Forum Forum emerytalneZUS

Fundusz Rezerwy Demograficznej ocalał. Ale dziura w ZUS rośnie

Fundusz Rezerwy Demograficznej ocalał. Ale dziura w ZUS rośnie

Wyświetlaj:
kiewball / 62.21.4.* / 2009-08-12 21:46
Każdy powinien mieć wybór czy chce oddawać kasę do ZUS czy lokować w innym miejscu. Składka powinna być obowiązkowa, ale wypracowujący nasze emerytury powinien być dowolny! Rozebrać marmury, sprzedać budynki ZUS, spłacić ludzi i skończyć raz na zawsze z tym dziadostwem!!
Szymon_ / 79.162.63.* / 2009-08-14 06:21
Przede wszystkim jestem za znaczną redukcją etatów w zusie. W głowie się nie mieści ile osób tam pracujących pożera nasze składki.
prac.krus / 83.5.57.* / 2009-08-12 21:44
dlaczego się milczy????? o sytyuacjach gdy SĄ w KRUS OSOBY MAJĄCE ! ha. Pracują i ZARABIAJĄ na POSADACH nie mając nic wspólnego z rolnictwem. Placą składkę 203 zl. kwartalnie i mówią o tym wprost wcale się nie kryją. Proszę o Kontrolę takich specjalistów, a jest ich bardzo dużo w KRUS.To jest draństwo i PSL o tym DOBRZE WIE.
S22 / 83.29.17.* / 2010-02-02 03:20
Nie ma takiej możliwosci by pracowac na posadzie poza rolnictwem i byc w krus. Brednie wypisujesz populistyczne tak samo jak to ze zmiejszanie doplat do krusu zmieni cos dla budzetu. Zmieni ale tylko zarznie ludzi którzy ciezko pracuja abys mial co jesc. A jesli ktos uwaza inaczej niech spróbuje zarabiac w miejscowosci gdzie jest kilkadziesiat domów we wsi, a nie kilkaset tys jak w miescie.
4 kier xx / 83.9.241.* / 2009-08-16 09:43
nie ma ani jednej takiej osoby, możesz mi wierzyć. a jeżeli jest to nielegalnie i obudzi się z ręką w nocniku jak będzie iść na emerytuyrę, bo nikt jej nie zaliczy tych składek!
a co do prowadzących działalność gospodraczą ubezpieczonych w KRUS - to zjawisko marginalne. Jest ich ok. 4% wszytskich ubezpieczonych.
historyk / 80.50.180.* / 2009-08-12 18:47
zus jest zwykłym podatkiem dochodowym, który zasila nie konto ubezpieczonego tylko kase państwa, nic z tych składek nie ma zdrowotna nie wykorzystana przez większość ubezpieczonych normalny idizie prywatnie, biedak na zwałkę, czeka rok na badania, rentowa niekontrolowalna armia rencistów śmieje się w kułak, emerytalna śmieszną zapomoga na przeżycie drugi filar kompromitacja wielkiego reformatora z lat 90 tych, chorobowa czytamy jak zus walczy z lekarzami i chorymi, FP nic o nim nie wiemy, może przy upadłosciach ale kto wie jakie jest jego wykorzystanie
I tyle i nikt tego nie zmieni ani walczący z korupcja PiS ani inteligencka PO
I tak trzymac niech nam rośnie w siłe biurokracja i nalezy jak najszybciej podwyższyc skladkę zdrowotną żeby chorzy wogóle nie chodzili sie leczyc do społecznej słuzby zdrowia
Niech żyje świetlana przyszłość i reformy- bis Kopacz, niech nam dobrze sie wiedzie pracowniko słuzby zdrowia do Afryki juz blisko
Bernard+ / 83.238.234.* / 2009-08-17 10:51
Uproszczone widzenie większości problemów dominuje wśród ludzi niezadających sobie trudu, aby przed zabraniem głosu na jakiś temat poznać dokładniej problem, o którym mowa. Większość woli tylko dyskutować z pozycji swoich osobistych poglądów z głoszonymi na temat danego problemu poglądami i opiniami innych. Tymczasem, jeżeli dziś patrzymy na problem wypłat świadczeń przez ZUS za 20 lat na podstawie przeciętnej dzisiejszej wiedzy i dzisiejszej przeciętnej świadomości społeczno ekonomicznej to popełniamy błąd, o którym pisał dawno temu Albert Einstein cytuję: "Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązane przez świadomość na tym samym poziomie, na którym powstały"
Za 20 lat o możliwościach finansowania nie tylko wypłat emerytur i rent, ale również o utrzymaniu na określonym poziomie cywilizacyjnym całej sfery budżetowej państw a co za tym idzie o jakości życia decydować będzie nie tylko prosty stosunek liczby pracujących i płacących składki i podatki do liczby niepracujących i niczego do sprzedania niewytwarzających a otrzymujących środki zarówno na życie jak i na kulturę i oświatę, lecz poziom społecznej produktywności mierzony wartością dóbr i usług wytwarzanych przez dane społeczeństwo w przeliczeniu na jeden milion żyjących jego członków. Wielkość ta nie będzie zaś zależeć wyłącznie od ilości pracujących, ale również od poziomu automatyzacji i robotyzacji procesów wytwarzania dóbr materialnych (towarów) i świadczenia usług materialnych i niematerialnych sobie nawzajem jak i członkom innych społeczności zorganizowanych w systemy zabezpieczenia społecznego. Gdyby, bowiem tylko ilość pracujących decydowała o dobrobycie to Chiny miałyby dziś większy dobrobyt niż obywatele USA lub Kuwejtu. Ale o innych czynnikach decydujących o przyszłej kondycji państwa i jego systemu emerytalnego nic podczas dyskusji się nie mówi, co świadczy o tym,że podawane opinie są oparte o wycinkową znajomość dzisiejszych faktów a nie w oparciu o jakieś szersze analizy i prognozy. Bo czy dziś możemy sobie uchwalić taki poziom płac i emerytur jak mają Niemcy i Amerykanie, jeżeli wydajność pracy mierzona właśnie wartością dóbr i usług wytworzonych w przeliczeniu na jednego pracującego w Polsce w roku 2006 stanowiła 40 % wydajności w USA i 50 % przeciętnej wydajności w 15 krajach starej UE. A przypomnę, że analogiczne dane z roku 2000 podawały, że wydajność Polaków stanowiła 37,5% wydajności w USA i 45% wydajności w 15 krajach UE. Zauważcie, więc, że w ciągu 6 lat odrobiliśmy tylko 2,5% do USA i 5% do UE a nasi najbardziej mobilni członkowie społeczeństwa wyjeżdżają do krajów, które dzięki wyższej społecznej produktywności mogą im oferować zarówno wyższe zarobki jak i wyższe emerytury w przyszłości, więc My tracimy a oni zyskują. Jest, więc, o czym dyskutować na zasadzie jak odwrócić niekorzystne tendencje i narastające problemy a nie tylko krytykować się na zasadzie poglądów politycznych, bo wszak zanim jakikolwiek naród utraci niepodległość najpierw staje się biedniejszym a przez to gorzej wyposażonym do obrony swoich interesów i swojej niezależności.
molkij / 77.254.30.* / 2009-08-12 18:14
A gdzie są pieniądze,które wpłacałem na ZUS (właściwie to mi je potrącali z poborów) przez prawie 44 lata! Teraz mi
wmawiają,że młodzi na mnie muszą robić!!!BZDURA!
Pensje w ZUS-ie szeregowa referentka ma ok.3 000,- zł
netto!Pytam -za co?Traktują petentów jak zło konieczne!
Pobudowali biurowce-pałace za nasze składki i nikt ich
z tego nie rozliczył! A tak obiecywali!Młodzi nie płacą składek(albo od minimalnej płacy),bo im się nie opłaca!
nie rozliczył!
RR-RR / 77.115.234.* / 2012-09-16 14:11
WINA TWOJA JEST TAKA ,ŻE POZWOLIŁEŚ ŻE ZUS BRAŁ TWOJE PIENIĄDZE, KTÓR TO W WYSOKOŚCI 45% PRZEJADAŁ NA SWOJE CELE. POZDR
wiwan / 2012-09-17 22:46
Bzdura. Bieżąca działalność ZUS- owe słynne marmury, jak i pensja prezesa obciążają składki odpisem w wysokości rzędu 3%
vp / 89.230.66.* / 2009-09-24 18:13
P*********!
Szeregowa referentka ma płacę minimalną, przez trzy lata co najmniej, a trzy tysiące to kierownicza po trzydziestu latach pracy. I nie szeregowa referentka buduje "pałace", i nie za wasze składki. Jakbyś ty i tobie podobni umieli liczyć, to byś wiedział gdzie zniknęły te pieniądze. Czepiasz się dziewczyny, którą wypchnęli do okienka bez żadnego szkolenia (przecież oszczędności!) a nie ona wymyśla te przepisy, ani nie ona rozdaje emerytury i nie od niej to zależy. Wiadomo, najłatwiej opluć tego, co najniżej, bo prezesi ochroniarzy mają.
die_young_and_rich_not_poor_and_old / 149.254.218.* / 2009-08-12 17:52
a ja mam 28 lat, wyzsze wyksztalcenie, 0 przepracowanych dni w Polsce, pracy nie szukam bo nie bedę sie poniewierał za grosze, czlowiek ma swoją godność! A na strupa nie będę płacił, bo na emeryture to i tak nie ma co liczyć, na jałmużne na stare lata żeby móc coś sobie na wodzie ugotować ? Zus mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg, cały czas ściemnianie ludzi emeryturą, p.........przę taką emeryturę wole być młody niż na stare lata wegetować, co mam płacić pasożytom przez 30, 40 lat , a ile potem pożyję 5 ,może 10 ? Ale z takimi emeryturami to tylko sobie szprycę walnąć w żyłę, po co komu taka jałmużna od bandy dziadyg kamuflujących się w urzędach, hańbiących w ogóle całe to państwo.
Wapniak / 2009-08-12 17:41 / Tysiącznik na forum
O czym wiadomo już od dawna. Będzie jeszcze większa aż ZUS - padnie. Poza tym...gdzie ten rząd?... I tak za nic nie odpowiada i ma wszystko głeboko w d... a za niedługo będzie nasz premier tylko przecinał wstążeczki i rozdawał medale wraz z wybranymi kolesiami.
matros / 2009-08-12 17:37
Widzę na tym forum że jest oblatany w sprawach zus-u ktoś podpisujący się "Ja Gaar" myślę więc że jest w stanie odpowiedzieć mi na nurtujące mnie od zawsze pytanie,gdzie są w zus-ie pieniądze z lat kiedy składki płaciło 12 pracujących na jednego emeryta i to nie małe składki .Trwało to 30lat a może i nawet 40.
Dlaczego Premier rządu nie zająknął się że prawie taka sama kwota jest po stronie dłużników. i Jakie zus ma możliwości ściągnięcia długów powstałych z decyzji Politycznych,(Górnicy.Hutnicy,Kolejarze.i Stoczniowcy)
cypryjczyk / 83.29.251.* / 2009-08-12 17:30
Wycyprzone lemingi, kiepska dola wasza, żadnej własności jeno czarna dziura czeka was, o ile rudy eurodojcz jej nie sprywatyzuje razem z narodowymi złożami surowców
Pol^^ / 213.158.197.* / 2009-08-12 16:17
Ludzie ratunku! Nie dość, że Donald, nie dość, że rydy, sepleni i kłamie o dziadku, to jeszcze mu ... dziura wyrosła
michalk12345 / 89.108.245.* / 2009-08-12 16:01
uff, to dobrze że nie postanowili jednak zmniejszać tej rezerwy demograficznej,jeszcze wczoraj chcieli, to był dopiero poroniony pomysł-groza normalnie, no, ale to że dziura w budżecie, krus i zus szwankuja to się raczej jutro nie zmieni;), i zostaje nam prywatnie działac, ale przynajmniej tu nie jest źle, i w Avivie dawnym CU da sie tanio, umowy maja sensownie napisane po ludzku i chyba w allianzie. Dobrze, że kapitalizm nas na razie nie zawodzi
wolny człowiek / 83.27.17.* / 2009-08-12 23:03
Jesteś agentem-akwizytorem-naciągaczem, czy tylko chwilowo niedysponowany?
michalk12345 / 83.24.228.* / 2009-08-15 10:17
ano nie jestem akwizytorem, czuje sie także całkiem nieźle, ale ja nie ufam reklamom i kolorowym ulotkom tylko zawsze po ludziach sie pytam i na forum, jaki film warto obejrzec jakie ubezpieczenie, no ta jak mi sie cos podoba to pisze
Pilsener / 2009-08-12 14:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z wielu powodów, nie płacę bo:
- mi się nie opłaca: gdybym składkę na ZUS przepijał a na emeryturę odkładał butelki, to ze sprzedaży tych butelek miałbym wyższą emeryturę niż z ZUS'u! ZUS jest jak Madoff, a kto dobrowolnie daje pieniądze Madoffowi?
- to nie składka, tylko de facto podatek, składkę to ja płacę do Polskiego Związku Wędkarskiego
- nie mam możliwości wyboru ubezpieczenia
- nie mam możliwości wyboru wysokości składki
- wysokość podatku na ZUS zależy od klucza partyjnego, a nie dochodów czy majętności
- kapitał nie jest moją własnością
- kapitał nie może być dziedziczony
- bo moja emerytura (a raczej zasiłek starczy) nie będzie zależała od wpłaconych składek, lecz klucza partyjnego
- nie mogę sam decydować kiedy przejść na emeryturę
- nie mogę przyznanego świadczenia zawiesić i znów pracować, albo jednocześnie pobierać emeryturę i pracować bez żadnych ograniczeń

ZUS powstał tylko w jednym celu:
- by wydoić obywateli
- zapewnić tysiące stanowisk dla partyjnych towarzyszy

Całe gadanie o "godnych" emeryturach to fikcja, jak nie należysz do grupy uprzywilejowanych czy partyjnych to po oddawaniu prawie 50% dochodów (tylko z samej pracy!) przez całe życie g.. dostaniesz a nie emeryturę, dopóki system nie zostanie zdemokratyzowany, urynkowiony i odpartyjniony to nic się nie zmieni na lepsze.
wolny człowiek / 83.27.17.* / 2009-08-12 23:06
I tu masz moje 100% poparcie.
stanish / 2009-08-12 13:43
prosta konkluzja: zlikwidowac krus i podnosic stopniowo skladkę ZUS. nie wiecie co to dolce&gabana?? hellou:D
S22 / 83.29.17.* / 2010-02-02 03:32
zero pojęcia. popracuj jeden rok w rolnictwie, a potem mając minimalne pojecie przeczytaj swoje zdanie jeszcze raz.
dotana / 79.191.41.* / 2009-08-12 13:28
Szanowny Rządzie-reorganizacja zus to pieniądze znalezione na ulicy!!! Chociaż złodziei nie reorganizują a zamykają i resocjalizują.
dotana / 79.191.41.* / 2009-08-12 13:10
"My tylko zarządzamy tym co dostajemy..." mówi rzecznik ZUS.
Czyli wydajecie ile chcecie bo dostaniecie ile zażądacie. Koszty ZUS MUSZĄ MALEĆ ( tzw eksploatacyjne, poza wypłatami świadczeń).
Ja-Gaar / 2009-08-12 13:36 / Bestia Miiny
Masz jakies wsparcie czy tylko tak sobie trollujesz hobbystycznie?

Koszty ZUS to około 3%, pierwsze lepsze OFE bierze 4% a przez pierwsze 2 lata większośc znacznie więcej - koło 7%.
RR-RR / 77.115.234.* / 2012-09-16 14:20
3% ZUS POBIERA TYLKO ZA FAKT ISTNIENIA KONTA. ZABEZPIECZENIEM TYCH PLANOWANYCH WYNIKÓW FINANSOWYCH JESTESMY MY. A RZECZYWISTE KOSZTY ZUS-U SĄ NA POZIOMIE KILKU DZIESIĄT PROCENT
Loluś / 83.4.128.* / 2009-08-12 22:15
Zaraz, zaraz...
Tylko, iż OFe rzeczywiście zarządzają pieniędzmi ludzi (na inny temat jest pytanie jak) a ZUS niczym nie "zarządza" tylko jest maszyną redystrybucyjną, tzn. środki przekazane na ZUS są od razu wypłacane beneficjentom, więc dlaczego pobiera 3%? Za sam fakt istnienia?
Loluś / 83.4.128.* / 2009-08-12 22:23
i jeszcze jedno...
o wiele bardziej rozsądnym było by nie pobieranie żadnych opłat manipulacyjnych i uszczuplanie kapitałów przyszłych emerytów. Natomiast wszelkie koszty administracyjne powinny być pokrywane z dotacji budżetowych. Po za tym ZUS pobiera nie więcej niż 0,8% od składki, a nie 3%.
dareg / 87.207.175.* / 2009-08-12 13:08
Po pierwsze prędzej czy później trzeba będzie wróćić do sprawdzonego modelu brytyjskiego z początku lat 70tych: emeryt otrzymuje od państwa dożywotnie świadczenie w wysokości minimum socjalnego bez względu na staż pracy i wysokość zarobków. W Polsce to by było około 350 zł. Jak ktoś chce więcej to niech zadba o to na własną rękę chyba, że chce umierać pod mostem. Jednocześnie zniknie problem, że jedni finansują emerytury innych.
Po drugie tzw. solidaryzm społeczny to fikcja i sprzyja nadużyciom.
Podobnie powinna wyglądać sprawa składek zdrowotnych - jeśli pijesz, palisz, ćpasz to zapłać więcej. Bo ryzyko zachorowania i leczenia jest większe. W budżecie nigdy nie będzie tyle pieniędzy aby leczyć wszstkich i to dobrze. Firmy ubezpieczeniowe już dawno na to wpadły.

Tylko kto to wszytko powie ludziom bo idą kolejne wybory ?
matros / 2009-08-12 21:21
Wybory u Nas są zawsze i dlatego głupota goni głupote
Żłób za krótki a głodnych ryi dużo

Najnowsze wpisy