Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze to wielkie bagno :/

Fundusze to wielkie bagno :/

maggda24 / 83.10.95.* / 2008-06-12 11:48
Od roku nie opłaca się inwestować w fundusze, cały czas miałam nadzieję że odrobię straty i nie wycofywałam pieniędzy, a tu co, jeszcze gorzej !!!!
Wyświetlaj:
qawer / 83.29.184.* / 2008-06-13 22:44
ta fakt autenttyczny
wyspiarzDK / 2008-06-13 18:38 / Leszcz na dnie
pytanie za 100 pkt. "a teraz wycofałaś?":)))))
Viti44 / 83.21.233.* / 2008-06-13 20:31
w piatek wycofałem ze Skarbca 30.000 zł i zainwestowałem w 2 spółki z sektora przemysłu chemicznego i biochemicznego jestem do przodu kilka stówek uważam , że jest to b.dobry moment na kupno "promocyjnych" akcji ale trzeba uważnie kupowac , żeby nie brac jakiegoś badziewia .Fundusze sa mało ruchliwe i zeruje na nich zbyt wielu sępów
wyspiarzDK / 2008-06-13 20:38 / Leszcz na dnie
też tak uważam ale moim zdaniem promocja dopiero przed nami
Viti44 / 83.21.233.* / 2008-06-13 18:30
Dochodzę do tego samego wniosku dlatego wycofuję sie pomału z funduszy sprzedając ze stratą i przechodzę na GPW inwestując samodzielnie w dobre moim zdaniem spółki jak na razie z bardzo pomału ale odrabiam straty , które na funduszach wyniosły ok.300.000 zł niestety .Fundusze dobre dla ich właścicieli bo mogą utrzymywać drogie biura , limuzyny i "wypasione" sekretarki!
jagoda26 / 2008-06-12 14:07
A ja właśnie od roku inwestuje w fundusze i jest dobrze Szczegulnie Uniakcje ME2012 i Legg Mason Akcji
Pilsener / 2008-06-12 14:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież pisze, że "dobrze szczegulnie", czyli po mojemu źle :)
fronczak.michal / 2008-06-12 14:21 / portfel / Bywalec forum
I może jesteś na plusie ?? To az mnie ciekawi jak tego dokonałaś :) bo chyba to praktycznie jest niemozliwe aby być na plusie mając j.u. tych dwóch funduszy
LdN / 2008-06-12 14:42 / Bywalec forum
Fundusz Uniakcje ME2012 o ile się nie mylę istnieje od jesieni ub.r. więc nie mogłaś w niego inwestować od roku, a Legg Mason Akcji ma w perspektywie roku ponad 20% straty.
LdN / 2008-06-12 12:28 / Bywalec forum
Cholerne reklamy funduszy. Ta pani już pewnie dożywotnio została wyleczona z inwestowania.
Pilsener / 2008-06-12 11:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zależy jakie fundusze - jeśli chodzi o polski portfel to ja mam 90% w obligacjach/lokatach i nie narzekam (choć bywało tak, że i obligacje spadały). Jak chce się zarobić na akcyjnych to trzeba kupować tanio, a sprzedawać drogo - innej mozliwości raczej nie widzę ;)
Kryzys potrwa dwa do trzech lat, droga ropa i kredyty spowodują znaczny spadek dochodu polaków, co odbije się na mniejszym popycie na dobra wyższego rzędu i tak dalej.
Trzeba po prostu patrzeć co się dzieje - gdy giełda dołuje kupowanie akcji jest bezpieczniejsze - gdy mamy górkę lepiej sprzedać. Wzrosty na GPW były rekordowe, to i spadki takie będą - to było łatwo przewidzieć, przecież hossa nie trwa wiecznie.
Może być jeszcze gorzej, gdyż potencjał spadkowy to około 60% indeksu, a jesteśmy dopiero w okolicach połowy. W akcje warto wchodzić, kiedy dekoniunktura się kończy - ale uwaga - giełdy zawsze reagują z około pół-rocznym wyprzedzeniem.
Ja też jestem w plecy, ale nie narzekam - będzie nowe dno, to nowa okazja do analiz i kupna tańszych jednostek.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy