Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Fundusze prosze o pomoc!!

Fundusze prosze o pomoc!!

mario11 / 82.22.141.* / 2007-07-05 15:55
Witam rok temu zaintersowalem sie funduszami, nie majac pojecia i troche gotowki postanwilem zainwestowac.Znajomy polecil Aegon, i skusilem sie. wybralem fundusze itd. Problem polega na tym ze gdybym chcial wyplaic pieniadze, pobieraja oni duza oplate.Dzis ponowonie chce zainwestowac w fundusze tylko bez udzialu takiego posrednika jak aegon . co musze zrobic , zeby zainwestwoac na wlasna reke?
I jak wyglada inwestwonie w fundusze ktore sa w dolarach, ktory nie jest stabilny podobnie jak euro.Insteresuja mnie te 2 fundusze UKFtempleton asian growth Fund i latin america fund
Wyświetlaj:
aro1977 / 213.192.70.* / 2007-07-05 16:38
Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w Legg Mason akcji ( pośredniczy Deutcze Bank oraz City Bank ) Ale poczekałbym na korektę która niedługo zajrzy na światowe giełdy.
A co do prowizji to każdy ją ma , niektóre fundusze tylko je ukrywają .
Chyba nie myślisz że ktoś da Ci za darmo zarobić( lub stracić )
Ty byś inwestował czujeś pieniądze za darmo ?
TaS / 2007-07-05 17:31 / Tysiącznik na forum
a ja polecam sfi w mbanku... masz duzo fundusz i zaero prowizji :)
mario11 / 82.22.141.* / 2007-07-05 18:09
wybaczcie ale jestem nowicjuszem ii moje kolejn pytanie
jesli zainwestuje w fundusz za posrednictwem banku to gdzie bede mogl potem to sprzedac tzn wyplacic zarobione pieniadze ?
aro1977 / 213.192.70.* / 2007-07-06 11:43
W tym samym banku w którym kupiłeś fundusz.
Bank musi je od Ciebie odkupić, chciaż w regulaminie może odmówić w nagłych przypadkach chwilowego odkupienia ( jest to tylko zapis teoretyczny - podobo dotychczas takiej sytuacji nie było/ chodzi o masowe wychodzenie z funduszu )
A kurs po jakim od Ciebie odkupuje jest dostępny na stronach internetowych funduszu.
Prowizja zawsze jest tylko niektóre fundusze mają je wliczone w kurs, co nie oznacza żeby nie kupować jednostek funduszy- zalety dla obu stron.
Zastanowiłbym się tylko czy w chwili obecnej warto kupić jesdostki uczestnictwa w funduszu. Kursy są na sporej górce.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy