Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusz powierniczy dla dziecka - szukam porady.

Fundusz powierniczy dla dziecka - szukam porady.

kost0 / 2009-07-01 22:31
Witajcie.
Chcę założyć mojej 2-miesięcznej córce coś w rodzaju funduszu powierniczego. Czy ktoś z Was ma może coś takiego, albo może coś polecić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
Jolantak / 75.157.34.* / 2019-05-14 07:14
Wydaje mi sie ze w oryginalnym pytaniu o fundusz powierniczy dla dziecka chodzilo o "Trust Fund" tak popularny w Stanach. Jest to utworzenie funduszu/konta dla beneficjenta (dziecka, wnuka) ktore jest zarzadzane przez "trustees" (powiernikow?) w sposob okreslony przez zakladajacego.
Chyba nie ma odpowiednika w polskich finansach...
eeelba / 188.146.234.* / 2020-01-28 19:52
Ja pomyślałabym jednak o Prudential. Warto wejść na stronę i sprawdzić sobie ich ofertę. A jest w czym wybierać.
eeelba / 109.196.153.* / 2019-06-20 14:17
Poradziłabym Wam sprawdzić tez tutaj https://www.prudential.pl/przyszlosc-dziecka
Mysle ze warto juz teraz przyjrzeć sie takiej ofercie z punktu widzenia przyszłości dziecka.
Tadeusz100745 / 37.249.13.* / 2016-04-09 19:46
Jestem również zainteresowany podobnym funduszem tylko dla wnuka. Jestem dziadkiem, już nie młodym, mam odłożone trochę pieniędzy.
Zastanawiam się jak to zrobić aby w razie czego nie wpadły w ręce spadkobierców czyli rodziców, a dostały się wnukowi gdy skończy np. 24 lata.
E. / 37.47.133.* / 2017-01-15 10:52
Można zbudować bardzo dobry kapitał dla dziecka w firmie PRUDENTIAL, bez ryzyka w fundusz inwestycyjny.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Tomsoy / 31.61.129.* / 2014-04-06 23:32
Zgłoś się do Prudential. Przez 50 lat (dostępne dane) nie odnotowali w żadnym roku straty.
Bartek1973 / 83.29.11.* / 2014-04-19 10:34
To prawda Prudential ma ciekawe propozycje dla dzieci
Matt41 / 85.232.250.* / 2009-08-20 22:38
Najważniejsze to nie pakuj się w fundusze, bo na koniec dnia zarobią sobie głównie śmiechu warci "zarządzający" funduszami oraz różni naciągacze i "opiekuni". Ale niech każdy wydaje pieniądz na co uważa za stosowne, jak chcesz im sypnąć gotówki to się nie krępuj, tylko potem nie płacz...

Zawsze się zastanawiam, skąd takie idiotyczne pomysły żeby "inwestować" w fundusze....
lusia09 / 2009-08-26 15:56
Najlepiej zainwestwoć pieniążki tak aby procentowały na przyszłość. Dobrze jest założyć fundusz, taki portfel inwestycyjny na przyszłośc dziecka (może to być fundusz zamrożony czyli taki który procentujwe bez możliwości wybierania pieniążków i według mnie najbardziek korzystny albo taki który daje możlwiośc wybrania jakiejś sumy w razie potrzeby). można od razu wrzucić jakąś określoną kwote na fundusz lub co miesiąc regularnie wpłacać jakąs mniejszą kwotę. Gdybym ja miała teraz taki fundusz zagwarantowany od rodziców byłoby mi na pewno lżej dklatego gratuluje pomysłu dla dziecka. W razie pytań proszę o wiadomośc olaovb@gmail.com

Pozdrawiam i niech dzidzia dobrze się chowie:):)
xxxxxl / 217.113.228.* / 2009-08-18 18:22
sprawa jest prosta

odkładaj w równych odstępach czasu równe kwoty
możesz je indeksowac o inflację w kolejnym roku

za te pieniądze możesz kupowac na giełdzie
kopiowac skład portfela jakiegoś funduszu itd.
co tam chcesz
w zalezności od preferencji

wazne aby to robic systematycznie latami

jakie są zalety
kupujesz mniej "papierów" jak jest drogo
a więcej jak jest tanio

nie musisz miec o tym zielonego pojecia
żadych analiz, szkoleń i innych strat czasu
masz czas dla siebie i rodziny

nie płacisz nieprawdopodobnie wysokich prowizji
dla akwizytorów, firm i itp. naganiaczy

bez poblemu pobijesz wyniki zdecydowanej wiekszości funduszy
w segmencie który wybierzesz

a jak się chcesz rozerwac
poczytaj niżej
opiekun_inwestora / 2009-08-19 15:01
Dobierając metody inwestowania - warto sprawdzić czy "działały" w przeszłości.

Ponieważ w poprzednim poście zabrakło faktów - a pojawiło się kilka elementów, z którymi się nie zgadzam - poniżej kilka słów komentarza. Jest też kilka bardzo ważnych zdań, z którymi się w 100% zgadzam. Ale po kolei:

--TAK--------------------------------------------------------------------
1.Odkładaj w równych odstępach czasu równe kwoty
możesz je indeksowac o inflację w kolejnym roku

Tak - aby budować kapitał dla dziecka na przyszłość to systematyczne wpłaty,
do tego indeksowane są najlepszym rozwiązaniem (chyba, że mamy większą
kwotę, którą możemy wpłacić jednorazowo - wtedy wpłacanie "systematyczne"
tylko dla zasady nie jest najlepsze - ponieważ niewpłacone pieniądze po prostu nie pracują)

--NIE--------------------------------------------------------------------
za te pieniądze możesz kupowac na giełdzie
kopiowac skład portfela jakiegoś funduszu itd. co tam chcesz
w zalezności od preferencji

Niestety gra w loterię przy wyborze akcji tak samo jak funduszy nie będzie
najlepszym wyjściem. Poza tym, aby kopiować skład jakiegoś
(pytanie jakiego?) funduszu akcji nie jest proste - choćby stąd, że
o takie informacje nie jest łatwo. I trochę trudne by to było technicznie.


--TAK--------------------------------------------------------------------
wazne aby to robic systematycznie latami

Na tym powinno polegać długoterminowe oszczędzanie i
zarabianie od aktualnie posiadanego kapitału.

Systematycznie - znaczy po prostu systematycznie. Gdy ustalimy sobie, że wpłacamy po 300 zł miesięcznie - to te 300 zł powinniśmy wpłacać.

Może to by polisa, może to być darmowa platforma jak np. mBank.

Można część pieniędzy przeznaczyć na przyszłość dziecka, a drugą część
inwestować z założeniem, że będą potrzebne wcześniej.
Przykładowym rozwiązaniem może być założenie dwóch kont w mBanku (jedno na żonę, drugie na męża) i na jednym stosowanie systematycznych wpłat, a na drugim
już nie systematycznie. W ten sposób łatwiej utrzymać dyscyplinę.


--TAK--------------------------------------------------------------------
nie musisz miec o tym zielonego pojecia
żadych analiz, szkoleń i innych strat czasu
masz czas dla siebie i rodziny

Tak, to ważne aby nie poświęcać na inwestowanie dużo czasu.
Przy czym akurat próba odzwierciedlania skłądu jakiegoś funduszu właśnie ten czas będzie zabierać.

Nie polecam też zasady, która daje nam bardzo dużo czasu, gdyż w ogóle
nie wymaga żadnej reakcji z naszej strony - czyli zasada kup i trzymaj.
Pisałem jak tragiczne w skutkach są takie inwestycje.

Myślę, że ten tekst powinien dać do myślenia:
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/czy-wiesz-ile-tak-naprawde-tracisz-gdy-twoj-portfel-stracil-15-procent/

--NIE--------------------------------------------------------------------
nie płacisz nieprawdopodobnie wysokich prowizji
dla akwizytorów, firm

Próbując aktywnie działać na giełdzie również płaci się prowizje.

Pisząc o prowizajch xxxxxl miał na myśli opłaty za zarządzanie w produktach typu Polisa Inwestycyjna.

Opłat tych można uniknąć - inwestując samodzielnie w ramach mBanku. Tam nie płacimy już żadnych opłat. Za to przy konwersjach czeka nas podatek.

Opłaty w polisach to ulubiony temat do atakowania tych produktów - natomiast gdy policzymy jak się mają te opłaty do sumy podatków oraz utraconych korzyści (pieniądze zapłacone jako podatek nie pracują przez kolejne lata) okazuje się, że często po podliczeniu są one niższe...

--NIE--------------------------------------------------------------------
bez poblemu pobijesz wyniki zdecydowanej wiekszości funduszy
w segmencie który wybierzesz

Stosując zasady wpłat w ciągle te same narzędzia i bez dokonywania konwersji wydaje mi się, że może być tak, że uzyskamy wynik lepszy niż pojedynczy fundusz. Tylko, że może on oznaczać np. stratę 10% zamiast 20%. Czy dla samej satysfakcji wygrania z funduszem warto ponosić stratę?

--TAK--------------------------------------------------------------------
Jak więc pogodzić inwestowanie długoterminowe z tym, aby poświęcać na to ja najmniej czasu i do tego uzyskać jakiś zysk? Trzeba po prostu inwestrować aktywnie i opracować dla siebie jakąś strategię inwestowania.

Zacząłem opisywać przykłądowe zasady, z których można wybrać coś dla siebie na stronie:

http://www.opiekuninwestora.pl/strategie_inwestowania,361,0.htm

Tak więc polecam inwestowanie aktywne.
opiekun_inwestora / 2009-08-18 18:10
Polisa inwestycyjna - to dobre rozwiązanie. Natomiast warto pamiętać o tym, że musi to być wybór świadomy - i z pełną świadomością jest to blokada możliwości korzystania z wpłąconych pieniędzy przez okres z reguły 10 lat - dla wpłat systematycznych.

Jeżeli ten element już przejdziemy - to warto zdobyć trochę wiedzy. Tej podstawowej.

Listę darmowych kursów, które polecam umieściłem na stronie:
http://www.opiekuninwestora.pl/darmowe_kursy,387,0.htm

Kolejny krok to zrozumieć czym są polisy inwestycyjne i czym różnią się od inwestowania np. w mBanku (gdzie można inwestować całkowicie bez prowizji i dodatkowych opłat).

I nie dać sobie wmówić, że wystarczy wpłacić np. 30% w fundusze obligacji a 70% w fundusze akcji i w magiczny sposób w długim okresie zarobić 12%. To niestety nie działa w praktyce. Innymi słowy dane historyczne za ostatnie 3,5, czy też 10 lat pokazują, że z reguły ledwie udało się zarobić na poziomie zbliżonym do lokaty.

Do iwnestowania w fundusze można podejść w bardzo spokojny, ale zaplanowany sposób. Nie oczekujmy może zysków po 30% na rok, ale tak powyżej 15% można już oczekiwać. Oczywiście pod warunkiem, że jednak doglądamy naszych inwestycji i reagujemy na zmiany na rynku - ale podkreślam - w zaplanowany sposób.

Co się dzieje gdy inwestujemy w oparciu o emocje pisałem kiedyś w artykule.
Dokładnie pokazuje on schemat działania osób, które niestety uwierzyły w zasady "Kup i trzymaj", "wirtualnej straty" czy też "fundusze zawsze zyskują".

Jeżeli już wybraliśmy jakąś polisę - zapraszam na szkolenie (może na kolejne terminy, gdyż na aktualny mam ostatnie 2 miejsca) pokazujące jak "żyć" z polisą inwestycyjną czyli zarabiać, ograniczać możliwość strat i zabezpieczać zyski.

http://www.opiekuninwestora.pl/szkolenie,0,793.htm
doradca M. / 160.83.30.* / 2009-07-07 10:53
dla wszystkich zainteresowanych w Krakowie podaję adres e-mail, jestem doradcą finansowym w Deutsche Banku i mamy rózne ciekawe rozwiązania oszczędzania dla dziecka w oparciu o UFK współpracując z instytucjami ubezpieczeniowymi, marcin.jaszcz@db.com
Spid / 79.186.202.* / 2009-07-06 23:55
Witam, Dobrze kolega poradzil aby spotkać sie z doradca finansowym - Ja sam wykonuje ten zawód i szczerze mowiąc niemozna polegac na 1 ofercie - jednak gadanie typu: skladac pieniadze na ror i kupowac obligacje to najbardziej kretynski pomysl jaki slyszalem. Pan nieslyszal zjawiska inflacji, niema pojecia nic o inwestowaniu i zapomnial dodac ze po odjeciu podatku zyska Pani jakies 0,5% w skali roku UFK sa dobrym rozwiazaniem i warto placic za zarzadzanie - jesli oczywscie jest to robione efektywnie. Ja poswiecam moim finansa 8h dziennie + to moj zawód i ciagle mysle ze da sie cos zrobic lepiej. Prosze sie skontaktowac z kompetenta osoba, UFK, Polisa Studencka, odpowienia dywersyfikacja w TFI + dobry rachunek maklerski (male oplaty) to sa z mojej strony sugestie
życzliwy / 83.12.11.* / 2009-07-07 13:35
Szczególnie przez ostatnie 2 lata ludzie zarobili na TFI.
Niski oprocentowanie ale pewne. Na tych wszystkich funduszch można czasem zarobić , ale więcej można starcić. Problem polega na tym ,ze fundusze zarabiają i ich pracownicy ale klient już nie koniecznie - od maja 2007 ja straciłam w funduszach 100.000,- cieżko zarobionych piniędzy - zarobionych na pracy ciężkiej pracy nie na spekulacjach.
Juź żaden kretyn doradca mnie do żadnych funduszy nie przekona , bo to nie jest uczciwy interes - to jest nabijanie w butelkę naiwniaków. Mój doradca jak mi zachwalał fundusze to dzwonił klka rqazy nadzień od półroku go wcieło i nie potrafi nic mi doradzic. Nie sądzę abym kiedykolwiek odrobiła te straty bo wyniosły 60 % .Doradca polecił mi fundusze
które straciły najwięce ze wszystkich. Gdy je kupowałam były na górce , a według doradcy były n owe i nie miały historii.Ciągle mi chodzi po głowie czy zarządać wyjaśnień , czy akwizytorzy tego funduszu( bo doradcami ich nazwać nie można0 nie mieli w tym prywatnego interesu.
Odradzam wszelkie fundusze. Lokować bezpiecznie i spać spokojnie. Gówniarze się bawią naszymi ciężko zarobionymi pieniędzmi , a my tracimy.
alicjap / 94.254.179.* / 2009-07-06 15:06
tak,ja wykupilam mojej wnoczce polise ,wplacam miesiecznie 100zl,moja corka nie pracuje i ta polisa ja chroni,a dziecku zbiera sie kapital'
nie_frajer / 83.11.76.* / 2009-07-06 17:09
Nie kupuj żadnych Aegonów, AXA, Aviva/CU, Skandia... Zobacz jakie kokosy stracisz przez 10 lat. Wystarczy zbierać pieniądze na osobne konto bankowe, następnie kupować obligacje skarbowe. Wynik - zdecydowanie powyżej tego co "zarobią" dla Ciebie eksperci, a co odbierze Ci jeszcze ich prowizja i opłaty za zarządzanie. Ponadto zobacz co się stanie jak przestaniesz wpłacać, albo bedziesz chciała wcześniej wybrać pieniądze (wypadek, choroba...).
antyzawistnik / 93.105.17.* / 2009-07-07 08:02
Najbardziej boli Cię, że ktoś zarobi, najlepiej jakby gwarantował ponadprzeciętne zyski za darmo albo gwarantował swoim kapitałem. Nie szczuj ludzi, ze ktoś zarobi. Mów o ryzyku, danych historycznych i warunkach umowy. Ciułaj sobie w banku, powiedz, że Ty tak wolisz, bo nie masz pojęcia o inwestowaniu. Mały zysk małe ryzyko, duży zysk duże ryzyko. Najbardziej bolałoby Cię jakby ktoś zaryzykował i zarobił dużo więcej od Ciebie.Popatrz na historię. fundusze potrafił zarobić ponad 200 % w pięć lat. trzeba trochę mieć wiedzy intuicji i szczęścia. Sam zarobilem ponad 120 % w rok. Podaj mi taki bank lub obligacje
mfundusz.pl / 79.163.27.* / 2009-07-02 10:43
Witam,

rozwiązań jest wiele. Ze względu na długi horyzont czasowy można rozpatrywać UFK, czyli ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Na rynku jest wiele takich rozwiązań. Wszystko zależy od tego co jest potrzebne. Na rynku w tej chwili jest wiele rozwiązań tego typu. Najlepiej spotkać się z doradcą i wybrać rozwiązanie najbardziej Panu odpowiadające. Ja jeśli chodzi o UFK to mogę się wypowiadać w tym momencie głównie na temat Aegona i AXA.
kost0 / 2009-07-02 21:29
Dziękuję, poszukam UFK w sieci. Chcę zacząć wpłacać mojej córce już teraz, by w przyszłości miała pewną sumę na start, studia, itp.
mfundusz.pl / 79.163.23.* / 2009-07-03 13:12
Wszystkie koszty UFK podane są w załącznikach do OWU, których raczej nie znajdzie się w internecie. Dlatego zachęcałem do spotkań z doradcami. Informacje w internecie są z reguły pobieżne. Proszę poszukać w swoim mieście kompetentnego doradcy i porozmawiać z nim. Nie będzie to kosztowało, a gwarantuje, że się przyda. Tylko podkreślam musi to być doradca, a nie sprzedawca.
ZuluSx / 79.186.110.* / 2009-07-07 09:55
samo kupno skandi, AXY, AEGONA to nie wszystko. Ważne żebyś miał kogoś kto by tym dodatkowo zarządzał (przygotowywał portfele modelowe FI). Nie sztuka kupić AXE w wrzucić wszystko na fundusze obligacyjne :P
tedchom / 2009-07-04 00:27 / Tysiącznik na forum
Ja korzystam z tego rozwiązania na stronie np. Skandi są owu z dokładnymi kosztami podaję link... ale jest to program dla ludzi którzy chcą aktywnie zarządzać swoimi pieniędzmi ew. włączyć sobie ku temu program w ramach tej polisy
http://www.skandia.pl/file/pdf/centrum_inwestycyjne/owu/ow_r_zwk_090401.pdf
asdfasdfasdfasd / 192.176.1.* / 2014-12-22 09:27
Ja też pytam się gdzie można założyć konto, gdzie dysponentem będzie tylko wskazana osoba - dziś niepełnoletnie DZIECKO. Za parę lat jak uzyska pełnoletność, czyli po 18 roku, będzie mogło dobrać się do konta.
Konto bez możliwości wypłaty funduszy przez nikogo, poza uposażonym, po określonym okresie, uzyskania pełnoletności.

Proszę bez żadnych funduszy, itp.
Ofertę, znam, mam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy