Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fundusz Kościelny czy jeden procent? Zobacz, co bardziej się opłaca Kościołowi

Fundusz Kościelny czy jeden procent? Zobacz, co bardziej się opłaca Kościołowi

Wyświetlaj:
Eugeniusz - emeryt / 89.231.164.* / 2012-03-17 12:16
A ile dostały z Budżetu Państwa Partie Polityczne??? Kościół chociaż stara się postępować w myśl przepisów Dekalogu i uczy szacunku dla drugiego człowieka, zaś partie polityczne bez wyjątku tylko jątrzą i sieją nienawiść wśród Obywateli Państwa Polskiego!!!
Można wprowadzić rozwiązanie proponowane przez rząd Tuska POD WARUNKIEM, że tak jak zlikwiduje się tzw."FUNDUSZ KOŚCIELNY", tak samo trzeba ZLIKWIDOWAĆ tzw. "FUNDUSZ PARTYJNY" !!! DLACZEGO OBYWATELE RP NIE BĘDĄCY CZŁONKAMI ANI SYMPATYKAMI ŻADNEGO UGRUPOWANIA PARTYJNEGO, CZY TEŻ POLITYCZNEGO MAJĄ PONOSIĆ KOSZTY BZDURNYCH DECYZJI RÓŻNYCH PARTII??? BO PRZECIEŻ PARTIE W POLSCE SĄ FINANSOWANE Z BUDŻETU PAŃSTWA! CZYŻ TE PIENIĄDZE NIE BYŁYBY BARDZIEJ POTRZEBNE NA LECZENIE CHORYCH NA RAKA??? POKAŻCIE MI UGRUPOWANIE POLITYCZNE CZY TEŻ PARTIĘ KTÓRA WYDAŁA PIENIĄDZE Z BUDŻETU NA MĄDRY CEL? ALBO SIĘ KŁÓCĄ MIĘDZY SOBĄ, ALBO WYMYŚLAJĄ HAPPENINGI ZE ŚWIŃSKIM RYJEM, CZY TEŻ PENISEM, CZY INNYM RAZEM PUBLICZNIE CHWALĄ SIĘ ILE TO ZA PIENIĄDZE Z OTRZYMANE Z BUDŻETU WYPIJAJĄ ALKOHOLU! NIECH NA PARTIE POLITYCZNE TAKŻE OPODATKUJĄ SIĘ ICH SZANOWNI CZŁONKOWIE!!! ZOBACZYMY ILE TO BĘDZIE TYCH RZECZYWISTYCH CZŁONKÓW POPIERAJĄCYCH DANE UGRUPOWANIE A ILE TYCH MALOWANYCH, GOTOWYCH ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE ROBIĆ CYRK!
Polka nr 2 / 77.237.3.* / 2012-03-18 22:46
To jest tak oczywiste,tylko głupiec tego nie widzi.Popieram.
nike323 / 95.49.111.* / 2012-03-17 12:12
Sobecka hobbystka KK nich dysponuje swoją kasą, a nie moją. Jak ma ochotę może KK oddać cały swój majątek. Od moich podatków jej wara.
nike323 / 95.49.111.* / 2012-03-17 12:09
Jeżeli okradanie budżetu przez prywatną "firmę" z moich podatków, można nazwać atakiem, to tak atakujmy żeby pozbyć się pasożyta budżetowego. Niech płacą prywatnie ci którzy maja na to ochotę. Ja nie życzę sobie aby moje podatki finansowały sferę nie budżetową.
Inny niż 94% / 89.73.130.* / 2012-03-17 12:07
Pani Anno Subecka chyba nie zdaje sobie pani sprawy że broni interesów Watykanu między innymi przeciwko takim jak ja akurat wyznawcą Kościoła Rzymsko Katolickiego nie jestem. A wszystkie nieruchomości kościelne na terytorium Polski powinny być własnością Polski ewentualnie oddane Watykanowi w dzierżawę a nie na własność bo jak będą upadać to sprzedadzą komu będą chcieli i Pani Anna będzie się modlić w stodole.
b3system / 2012-03-17 12:02
Powstaje tylko jeden problem.Likwidujmy wszystkie fundusze finansujące z budżetu jednostki nie służące ogółowi społeczeństwa.Dlaczego BUDŻET FINANSUJE PARTIE POLITYCZNE,560 NIEROBÓW W SEJMIE I SENACIE i inne.Póżniej mamy SMOLEŃSK,WYPADEK POCIĄGÓW,AWARIĘ KANALIZACJI.
Bela48 / 77.237.15.* / 2012-03-17 08:38
To szczucie Polaków w niegodziwy sposób w imię panującej dziś "demokracji". Szkoda, że tak mało sie mówi o okresie 1945-1989, jak wtedy funcjonowało nasze państwo. Nasza demokracja polega na tym, że mnniejszość ma decydować o wiekszości...
Tomasz niewierny / 95.160.181.* / 2012-03-16 20:08
Fundusz kościelny powinien być zlikwidowany, tak samo, jak powinien być zlikwidowany fundusz na finansowanie partii politycznych,które korzystają ze znacznie większych kwot z budżetu państwa. Zarówno kościół, jak i partie polityczne powinne być finansowane ze składek członkowskich, których wysokość niech sobie członkowie partii czy kościoła (to ta sama zaraza) sami ustalą!
kevin68 / 83.21.115.* / 2012-03-16 20:24
Należy ODDAĆ WSZYSTKO co było Kościelne, Kościołowi, Budynki, grunty i wszystkie nieruchomości. Wszystko co mu komuna zabrała i będziemy kwita
ks.proboszcz / 83.218.109.* / 2012-03-16 19:29
Sobecka oddaj swoja diete poselska na tace !
kolejny dym .... http://www.youtube.com/watch?v=iIHLaz9BuTU / 91.121.208.* / 2012-03-16 19:16
podatek czy odpis może sobie jeśli zechce, -płacić każdy bożkobojny albo inny pasjonat.
Każdy może samodzielnie wybrać to, czy i jaki kościół utrzymuje.
Bo może np. wybrać że wpłaci na własną emeryturę.

a co do bożków i bałwochwalstwa:

http://www.youtube.com/watch?v=iIHLaz9BuTU
ateo / 109.199.8.* / 2012-03-16 18:54
Jak donosi prasa światowa o faktach związanych z kościołem kat. czyli o wielowiekowej przestępczości centrali tej organizacji, Watykanu, to mi się flaki przewracają. A za pedofilię nigdy nie uznam ich jako organizacji służącej społeczeństwu. Wojtyła za zasługi w ukrywaniu pedofilii ma być świętym - to już horror! Takiej bandzie ja mam dawać kasę, utrzymywać bandziorów. A zapoznajcie się ludzie jak oni te majątki zdobywali, to dopiero szambo. Tę organizację religijna należy unicestwić raz na zawsze, ale trzeba powstać z kolan panie premierze.
Floyd / 2012-03-16 19:17 / Tysiącznik na forum
Ho ho, mocno sobie poczynasz. Zanim unicestwisz tę 'organizację religijną', to będziesz wpierw musiał unicestwić co najmniej parę milionów obrońców tej 'organizacji'. Było już wielu którzy próbowali tego dokonać i jakoś im się nie udało. Z takimi tekstami jak twoje to ty jesteś moim zdaniem bandziorem i nie mam nic przeciwko temu żeby ci się te flaki o których wspominasz przewracały dalej.
eKarolinka / 84.10.38.* / 2012-03-16 08:23
Przekręcanie faktów i stosowanie pokrętnej logiki to specjalność prawicowych mediów i polityków. Dyskusja o finansowaniu Kościołów i związków wyznaniowych to nie jest walka z KK to jest dyskusja o pieniądzach. Nikt tu nie stosuje ideologicznej wojny z podstawowymi zasadami funkcjonowania Kościołów. W tej sprawie narosło wiele nieprawidłowości , niesprawiedliwości i zwykłego złodziejstwa. Czas aby i KK w Polsce dostosował się do nowych czasów i innych wymagań. Poza tym uważam że istnieniu KK nic nie zagraża i wcale on nie musi skupiać 90 procent społeczeństwa, powinien się zadowolić dużo mniejszą faktyczną liczbą swoich wyznawców.
kizak13 / 2012-03-15 22:19
SOBIECKA NIECH PŁACI ,KOŚCIOŁOWI ,STAĆ JĄ ,NA TACZCIE DO KOŚCIOŁA ,ITAM NIECH DO SWOICH SIĘ WYDZIERA.
kizak13 / 2012-03-15 22:13
KTO,BRONI TYCH CZARNUCHÓW ,LUDZIE GŁODUJĄ A CI ŚWIĄTYNIE BUDUJĄ ,GDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ,HAŃBA ,JAKIM PRAWEM ,KTO USTALIŁ ŻE NIE PŁACĄ PODATKU,CHCESZ BY TOBIE I RODZINIE BYŁO DOBRZE ,ZOSTAŃ KSIĘDZEM,
kljkljklj / 89.204.245.* / 2012-03-15 19:13
Archidiecezja warszawska razem z BBI Development będzie budować w centrum.

Polski kościół przechodzi przeobrażenie. Już nie wystarczą pieniądze z datków. Teraz zajął się poważnymi biznesami w stolicy. U zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej ma powstać 180 metrowy wieżowiec. Działka jest własnością kościoła, który dogadał sie z BBI Development. W zamian za 45% udziałów w sprzedaży wieżowca, deweloper zaoferował wybudowanie, zaprojektowanie, dopilnowanie planu zabudowy oraz zbudowanie nowe plebani dla kościoła Św. Barbary.
Na razie plany zagospodarowania terenu przewidują maksymalną zabudowę do 30m, ale ma sie to zmienić i na to właśnie liczą inwestorzy.

Wszystko ładnie pięknie, dobrze że kościół sobie inwestuje pieniądze, jeśli ma taką możliwość. Natomiast to co mnie martwi to to, że są zwolnieni z podatków. Wszyscy płacą tylko nie oni, gdzie tu sprawiedliwość?

Najnowsze wpisy