Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundy krajowe, a zagraniczne.

Fundy krajowe, a zagraniczne.

jacjac / 83.23.220.* / 2008-08-07 09:40
Czy ktoś może mi w przystępny sposób wyjaśnić praktyczne różnice w inwestowaniu w fundy polskie i zagraniczne? Zakładam, że w te drugie jest to proces bardziej skomplikowany. Pozdro!
Wyświetlaj:
wkrzyś / 2008-12-09 23:25
Różnic w samym inwestowaniu praktycznie nie ma, poza prowizją, którą pobierają poszczególne instytucje i odniesieniem do kursu walut.
Poza tym F.I mogą się różnić składem, czyli jakie spółki? z jakich sektorów itp?
Zachęcam do dywersyfikacji portfela i rozrzucenie inwestycji na różne kraje i sektory gospod., a jest to możliwe na jedny rachunku. (do 10 pozycji)
Co do "belki", to przy zagranicznych i tak zapłacisz, jeśli inwestujesz za pośrednictwem Polskich instytucji. To podatek od zysków kapitałowych, który obowiązuje każdego obywatela RP. Można go jednak odroczyć, inwestując właśnie w Unite-linked'owy program. To co miałbyś zapłacić przy każdej konwersji i każdej wypłacie mniejszej jak suma wpłaconego kapitału, zostaje na rachunku i inwestuje się dalej przez co jest też w stanie wypracować solidny kapitał. Zapłacisz go zatem dopiero gdy wypłacisz wszystko na koniec programu inwest. i to od faktycznych zysków, a nie wirtualnych, jak to ma miejsce w F.I. kupionych pojedynczo na rynku np. w jakimś banku. Szczegóły na priv.
mariuszorlowski / 2008-12-09 20:26
Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego jednostka tego subfunduszu spada, skoro akcje giełdy chińskiej i pozostałych azjatyckich w ostatnich dniach szły mocno w górę???
wal23 / 78.30.96.* / 2008-09-27 16:30
Nikt nie napisał o bardzo ważnej różnicy ,że w przypadku fund.zagranicznych nikt nie pobiera tzw. podatku belki,czyli możemy nigdzie nie opodatkowywać zysków.
gyamtso / 2008-08-08 16:32 / Om mani padme hung :)
dodalbym ze fundusze zagraniczne to dodatkowe ryzyko,ryzyko kursu walutowego...reszta zasady itd tak jak pan analityk powiedzial
miki3d / 2008-08-19 15:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niekoniecznie, polecam swoje własne wypociny: http://www.miki3d.bblog.pl/
Paweł.Satalecki / 2008-08-08 15:41 / Analityk Money.pl
Witam, w potocznym rozumieniu tego słowa różnicy nie ma prawie żadnej - obydwa rodzaje są oferowane np. przez pośredników finansowych i banki. Zagraniczne są zarządzane przez zagranicznych zarządzających, najczęściej kwotowane w euro lub dolarach i należą do zagranicznych instytucji. Sam proces inwestycji nie różni się więc niczym. Trzeba jednak zwrócić uwagę na rodzaje tych funduszy, gdzie np. pod jedną nazwą występują różne rodzaje jednostek (A, B, C), które charakteryzuję się nieco odmienna charakterystyką.
Ale generalnie - różnic nie ma.

Pozdrawiam!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy