Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze inwestujące w Turcji

Fundusze inwestujące w Turcji

Dominik_krk / 188.146.71.* / 2009-11-28 03:40
Witam
Czy ktoś się orientuje jaka jest teraz sytuacja w turcji, polityczna i gospodarcza ? i czy w najbliższym czasie sie cos zmieni ? Otóż zauważyłem ze od 12 października fundusze inwestujące tylko w turcji - DWS, HSBC cały czas tracą i straciły tak między 15 a 20% i czy w związku z tym w najblizszym czasie jest szansa złapania teraz dołka ?
Wyświetlaj:
raval / 2010-05-03 17:13 / portfel
podbijam, bo jestem zainteresowany
student_mel / 2010-05-04 01:03 / Bywalec forum
Niestety muszę kolegę zmartwić, ktoś podbił temat z końca października.... 'smutna' prawda jest taka, że teraz Turcja całkiem nieźle wygląda i fakt, że wtedy był dołek :-] Kto wszedł to zarobił :)
Dominico / 2010-05-04 16:44
Hej wiec to ja zalożylem temat, teraz pisze z konta jako zalogowany.
Co do turcji to dalo sie na niej zarobić wlasnie wchodzac koniec listopada, udało mi się niezle wyczic dołek :) i wtedy zarobilem troszke, sprzedalem w styczniu jak sie zaczela korekta i potem siedzialem w czym innym, i niedawno 12 marca kupilem znowu dws turcja i sprzedałem jakos po wielkanocy z ponad 11% zyskiem :) i wśród funduszy turki były w tym okresie jednym z lepiej zarabiajacych funduszy, indie, chiny, ameryka łacińska miały 2 razy mniejsze zarobki a czasami tylko 2-4%
obecnie obserwuje sytuacje, wycofałem się jeszcze przed 16 kiwetnia kiedy to jakos na swieczkach powstało harami co sygnalizuje zmianę trendu :) i własnie trend sie odwraca, niedawno index funduszu zanotował -5%, , ale w 2 dni odrobil, ale dalej leci w dół i dzis jakos na chwile obecna ma -3,50% w porownaniu do zamkniecia z dnia poprzedniego.
Narazie nie jest czas na wchodzenie w index turecki dalej bedzie spadał, jak długo niewiem, bede obserwował i dawał znać :) niewiem jak oni to robią ale turki potrafia zarabiać duzo wiecej od innych krajów na hossie. ale w bessie wiadomo wiecej traca.
Co do sytuacji gospodarczej i politycznej, niedawno na pocztku kwietnia były aresztowania kilkunastu osob które chciały obalić rząd, obecnie cisza. jak wiadomo duzy procent pkb w turcji pochodzi z turystyki i podobno w tym roku ma zjechać do turcji wiecej turystów niż w latach poprzednich :)
Ja obecnie mysle nad przejsciem na fundusz inwestujacy w afryke południową, za miesiąc mistrzostwa więc co by sie niedziało to powinno iść cały czas w górę, świat powoli zaczyna patrzec w tamtym kierunku :)
Pozdro
Dominico / 2010-05-04 16:58
a co do bliskości grecji to sprawa wygloda tak że na inwestorów moze oddziaływac jedynie to że kraje leża koło siebie, jest miedzy nimi granica i wsumie to tyle. Turki nie naleza do UE, nie maja euro tylko lire turecka, w dodatku pamietam ze jak napływały złe informacje z grecji , euro leciało przez to w dół a turecka giełda i index "iShares MSCI Turkey Index Fund" szły 1-2% w góre :) Na podstawie tego indexu MSCI , TFI dws i hsbc wyceniaja swoje fundusze.
NENA93 / 83.202.30.* / 2010-05-03 20:19
PODOBNO W NASTEMPNYCH MIESIACACH TURCJA BEDZIE SIE TRZYMALA .....MIMO , ZE JEST BLISKO GRECJI EKONOMICZNIE JEST STABILNA;ROZMAWIALAM Z GOSCIEM W BANKU W LOZANNIE ; PODOBNO DOBRY OKRES , ZEBY KUPIC......
Dominico / 2010-05-04 17:00
ja bym się wstrzymał :) zobaczysz ze poleci , dziś -4% juz prawie, ciekawe jak na zaknięciu bedzie :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy