Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fuzja Pekao - BPH: Porozumienie możliwe w 3 tygodnie

Fuzja Pekao - BPH: Porozumienie możliwe w 3 tygodnie

Wyświetlaj:
g_bur / 83.142.72.* / 2006-03-19 00:05
Może najpierw porozummy się co do nazwy: UniCredit czy może raczej UniCredito Italiano ?
An / 2006-03-18 11:03
Nie wiem czy fuzja, Pekao i BPH będzie dobra dla Polski czy tez nie. Zostawiam tą kwestię fachowcom. Martwi mnie zamieszanie wokół tej sprawy. Jak ktoś to już powiedział, że takie sprawy załatwia się w białych rękawiczkach. Odtajnienie notatki służb specjalnych przez Marcienkiewicza znów okazało się kompletną klapą. Taka reklama Polsce na pewno nie służy. Rozdmuchiwanie tej sprawy uruchamia lawinę spekulacji, co podsyca problem i utrudnia załatwienie sprawy. Powołanie Komisji Śledczej na pewno nie pomoże. Polska ma instytucje, aby wykryć i ukarać ewentualnych winnych.. Mam apel do rządzących, aby nie zachowywali się ja słoń w sklepie z porcelaną, sięgając po nową zabawkę.
Barry Trotter / 85.89.175.* / 2006-03-18 12:47
ciekawe jak sie maja ostatnie negocjacje premiera z Unicredito do postanowien wyborczych PIS , oswiadczen kolejnych ministrow finansow zwiazanych z PIS, potwierdzam z autopsji - PEKAO SA to zle zarzadzany Bank, malo atrakcyjny dla np spolek corek zachodnich koncernow - przyklady znam co najmniej 4 przejsc z PEKAO SA do BPH wlasnie spolek corek miedzy innymi matek ulokowanych we Wloszech, gdzie zarzad jednoznacznie stwierdzal ze z PEKAO SA na polskim rynku rozwijac sie nie da....
no coments
ek / 80.53.93.* / 2006-03-18 09:00
Szanowny Panie Premierze.
Zarówno BPH jak i PKO SA należy odkupić. Nie po cenie depozytów, lecz posiadanych kapitałów. W szybkim tempie odrobią one wyłożone pieniądze na zakup. Ponadto będą realizowały politykę Państwa w zakresie rozwoju Polskiej Przedsiębiorczości oraz budownictwa mieszkaniowego. Mogą obsługiwać również budżety, a rozliczenia prowadzić poprzez taki Bank Polski, który nie będzie wywiadownią gospodarczą dla obcych.
parasol / 83.17.135.* / 2006-03-18 13:31
Świetny pomysł, tylko skąd wziąść kasę najpierw na odkupienie , a później na pompowanie pieniędzy w te banki. Czy pan ek nie zauważył , że między innymi z braku pieniędzy w kraju polskie firmy kupują obcokrajowcy. Należało dbać i rozwijać polski kapitał przez poprzednich kilkadziesiąt lat.
menda / 83.22.246.* / 2006-03-18 09:48
I w szybkim tempie doprowadzić do spadku konkurencyjności tych banków na rynku dzięki "nadzorowi" ze strony skarbu państwa.
Kaja / 83.31.53.* / 2006-03-17 23:04
Rozmawia-żle nie rozmawia-żle, wiem ze tesknicie za Jaruzelskim,Millerem,Oleksym, LektoremKC i wkładowca partyjnym Balcerowiczem, nie ma to jak wolny rynek, oczywiście ujmując "wolny" w dialektyce socjalistycznej
sPiSkowiec / 83.26.101.* / 2006-03-18 15:57
kajuś - niewiele rozumiesz, bo za dużo słuchasz RM FM. a niech Kazimierz rozmawia, od tego jest, jeśli nie wierzy Gilowskiej (bo to zadanie dla tej damy a nie premiera rządu mojego państwa). przy okazji oprócz yes-no może nauczy się wymawiać i rozumieć słowo consensus, który i tak będzie polegał na zgodzie na fuzję z jakąś tam formą 'urobku' dla naszej władzy (gwarancje zatrudnienia przy obniżce zarobków).
parasol / 83.17.135.* / 2006-03-18 13:42
Niezłe mydlenie oczu. Ale może do konkretów ; dlaczego
rozmowa o którą od trzech miesiecy zabiegał prezes Unicredito mogła odbyć się dopiero teraz. ? Komu zależało na podziale społeczeństwa na tych co są przeciw i za Balcerowiczem i kto na tym zbija polityczny kapitał?. A może za mało było kiełbasy wyborczej więc teraz dorzucimy trochę świeżego mięsa ?
osesek / 2006-03-17 21:15 / Pan Tysiącznik
Zastanawiające !?
Przecież rozmowę z Prezesem UniCredit powinna była prowadzić Sejmowa Komisja Śledcza !
Dlaczego PiS odstąpił od własnych standardow ?
parasol / 83.17.135.* / 2006-03-18 13:43
Bo gryzie już własny ogon!
Nie mający konta w tych bankach / 83.14.57.* / 2006-03-17 21:54
Kwestia związana z połączeniem banków to ewidentny polityczny skandal.
w tym kraju nie można już nic przeprowadić bez KOMISJI ŚLEDCZEJ.?
Niech powołają komsję bo o to im chodzi.
Może się okazać , że za połączeniem banków stoi jakiś bogaty polityk(myślę że nie).
Tym powinna się zająć Pani Gronkiewicz-Walc.Ta kobieta ma wiedzę i mam do nie szacunek.Większy niż komisje śledcze razem wzięte.
U2 / 83.9.231.* / 2006-03-18 07:43
Z całym szacunkiem do Włochów, PEKAO S.A. to przykład stosunkowo źle zarządzanego banku (w porównaniu z innymi bankiami na naszym rynku) i jeśli takie standardy mają Włosi wprowadzać na szerszą skalę w Polsce to ja się do takiego włoskiego banku nigdy nie zapiszę.

Inny przykład złego zarządzania to FIAT, który wszedł na polski rynek jeszcze za PRLu. Jest to klasyczny przykład drenażu polskich pieniędzy za granicę.
jj / 82.143.136.* / 2006-03-18 10:47
Ja tez Włochów nie lubię, to dupki, które nie potrafia pracować. Tam słońce za bardzo grzeje,aby mogli myśleć! Tak juz wielu ludzi powiedzialo, którzy pracowali we Wloszech na wysokich szanowanych stanowiskach, z "brukselskich" grantów...

Najnowsze wpisy