Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze Arki w cieniu innych....

Fundusze Arki w cieniu innych....

Andrzejh / 2008-10-18 05:29
Słabo wychodzi arka w porównaniu do innych funduszy
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-10-18 14:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pisałem o tym wiele razy - nie można oceniać funduszy w oparciu o zysk historyczny, dlatego, że:
1. Przyszłość to nie odwrócona przeszłość
2. Giełda to nie tylko hossa i długi termin
Dużo więcej powie mi o funduszu jego zachowanie podczas bessy - oczywiście dobry fundusz to taki, który dużo zyskuje, a mało traci - ale tak dobrze to nawet w erze nie ma :) Dlatego planując inwestycję musimy wziąć pod uwagę przyszłą koniunkturę, ryzyko, czas inwestycji i dobrać odpowiednie fundusze - inaczej wybieramy fundusze, jeśli interesuje nas bezpieczny zysk długoterminowy, a inaczej, kiedy chcemy się w kilka miesięcy "nachapać" na hossie. Wybierając fundusz należy oczywiście patrzeć, jak zachowuje się on na tle konkurencji - ale to też nie gwarantuje sukcesu, bo pełno mamy wypadków, gdy całkiem nieźle radzący sobie fundusz nagle zdołował - dlatego trzeba dywersyfikować, ja uważam, że należy kupować minimum 3 fundusze z każdego sektora.

W czasie hossy warto wybierać walory tanie - w czasie bessy drogie - dlatego, że drogie = cenne, takie, co mało traci - natomiast w czasie hossy każde g... się sprzeda i możesz np. DWS top 25 MiŚ kupić, co nie? Proste.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy