Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze inwestycyjne czy są bezpieczne!

Fundusze inwestycyjne czy są bezpieczne!

Rsss / 148.81.137.* / 2011-04-11 21:12
Witam serdecznie, Mam od kilku tygodni straszny dylemat. Gdzie się nie obejrze słysze o funduszach, znajomy nawet zachęca nie do pracy jako doradca, mniej więcej wiem na czym to polega, bylem na kilku kursach. W tej firmie zapewniaja o bezpieczeństwie funduszy AKCYJNYCH, opowaidaja ze na podstawie średniej kroczącej wiem kiedy inwestować w akcje a kiedy robic konwersje i zmieniać na obligacje. Z drugiej strony slysze ze rodzice kumplowi założyli jakis fundusz a teraz ma do wyplacanie 50% włożonego kapitału. Juz sam nie wiem co o tym myslec.!!! Czy to an prawde jest świetny pomysl na długoterminowe oszczedzanie ze sporym zyskiem, czy jedna wielka ściema i ktos che tylko naciagnac ludzi!!! Proszę o pomoc.!!
Wyświetlaj:
Bizo / 2011-04-12 12:27
no właśnie... proponują Ci prace, a Ty sam nie wiesz na czym to polega :/
Wiesz mniej więcej? Byłeś na kursach? Ekspert powinien zacząć od siebie.
Ale to co innego ryzykować czyimiś pieniędzmi. Wciskając mu, że nie ma strat. Straty są. Nie łudź się, że zawsze na podstawie średniej kroczącej dokonasz konwersji na czas. W tym triku chodzi tylko o użycie słowa klucza "średnia krocząca' która 90% nic nie mówi, więc "doradca" wychodzi na eksperta...

to niestety standard wśród "doradców". Ważne żeby sprzedać.

Chcesz być uczciwy - sam zainwestuj potem innym polecaj :)
Rsss / 148.81.137.* / 2011-04-13 12:30
Ta firma proponuje przedewszystkim fundusze AXY, kapitał wkładany jest inwestowany w 4 różne rzeczy, co teoretycznie gwarantuje bezpieczenstwo. Wmawiaja ze na przestrzeni długoerminowej tzn. 10-15 lat nasz kapitał NA PEWNO przyniesie zyski i to jak 10+%. Opowiadaja ze giełda załamujac sie nie przyniesie strat poniewaz na przestrzeni dlugoterminowej na pewno wszystko ruszy w gore. Wplacajac male kwoty, lecz systematycznie nie jestesmy narazeni na ryzyko. I dlatego zastanawiam sie czy to wszystko jest prawda?
Bizo / 2011-04-13 15:04
Tego nikt nie wie :)
Jutro może się wszystko zawalić, ale może się też zacząć wielka hossa.

Jeśli jakiś pseudo doradca używa względem Ciebie słów "NA PEWNO", zamiast "raczej", albo "patrząc na historyczne wyniki" to bym ich zignorował.

Naciągają Cie. A skoro są tacy pewni to dlaczego nie dają gwarancji kapitału, a jedynie obietnicę "na pewno"..

oj dajecie się ludzie strzyc..
Rsss / 148.81.137.* / 2011-04-13 16:21
Pokazuja ze giełda na przestrzeni lat idzie w górę:) i ze wszystko sie rozwija. A jeszcze jedna ciekawa rzecz ze od razu jak pytam sie jak z funduszami zrownowazonymi itp. to zdecydowanie mowia ze sie nie oplaca tylko najlepesze sa akcyje!!! i ze sie w ogole nie oplaca w inne!. a moze zadam takie pytanie: czy funusze sa dobra alkoacja srodkow pienieznych biarac pod uwage ze ludzie chca bezpiecznie oszczedzac pieniadze!?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy