Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusz UFK ION (EUR)

Fundusz UFK ION (EUR)

eryk / 2010-06-17 15:18
Witam serdecznie.
Mam produkt AEGON-a w którego portfelu miałem do tej pory Fundusz UFK-ION. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie jakiegoś wykresu notowań tego funduszu. Wiem że wartość jednostki uczestnictwa określana jest raz w miesiącu. Mam informację że AEGON wycofuje się z sprzedaży tego funduszu choć nadal można go mieć w w swoim portfelu.
Interesuje mnie:
1. Gdzie mogę znaleźć taki wykres wartosci jedn. uczestnictwa UFK-ION.
2. Czy macie jakąś wiedzę w zakresie tego fundudzu? Dlaczego AEGON sie z niego wycofuje u czy warto nadal trzymać go w portfelu.
Wyświetlaj:
gośćnadgoście / 195.95.144.* / 2011-09-28 14:17
oczywiście jest to fundusz hedgingowy. Aegon sprzedawał go przez firmę Efect. Jak tylko fundusz tworzony przez właściciela Efectu i kilka innych osób powstał Aegon dołączył ION do swojego portfela, jako że sprzedaż ich umów przez Efect była na b. wysokim poziomie. Dwa to to, że na początku każdy klient biorący składkę umowy powyżej 300zł/mc dostawał rekomendację do inwestowania w ION... wycenę możecie znaleźć na jednej z anglosaskich giełd. A wyniki finansowe wpisując w google sprawozdanie finansowe UFK-Aegon ION
gośćnadgoście / 195.95.144.* / 2011-09-28 14:26
a dokładniej http://www.ise.ie/Investment-Funds/Individual-Fund-Data/showFund/?fundID=2341
Pan Brązowy / 213.238.112.* / 2010-06-22 16:02
Witam. Trafilem na ten post szukając odpowiedzi na to samo pytanie. Niestety sam nic nie moge znaleźć chocby na temat jakiego rodzaju jest to fundusz. Mysle ze zmienie go na inny zeby chociaz miec jakas kontrole, w co inwestuja i wykresy jakies do podgladu bo trzymanie pieniedzy w takim funduszu "duchu" to troche jazda po bandzie jak dla mnie.
eryk / 2010-06-22 20:47
Z tego co wiem to Fundusz hedgingowy (z ang. Hedge fund).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy