Forum Polityka, aktualnościKraj

Fundusz Kościelny. "Jego likwidacja to atak na Kościół"

Fundusz Kościelny. "Jego likwidacja to atak na Kościół"

Wyświetlaj:
pintapalec / 46.113.148.* / 2012-06-13 22:07
Tak zdradziecki i zboczony kościół rzymskokatolicki identyfikował się z Polską i Polakami..>http://interia360.pl/artykul/kim-sa-ci-przez-ktorych-bez-honoru-na-dnie-legniemy-my/komentarze,45401,,36976959
sofi / 176.97.81.* / 2012-03-17 12:56
Panie Błaszczak co pan mówi jakie okradanie kościoła ,to kościół nas Polaków okrada na każdym kroku i wy na to pozwalacie panowie z Pis-u,Ten fundusz kościołowi się nie należy ponieważ juz dostali majątki z nadwyżką .Za likwidacje funduszu kościołowi nie należy nic od nas .A co oni myślą że majątki dostali ,ale i fundusz by zatrzymali chętnie,nie ma tak dobrze.Kler dobrze wie że jemu sie nic w zamian nie należy bo z jakiej racji.Kościół jest tak pazerny na pieniądze że aż im te brzuchy skaczą jak muszą coś oddać co nie jest ich tylko Polaków.Panie Błasiak niech pan nie mówi za wszystkich Polaków tylko za siebie bo my się z pana smętną gadką nie zgadzamy.A co pan myśli że zwyklych ludzi można ciągle okradać i dawac firmie która jest najbogatsza w kraju a nie lepiej by było gdyby pan powiedział że ten fundusz przekażemy na domy dziecka ale widać że pana to mało interesuje ,tylko żeby dać klerowi jest pan żałosny.
Stop Obłudzie / 78.88.177.* / 2012-03-15 17:39
HIERARCHOWIE DUŻO BARDZIEJ DBAJĄ O INTERESY WATYKANU NIŻ POLSKI.
bonoboni / 87.205.240.* / 2012-03-15 16:41
Właśnie dziś w Parlamencie przegraliśmy sprawę dalszych redukcji emisji CO2. A to oznacza, że polska gospodarka, oparta w 80 proc. na naszym podstawowym bogactwie - węglu - zapłaci za pomysł walki z globalnym ociepleniem najwięcej w Unii. Będziemy płacić horrendalne rachunki za prąd, a nasze fabryki i firmy będą bankrutować, bo będą niekonkurencyjne. Kilka dni temu rząd prężył muskuły, postawił weto. A dziś Komisja zlekceważyła nas totalnie, decyzja parlamentu otwiera drogę do tego, by weto Polski pominąć.
Ale to nasi "uczeni" internauci mają w nosie. Biją pianę o jakieś 0,3 proc., a potem będą bulić dziesiątki miliardów na inne kraje , płacąc za limity Co2 w codziennych rachunkach.
matek14 / 83.30.138.* / 2012-03-15 16:59

o jakieś 0,3 proc

dokładnie a zeby niektórzy zobaczyli to wyrazniej podam liczby te 0,3% ma wyniesc +- 100 milionow PLN, a sprawa z CO2 bedzie nas kosztowac ok 5 miliardow, tak miliardów, zeby było jeszcze barwniej to te 5 mld nie w PLN tylko w EUR. przy okazji chce pozdrowic wszystkich euroentuzjastow ;)
Donek King / 195.138.211.* / 2012-03-15 16:10
Widział ktoś kiedyś chudego wynędzniałego księdza ?
############# / 83.19.187.* / 2012-03-15 19:25
Ja.Miał wrzody żołądka.
m-53 / 83.24.30.* / 2012-03-15 17:18
Znajdź sobie zdjęcie kard. Macharskiego.
jedynie 50 tyś zł / 81.210.123.* / 2012-03-15 17:22
To był taki skromny człowiek. Na palcu nosił pierścień warty jedynie 50 tyś złotych.
W brzuch nie inwestował ale biżuteria to już całkiem inna sprawa.
sfsddfsdfe / 195.14.4.* / 2012-03-15 16:47
Rodzyn jest podobno bez pieniedzy i bez majatku takze jeden jest.....
a tfu / 93.174.93.* / 2012-03-15 16:45
wystarczy mi spasiony Kalisz
satyr / 84.10.193.* / 2012-03-15 16:05
Temat zastępczy. Rząd zamiast się zabrać za poważną reformę systemu emerytalnego to wrzuca do ogródka Fundusz Kościelny. Obecny system emerytalny nie ma racji bytu i miał nie będzie ponieważ: coraz mniej ludzi pracuje w kraju, niskie płace i wydłużenie wieku emerytalnego nic tu nie da, ludności będzie coraz mniej. To chyba wystarczy by zmienić system na czysto kapitałowy, każdy będzie pracował na siebie i nie zaglądał do kieszeni drugiego. Temat bardzo trudny więc warto ludziom mydlić oczy i wymyślać tematy zastępcze. Pewnie za PRL pieniądze ze składek zainwestowano w odbudowe kraju w gospodarkę, która za psie pieniądze sprywatyzowano, ale pieniądze już nie wróciły , stąd ta dziura w ZUS i dalej się pogłębia i będzie pogłębiać chyba ,że zrezygnujemy z emerytur na jedno pokolenie i będziemy pracować do usr..ej śmierci ku chwale miłościwie panującym.
bonoboni / 87.205.240.* / 2012-03-15 15:48
Sprytny zabieg marketingowy rządu. Rzucił internautom temat kościoła, by się bili i "nawalali". W roli głównej "dobrych" tym razem ci "źli", którzy odpowiedzialni byli za ACTA. A ludek to kupił. I tańczy, jak mu grają.
Pilsener / 2012-03-15 15:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak sprawiedliwy może być system gdzie jedni płacą składki i dostają 20% z tego z powrotem w postaci emerytury a inni płacą mniej, nie płacą wcale albo dostają podwójne emerytury po 15 czy 20 latach pracy?

Ale politycy mają inne pojęcie sprawiedliwości, to wiadomo nie od dziś, jest na to nawet ładna nazwa: "sprawiedliwość społeczna", która polega na tym aby "swoich" nagradzać przywilejami kosztem całego kraju i społeczeństwa. I oczywiście państwo musi być solidarne, co oznacza, że wszyscy biedni ludzie solidarnie łożą na emerytury agenta Tomka, pułkowego Przybyła (co nie trafił w głowę z odległości pół metra).
Pyclik / 2012-06-14 03:35 / Tysiącznik na forum
Dobrze piszesz albo żle, to w tym momencie mało ważne, bo powiedz mi, co to ma za związek z tematem?
Re: Fundusz Kościelny. "Jego likwidacja to atak na Kościół
olaksandra / 87.205.240.* / 2012-03-15 15:37
Znowu rząd , jak w sprawie ACTA, podejmuje arbitralnie decyzję, bez konsultacji ze społeczeństwem. Bo z funduszu Kościelnego korzystają też inne wyznania.
ocelot / 83.238.175.* / 2012-03-15 15:34
inna sprawa, że to wszystko to na prawdę sprytny i ukartowany przez SLD sposób na pozbycie się KK; za PRLu KK nie miał nic i mocno się trzymał, po 89 zaczął się do wszystkiego wtrącać i elegancko płynął na postprlowskiej fali; SLD musiało coś wymyślić - i wymyśliło genialny (na prawdę podziwiam!) plan - dało KK znacznie więcej niż KK mógł sobie wyobrazić! - i nie trzeba było długo czekać na efekty - szybko się okazało, że "nam się to należy" i KK zaczął wyciągać łapy po więcej, a kolejne rządy dawały!; wystarczyło teraz tylko umiejętnie otworzyć oczy Narodu i pokazać jak KK wypaczył idee, o które sam walczył - jak stał się zakładnikiem pieniędzy i dobrobytu - teraz kiedy (słusznie!) miarka się już przebrała i Obywatele w znakomitej większości (wierzący i niewierzący) nie mogą więcej znieść obłudy KK popierają i wymagają od rządu działań mających na celu zlikwidowanie niczym nie uzasadnionych i niemoralnych! przywilejów KK! i teraz pytanie - czy to SLD sprytną manipulacją "wyprało" mózgi i dusze hierarchów KK, czy też skatalizowało proces, który od blisko 2 tysięcy lat trawi tą organizację?
m-53 / 83.24.30.* / 2012-03-15 17:21

Obywatele w znakomitej większości (wierzący i
niewierzący)

Jakieś dane o tej znakomitej większości???
ocelot / 83.238.175.* / 2012-03-15 17:35
proszę bardzo

http://sonda24.pl/index.php?option=com_poll&id=102%3Akto-powinien-finansowa-kocio&lang=pl

choćby pierwszy lepszy sondaż :) - tylko 10% respondentów uznało, że to państwo powinno finansować KK
tota / 83.28.43.* / 2012-03-15 15:26
Jestem wierząca ale funduszu kościelnego nie chcę. Kościoły i kapłanów mogą utrzymywać wierni uczęszczający do danego kościoła- wynagrodzenie i mieszkanie kapłanowi zapewnić. A jak kapłan nie spełnia pokładanych w nim nadziei wypowiedzieć umowę o pracę-i poszukać innego..Po co nam ta cała "czapa" kościelna???Do Boga strasznie daleko się przez to robi.
A co z dochodami z cmentarzy??? U mnie w mieście nie ma cmentarza komunalnego a m2 "wynajmu" cmentarnego kosztuje majątek. SZANOWNY KOŚCIÓŁ STAŁ SIĘ ZŁOTYM BIZNESEM!!!!
aztecg / 79.186.54.* / 2012-03-15 15:19
FUNDUSZ KOŚCIELNY - lepiej zamienić go na "" FUNDUSZ DOMÓW DZIECKA"" - przynajmniej dzieci skorzystają a nie banda zboczonych facetów w spódnicach.

KOŚCIÓŁ JEST ZACHŁANNY NA PIENIĄDZE I LUKS - A NA MSZY UCZĄ NAS Z AMBONY " CHCIWOŚC TO GRZECH " -

ZAKŁAMANA CZARNA MAFIA - OBRZYDLIWOŚĆ I HIPOKRYZJA - GDZIE TU MIEJSCE DLA BOGA !!!!!!!!!
njliber / 83.9.161.* / 2012-03-15 15:18
Bo to tożsamość narodowa Polaków, tak aby jeden harował i płacił podatki aby drugi mógł sobie prowadzić życie bezpodatkowego singla bezkarnie ruchającego w dupy dzieci.
jestem za / 83.12.154.* / 2012-03-15 15:09
Chociaż jestem katolikiem wierzącym i praktykującym to jestem za likwidacja funduszu kościelnego.
Nie widziałem w Polsce głodujących kapłanów ale widziałem głodne zaniedbane dzieci.
Nie rozumię tego jak spora część księży udaje że tego nie widzi.
Pieniądze z funduszu należy przekazać na rzecz tych biednych dzieci.
Nie podoba mi sie również że księża pobieraja pensję za nauke lekcji religii.
Wstyt - nauczac o Bogu i brać pieniądze, przecież Syn Boży nie miał majatku, żywił sie za jałmuzne.
niemazkimdyskutować / 87.205.240.* / 2012-03-15 15:41
Niesamowite, że też niektórzy uważają, że logicznie myślą...
ergwgh / 195.14.4.* / 2012-03-15 15:07
Albo płać na darmozjadów w czarnych mundurkach alboś Niemiec lub Żyd.....
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy