Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze obligacji czy rynku pienieznego??

Fundusze obligacji czy rynku pienieznego??

telv / 2009-05-26 16:58
Na poczatku chcialbym sie przywitac, gdyz obserwuje forum dopiero od niedawna i jest to moj pierwszy post. Tak wiec witam wszystkich!
Pytanie jakie chcialbym zadac to w co powinienem zainwestowac moje oszczednosci (mam produkt skandii). Wobec niepewnej sytuacji na gieldzie wolal bym ten czas przeczekac w jakims bezpiecznym funduszu. Lepiej zainwestowac w fundusze rynku pienieznego czy w fundusze obligacji, w polskiej czy w obcej walucie??
Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-05-27 15:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na dziś bym polecał 60% obligacji i 40% pieniężnych, jeśli inwestycja ma być na dłużej niż 2 lata to można nawet dać 80% w obligacje. Co do walut się nie wypowiem, bo nie jestem specem od forex'u. Pozdrawiam.
mfundusz.pl / 79.163.55.* / 2009-05-26 23:02
Witam,

to jaki portfel dobrać to powinien być obowiązek doradcy z którym została podpisana umowa. On powinien zbadać profil klienta i wskazać najbardziej odpowiednie fundusze. Nie znając inwestora trudno powiedzieć dokładnie w co powinien inwestować. Generalnie jest tak, że fundusze pieniężne są bezpieczniejsze. Jednak jak pokazały ostatnie czasy też trzeba dokładnie dobierać nawet fundusze pieniężne.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy