Forum Forum inwestycyjneFundusze

FUNDUSZE NAS OKRADJĄ JA Z NICH WYCHODZE !!!

FUNDUSZE NAS OKRADJĄ JA Z NICH WYCHODZE !!!

Marasss / 83.8.128.* / 2006-08-22 17:16
Zakupilem jaki czas temu fundusze Arki oraz Skarbca na 20tys zł, ale mam ich naprawde dosyc , co oni robia z naszymi pieniedzmi ??? od 2 tygodni WIG20 stoi na poziomie 3000pkt i fundusze to samo. To niech mi ktos powie , czy oni kupuli za nasze pieniadze calego WIGA20 i nic innego z nimi nie robią ?? Przeciez to jest rozboj bo tak naprawde napewno graja na gieldzie naszymi pieniedzmi kupujac Hutmena, Kable Ginorossi bo nie wierze ze tak nie jest.bo co nich byliby za maklerzy. Wole naprawde kupic sobie wszystkie spolki sam z WIGA20 i bede miec to samo co te fundusze a bede mogl w kazdej sekundzie wszystko sprzedac. Niech ktos mi wytlumaczy bo moze jest inaczej jak ja mysle.
Wyświetlaj:
Konsultant Money.pl / 2006-08-28 22:14 / Specjalista Money.pl
Inwestycja w fundusze jet inwestycją długoterminową i wymaga od inwestora cierpliwości - na wyniki należy patrzeć w perspektywie kilku lat.
analityk / 2006-08-22 21:42 / portfel / Bywalec forum
Jesteś w błędzie uważając że fundusze nas okradają , myślisz że jak sam zagrasz to zarobisz kokosy,życze sukcesóww.
prze dwa tygodnie wig 2o wypracował zys -0,3% , arka akcji 0,49% a skarbiec akcji -1,48%
przez miesiąc wig 20 wypracowal zysk -1,52%, arka akcji 2,31% a skarbiec akcji -0,06%
to są sprawdzalne fakty i nie pisz bzdur że ktoś Cię okrada bo tak nie jest , gdybyś kupił wig-20 byłbyś w plecy 1,52% , może wybrałeś zły fundusz.
Swoją drogą notowania wig-20 nie mają odzwierciedlenia w notowaniach TFI - przykład powyżej.
Nie możesz się po dwóch tygodniach spodziewać rewelacyjnych wyników , ponadto kupiłeś jednostki w okresie wachań kursów na giełdzie i był to dobry czas na zakup jednak cierpliwości
_jakub / 2006-08-31 11:52
Zgadzam się z tym co pisze analityk poza stwierdzeniem
"notowania wig-20 nie mają odzwierciedlenia w notowaniach TFI".

Oczywiście sytaucja na giełdzie nie determinuje jednoznacznie zmian notowań funduszy, ale częściowa korelacja jest jak najbradziej dostrzegalna.
Pozdrawiam
analityk / 2006-08-31 21:51 / portfel / Bywalec forum
dziękuję
miałam na myśli fakt iż w przypadku wyniku ujemnego czy też dodatniego dla WIG20 dany fundusz nie musi osiągnąc relatywnego wyniku ujmując aspekt sprawy w krótkich terminach
notowań, jak to miejsce w przypadku forumowicza Marasss
pozdrawiam
mick / 2006-08-22 18:57 / Uznany Gracz Giełdowy
jeszcze raz ja

z ustawy która reguluje dzialalnosc funduszy wynika ze nie moga za cala kase kupic jednej spolki - udzial papierów jednej spolki w portfelu funduszu nie moze przekraczac 2% - czyli fundusz w przypadku zainwestowania 100% kapitalu w akcje musi kupic akcje min. 50spólek. stad ten zastój. kupuja 20 spolek wigu20 i reszte po analizie

nie patrz na notowania funduszu w perspektywie jednego dnia czy tygodnia ale np. rocznie. zobacz ze w poprzednich 3-4 latach arka akcji zawsze byla lepsza od wigu czy wigu 20.
mick / 2006-08-22 17:43 / Uznany Gracz Giełdowy
to wychodź !!!! nikt Cie tam na sile nie trzyma!!!!

zadaj sobie troche trudu i przeczytaj prospekt emisyjny - kupujac jednostki podpisales deklaracje ze się z nim zapozanleś. Tam jest wyjasnione (w Arce rozdz I pkt 6.) ze wybór akcji do portfela funduszu dobierany jest na podstawie ANALIZY FUNDAMENTALNEJ, a nie na pod kątem krótkoterminowej spekulacji.

jak chcesz skakac to najlepszym rozwiazeniem dla Ciebie bedzie gra na gieldzie
Aron-antyklerykał / 83.9.9.* / 2006-08-22 17:59
Ja też wychodzę z arki i grać bedę sam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy