Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusz dla studenta ?

fundusz dla studenta ?

Studentkaaaa / 89.171.136.* / 2007-10-19 21:09
proszę o pomoc
chciałabym odkładac tak po 100zł miesiecznie na jakis fundusz i wyjac go po albo po roku (na wakacje) albo po 5 latach. Czy ktoś moze wprowadzic mnie w skomplikowane inwetowanie albo polecic cos konkrenego ?
Wyświetlaj:
studentkaaaa / 89.171.136.* / 2007-10-21 20:10
dziękuje za odpowiedzi
popatrzę w Millennium, mam nadzieje ze nie zaproponuja mi funduszu emerytalnego tak jak to zrobili w Pekao
pozdrawiam
new_rejs mam nadzieje ze do ksiażek polecanych przez Ciebie tez zajrzę
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-19 23:19
Przy tym poziomie znajomości tematu i horyzoncie czasowym polecam wybranie jakiegoś funduszu stablinego wzrostu. One historycznie zawsze miały wyniki w najgorszym razie takie ja lokata (w ujęciu rocznym), w najlepszym kilkukrotnie większe. Będziesz spokojna o efekty.
new_rejs / 2007-10-19 22:17 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
na początek musisz mieć konto w banku.
polecam mBank lub Millennium bo w nich możesz nabywać fundusze bez prowizji, założenie i prowadzenie konta też w nich nic nie kosztuje.
new_rejs / 2007-10-19 22:30 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
dodam jeszcze dwie uwagi:

1. inwestowanie nie polega na odkładaniu pieniędzy na konkretny cel.
i po uzbieraniu na wydaniu na ten cel tego co zebraliśmy;
taką operację ja nazywam oszczędzaniem;
inwestowanie polega na gromadzeniu kapitału i pomnażaniu go. Konsumpcja czyli wydatki są realizowane tylko i wyłącznie z części zysku, bez naruszania zainwestowanego kapitału.

2. im wcześniej zaczniesz budować swój kapitał tym lepiej. zachęcam Cię gorąco do zgłębiania wiedzy na ten temat.
Mogę polecić na początek kilka fajnych książek autorstwa Roberta Kiyosaki.

pozdrawiam
przewodnick / 2007-10-19 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest jeszcze Multibank
new_rejs / 2007-10-19 22:31 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
multibank sprzedaje fundusz bez prowizji?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy