Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusze a giełda

fundusze a giełda

espera / 77.252.18.* / 2007-10-09 19:55
Witam, niedawno zakupiłam jednostki uczestnictwa FIO Akcji Banku Millennium, mniej więcej znam strukturę tego funduszu, ale nie orientuję się jakie wartości (WiG,WIG20,itp itd) są dla mnie jako posiadacza w/w funduszy ważne. Wiem, że ważne jest,aby giełda była na "plusie" niestety nic poza tym. dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Wyświetlaj:
miki3d / 83.16.54.* / 2007-10-10 10:58
Przypuszczalnie jak kupowałeś ten fundusz, powinieneś był dostać coś takiego jak "karta produktu". W nim powinien być opisany tzw. "benchmark", czyli poziom odniesienia. Jeśli np. Benchmarkiem jest WIG20, to fundusz inwestuje głównie w duże spółki i stara się wwybrać te najlepsze, aby pobić benchmark.

W przypadku Millenium TFI - jak ostatnio rozmawiałem z zarządzającym akcyjnymi funduszami tego towarzystwa, to dla niego małe i średnie spólki przedstawiały większy potencjał. Przypuszczam więc, że fundusze Millenium (akcyjny, zrównowazony i stabliny) będą raczej kroczyć za (lub przed) mWigie lub sWigiem.
TaS / 2007-10-10 00:12 / Tysiącznik na forum
zależy po co Ci te fundusze :)

jelsi inwestujesz i masz w miare rozsądny portfel - może jacyś doradcy takie układają" - to w czasie hossy nie interesuje CI dosłownie nic o ile zaglądasz na rejsestr nie częściej niż raz na kwartał!


jesli spekulujesz - no powiedzmy udajesz lub prubujesz spekulowac to interesuje Cie cały klimat wokół giełdy...
jahaa / 172.177.67.* / 2007-10-10 11:41
tas - mamy caly czas hosse, czyz nie??? od jakis kilku lat - mam racje????

zalóżmy, ze kupiles fundy pod koniec czerwca i .... po trzech m-cach chcesz zprawdzic ile ci uroslo i....(przepraszam za wyrazenie) DUPA BLADA!!!

radze wiec nawet w czasie hossy sprawdzac x1/tydzien wartosc twoich fundow, bo mozesz sie baaaardzo rozczarowac
TaS / 2007-10-10 23:41 / Tysiącznik na forum
Jahaa,

dziekuje za cenną poradę - sprawdzam codziennie coby moja tabelke uzupełniać i ćwiczyć silną wolę ;)


mamy caly czas hosse, czyz nie??? od jakis kilku lat - mam racje????

a słyszałeś o czymś takim jak "koniec hossy"?

jak śpiewał Kazik "ja wiem to brzmi troche niesmacznie, ale z takimi błędami Ty porządnie nie zacnziesz"...
smooth / 2007-10-09 20:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Ważne jest aby wiedziec co się kupuje przed zakupem.

Tu poczytaj: http://www.money.pl/fundusze/poradniki/

Lepiej późno niż wcale. W końcu chodzi o Twoje pieniądze.

Skoro masz fudusz akcji to interesować cie powinny indeky GPW czyli tak jak napisałaś: WIG, WIG20, oraz sWIG80, mWIG40 jak również wiele innych informacjie z rynku oraz gospadarki polskiej jak i swiatowej.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy