Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusz pioneer -55%

fundusz pioneer -55%

sw1 / 2009-03-04 16:11
mam pytanie codo unduszu pionier mianowicie w wrzesniu 2007 roku kupilem akcje funduszu pioneer zruwnowazony i na chwile obecna jestem -55%co dalej zrobic sprzedac jednostki ? pytanie drugie zakladajac ze strace 100% gotowki na tym funduszu posiadam wciaz zakupione jednostki .i wlasnie co z tymi jednostkami w takiej sytuacji mozna zrobic.prosze o wyrozumialosc i zetelna odpowiedz.
Wyświetlaj:
Asia124 / 83.10.42.* / 2010-02-10 05:59
generalnie straciły wszystkie fundusze akcyjne i zrównowazone, nie tylko pionier. To rynki finansowe rozgrywają ceny akcji, najpierw je nadmuchują, realizują zyski przy spadkach, a klient funduszu nie ma na to wpływu, tym bardziej, że nikt z przedstawicieli funduszu nie mówi, by wtedy gdy wszystko leci w dół należy przenieść środki w bezpieczne aktywa. Dla nich liczą się prowizje, a że klient traci pieniądze, teraz tłumaczą ryzykiem, wcześniej tego nie mówili. Fundusze są stworzone, by finansiera dostała się do oszczędności prostych ludzi. Teraz mówią trzymać, to się odrobi, ale nim się odrobi znowu będą spadki ttd
maryna / 81.15.165.* / 2010-02-04 17:38
Kupilam jednostki uczestnictwa akcji polkich - strata ponad 50%; kupiłam zrównoważone strata 30%; oczywiście fundusze pioneera; zakup 2007; wniosek - nigdy wiecej z pioneerem
zbig135 / 2010-02-09 13:04
Za 10 lat nie odrobi strat.
darek2222 / 2009-03-04 16:32 / Bywalec forum
Witaj
Moim zdaniem za dużo straciłeś aby teraz się wycofać. Trzymaj jednostki bessa nie będzie trwała wiecznie.
Trzeba również wziąć pod uwagę podatek belki, jeżeli nie wypłacisz - podatek nie będzie naliczany aż do uzyskania kwoty za jaką nabyłeś jednostki.

Moim zdaniem teraz jest najlepszy czas na nabywanie jednostek funduszy, o ile nie chcesz grać na giełdzie.

pozdrawiam
nena93 / 82.123.108.* / 2010-02-04 17:54
trzymac ....za jakies dwa lata odrobi straty.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy