Forum Polityka, aktualnościKraj

Fundusz Kościelny w Polsce. Jest projekt bilansu

Fundusz Kościelny w Polsce. Jest projekt bilansu

Wyświetlaj:
pola989930 / 178.183.222.* / 2013-01-08 03:53
To wstyd dla Państwa,który nie umie sobie poradzić w tym sporze i dla Kościoła,który nie widzi polskiej biedy,głodnych dzieci,braku pracy i umów śmieciowych.Katolicy nie pozwolą na biedę w parafiach i będą zawsze wspomagać Caritas.Tym bardziej odrzuca ludzi od hierarchów Kościoła pazerność i nieustępliwość w sprawie wyrywania pieniędzy.Widać ideologia Rydzyka,to już ideologia kleru.
też ogryzek / 89.78.109.* / 2013-01-07 20:58
Fundusz Kościelny powstał za tzw komuny jako zadośćuczynienie za zabrane ziemie i majątki. Majątki oddano z nawiązką, wprowadzono religię do szkół, przedszkoli i żłobków za naukę której płaci się potężne kwoty... No i co? DALEJ mamy być dojeni???? To że w Polsce jest katolików 99% to bzdura bo liczy się ochrzczonych i to przymusowo bo nikt się niemowlaka nie pyta. A potem jest zbyt dużo zachodu aby się... wypisać. No i niby się jest tym katolikiem ale....
Pyclik / 2013-01-08 01:13 / Tysiącznik na forum
A w tym kłamstwie i zaprzaństwie uczestniczy Państwo Polskie i nauka polska wprowadzając fałszywe liczby odnośnie liczby rzekomych wiernych poszczególnych wyznań np. patrz np wyniki spisów powszechnych
Puk / 31.11.240.* / 2012-12-27 10:49
To zależy, jaki będzie udział w łupach.
kleryk z bożej łaski / 81.190.61.* / 2012-12-20 03:34
Jeśli wpływają datki od parafian,to powinni mieć kasę fiskalną i odprowadzać podatek do budżetu.
Mastah / 37.247.248.* / 2012-12-19 12:40
Nie zgadzam sie by kosciol kradl moje pieniadze
Pyclik / 2012-12-30 20:44 / Tysiącznik na forum
Masz całkowitą rację, podpisuję się pod tym obydwoma rękami!
Pyclik / 2013-01-05 15:59 / Tysiącznik na forum
Ktoś tu szybciutko i cichutko wycofał się z [-666 ], to jest z minusików , które mi wcześniej przydzielił.
Ciekawe dlaczego?
Pyclik / 2013-01-05 01:35 / Tysiącznik na forum
666 – to znany symbol zła( szatana) – literatura np. http://xn--diabe-o7a.pl/symbole-zla/.
Można wnioskować - na podstawie szkolnych reguł - iż przypisane mojej osobie [ -666] - liczba przeciwna - jest symbolem… dobra !
Dziękuję za ocenę, ale to gruba przesada, jeśli chodzi o moją osobę; przypuszczać można , że jakiś niedouczony KK- talib popełnił gafę.
Czy tak czy siak -666 przy poście zwraca uwagę i przyciąga do jego przeczytania, a o to w końcu chodzi, więc dziękuję kolejny raz .
Pintek01 / 2012-12-19 15:34
Ja szczerze się obawiam że taka ustawa okaże sie jednym wielkim bublem ustawowym... i ze zamiast korzyści przyniesi esame straty , jak to zwykle bywa...
pionek92 / 2012-12-19 15:36
nie wierzę już w nic co z Funduszem Kościelnym związane, miał yć zlikwidowany i co? na to pzrecież liczyliśmy
abnegat finansowy / 91.102.104.* / 2012-12-19 06:47
Nikt nie policzył ile zabrano kościołom i nikt nie policzy ile oddano - trzeba wreszcie raz skończyć z bezproduktywnym roztrząsaniem tego BAŁAGANU i postawić cezurę:

od jutra żadnych ustawowych odpisów i dotacji z podatków obywateli na DZIAŁALNOŚĆ kościołów i związków wyznaniowych!

Na DZIAŁALNOŚĆ kościołów powinna im wystarczyć zbierana taca i wszelkie inne , DOBROWOLNE , DOWOLNEJ WYSOKOŚCI DAROWIZNY , które to darowizny mogły by być ZWOLNIONE OD PODATKU.

Nie widzę powodów, dla których urzędnicy państwowi PRACUJĄCY za pieniądze WSZYSTKICH podatników mają się zajmować zbiórką, rozliczaniem i dystrybucją pieniędzy na rzecz kościołów, bo uważam, że jest to niezgodne z Konstytucją (rozdział kościoła od państwa).

Ustawy niezgodne z Konstytucją są nieważne .

Zrozumcie mnie dobrze : jestem katolikiem i w miarę możliwości przeznaczam, czasem dość znaczne sumy na kościół , ale to są MOJE PRYWATNE pieniądze i moja prywatna sprawa.

Mnie po prostu, OBRAŻA i NARUSZA PRAWA INNYCH OBYWATELI (innych wyznań, ateistów), sposób działalności i państwa, i kościołów w sferze związanej właśnie z konstytucyjną rozdzielnością obu instytucji :
w działalności pełnej hipokryzji, manipulacji, prawnych sztuczek , a już powieszenie CICHCEM , W NOCY, PO KRYJOMU krzyża w sali Sejmu jest szczytem upodlenia tegoż krzyża : przez to ja, katolik, nie mogę śmiało spojrzeć w oczy ludziom innego wyznania lub ateistom.
W ten sposób MÓJ krzyż, MÓJ symbol, został sponiewierany, zbrukany i stał się narzędziem niskiej manipulacji.
"Ideał sięgnął bruku!"
O, Boże!

Wesołych Świąt!
abnegat finansowy / 91.102.104.* / 2012-12-19 17:40
Ciekawe, za co dostałem jeden minus, czy :
- za to , że jestem katolikiem;
- za to, że nie lubię bałaganu;
- za to , że nie znoszę hipokryzji;
- za to, że nie chcę by mną manipulowano;
- za to, że życzę wesołych świąt?

No to jeszcze życzę, a szczególnie tej osobie, która postawiła mi ten jeden minus, dużo radości w Nowym Roku!
zrezygnujcie z tego / 79.185.182.* / 2012-12-19 05:01
Ja się zgadzam na dofinansowanie. Tylko w zamian za darmo będziemy mieć ŚLUBY, WESELA, POGRZEBY, CHRZEST, I BEZ TACY.
hejter2 / 77.254.30.* / 2012-12-19 00:42
Odpis dla czarnych to kpina. Opodatkowac wiernych. Dlaczego wierni maja mniej sie zrzucac na funkcjonowanie panstwa odpisujac kase z podatku ?!
Pyclik / 2012-12-31 15:07 / Tysiącznik na forum
Masz rację, podpisuję się pod tym obydwoma rękami i - na dodatek - dwoma nogami!
Pyclik / 2013-01-05 16:01 / Tysiącznik na forum
Ktoś tutaj szybciutko i cichutko wycofał się z [-666 ], to jest z minusików , które mi wcześniej łaskawie przydzielił.
Ciekawe dlaczego?
Pyclik / 2013-01-05 01:39 / Tysiącznik na forum
666 – to znany symbol zła( szatana) – literatura np. http://xn--diabe-o7a.pl/symbole-zla/.
Można wnioskować - na podstawie szkolnych reguł - iż przypisane mojej osobie [ -666] - liczba przeciwna - jest symbolem… dobra !
Dziękuję za tak piękną ocenę, ale to gruba przesada. Jeśli chodzi o moją osobę przypuszczać można , że jakiś niedouczony KK- talib popełnił potężną gafę.
Czy tak czy siak -666 przy poście zwraca uwagę i przyciąga do jego przeczytania, a o to w końcu chodzi, więc dziękuję kolejny raz
Pyclik / 2013-01-01 17:56 / Tysiącznik na forum
KK - talibom serdecznie dziękuję za świeże, nowiutkie minusiki .
Życzę w Nowym roku szybkiego powodzenia w realizacji swoich snów , mrzonek i bajek religijnych, najlepiej już w zaświatach, a tymczasem – wszelkiego powodzenia w oddawaniu owoców swej pracy dla napełnienia brzuchów księżulków i dla realizacji powszechnie znanych ich grzesznych chuci.
sid319 / 88.19.147.* / 2012-12-18 23:18
zadnych ulg to normalni ludzie jak my
Pyclik / 2012-12-19 01:48 / Tysiącznik na forum
Spróbuj im to powiedzieć, bo przecież gdybyś ponad 1000 lat żył z oszustw różnych - odpustów, dziesięcin, lewych testamentów za "życie wieczne", itd - czy mógłbyś uwierzyć ,że to się kończy?
Pyclik / 2013-01-05 16:01 / Tysiącznik na forum
Ktoś tu szybciutko i cichutko wycofał się z [-666 ], to jest z minusików , które mi wcześniej przydzielił.
Ciekawe dlaczego?
Pyclik / 2013-01-05 01:41 / Tysiącznik na forum
666 – to znany symbol zła( szatana) – literatura np. http://xn--diabe-o7a.pl/symbole-zla/.
Można wnioskować - na podstawie szkolnych reguł - iż przypisane mojej osobie [ -666] - liczba przeciwna - jest symbolem… dobra !
Dziękuję za taką ocenę, ale to gruba przesada, jeśli chodzi o moją osobę; przypuszczać można , że jakiś niedouczony KK- talib popełnił wielką gafę.
Czy tak czy siak -666 przy poście zwraca uwagę i przyciąga do przeczytania postu, a o to w końcu chodzi, więc dziękuję kolejny raz.
103 / 37.30.218.* / 2012-12-18 22:25
Czarne nygusy do roboty. Nie wstyd aby tą perfidną grupę utrzymywali ludzie ciężko pracujący? Jak można pytać czy oni się zgadzają na inne warunki. Może by tak zapytać chorych na których ciągle brakuje pieniędzy. Księża na księżyc i po kłopocie. Alle jaja.
kstt / 83.23.21.* / 2012-12-18 20:21
ale dlaczego kościół musi się zgodzić ??? Pracujących Polaków nikt nie pytał czy zgadzają się na pracę do 67 roku życia. Nie ma kasy na emerytury. A na kościól jest?
sasas / 77.65.1.* / 2012-12-18 22:20
Swiete slowa.kasy maja od groma i ciagle malo.nasz rzad jest wspanialy ale nie dla swojej klasy robotniczej.jeszcze troche to bedziemy robic za darmo i do 80 lat
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy