Forum Polityka, aktualnościKraj

Fundusz Kościelny w Polsce. Dziś kolejne rozmowy o finansach

Fundusz Kościelny w Polsce. Dziś kolejne rozmowy o finansach

Wyświetlaj:
ateista / 83.8.120.* / 2012-11-17 16:42
,,Rząd proponuje, aby w zamian za likwidację Funduszu Kościelnego obywatele przeznaczali dobrowolnie na rzecz Kościołów i związków wyznaniowych 0,3 procent rocznego podatku,,,, ,,
0,3% podatku od dochodu obywateli należy do skarbu Państwa czyli do nas wszystkich NIE ZGADZAM się żeby ktoś ROZDAWAŁ MOJĄ KASĘ .
Jak ktoś CHCE DAWAĆ KASĘ na KOŚCIÓŁ niech daje ODPIS ze swoich dochodów czyli dobrowolne datki od swojej pęsji NETTO a nie od podatku. WARA od mojej kasy budrzetowej
Pyclik / 2012-11-18 21:27 / Tysiącznik na forum
I masz całkowitą rację mówiąc:
NIE ZGADZAM się żeby ktoś ROZDAWAŁ MOJĄ KASĘ Pozornie płaci tylko ten, który odpisał , te 0,3 czy 1%.
Ale każdy taki odpis zmniejsza wpływy do budżetu. Zmniejszenie wpływów powoduje - zmusza rząd, który jest zobowiązany cele budżetowe osiągnąć, zwiększyć gdzie indziej obciążenia podatkowe, zapewne - bo najprościej - wszystkim podatnikom.
Czyli - przykładowo obciąży nimi mnie, a więc nie-katolika tym, co odpisał - swoją decyzją - katolik..
To jest celowy kamuflaż, który pozwala gardłować, iż wiadomy odpis dotyczy wyłącznie chcących płacić w tej formie na religie, a rzeczywistość jet taka, jak opisana wyżej.
wuem43 / 2012-11-17 09:32
Kto komu te pieniądze płaci? Po warunkach i dyktacie wygląda na to, że to czarni wykładają kasę i utrzymują to państwo. Brawo wszystkie dupki.

Najnowsze wpisy