Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze inwestycyjne - kolejne głupie pytanie

Fundusze inwestycyjne - kolejne głupie pytanie

Piotr_Ma / 2007-09-24 15:07
Obserwuję forum od kilu dni różne dyskusje na forum i nie mogę się połapać.
Portal wyświetla kilkadziesiąt notowań funduszy, co oznacza, że wybór inwestycji jest duży. Co mi po tych poradach jeśli wszystcy gadają szyfrem?
Mam do zainwestowania około 8 tysięcy jednorazowo, a potem 400 zł miesięcznie przez najbliższe 10 lat (na edukację syna), który fundusz jest najlepszą opcją?
Gdybym odkładał te pieniądze do banku da mi około 70 tys, uwzględniając odsetki.
Wyświetlaj:
romart / 129.35.231.* / 2007-09-24 16:49
polecam Celowe Plany Oszczednościowe w Legg Mason
miki3d / 91.142.207.* / 2007-09-24 15:12
Idź do swojego banku i zadaj to pytanie doradcy w okienku. Jeśli to dobry bank, opracują Twój profil inwestycyjny i podpowiedą najlepsze rozwiązanie. Na moje oko, jeśli Twoje inwestycje nie przekraczają 20 tys., możesz śmiało zainwestować w jeden fundusz, jest tylko kwestia jego dobrania.
Piotr_Ma / 2007-09-24 15:19
Teściowa tak zrobiła i pani w okienku poradziła jej zainwestować dolary w fundusze dolarowe, gdy dolar był po 3,80. Co z tego, że fundusze przynoszą 6% rocznie, jeśli cały czas jes stratna...Z tego co pamiętam fundusz pobierał jakieś duże prowizje oś okoł 2%.
miki3d / 91.142.207.* / 2007-09-24 15:27
Jestem w stanie wyobrazić sobie taką sytuację, że pani z okienka postąpiła bardzo słusznie. Ale bardziej prawdowpodobne jest, że należałoby tą panią zwolnić za działanie na szkodę klienta. Generalna zasada: w waluty obce inwestuje się nie więcej niż 20% swoich aktywów. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji puść mi maila, wtedy można bardziej szczegółowo ustalić politykę inwestycyjną.
przewodnick / 2007-09-24 15:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja z kolei polecam dwa trzy TFI (nawet w obrębie tego samego typu funduszu).
radziej / 2007-09-24 19:59 / Bywalec forum
godne uwagi, niewątpliwie!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy