata.........trafiła ci sie taka była- żona twojego lubego, trudno, ale ode mnie i od innych kobiet sie odp******ol, zadna z nas nie płacze i nie żebrze, pracuję od zawsze, od kiedy skonczyłam studia i żadna taka stefcia nie będzie mnie tykać........ zmień sobie faceta, może wtedy Ci sie polepszy......
Justi / 217.97.95.* / 2007-02-02 09:44
Regulamin forum
dd / 83.242.79.* / 2006-11-13 12:05
alimenciara??? a moze to problem sadu ze wyrazil zgode na tak wysokie alimenty . a co z alimenciarzami ich tez jest i to nie malo
greg-k / 85.128.107.* / 2006-11-06 19:04
"Jeżeli będzie możliwe wyegzekwowanie alimentów od członków dalszej rodziny dłużnika, gmina zostanie zobowiązana do podjęcia takich działań."

Mój brat nie płaci alimentów ale cóż ja na to mam poradzić??
Ja natomiast ciężko tyram i w końcu założyłem niedawno firmę.Więć jeśli jakiś komornik przyjdzie do mnie i zarząda pieniędzy za códze długi to chyba poprostu odrąbię mu ręce.
cruella / 83.8.99.* / 2007-02-22 10:27
wiekszosc kobiet nienawidzi swoich byłych mezów ale pieniadze brac od nich bardzo chetnie. wiekszosc matek po to bierze dzieci dla kasy. Byla zona mojego meza co week podrzuca komus dzieci. sama baluje nie pracuje. i stale jej żle. stale za malo. dostaje 1000 alimentow i ma pretensje ze nic dawno nie kupilismy dzieciom do ubrania. totalne korestwo. ona na dzieci nic nie lozy z ich pieniedzy zyje.!!!!!! wiekszosc kobiet jest tak wredna ze nie da sie tego opisac!! pracowac nie bo po co skoro daja z kazdej strony!!!
mama kuby / 195.117.253.* / 2007-06-22 19:28
ej ty chyba jesteś nienormalna pisząc "wiekszosc kobiet nienawidzi swoich byłych mezów ale pieniadze brac od nich bardzo chętnie" jakie brac skoro trzeba po sądach się z nimi włóczyc bo dobrowolnie nie chcą płaci a taki jest ich zasrany obowiązek, jeśli dziecko jest chore to dobry tatuś w nocy leży przy kochance lub drugiej żonie(ktora rozbila mu małżeństwo) i nawet nie wie że samotna matka wstaje co dwie godziny razem z budzikiem by podac antybiotyk dziecku, wiec nie pisz bredni i nie oczerniaj samotnych kobiet bo gdyby one były takie jak " dobrzy pokrzywdzeni tatusiowie" domy dziecka pękałyby w szwach

.
Agnieszka125 / 217.153.99.* / 2007-05-15 13:01
Moim zdaniem powinniście założyc jej sprawę i zabrac jej te dzieci..Z byłą żoną mojego męża tak samo było aż się w końcu wkurzył i mamy dzieci u nas..Tylko,że teraz ona nie płaci a my oprucz nich mamy jeszcze dwójkę,oboje pracujemy i jest nam ciężko..Moim zdaniem powinniście ją udupic i to konkretnie.Do sądu,odebrac dzieci skoro nie potrafi im dac tego,czego potrzebują a wasz budżet nie ucierpi bo i tak Wy te dzieci utrzymujecie.Pozdrawiam
melania / 83.15.229.* / 2007-05-14 21:42
większość , to według ciebie ile...............trzeba było poszukac takiego co dzieci nie ma ...........więc moja droga nie obrażaj nas , kobiet i matek , bo niestety takich jak była twojego faceta to jest niewiele, wiec nie wyżywaj sie na nas.........ja ciężko pracuję,jako ratownik medyczny nie zarabiam kokosów a syn pieniędzy od ojca nie widział od 8 lat,więc sobie daruj........albo zmień sobie faceta
Kero niezwerbowany / 213.238.127.* / 2006-11-06 08:22
"Projekt przewiduje więc, że to, co małżonkowie nabędą od chwili zawarcia małżeństwa, będzie podlegać egzekucji na poczet alimentów, które będzie miał opłacać jeden z małżonków. Dodatkowo, nawet gdy zawrą oni intercyzę, "

Trzeba być totanie zwichniętym na umyśle i należeć do PiSiorów. Te tumany nadal wypedzają ludzi z kraju i zmuszają do omijania prawa.
Gdybym ja znalazł się w takiej sytuacji to nigdy nie zawarłbym formalnie drugiego małżeństwa tylko po to by wypiąć się tyłkiem na złodziei w urzędach.
a-d-o / 88.199.129.* / 2007-10-09 12:39
Swiete slowa Kero--ktos byl chyba malo rozgarniety podpisujacc ta ustawe---to odstrasza od zawierania malzenstw ponownie---tani chwyt przed wyborami w celu pozyskania wyborcow w postaci ciemieżonych kobiet
dsa / 193.242.104.* / 2006-11-06 10:35
Ja mam inny pomysl. Zamiast wyplacac srodki, lepiej jest wprowadzic ustawe ktora wprowadza np. za przyjejecie do pracy samotnie wychowujacej matki, pracodawca otrzymywal by np. czesciowe zmniejszenie stawki podatku VAT (o np. 5%), jesli wiecej niz 5% pracownikow byloby Samotnymi Matkami - w ten sposob zyskal by glownie small buisness zatrudniajacy mniej niz 10 osob w firmie. itd itd. Motywujmy do dzialania - jamluzna nie motywuje, wrecz odwrotnie...
Aczkolwiek trudno matka odmowic pomocy :(
solec / 83.8.99.* / 2007-02-22 10:35
dsa dobry pomysl. tylko wikeszosc samotnych kobiet majacych wysokie alimenty nie rusz sie do pracy bo im sie to nie oplaca/ maja wiecej pomocy z opieki szkoly urzedu. wiec moze najpierw niech sprawdza dlaczego matka majaca na utrzymaniu 2 dzieci nie kwapi sie do pracy.
hania / 83.23.95.* / 2006-11-06 20:17
Chyba jakaś pomyłka zaistniała w myśleniu,zasądzone alimenty to nie jałmuzna,choć czasem ich wysokość na to wskazuje.Gdy matka zajmie sie dziećmi prawidłowo je wychowując,to większy będzie zysk dla kraju ,mniej bandziorów wyrośnie i nie trzeba bedzie budować schronisk dla nieletnich ,więzień ,poprawczaków itd,,a przedsiębiorcy i tak znajdą pracowników niekoniecznie samotne matki
pieknylolo83 / 2006-11-06 21:45 / Bywalec forum
dsa ma racje. Jego pomysł jest bardzo dobry. Jestem pewien zreszta znam kilka przykladów z zycia, ze samotne matki chca pracowac i jezeli zarabialby godziwe pieniadze to niejedna z nich wypielaby sie na "tatusia" i jego alimenty.
Chociaz zapewne sa i takie, które wola brac alimenty, lub które chca pracowac i brac alimenty. Jest to wpelni zrozumiale. Hanka ma tez racje ze alimenty to nie jalmuzna. Jednak pomysl dsa jest banalny i w tej banalnosci jest jego sukces. DOBRY POMYSŁ
mf / 217.97.165.* / 2006-11-07 08:19
Przez pomysły ludzi takich jak dsa nasze przepisy podatkowe są zakręcone jak świński ogon. Na szczęście UE nie pozwala na różnicowanie stawek VAT z tak "dziwnych" powodów. Politykę społeczną państwa trzeba kreować ustawami regulującymi politykę społeczną, a nie gospodarczą.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy