Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze nieruchomości opłacalne?

Fundusze nieruchomości opłacalne?

vcxz / 83.5.231.* / 2008-05-29 16:10
Zastanawiam się czy jest sens inwestowanie w fundusze nieruchomości. W obecnej sytuacji na rynku zdania są podzielone jedni mówią że nieruchomości już miały swoje pięć minut a inni że teraz jest na to dobry moment bo rynek się rozwija. A w co sądzicie?
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-05-30 14:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Można zarobić tylko wtedy, kiedy powróci kapitał spekulacyjny. A to jest bardzo wątpliwe... Rybak nie wraca dwa razy na to samo łowisko (skąd już wszystko złowił albo wypłoszył), tylko szuka nowego.
Kupiłem 4 lata temu mieszkanie w Olsztynie - w rozliczeniu wyszło mi 2.100 za metr - takie inwestycje warto robić. Ceny gruntów rolnych wzrosłych w niektórych regionach o ponad 1000%. Teraz rynek się nasycił, pierwszy sygnał ostrzegawczy: wzrost zadłużenia kart kredytowych. Następnym krokiem będzie osłabienie się złotówki - ceny nowo-wybudowanych mieszkań na rynku wtórnym mogą spaść o 30%, a dla developerów już teraz zaczynają się chude lata.
newyorker / 77.113.48.* / 2008-06-03 17:21
tutaj nie trzeba spekulacji malo sie buduje to i ceną wysoka , normalnośc może wprowadzic tylko podatek katastralny!
max1224 / 2008-05-29 17:45 / Tysiącznik na forum
w mojej opinii będzie to niezły kąsek jak wyjaśni się sprawa amerykańska i powróci optymizm na giełdy a gospodarki ruszą po obecnym spowolnieniu czy jak ktoś woli recesji długoterminowo może to być dobry moment na zajęcie pozycji sam tam się jeszcze nie pcham choć pilnie obserwuję
fronczak.michal / 2008-05-30 18:41 / portfel / Bywalec forum
Zgadzam się z przedmówcą. Chyba warto troche zainwestowac w fundusze które sie tym zajmują - sam nabyłem troche j.u. w Allianzie Budownictwa 2012 i DWS-ie Nieruchomości - pozyjemy - zobaczymy.
Majko / 83.24.136.* / 2008-06-03 11:50
Teraz tylko trzeba szukać funduszy, które będą inwestowały w biurowce galerie handlowe a nie mieszkaniówkę. Bo niestety bum mieszkaniowy się skończyła ale teraz biurowce są na tak zwanym tobie. Z tego co mi wiadomo to BPH ma takie fundusze na pewno ten nowy ma takie założenia bo w prospekcie wyczytałem. Myślicie że warto kupić wchodzący fundusz??
miki3d / 2008-06-03 14:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie do końca zgodziłbym się z tą mieszkaniówką. Pnthousy, lofty i inne apartamenty z prawdziwego zdarzenia mają szansę zarobić. Co do galerii handlowych to też bym się zastanawiał, czy popyt nie został juz zaspokojony. Natomiast biurowce jak najbardziej, jest popyt, a podaż dopiero się rodzi.
korrk / 83.24.128.* / 2008-06-04 17:27
Biurowce zdecydowanie to dobre posunięcie jeśli chodzi o te galerie handlowe to sądze ze popyt został zaspokojony ale tylko w jakimś stopniu. Nadal brakuje jeszcze w Polsce takich powierzchni. Wiec taki fundusz może okazać się całkiem dobrą inwestycją.
kaerzet / 2008-06-06 12:53
Można zaobserwować na rynku duze zainteresowanie nieruchomościami komercyjnymi wiec wydaje mi się że pójście w tym kierunku jest dobrym posunięciem. Tym bardziej ze inwestują w fundusz nie ryzykujesz zbyt wiele.
weg / 83.5.228.* / 2008-05-30 15:51
Moim zdaniem teraz opłaca się inwestować w nieruchomości komercyjne czyli centa handlowe, biurowce i magazyny. Teraz to się dopiero rozwija i myślę że będzie jeszcze długo trwało bo wiele firm wchodzi na polski rynek i szuka lokali. Jesteśmy krajem który jest na granicy wschodu z zachodem wiec baza magazynowa tez ma tu racje bytu.
LdN / 2008-05-29 19:05 / Bywalec forum
A co powiedziałbyś na zakup paru działek nad Bugiem ?
max1224 / 2008-05-29 19:55 / Tysiącznik na forum
kupiłem całkiem niedawno 1,43ha w małopolsce pisałem też o tym po 87zł za ar
to się nazywa biznes
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy