Fundusze

pawel888 / 2008-10-29 21:38
Witam, chcialbym wejsc w jakis fundusz inwestycyjny (czy to jest dobry moment?) zastanawiam sie nad Arka i Pionieerem ktory jest lepszyj?
Wyświetlaj:
Fahrenheit / 2008-10-29 23:39 / Bywalec forum
żaden :D
czestochowianin / 2008-10-30 07:46 / Bywalec forum
To jakie uważasz za fundusze godne polecenia ?
Podaj wg. Ciebie propozycje .
Pozdrawiam .
Fahrenheit / 2008-10-30 13:14 / Bywalec forum
widzisz, nie podałeś absolutnie żadnych istotnych informacji. Powiem Ci, ze lepszy jest Superfund A. Zapytaj mnie co jest lepsze: Mercedes S, czy Audi A8? A może właściwszy jest Renault Kangoo?
Istotne informacje to: Twój cel, akceptowalny poziom wahań wartości, horyzont - na jak długo, Twój wiek, kwota; ile? jednorazowo, czy regularnie? To są istotne informację proszę Pana :-)
pawel888 / 2008-10-30 14:46
Cel: zarobic pieniadze chyba oczywiste wiec nie podawalem (sa jakies alternatywy oprocz straty i zysku? ^^)
Akceptowalny poziom wahań wartości: nie chcialbym zeby to bylo jakies ryzykowne.
horyzont: Jestem gotow nawet na 3 lata, a wedlug Was lepiej wplacic na dluzszy okres czasu?
Wiek: nie wiem jakie to ma znaczenie: 35 lat
Jednorazowo.
Bede wdzieczny za rady
Cologero / 2008-10-30 15:55
Fundiusze akcyjne raczej odpadają zbyt krótki okres inwestycji zwłaszcza, że ododałeś: "nie chcialbym zeby to bylo jakies ryzykowne".
pawel888 / 2008-10-30 19:09
A jaki musi byc minimalny okres inwestycji przy funduszu akcji?
....Powiedzmy że stabilnego wzrostu tylko ktora firma?
Fahrenheit / 2008-10-30 19:28 / Bywalec forum
akcyjny - min. 5 lat.
Stabilny wzrost - ... wiesz, na czym to polega, stabilny wzrost ma mniej akcji w portfelu, więc teoretycznie powinien nie spadać mocno, gdy giełda idzie w dół. Ale nie urośnie tez tak mocno, gdy giełda pójdzie w górę.
Dla mnie akcyjne to LeggMason, Skarbiec, Unikorona, DWS.
W stabilne wzrosty nie inwestuję w ogóle, więc nie podpowiem :/
Cologero / 2008-10-30 19:27
Minimalny okres? Najlepiej kilkanaście lat, może ten wykres tobie pomoże: http://stooq.pl/q/?s=wig20&c=10y&t=l&a=lg&b=0
Cały problem polega na tym, ze nikt nie wie na jakim etapie bessy jestesmy?
Zamiast funduszu stabilnego wzrostu: f. akcyjny+f.obligacji+f.pienięzny
Co do TFI to te które nie tylko potrafi zarabiać w czasie hossy, ale również skkutecznie minimalizować straty w czasie bessy. Napewno parasolowy.
Arka Akcji okazła sie super na hosse ale kiepska na besse, zwłaszcza podczas ostaniej przeceny.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy