Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze zagraniczne! Pomocy!

Fundusze zagraniczne! Pomocy!

_natalka_ / 83.28.169.* / 2007-07-09 14:09
Witam,

mam do Was pytanko. Który z funduszy inwestycyjnych dostępnych w mbanku polecacie w celu dywersyfikacji portfela?

Mogę wybierać z:
BPH AKCJI EUR WSCH
DWS TOP50 EUROPA
PZU NOWA EUROPA
UNIAKCJE:NOWA EUROPA
WIOF

Dziekuje wszystkim za opinie
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
cortez / 2007-07-10 23:50 / Bywalec forum
hej Natalio,
nie wiem niestety na jak długo chcesz inwestować, bo jeśli na krótko to zgadzam się z Tas, Twój portfel jest obciążony dużym ryzykiem. Więc jeśli chcesz już inwestować w fundusz zagraniczny to jakąś niewielką kwotę np. na uniakcje nowaeuropa, inwestują we wschodnią i centralną Europę, a to sądząc po prognozach pkb dla tego regionu, rynek będzie się dynamicznie rozwijał. Alternatywnie w DWS TOP50. Ale pomyśl też nad czymś bardziej stabilnym.
TaS / 2007-07-09 17:15 / Tysiącznik na forum
Witaj Natalio,

pytanie pierwsze co rozumiesz pod pojeciem dywersyfikacja :) bo jesli masz juz duuuzo fundow akcji to dywersyfikacja kolejnym to kiepski pomysl. Z przedstawionych wzialbym nowa europe lub bph, ale podajesz za malo danych by mowic cos konkretniej :)
_natalka_ / 83.28.167.* / 2007-07-09 17:27
Witaj TaS,

mój kapitał to jakies 9 tyś. Za 4 mam pzu mis i millenium mis, za 2 legg mason a za pozostałe 3 chciałam dokupic czegoś z zagranicznych. Moze kupie po 1 tyś fundy:
UNIAKCJE:NOWA EUROPA
PZU NOWA EUROPA
BPH AKCJI EUR WSCH

dobry pomysł czy zły? :-)

pozdrawiam
TaS / 2007-07-09 18:24 / Tysiącznik na forum
Natalio,

inwestycje należy traktować kompleksowo, nie możesz decydować o kazdej kwocie oddzielnie. 9 tys to nie są jakieś kosmiczne sumy, ale warto nabrac pewnych dobrych nawyków na przyszłość. A jesli 9k to dla Ciebie duzo to tym bardziej wez to co pisze sobie do serca. Mimo, że mowie rzeczy bardzo niepopularne...

Twój portfel to iście po linie nad przepaścią. Albo osiągniesz sukces w szybkim tempie, albo spadniesz. Twój profil ryzyka jest gigantyczny :)

Lepiej zbuduj szeroki most. Dluzej bedziesz budowac, ale bezpieczniej dojedziesz.

Dlaetego proponuje byc max 1 tysiac wrzucila w akcje zagraniczne, a reszta w lokate/obligacje lub OSTATECZNIE w jakis stabilny...

dlaczego?

poczytaj to forum, nie bede pisal tysiac razy :)

decyzja należy do Ciebie.
oreiro / 62.21.127.* / 2007-07-09 15:36
WITAJ.SKĄSTEŚ I NA JAKI CZAS CHCESZ ZAINWESTOWAĆ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy