Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusze i odwieczne pytanie co kupic

fundusze i odwieczne pytanie co kupic

fundusz_nieznany / 213.25.133.* / 2007-12-06 22:00
witam

czytam tak rozne tematy na tym forum bo chcialbym kupic jakies fundusze
ale im wiecej czytam tym mniej wiem...(a to raczej nie dobdy znak)

znam sie nawet bardzo dobrze na analizie technicznej rynkow ale o funduszach wiem tyle co... i nic, a w zwiazku ze na jakis czas zawieszam moja prace z rynkami chcialbym troszke pieniedzy ulokowac w funduszach
wsumie to w formie testy jak wyglada "zabawa" z funduszami
z mojego doswiadczenia gieldowego
znam pojecie "fachowiec" profrsjonalista i z samego faktu logicznego punktu widzenia nie oddalbym komus takiemu pieniedzy

z najprostrzego powodu jakby naprawde znal sie na spekulacji to a nie szukal pracy za jakies nedzne prowiezje

wracajac do funduszy

czy jest osoba ktora mi moze pomoc? w wyborze funduszy
powiedzmy ze mam 50 tysiecy zł
wieksza czesc na fundusz stabilnego wzrostu
mniejsza na ? jakis bardziej agresywny (jakies akcje albo cos)

po ile procent kapitalu najlepiej przeznaczyc na poszczegolne fundusze
i jakie byscie polecali ? Fundusze




chcialbym zeby wybor funduszy byl dla mnie taki prosty jak wybor np opcji na krotkoterminowe zlecenie :-)
Wyświetlaj:
spod londynu / 78.151.96.* / 2007-12-08 00:14
Twój post brzmi bardzo rozsadnie i chyba wiesz o czym mówisz. Jeśli jarzysz AT to powinienes inwestowac sam i chyba najlepiej bezpośrednio przez giełdę. W ten sposób wyeliminujesz pośrednika w postaci funduszu. 50 tys to mała kwota by osiągnąc jakieś istotne zyski z inwestycji w fundusze.Rozumiem że masz też doswiadczenie z derywatami wiec walcz tam gdzie dostaniesz wiecej
klubbe25 / 87.205.177.* / 2007-12-07 20:38
nie sluchaj BPH spadlo na psy

jakby jzu to Noble mieszany i Noble kacji
Stan001 / 2007-12-07 20:17
Proponuję Ci zainwqestować 35000 w FIO BPH Aktywnego zarzadzania, a 15000 w FIO BPH Akcji Dynamicznych Spółek PLN
klubbe25 / 87.205.177.* / 2007-12-07 18:13
1. Konto w banku, który nie pobiera opłat za zakup, odkupienie czy konwersję (np.
Multibank, mBAnk).

chyba jednak pobiera
ceboś / 89.76.124.* / 2007-12-06 22:18
Witam jesli nie mam konkretnego namiaru jaki fundusz wybrac a masz wiedze na temat gieldy mozemy zrobic wymiane :] Ja ci pomoge z funduszami (bo tez mialem taki problem ) i ich wyborem a ty mi pomozesz z gielda. Jakbys byl zainteresowany to pisz na cebos1@o2.pl

Pozdrawiam.
przewodnick / 2007-12-06 22:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja również bym nie oddał swoich pieniędzy w obce ręce.
Oto kilka rad:
1. Konto w banku, który nie pobiera opłat za zakup, odkupienie czy konwersję (np. Multibank, mBAnk).
2. 50% środków na lokacie, reszta w akcyjnych
3. Dywersyfikacja portfela w obrębie akcyjnych (zagraniczne, WIG, wschodząca europa itp.) - minimum 3, optymalnie 5
4. Codzienna kontrola Indeksów - rzut oka rano, przed 15 i wieczorkiem na USA - Tobie wystarczy chwila :-)
5. Polecane fundusze - takie, które zarobiły najwięcej (straciły najmnie) w trzech przedziałach czasowych - 6 miesięcy, 1,5 roku i 3 lata.

Ogólnie - na pieniężne czy obligacji się nie opłaca. Stabilnego wzrostu itp. idą w górę proporcjonalnie wolniej od akcyjnych (np. jeśli fundusz ma 50% w akcjach, to rośnie wolniej niż połowa aktywów akcyjnego), ale spada proporcjonalnie szybciej.

Powodzenia
fundusz_nieznany / 213.25.133.* / 2007-12-07 18:08
witam

dziekuje Przewodnick predzej czy pozniej chyba skorzystam z takiego rozwiazania chociazby po to aby zobaczyc jak to by wychodzilo



ceboś-jesli Cie interesuje sama AT to jak najbardziej mozemy porozmawiac
ale na GPW potrzebna jest i AF (prosta)
napewno latwiej sie jest nauczyc AF niz AT

i dodam ze w zadnymi nowosciami nie dysponuja jedynie podstawowe narzedzia pomagajace czytac wykresy
średnie MACD CCI bollinger bands czasami stoch
no i torche znajomosc trendow formacji no i came podstawy

jedyne co trzeba to nauczyc sie czytac wykresy...
jakby Ci to odpowiadalo napisz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy