Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusz na pół roku dla studenta

Fundusz na pół roku dla studenta

profdrhab / 83.29.193.* / 2007-05-12 14:17
Witam

Nie znam się zbytnio na funduszach (tzn znam ich rodzaje i mniej więcej wiem na czym to wszystko polega ale nie mam czasu obecnie na wgłębianie się w szczegóły).

Otóż chciałbym zainwestować (najlepiej od teraz około 4 tys. zł). Interesuje mnie ile mógłbym (tak realnie) mieć po pół roku, kiedy to chciałbym z powrotem zainwestowane pieniądze na zakup laptopa + jakiegoś monitora LCD. Jaki też fundusz wybrać w takim przypadku i czy w ogóle warto się w to bawić. Obecnie pieniądze mam ulokowane na eMax Plus lokacie w mBanku (3,6%)... Posiadam też dostęp do SFI w tym, że banku i najlepiej byłoby z niego skorzystać (ale w takim przypadku odpada inwestowanie w Arkę, która tam jest niedostępna)

Proszę o porady,

Pozdrawiam,

Michał
Wyświetlaj:
jachbart / 2007-05-24 18:30 / portfel
Ja wzielem zainwestowale troszeczke bo ok.6500 zl jak narazie, zamierzam dorzucic jeszcze jakis 1000zl w akcjach i czekac na to co sie bedzie dzialo... wybralem 3 fundusze akcyjne, i jeden hybrydowy wlasnie przez SFI. Ja jestem bardziej skory do ryzyka, licze na dobre wyniki :) moj preferowany czas na fundusze moze jakies 6mcy, potem zobaczymy wiem wiecej ze przez wakacje czyli okres czerwiec-wrzesien bede dokladal conajmniej 1000zl albo w nowe akcje albo fundusze(to 2 bardziej prawdopodobne). Kto nie ryzykuje ten nie je.... Zycze slusznych wyborów :))
ARTS / 2007-05-13 22:11
Na pół roku to polecam dobrą lokatę, co prawda sytuacja gospodarcza jest dobra, ale, jak źle wybierzesz czas i fundusz, to może być tak, że będziesz miał np.: 10-20% mniej (to czarny scenariusz). Przy pozytywnym może być tyle na plusie. Arkę odradzam. To, że mówią coś do Ciebie z telewizora nie oznacza, że to do końca prawda, i że robią to by gwałtownie zwiekszyć stan twojego konta (raczej chodzi im o rankingi aktywów i prowizje - zresztą tak jak każdemu) . Chyba zauważyłeś, że już nie mówia: "od trzech lat zarabia najwięcej". Teraz chodzi o ściągnięcie jak najwiekszej ilości aktywów przed latami chudymi - pierwszy sygnał wyniki 2006, drugi zobacz ostatnie trzy miesiące.

pozdrawiam

ARTS
TaS / 2007-06-04 00:18 / Tysiącznik na forum
telewizja kłamie - fakt :)

ja polecam mocną dywesryfikację, np lokatka na 30-50%, a reszta w 3 fundy :)

ale to tylko moja strategia
Sebek.W / 84.205.196.* / 2007-05-13 17:20
skoro siedzisz w mbanku i masz rachunek SFI to możesz działać. na tak krotki horyzont hmm chwilowo akcyjne odradzam bo giełda mocno niestabilna. Minimalnie większy będzie % na obligacjach np. Unikorona Obligacje lub np. UniAktywna Alokacja. Zysk pewnie będzie większy niż na emaxie+.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy