Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Ciszej nad tą trumną

Gałązka: Ciszej nad tą trumną

Money.pl / 2009-02-10 09:10
Komentarze do wiadomości: Gałązka: Ciszej nad tą trumną .
Wyświetlaj:
Tantaloc / 130.34.173.* / 2009-02-12 07:14
Kolejne zenujace artykuly. Politycy piSSu postanowili sie popastwic i wykozystac smierc polaka do wlasnych celow, a sami w rzeczywistosci nie zrobili by nic. Nic ponad to co zrobil rzad. Ich poprzednicy z kolei moze by cos tam jeszcze dokonali bo chociaz mieli sprawny wywiad. Po rozwalce jakiej dokonal mascierewicz to teraz jedynie mozna bylo prosic pakistan o pomoc i liczyc ze sie ulituja. Ale to nie dotrze do pro-piSSowskich matolkow, a PO i tak pewnie tego nie zrozumie gdyz w sumie sa w jednej wodzie kompani i tylko sie w glupocie przescigaja.... Ja tam jak bym jechal do Pakistanu to obecnie bym na nikogo nie liczyl, a najpewniej bym nawet nie poinformowal placowki, bo jeszcze jakbym zywy wrocil to by mnie do wiezienia wsadzili jak owych zolnierzy, co smieli przezyc misje w afganistanie......
A Kaczorek ma motorek / 85.221.181.* / 2009-02-16 09:51
I Tak do wypowiedzi Tantaloc dodał bym że PiS i PiS-omatołki są również winne że pada śnieg i jest zimno. A to wszytko przez to że PiS uprawiał chłodną politykę z królewną Śnieżką tak skutecznie że nawet ukłon Tuska w Peru do Boga Słońca nic pomógł .
Tantaloc piszesz jeszcze że można było coś uprosić ,pewnie masz racje bo Ci Pakistańczycy całkiem nie źli goście szczególnie oglądając ten filmik obejrzy sobie jego uważnie.

http://www.bestgore.com/beheading/dagestan-beheading-russian-soldiers-chechen-mujahideen-terrorists/
omałocozaratustra / 2009-02-10 21:18
Dużo tych pytań, tylko jakieś dziwne.

# Czy polskie firmy muszą prowadzić działalność w państwach, w których toczą się wojny lub zagrożonych aktywnością terrorystów i zwykłych bandytów?
- Prywatne firmy mogą robić co się im podoba. Polskie to niby jakie: polskojęzyczne? Płacące tu podatki?
# Jak wiele jest takich firm i czy są przygotowane na akty terrorystyczne?
-A ile ich może być: dwie, trzy?
# Jakie skutki spowodowałaby rezygnacja z kontraktu pakistańskiego przez należącą do grupy PGNiG firmę Geofizyka Kraków?
A co komu do prywatnych interesów PGNiG?
# Czy Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje firmy chcące prowadzić działalność we wspomnianych krajach o stopniu zagrożenia?
-Ech: na pewno, na pewno!
# Czy władze polskie mogą zakazać firmom prowadzenia działalności w takich warunkach, lub odradzać im, informując o niemożliwości udzielania odpowiedniej pomocy?
-Komunie już dziękujemy Panie Gałązka
# Jaką odpowiedzialność ponoszą lub powinny ponosić kierownictwa firm decydujących się na ryzykowne kontrakty pomimo ostrzeżeń MSZ?
-Takie jakie wywalczy w sądzie rodzina. Bez znaczenia czy ktoś ginie tam czy tu.
# Czy pracownicy takich firm, którzy decydują się na pracę w tych warunkach są w pełni świadomi niebezpieczeństw?
-Temat na nowy Tok-show w tefałenie
# Czy pracownicy ci są zawsze odpowiednio szkoleni oraz czy zapewniana im jest właściwa ochrona? Kiedy należy ich ewakuować?
-Komunie już dziękujemy
# Czy warunki kontraktów zabezpieczają rodziny takich pracowników na wypadek ich śmierci, czy też są one zdane na opiekę państwa?
Komunie już dziękujemy
# Jak rozliczane są koszty związane z działaniami służb zagranicznych w sytuacjach kryzysowych wymagających ich interwencji?
-Jezu


Brakło natomiast rzeczy ważnej.

Jedną z istotnych, wyrazistych przyczyn wojen, od zarania dziejów, jest niedostateczne zorganizowanie lokalnych społeczności w kwestii ochrony życia.

Na to nigdy nie było zgody i sprawy biznesowe jak też duperele o służbach zagranicznych są tu bez znaczenia, P. Gałązka.
sceptyk / 2009-02-10 18:07 / Tysiącznik na forum
Gałazka objawił się w nowym wcieleniu:
SZCZEREGO
KOMPETENTNEGO
MonDREGO

znawcę od porwań i terroryzmu.
Toż się nam Gałązka marnuje. On jest prawdziwym Człowiekeim Renesansu. Zna się już na wszystkim.
Absolutnie.
UPRzejmy / 89.187.228.* / 2009-02-10 16:10
Galazka jak zawsze broni rzadu Tuska, tutaj macie ciekawsze informacje:

"Otoczenie Walesy nietykalne - zobacz film"

http://www.wykop.pl/link/142567/otoczenie-walesy-nietykalne-zobacz-co-tv-bala-sie-wyemitowac
wektor / 2009-02-10 13:20 / portfel / Bywalec forum
Polacy mają prawo do własnych opinii na temat działalności swoich organów władzy państwowej.Ostatecznie przecież dla tej wolności słowa walczyliśmy z komuną którą prawie pokonaliśmy.Piszę "prawie" bo jak widać z powyższego artykułu są w Polsce redaktorzy dla których istnieje tylko POprawność poltyczna za którą pobierają w swoich redakcjach pieniądze.
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-02-10 11:12
Znowu płacz nad rozlanym mlekiem...
Nie rozumiem o co wam wszystkim chodzi?
Pojechał pan inżynier do pracy, w strefę wojenną, na tereny opanowane przez terrorystów, do PAKISTANU a nie na Hawaje, nikt go nie zmuszał, nikt mu nie kazał, był dorosły, w pełni władz umysłowych i zakładam że myśleć potrafił, korzystać z internetu też i na pewno słyszał o terrorystach.
Pojechał zarabiać kasę, nie miał szczęścia-porwali go i zamordowali, ale co ma do tego rząd???

Przykro mi, że zginął człowiek, Polak, ale jak czytam komentarze pod milionem artykułów które się pojawiły to wstyd mi za większość ludzi, którzy wykorzystują śmierć człowieka, tragedię rodziny żeby opluć premiera, zdeptać rząd, tylko czekają jak sępy na takie okazje, zacierają ręce, że można dokopać przeciwnikom politycznym, jakby zapominając że zwierzchnikiem sił zbrojnych i BBN-u jest w Polsce prezydent a pan Macierewicz skutecznie zniszczył polski wywiad,
Wstyd mi tak samo za dziennikarzy, albo jeszcze bardziej, rozdmuchujących temat do granic wytrzymałości, goniących za sensacją i poczytnością - jedynym celem w życiu, to straszne że taki film (z egzekucji) można zobaczyć w internecie, bo po co??? To straszne, że nie ma w tym kraju już szacunku do nikogo i niczego, że dla pieniędzy, sławy i władzy można wszystko...Że nawet dziennikarze działają pod dyktando terrorystów, przecież o to im chodziło żeby o tym pisać, pisać, pisać a na koniec pokazać...a wszyscy jak te barany...
Straszne oburzenie zapanowało poniżej, "rząd jest winny!", "Tusk ma krew na rękach!" a ja się pytam jakim prawem rząd miałby mieszać się w sprawy Pakistanu i prywatnej firmy Geofizyka?
Czy to nie oni przypadkiem powinni płacić za uwolnienie Polaka, którego tam wysłali?
Co miał zrobić rząd? Wypowiedzieć Pakistanowi wojnę, wypchnąć ich z terytoriów plemiennych i uwolnić z więzień Talibów żeby mogli mordować i porywać więcej ludzi?
Skoro tak łatwo przyszło wam opłukać w pomyjach (słownych) obecny rząd to co należałoby zrobić z rządem za czasów którego porwano Olewnika? Rozstrzelać?
Może zaczelibyście sprzątanie od własnego podwórka?
Czyż nie podniósłby się ogromny krzyk o ograniczaniu wolności gdyby rząd zabronił wyjazdów Polakom na tereny opanowane przez terrorystów?
Czy premier każdemu kto postanowi jechać na wakacje lub do pracy, bo ma taki kaprys, bo tam więcej płacą, w niebezpieczne tereny ma dać ochronę?
Czy zdajecie sobie sprawę ilu Polaków zaginęło w Afganistanie i pies z kulawą nogą się nimi nie przejął?
Zastanówcie się co za bzdury piszecie na tym forum...
Naprawdę wam się wydaje, że jak będę miała kaprys pojechać na wakacje w takie miejsce, porwą mnie i zabiją to będzie wina Tuska?
Żenada, że nawet takie rzeczy są pożywką dla zaciętych, mściwych PIS-owców...Mam wrażenie, że to nawet nie chodzi o człowieka i jego śmierć tylko o to że można dokopać Tuskowi w swej nienawiści i podciągnęliście sobie powód pod potrzebę...
Może się mylę ale moim zdaniem Polska to wolny kraj, każdy może pojechać gdzie chce i czym chce i rząd nie powinien a nawet nie może mieszać się do tego...A jak ktoś zginie za granicą? Cóż, w Polsce też giną ludzie, codziennie, ginęli też za czasów PIS-u...
Są mniej warci?
Obserwator! / 193.59.255.* / 2009-02-11 12:24
Znowu płacz nad rozlanym mlekiem...

Wstyd mi tak samo za dziennikarzy

Skarbie - przyjmij do wiadomości, że to nie mleko lecz krew sie rozlała. A wstydzić się powinnaś za siebie, że tak lekceważąco piszesz o ludzkiej śmierci. Każdy polski obywatel ma prawo oczekiwać, że jego rząd będzie go otaczał opieką i udzieli mu pomocy, gdy zaistnieje taka potrzeba. Czy skuteczna pomoc była możliwa, to już pytanie na inną datę, bo ta jest zbyt świeża. Ale zawsze i wszędzie jest potrzebna analiza postępowania odpowiedzialnych służb, czy nie popełniły błędów i by ich ewentualnie mogły uniknąć w przeszłości. Oczywiście nie można z tego robić politycznego przedstawienia.Nie może też jednak być to tragiczne zdarzenie parasolem ochronnym dla tych, co ponoszą odpowiedzialność za zaistniałe niedociągnięcia. Jak daleko można się posunąć w upublicznianiu szczegółów tej tragedii, to już inny problem, na który niepotrafię odpowiedzieć.
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-02-12 09:25

Skarbie - przyjmij do wiadomości, że to nie mleko lecz krew
sie rozlała.

A ty nie zauważyłeś że ta "krew" rozlewa się codziennie na całym świecie z różnych powodów? Powinniśmy w każdym państwie w którym są Polacy mieć własną policję, BOR, CBA i wojsko? A ty nie zauważyłeś że komuna się skończyła i rola państwa opiekuńczego też? Nie zauważyłeś że każdy jest wolny i sam odpowiada za swoje wybory?
A wstydzić się powinnaś za siebie, że tak
lekceważąco piszesz o ludzkiej śmierci.
- ja piszę lekceważąco? A przeczytałeś to co napisałam czy postanowiłeś tylko umoralnić mnie po przeczytaniu pierwszego zdania? To przeczytaj resztę i nie obrażaj mnie.

Każdy polski obywatel
ma prawo oczekiwać, że jego rząd będzie go otaczał opieką i
udzieli mu pomocy, gdy zaistnieje taka potrzeba
- Naprawdę ci się wydaje, że państwo ma brać odpowiedzialnośc za każdego kto postanowi wyjechać gdziekolwiek za granicę? Za alpinistów którzy giną w Himalajach i tych co utonęli w rafach koralowych Egiptu też? Jak postanowię jechać na wycieczkę do Afganistanu i zastrzelą mnie terroryści to będzie wina rządu czy może powinnam poprosić przed wyjazdem o ochronę BOR-u?
Straszne jak Polacy zastygli w tej minionej przecież komunie... A tak walczyli za wolność, która teraz im przeszkadza...
Ja jestem za tym żeby państwo zabraniało, swoim (wolnym) obywatelom jeździć w takie miejsca, które uzna za niebezpieczne! I po problemie.
furia / 79.188.238.* / 2009-02-10 12:33
szkoda tej Emilki, nic nie rozumie dziecko !
glebia / 77.115.43.* / 2009-02-10 18:57
toż dopiero argument - krytyka ad personam i wyśmiewanie, to, według furii, dowód dorosłości i zrozumienia?
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-02-10 13:03

szkoda tej Emilki, nic nie rozumie dziecko !

OK, to mi wytłumacz.
W czym sie mylę?
Dlaczego jedni Polacy są więcej warci od innych? To jedyny Polak który zginął za granicą? A może ktoś go zmusił żeby tam pojechał?
Dlaczego Polska ma się mieszać w polityką Pakistanu?
Mało cudzoziemców przypłaciło życiem przyjazd do Polski?
Dlaczego mamy negocjować z terrorystami na terenie obcego kraju i jeszcze z naszych podatków płacić im okup?
A co z uwolnieniem talibańskich terrorystów? Mamy zażądać od Pakistanu wypuszczenia ich czy tez od razu wojnę wypowiadamy?
Gdzie jest Geofizyka i jej pieniądze?
Gdzie była płacząca teraz rodzina pana inżyniera jak wyjeżdżał (z własnej woli) na tereny opanowane przez wojnę?Pieniążki były ładniejsze niz zdrowy rozsądek?
Każdemu wyjeżdżającemu za granicę ochrona BOR-u?
No to ja chcę na wakacje do Iraku, a jak mnie zabiją to będzie wina Tuska?
No słucham
79.188.238.* | furia
- czego nie rozumiem?
rozumiesz? / 194.213.1.* / 2009-02-10 13:45
rząd ma to do tego że się wypowiadał na temat porwania w tiwi,prowadził negocjacje i zapewniał że wszystko jest pod kontrolą, jeśli premier pójdzie za twoją radą emilko i oświadczy,że od dzisiaj gdy kogoś porwą za granicą to rządowi nic do tego, to wtedy nie ma sprawy,nikt się rządu czepiał nie będzie
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-02-10 14:40

84.234.10.* | infaltylna
- takich tekstów komentować nie będę. Zero kultury, polszczyzny i rozumu, za to pełna gęba frazesów i ordynarnych odzywek, argumentów brak bo ich nie może być oprócz wrzasków pod adresem rządu...czyli PIS-eczek e pełnej krasie.Gratuluję i żegnam.


194.213.1.* | rozumiesz?
- Zgadam się z tobą, to jest dobry argument, rząd wypowiadał się niepotrzebnie ale ja ich rozumiem, nie chcieli żeby PIS nie wrzeszczał, jak to polski rząd jest nieczuły na krzywdę Polaków za granicą i myśli tylko o sobie! Jak widać dla opozycji wszystko jedno co zrobisz i tak oberwiesz.
Poza tym, mając niewielkie możliwości jednak próbowali pomóc, ja jednak rozumiem, że wszystkie te wrzeszczące poniżej osobniki już widziały oczami wyobraźni Jarka-premiera jak wsiada na Kasztankę i pędzi na talibów...
Poza tym trudno uniknąć pytań jak wszystkie media rozdmuchują tamat do niebotycznych granic...
To była trudna sprawa dla wszystkich,premier był w mega-trudnej sytuacji ale to co piszą tutaj niektórzy żeby dokopać rządowi przy okazji, to przekracza wszelkie granice wyobraźni...
Myślę, że nawet Jarkowi jest wstyd za te komentarze, bo jakby nie było to wojsko do Pakistanu mógł wysłać prezydent, w końcu to on jest zwierzchnikiem sił zbrojnych...
sybirak / 83.9.26.* / 2009-06-04 06:46

2009-02-10 14:40:01 | 151.92.176.* | emilka.........

84.234.10.* | infaltylna
- takich tekstów komentować nie będę. Zero
kultury, polszczyzny i rozumu, za to pełna gęba
frazesów i ordynarnych odzywek, argumentów brak bo
ich nie może być oprócz wrzasków pod adresem
rządu...czyli PIS-eczek e pełnej krasie.Gratuluję i
żegnam
kaczordonald / 86.163.54.* / 2009-02-10 20:44
rząd
wypowiadał się niepotrzebnie ale ja ich rozumiem-i tu jest ewidentna wina Tuska.Produkcja takich emilek
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-02-11 09:48

i tu jest ewidentna wina
Tuska.Produkcja takich emilek

Przykro mi że cię zawiodę ale ja jestem człowiekiem nie PRODUKTEM...
Może PIS zajmuje się produkowaniem "ciemnego luda" ja nie mam nic ani do PO ani do PIS...
Po prostu strasznie nie podoba mi się wykorzystywanie tragedii człowieka i jego rodziny do celów politycznych, jako pretekstu żeby dokopać temu kogo się nie lubi...
To jest obrzydliwe, odrażające i nieludzkie a wszystkie osobniki poniżej właśnnie to robią i to bez żadnych hamulów. I są to wielbiciele PIS-u i jak zwykle sami sobie robia krzywdę...
A ja w przeciwieństwie do nich nie zamierzam nikogo obrażać, wstyd mi tylko za takich "Polaków"...
jur / 213.25.9.* / 2009-02-16 01:35
Ptasi móżdżek odszczekuje się jak zwykle. Na szczęście zaczynają się poznawać na Tobie
2009-02-10 12:33:31 | 79.188.238.* | furia
szkoda tej Emilki, nic nie rozumie dziecko
MN4 / 80.51.231.* / 2009-02-10 10:24
Pierwszy raz WG zagalopował się. To nie Wielka Pardubicka, to skoki przez przeszkody. Nie można metod PR stosować do negocjacji z terrorystami.
WG proponuje zrobić coś co wcześniej zribił Macierewicz.
hen / 194.213.1.* / 2009-02-10 10:23
większym zmartwieniem dla premiera i rządu było zyskanie kilku punktów w sondażach niż uratowanie człowieka
man13 / 2009-02-10 10:48 / Tysiącznik na forum
I chyba jest w tym wiele racji.
handel wyrokami 1 / 83.30.165.* / 2009-02-10 10:02
Regulamin forum
Widliszek / 213.172.175.* / 2009-02-10 10:20
Fantastyczna opinia, a podpis autora ("Menda,gnida, szuja, opiekun TW) jeszcze lepszy od opinii.
Złośliwy Miecio / 192.44.136.* / 2009-02-10 10:08
Przepraszam, ale po pierwsze gubisz literki (pisze się Uzbekistan, nie Ubekistan), a po drugie w Uzbekistanie złotówka nie jest środkiem płatniczym.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-02-10 11:11
Nie wszystko jest poprawnie, dobrze napisała a Ty nie myl tych dwóch krajów: Ubekistan leży w Europie a Uzbekistan w Azji!
PrawdaKtoraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-10 12:40
Ubekistan faktycznie leży w Polsce a właściwie obejmuje Pałac pseudoprezydenta.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-02-10 09:10
Panie Gałązka, przecież pan dobrze wie, że nie chodzi o złapanie króliczka - Osamy, tylko o gonienie go! Ponadto nie uwierzę w tak straszną indolencję "polskiego" rządu wraz z afgańskim rządem i ??? To mogła być prowokacja i przekonamy się o tym gdy dowiemy się z mediów, że Polska w znaczny sposób powieksza kontygent wojskowy w Afganistanie!!!
Należy postawić pytania:
1. Ile było na tamtym terenie porwań obcokrajowców w ostatnim roku.
2. Ilu porwanych zamordowano przez ścięcie. To ścięcie jest bardzo ważne bo odbyło się jakby na pokaz aby wywrzerć określony oddźwięk.
Nie można wykluczyć, że pewne grupy zbrojne na tamtym terenie, bez świadomości owych grup, są sterowane przez Mossad i CIA. Może się mylę ale wtedy cały "polski" rząd do dymisji!!!
Natter / 2009-02-10 14:24 / Tysiącznik na forum
Absolutna racja panie Gałązka.Przypominam ,co mówili nasi żołnierze przed wyjazdem do Afganistanu- jedziemy tam zabijać .Pytam w imię czego?No i przypadkowo czy nie zabili kilkoro cywilów ale jestem przeciwny postawieniem ich przed sądem ,wina jest postronie polityków. A czy talibowie o tym nie wiedzieli.Tu naszeMSZ popełniło wielką gafę pozostawiając osoby cywilne rejonach zagrożonych porwaniami.Odnośnie terroryzmu swój pogląd i podam przykładyRok 1945 nalot aliantów na Drezno 30 tyś ofiar przeważnie uciekinierów ,Hiroszima próba generalna broni atomowej 100ys ofiar.Izrael w ataku na Gazę też kosił równo nie zważjąc na ludność. Jak to nazwać.?
kemikalbrader / 2009-02-10 09:20 / Bywalec forum
Jest o Żydach ale ani słowa o masonach. Zawiedziony jestem. Co to za teoria spiskowa bez masonów?
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-02-10 09:58
Szanowny kemikalbarader nie nadymaj sie bo i tak swoich pejsów w aureolę nie przekształcisz a co najwyżej się zes++sz!!!

Najnowsze wpisy