Forum Forum emerytalneZUS

Fundusz Rezerwy Demograficznej ocalał. Ale dziura w ZUS rośnie

Fundusz Rezerwy Demograficznej ocalał. Ale dziura w ZUS rośnie

Wyświetlaj:
Wroclaw_Podatnik / 78.8.10.* / 2009-08-12 13:02
podatki za wysokie bez 2 zdan, kolejna rzecz to brak plynnosci urzedowej, kto by pomyslal o trudnosciach na zachodzie w zakladaniu firmy nie mowiac juz o prowadzeniu wlasnej dzialalnosci. w polsce boryka sie z tym prawie 10 lat wiem z drugiej strony jak maja moi koledzy na zachodzie. MOWIAC KROTKO W POLSCE KOSZMAR :)
oczywiscie kocham ten kraj wiec topor w ziemie i walcze dalej ..
sem19 / 83.28.114.* / 2009-08-12 12:53
Trzeba być kompletnym debilem albo osobą skrajnie nieodpowiedzialną, żeby trzymać w państwie taki bałagan. Krusy, Zusy, deficyty rok w rok. KONIEC z tym!
aquariuss / 83.18.89.* / 2009-08-12 16:31
wyjdźmy na ulicę, nie żartuję!
pacjentka / 83.5.57.* / 2009-08-12 21:02
aquariuss -chyba do tego dojdzie oby nie za późno się nasz naród obudził.Teraz wspierajmy pielęgniarki w Radomiu. Niech żądają pensji przynajmniej takiej jak urzędasy w ZUS-ie.
zi zi top / 83.27.16.* / 2009-08-12 17:21
ZUS-y, srusy i minusy... popieram... czas na spacer na miasto... to wszystko nie ma sensu... daj znać gdzie i kiedy się spotykamy
Organizator / 79.191.141.* / 2010-06-24 22:40
Zaczynamy od Warszawy. 1 lipca.
Roxon / 80.54.131.* / 2009-08-12 11:37
Po co komu ZUS przy dzisiejszym tempie życia chorobach cywilizacyjnych jest małe prawdopodobieństwo ze człowiek doczeka spokojnie emerytury a jak doczeka to raczej na niej długo nie posiedzi bo za to co dostanie z ZUSu i filaru jedynie będzie mógł umrzeć z głodu. Jakie ja mam szanse na dostnie swojej emerytury czy jestem pewien ze za x lat nie powiedzą "Panie sorki ale nie ma kasy żeby panu dać "
A po drugie po jaka cholere budynki ZUSu muszą wyglądać jak pałace z marmuru złota itp
A pracownicy muszą iść na kurs mile obsługi klienta który kosztuje 100 tysięcy i uczy ich jak być uśmiechniętym i miłym do klienta- żenada to ja myślałem ze człowiek umie to robić bez jakiegoś kursu ale widocznie nie ci złodzieje z ZUSu.
Bezmyślnie wydawane pieniądze a potem nie ma na emerytury dla tych którzy cale życie na nie pracowali.
bat nad wami / 83.5.116.* / 2009-08-12 11:09
po pierwsze systemy komputerowe i przepływ informacji w ZUS nieudowlny. paierologia zalewa baby tam siedzące zamiast. zwolnic o połowę bo jedna jest od pieczątki druga od podpisu niech dzieci w domu wychowują i rodzą będzie wyż demograficzny będzie kto mial pracowac na emerytów. po drugie kontrole ........... po trzecie do krus mją płacic rolniki jak normalni ludzie i po cwarte prześwietlić firmy omijające zus.......
kozyk / 194.39.141.* / 2009-08-12 11:36
.......czyli naprzykład kopalnie, bo górnicy dostają krocie a kopalnie ZuSu nie płacą bo po co jak to i tak jest państwowe. Od 1990 roku do górnictwa dopłaciliśmy około 150mld zł głównie właśnie jako wpłaty do ZUS.

Płacimy za górników składki, a potem płacimy za ich emerytury czyli wszyscy pracujemy całe życie na górników.
Wniosek należy ich wszystkich bezwzględnie rozstrzelać w trybie natychmiastowym!!! Bezwzględnie wykonać !!!!!!!!
grzesiu_box:): / 193.108.194.* / 2009-08-17 09:13
ze strzelaniem to przeginasz, ale niepłacenie ZUSu przez osoby, które pierwsze lądują na rentach i emeryturach to przegięcie. nie wiedziałem o tym..
FirezeuG / 2009-08-12 10:38 / Tysiącznik na forum
To ta dziura kiedykolwiek malała?
Byłbym w szoku gdyby tak było :)
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-08-12 10:21
No nie mówcie mi, że mundurowym a szczególnie UB-ecji lyberały przestaną wypłacac emerytury!!! Przestaną tworzyc lawinowo, nikomu nie potrzebne, etaty urzędnicze!!! Pezestaną z giwerami ganiac za Talibami, etc!!!
vetoslawklamczynski / 2009-08-12 10:47 / Bywalec forum
Niestety, to tuskowi a nie rządowi mojego brata, udało się uchwalić ustawę zmniejszającą emerytury sb i ub.

Mój brat jest nadal zbytnio umaczany w poprzedni system. W końcu razem pisaliśmy pracę z socjalistycznego prawa pracy.
kozyk / 194.39.141.* / 2009-08-12 11:39
problemem nie jest (narazie) liczba emerytów tylko zaległości w płaceniu składek za pracowników przez firmy np. górnictwo zalega grube mld zł ale o tym się głośno nie mówi.
ktosik / 79.186.104.* / 2009-08-12 09:39
buachacha ,Fundusz Rezerwy Demograficznej ocalał bo tam nic lub prawie nic nie ma poza jakimiś szczątkowymi obligacjami pewnego bankrutującego w szybkim tempie państwa gdyby coś było na pewno by nie ocalał
FelDzier / 85.222.77.* / 2009-08-12 09:39
1/ Obok w artykule Min Żelichowski pisze ,że budżet dopłaca do KRUS 16,5 mld PLN a do ZUS znacznie mniej !!! . Premier wylicza , że za 2009 r budżet miałby dopłacic do ZUS 65,5 mld PLN (139 minus 73,5) . No to jak ostatecznie z tym rachowaniem

2/ Dopłacanie 16,5 mld do KRUS przy wzrastających od 2005 r dotacjach UE dla rolnictwa to molto scandallo ("za Gomułki (za Pawlaka) i za Piasta chłop potęgą jest i basta") Porównajcie przeciętny poziom życia łupionego mieszczucha i chłopa (po dwa traktory , motocyklety a i limuzyny dla szwagrów w mieście ) .

3/ FUS to ubezp emerytalne i rentowe. Obniżono drastycznie stawki na ubezpieczenia rentowe , bo świetny zresztą matematyk Minister Zyta dostała wyliczenia ,żeby tak zrobić .
Do tego obnizono jeszcze progi podatkowe w PDOF .
No to wio .
ALZ / 77.254.81.* / 2009-08-14 22:28
Z tymi 2 traktorami to bym się sprzeczał. Czasami mam przyjemność przejechać się przez "wiejską" okolicę i taki rolnik z*********** starym traktorem bez klimatyzacji w pełnym słońcu przez pole. Gdyby miał kupę kasy to miałby też nowoczesny traktor.
To co jest potrzebne to dokładne prześwietlenie, kto "ściemnia" że jest rolnikiem, a kto faktycznie uprawia ziemię.
grzesiu_box:): / 193.108.194.* / 2009-08-17 09:20
cały myk polega na tym, że mały rolnik ze starym traktorem, od swojego dochodu procentowo płaci dużo wiecej niż my na ZUS, natomiast duży rolnik z kilkoma JohnDeerami z klimą, którego stać żeby spłacać rocznie powiedzmy ze 100 000 kredytu (preferencyjnego oczywiście oprocentowanego 1,2%) płaci mniej składek niż kasjerka w hipermarkecie, a do roboty najmuje ludzi, bo sam musi nadzorować:) A porównajcie jego składki z prowadzącym własną działalność, porażka, a do tacje do KRUS idą z naszych podatków, czyli kolejna porażka............
testaaa / 91.130.24.* / 2009-08-12 08:24
proponuje zaszczepic emerytow i rencistow na swinska grypa. od razu po klopocie z wiekszascia skladek.

dobry pomysl? niestety nie ja na niego wpadlem.
Bernard+ / 83.238.234.* / 2009-08-17 10:53
Uproszczone widzenie większości problemów dominuje wśród ludzi niezadających sobie trudu, aby przed zabraniem głosu na jakiś temat poznać dokładniej problem, o którym mowa. Większość woli tylko dyskutować z pozycji swoich osobistych poglądów z głoszonymi na temat danego problemu poglądami i opiniami innych. Tymczasem, jeżeli dziś patrzymy na problem wypłat świadczeń przez ZUS za 20 lat na podstawie przeciętnej dzisiejszej wiedzy i dzisiejszej przeciętnej świadomości społeczno ekonomicznej to popełniamy błąd, o którym pisał dawno temu Albert Einstein cytuję: "Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązane przez świadomość na tym samym poziomie, na którym powstały"
Za 20 lat o możliwościach finansowania nie tylko wypłat emerytur i rent, ale również o utrzymaniu na określonym poziomie cywilizacyjnym całej sfery budżetowej państw a co za tym idzie o jakości życia decydować będzie nie tylko prosty stosunek liczby pracujących i płacących składki i podatki do liczby niepracujących i niczego do sprzedania niewytwarzających a otrzymujących środki zarówno na życie jak i na kulturę i oświatę, lecz poziom społecznej produktywności mierzony wartością dóbr i usług wytwarzanych przez dane społeczeństwo w przeliczeniu na jeden milion żyjących jego członków. Wielkość ta nie będzie zaś zależeć wyłącznie od ilości pracujących, ale również od poziomu automatyzacji i robotyzacji procesów wytwarzania dóbr materialnych (towarów) i świadczenia usług materialnych i niematerialnych sobie nawzajem jak i członkom innych społeczności zorganizowanych w systemy zabezpieczenia społecznego. Gdyby, bowiem tylko ilość pracujących decydowała o dobrobycie to Chiny miałyby dziś większy dobrobyt niż obywatele USA lub Kuwejtu. Ale o innych czynnikach decydujących o przyszłej kondycji państwa i jego systemu emerytalnego nic podczas dyskusji się nie mówi, co świadczy o tym,że podawane opinie są oparte o wycinkową znajomość dzisiejszych faktów a nie w oparciu o jakieś szersze analizy i prognozy. Bo czy dziś możemy sobie uchwalić taki poziom płac i emerytur jak mają Niemcy i Amerykanie, jeżeli wydajność pracy mierzona właśnie wartością dóbr i usług wytworzonych w przeliczeniu na jednego pracującego w Polsce w roku 2006 stanowiła 40 % wydajności w USA i 50 % przeciętnej wydajności w 15 krajach starej UE. A przypomnę, że analogiczne dane z roku 2000 podawały, że wydajność Polaków stanowiła 37,5% wydajności w USA i 45% wydajności w 15 krajach UE. Zauważcie, więc, że w ciągu 6 lat odrobiliśmy tylko 2,5% do USA i 5% do UE a nasi najbardziej mobilni członkowie społeczeństwa wyjeżdżają do krajów, które dzięki wyższej społecznej produktywności mogą im oferować zarówno wyższe zarobki jak i wyższe emerytury w przyszłości, więc My tracimy a oni zyskują. Jest, więc, o czym dyskutować na zasadzie jak odwrócić niekorzystne tendencje i narastające problemy a nie tylko krytykować się na zasadzie poglądów politycznych, bo wszak zanim jakikolwiek naród utraci niepodległość najpierw staje się biedniejszym a przez to gorzej wyposażonym do obrony swoich interesów i swojej niezależności.
sdl;fkoerk;lk / 79.175.201.* / 2009-08-12 08:45
rozgonić ten motłoch i oddac zagrabione pieniądze w ręce ludzi. ?ja jestem w stanie sam oszczędzac na swoją emeryture i to znacznie lepiej niż ofe i zus. Coś co jest obowiązkowe nie jest efektywne.
Ding-dong / 89.77.64.* / 2009-08-12 20:40
A czytać ze zrozumieniem potrafisz ? W tekscie jak wół napisane jest, że wcale na swoją emeryture nie oszczędzasz, lecz z Twoich pieniędzy wypłacane są pieniądze dla obecnych emerytów.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy