Forum Polityka, aktualnościKraj

Gałązka: Komorowski prezydentem ćwiartki narodu

Gałązka: Komorowski prezydentem ćwiartki narodu

Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.33.* / 2010-07-07 11:04
Czy do grona "najwybitniejszych Polaków od czasów Oświecenia" zalicza się tez redaktor Gałązka? A może również Stefan Niesiołowski (co to sprzedał nawet własną narzeczoną), poseł Palikot o umyśle zrównoważonym inaczej, śmieszny dziadunio Bartoszewski, filmowiec o polskim nazwisku Kutz, czy też pupilek komuszków Andrzej Wajda? A co z redaktorami Gazety Wyborczej z głównym redaktorem A. Michnikiem na czele, tak dzielnie stojącym na straży żydowskich interesów w Polsce? Czy ś.p. "drogiego Bronisława" czyi. B Geremka, i arcy-komuszka, pijaczynę Jacka Kuronia też zaliczamy w poczet wybitnych Polaków? Jeśli tak, to jest OK! Krytyka ze strony takich "znakomitości" to żaden wstyd, a raczej powód do dumy (he, he...).
sfera2 / 2010-07-07 11:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
O, znowu powrócił "kibol sieciowy", który o prócz inwektyw imiennych już nic sensownego nie potrafi napisać.
acomitam / 83.25.191.* / 2010-07-08 14:31
Ach ci czytelnicy Wyborczej... Wszelką krytykę swoich malowanych autorytetów uważają za niedopuszczalną. Jak to w ogóle możliwe, że ktoś wyśmiewa się z zaplutego dziadunia Bartoszewskiego, albo nie lubi Michnika i kompanii, o "drogim Bronisławie", w swoim czasie naszym największym skarbie narodowym (hi, hi...) nie wspominając. To wobec prawa powinno być zrównane z "kłamstwem oświęcimskim" (he, he...), a ci co się nie dostosują powinni skończyć jak dr Ratajczak.
jot-24 / 178.183.224.* / 2010-07-06 22:30
gałązka pieprzy że Kaczyński podzielił.Dzielić zaczął Piłsudski, utrwalili go komuniści ,fizycznie likwidując otwartą opozycję , oraz inwigilując wszystkich na niespotykaną dotąd skalę. Mazowiecki ogłosił zapomnienie win , a Michnik usankcjonował to
całusami z brudziem. Ci, którym się to nie podobało zostali okrzyknięci oszołomami i ciemnogrodem. Nie udało ich zepchnąć do podziemia. A teraz jakiś gałązka pisze nową wersję historii...
dgen / 2010-07-06 18:37 / Tysiącznik na forum
w jednym gałazka ma rację, społeczeństwo jest podzielone:
z jednej strony kreatury i cwaniaki POkroju sawickiej, misiaka, rycha, zbycha, mira itd. a z drugiej strony uczciwie pracujący Polacy, za 1000 zł w kasie tesco, naczarno na budowie, ścigani o parę złotych przez zus, usk i dyma....i na każdym kroku. Oni nie mogą się obrazić na Polskę i jechać grac w golfa na floryde.
ale winy kaczyńskiego tu nie widzę......
sfera2 / 2010-07-07 11:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zmień płytę, już kolejny raz czytam ten tekst, nie warto nawet odpowiadać, że afera hazardowa to naganna postawa polityków, a takie postawy dotyczą również polityków z innych partii. Najbardziej co boli PiS-owców, to tak misternie utkana intryga rozeszła się po kościach. Teraz już oprócz członków komisji nikt nie wierzy w jej istnienie, za długo ciągnie się śledztwo, w już niezależnej prokuraturze.
sfera2 / 2010-07-06 14:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Teraz już rozumiem skąd taka inwazja kiboli na stadionach. Od pięćdziesięciu lat nie było wojny zabijania, powoduje to, rosnącą liczbę chorych na ADHD. Jedynym sposobem rozładowania swojej złej energii jest agresja wobec innych. Powód nie jest ważny.
Oprócz kiboli stadionowych, mamy do czynienia z kibolami sieciowymi. To nawet bezpieczny i bezbolesny sposób dokopania innym. Nieważny jest powód ami prawda, ważny jest tylko "On", mój wróg.
Kaczyński bardzo trafnie postawił na kiboli sieciowych, jego zagończyki, szaleją na różnych forach ciągnąc za sobą stada kiboli. Może i udaje im się wciagnąć w to walkę część nieświadomych internautów, ale najgorsze to to że niszczą w ten sposób możliwość dyskusji czy wymiany poglądów.
Niedobrze się stało, że udało się największemu kibolowi zbałamucić tak duże grono zwolenników. Wszystko wskazuje na to, że część która dołączyła do niego, zrobiła to pod wpływem ludzkiej wrażliwości na nieszczęście innych. Jednak rosnące grono kiboli w internecie całkowicie zaśmieca fora, samą nienawiścią, ponieważ teraz mają swojego super-kibola.
Jak widzę, do grona kiboli dołączył Gałązka, pisząc tak przekonująco bzdury. Zapomniał on że demokracja to wolna wola wyrażania własnej nie przymuszonej woli. Ci co nie wzięli udziału w wyborach po prostu w ten sposób wyrazili wolę, podporządkowania się decyzji większości.
MN4 / 78.8.35.* / 2010-07-06 15:11
Wojny nie było od 65 lat. Ludzie myślą, że coś im się należy i ktoś im to musi dać. Proponuję 7 dni głodówki na uspokojenie.
putto / 83.28.145.* / 2010-07-06 14:51
Przesadziłeś też jesteś kibolem. przeczytaj ze zrozumieniem ten akapit z pow tekstu - "Dali do zrozumienia, iż oferta personalna, jaką złożyły im partie, jest marna i niegodna zaufania. Pozostali obojętni na zagrożenia, którymi straszyli wszyscy politycy. Nawet plebiscytowy charakter wyborów nie skłonił ich, by opowiedzieli się za mniejszym złem. Może uznali, że zło to zło?"
sfera2 / 2010-07-06 15:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wybory to wybory, 100 000 dało nieważny głos i to rozumiem, to protest. Nie branie udziału jest wyborem a nie żadnym protestem i znaczy że nie bierze udziału bo: mu to jest obojętne, niema czasu, albo nie może w danej chwili wziąć udziału z innych przyczyn.
Zawsze decydują obecni, nie obecni nie liczą się. Tak samo jest w sejmie. Jak jest ważne głosowanie to partie mobilizują posłów do obecności.
ackeka / 82.139.7.* / 2010-07-06 19:27
nie brałem udziału bo ani Po ani PiS nie jest moja opcją, to jest mój protest,dzięki mnie było mniej liczenia, poczekam na wybory przez internet ,wtedy zagłosuję :-))) ci co głosowali to dobrzy, a ci co nie źli, proponuje myślec- nie uogólniac, wszystko jedno kto wygrał -wązne co będzię dalej, a widze że niewiele się zmieni, kiełbasa wyborcza króluje- Ci co głosowali dali się skusic po raz kolejny.Pytanie do Platformersów- Pamiętacie 4 razy TAK?
sfera2 / 2010-07-06 19:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście, niemożna mieć pretensji o nie wzięcie udziału w głosowaniu, ale trzeba się pogodzić, że nieobecni tak jak ci, co byli w mniejszości muszą uznać wolę większości.
Acid / 80.50.237.* / 2010-07-06 14:24
Jarek faktycznie gra na najniższych instynktach ludzkich - czego przykładem jest film Pospieszalskiego. Po cichu gra nienawiścią...
Z drugiej strony frekwencja wyborcza waha się około 40-60% w tym kraju i to jest też normalne w demokracji. Pozostali są tymi, którzy pójdą do urn w prawdziwej despreacji ale tego bym się bał. Kończy się coś takiego Hitlerami...

BTW - Palikot ma częściowo rację, że za Smoleńsk odpowiedzialny jest Lech Kaczyński. Nie dlatego, że pojechał, bo miał prawo - ale jak zorganizował sobie kancelarię - że nie było tam ludzi, którzy wyjazdami tego typu zajmowaliby się w sposób profesjonalny... Nie było lotniska zapasowego, wylot był zbyt późno - to zadufanie i pewność urzędników jakich wybrał doprowadziły do tej tragedii. Mocno jednak wątpię, że kancelaria Tuska jest o wiele lepsza...
m-53 / 83.24.9.* / 2010-07-06 21:42

nie było tam ludzi,
którzy wyjazdami tego typu zajmowaliby się w sposób
profesjonalny... Nie było lotniska zapasowego,

Starannie wymieniłeś.... to co akurat należy do rządu - Klicha i Sikorskiego. Pierwszy z nich jest przewoźnikiem, drugi biurem podróży. Ale zaniedbaniami obciążyłeś turystę.
Polak1 / 213.76.179.* / 2010-07-06 14:24
Fajny artykuł, ale dla inteligentnych. Tych z wyższym i ostatecznie średnim wykształceniem. Oni przeważnie w miastach mieszkają... Reszta i tak nie zrozumie...
j erzy / 2010-07-06 13:43
Gratuluję mniejszości głosującej na bronka łachmytę
sfera2 / 2010-07-06 13:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale wygrał z jeszcze większym łachmytą.
baldie / 160.83.42.* / 2010-07-06 14:13
Był taki wierszyk, który się kończył "po co wasze sfary głupie, wnet i tak zginiemy w zupie...".
PiS kontra PO... a po godzinach funfle. O ile pamiętam to ani za rządów PiS nikt z PO nie został rozliczony za liczne afery ani PO nie rozliczyło przedstawicieli PiS z przekrętów i przypadków zdrady RP (np. ujawnianie materiałów wywiadu - ewenement na skalę światową, nawet w krajach postsocjalistycznych...).
Efekt końcowy jest taki, że 1/4 Narodu walczy z drugą 1/4 Narodu od to czy ich łachmyta jest większym czy mniejszym łachmytą...
Pytanie do walczącej 1/2 Narodu: wolicie być oszukiwani czy okłamywani?
tora,tora,tora / 178.36.178.* / 2010-07-06 14:51
stara zasada sarożytnych posiadaczy niewolników "dziel i rząd" :-))))
nie kupuje tego / 62.58.10.* / 2010-07-06 11:56
absurdalny argument. Tak samo zresztą pisali niektórzy publicyści po zwycięstwie L.Kaczyńskiego. Ja tego nie kupuję. Jak ktos nie idzie do wyborów to sam się eliminuje. Żeby było jasno - głosowałem w II turze na J.Kaczyńskiego a w pierszej na JKM
baldie / 160.83.42.* / 2010-07-06 14:18
JKM to dobry przykład naszego polskiego polityka:
jest stanowczo przeciwny wszelkim dotacjom, ingerencjom Państwa itd. - jego wybór, tylko... kilka lat temu skorzystał z możliwości jaką daje "furteczka" w uprawnieniach ministra finansów i... umożono mu ok PLN 80 tyś.
Teoria i slogany są dla nas czyli plebsu a panowie-magnaci, czy to czerwoni, biali, czarni, z lewej, prawej czy ze środka sceny politycznej, mają swój własny świat, w którym panują nieco inne reguły...
sfera2 / 2010-07-06 15:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pogląd może i dobry ale nie dla polaków, którzy spędzili w zacofaniu prawie 50 lat. bez pomocy sąsiadów, marne szanse na dogonienie reszty świata.
Agnen / 151.13.237.* / 2010-07-06 14:09
To sobie nie kupuj, twola wola. A ja nie poszedłem bo dla mnie byl to wybor pomiedzy cholera i dzuma
jliber / 2010-07-06 12:15 / Tysiącznik na forum
JKM zupełnie się już dla mnie skompromitował swoim poparciem dla Kaczyńskiego. Wiedziałem że odłam konserwatywny w UPR jest znaczny, ale nie wiedziałem że do tego stopnia aby popierać socjalizm narodowy.
tora,tora,tora / 178.36.178.* / 2010-07-06 14:00

pon, 2006-09-25 11:46 | jliber
W tym zdaniu nie ma, bo to zdanie napisane akurat przez antysemitę prawicowego. Nie wiem co pisze Wyborcza bo jej nie czytam. Po prostu dużo miałem doczynienia z antysemitami lewicowymi (na lewica.pl), więc wiem jak bardzo podobne to zjawiska. Najśmieszniejsze jest to że zarówno religię prawicy (chrześcijaństwo) jak i religię lewicy (marksizm) stworzyli, budowali i rozwijali żydzi. Nie ma w tym nic dziwnego, bo generalnie żydzi to najinteligentniejsza rasa na ziemi i ma ogromny wkład w rozwój zarówno dobrych jak i złych rzeczy w historii. Przykładowo, ponad 40% amerykańskich nagród Nobla odebrali żydzi, mimo że stanowią tylko 2% populacji USA. Żydzi są we wszystkich dziedzinach życia, to elita kultury, nauki, sztuki, biznesu i polityki.

cała prawda o jliber !!!!
jliber / 2010-07-06 15:40 / Tysiącznik na forum
Serio myślisz że dyskutowałbym na tym forum z osobą która zamordowała moją rodzinę? Masz szczęście że jestem tylko filosemitą, bo gdybym był po prostu żydem, relacje między nami byłyby krótkie i na temat, jak w filmie Monachium Spielberga.
m-53 / 83.24.9.* / 2010-07-06 10:44

będących przedmiotem krytyki i kpin najwybitniejszych Polaków od czasów Oświecenia


Na tym zakończyłem czytanie tego bzdetu. Rozumiem, że ci najwybitniejsi od czasów Oświecenia to Palikot, Bartoszewski, Niesiołowski, Tusk, Komorowski, Sikorski no i zapewne Wojewódzki, Lis, Majewski i Michnik.
Istotnie potęgi intelektu.
Pominąłem kogoś? Przepraszam, ale może się dopisać do najwybitniejszych.
P@weł / 217.221.172.* / 2010-07-06 12:52
Czytanie ze zrozumieniem to chyba nie jest twoja mocna strona... Chodziło o CECHY Polaków krytykowane przez najwybitniejszych Polaków (takich, którzy już od dawna nie żyją; poetów, filozofów, pisarzy). A te cechy to zawiść, podejrzliwość, zadufanie w sobie, ignorancja itp. Na tym J. Kaczyński opiera swoje poparcie i to jest krytykowane przez autora tekstu.
pan władek / 89.231.114.* / 2010-07-06 10:39

gdyby zgodnie z marzeniami niektórych prawdziwych Polaków wydarzyła się trzy dni wcześniej

panie gałązka jest pan zwykłym bydlakiem przypisując ludziom takie sądy. To są tylko pańskie kłamliwe i szkalujące wypowiedzi, a nie marzenia kogokolwiek, oczywiście poza takimi "ekspertami" jak pan.
maxymili / 2010-07-06 09:02 / Tysiącznik na forum
Nie ćwiartki, ale trzech czwartych. Ci co nie głosują z góry zgadzają się na prezydenturę zwycięzcy. 200 tys osób oddało głosy nieważne i tylko oni nie zgadzają się na prezydenturę zwycięzcy oraz Ci, którzy głosowali na przeciwnego kandydata. Czyli ok 1/4 wyborców. A nawet nie polaków, bo mamy młodzież która tez swoje poglądy często ma i nierzadko bardziej dojrzałe od ludzi starszych.
m-53 / 83.24.9.* / 2010-07-06 10:52

Nie ćwiartki, ale trzech czwartych


Czy dotyczy to również prezydentury Lecha Kaczyńskiego?
Rządu PiS?

Jakoś nie zauważyłem.
asdddd / 84.10.61.* / 2010-07-06 08:53
a ten pan to kto??? z trybuny pychy i arogancji obraza znaczaca czesc Polakow - i to zaloze sie, akurat w znacznej mierze tej, ktora za komuny najbardziej dostawala baty, a teraz nie zalapala sie na machlojki nowej nomanklatury - ale to oczywiscie ciemnota i zascianek.... brawo dla nadmuchanej pychy tego pana.
GAŁĄZKA-OLIWNA / 78.8.145.* / 2010-07-06 08:45
p. gałązka, Dla pana nie jest obciachem palikot za gumowym penisem i świńskim ryjem, chamski i nienawistny język kameleona-niesiołowskiego, nie jest godne potępienia kumanie się PO z nijaką śledzińską-katarasińską która w 1968r pisała paszkwile na Żydów, sprzedajność naszej ikony wałęsy (Libertas, nieruchomości w Pekinie, ... wcześniej SB), ... I chyba wiem dlaczego - bo to jest właśnie pan!
MN4 / 78.8.35.* / 2010-07-06 07:59

Wtedy, wśród 49 pasażerów, oprócz premiera, na pokładzie było 11 posłów i senatorów (pięcioro - z PO), 9 ministrów, ważni urzędnicy KPRM, hierarchowie głównych wyznań oraz Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Andrzej Wajda i Norman Davies...

Wtedy byłaby to kara Boża.
Teraz zaś zginęli ci, którzy chcieli coś zrobić dla Polski, tylko im nie pozwolono. Co właściwie PiS chciało zrobić dla Polski? Czego im nie pozwolono?
Chcieli uzdrowić służbę zdrowia? Jak?
Chcieli zbudować drogi? W Rozpudzie?
Chcieli wyłapać złodziei? Jakiś przykład?
Chcieli naprawić finanse państwa?
Chcieli uniezależnić się energetycznie od Rosji?
amen / 194.72.165.* / 2010-07-06 09:04
no ale przecież wydali 20 milionów zlotych na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Wg PiS kościół jest bardziej potrzebny niż drogi, szpitale, dobrze wyposażone szkoły. PiS bazuje przecież na ludziach słabo wykształconych, więc rzeczą pierwszej potrzeby jest kosciół
puzon200 / 195.20.110.* / 2010-07-06 13:49
w końcu największy skutek przynosi agitacja za pośrednictwem kościoła z ambony. Nie bez powodu o Polsce mówi sie jako o Państwie kościelnym i to nie niekoniecznie ludzi słabo wykształconych. Sporo jest tych bardzo dobrze wykształconych, dobrze sytuowanych, zdeterminowanych, o radykalnych poglądach i oni w sumie często stanowią jeszcze większe powody do obaw o naszą przyszłość. Liczę, że pomimo tego monopolu PO mniej złego się zadzieje w Polsce niż gdyby miał miejsce ten drugi scenariusz. Zresztą niedługo się przekonamy...
_ ... / 194.9.67.* / 2010-07-06 19:17
Co strasznie boli wyznawców czerwonego rabina Szlejfera vel Michnika.
m-53 / 83.24.9.* / 2010-07-06 11:46

Wg PiS kościół jest bardziej potrzebny niż
drogi, szpitale, dobrze wyposażone szkoły.


Jakieś fakty?
Czy tylko powtarzasz za GW, Wajdą i instrukcją.
St. / 77.252.247.* / 2010-07-06 09:33
kościól jest potrzebny kaczyńskiemu i PiS-owi. Ich elektorat bezkrytycznie i bezmyślnie przyjmie wszystko co powie ksiądz i ojciec Tadeusz do kamery i przez mikrofon. Co więcej, do upadłego bronić będą "wiary" w księdza. Na a ksiądz? Przecież nie będzie gryzł ręki, która go karmi.
pan władek / 89.231.114.* / 2010-07-06 10:41
ST ty za to nadal wierzysz w swoich socjalistycznych idoli Adolfa Soso i Che.
baldie / 160.83.42.* / 2010-07-06 14:28
Nie jestem zbyt dobrze poinformowany ale słyszy się plotki jakoby SB założyła Jarosławowi różową teczkę... To podobno oznacza, że zbierali materiały kompromitujące w związku ze skłonnościami homoseksualnymi. Jeżeli to prawda to jesteśmy świadkami rewolucji moralnej w Polsce ponieważ tradycyjno-konserwatywna część społeczeństwa polskiego wraz z Kościołem Katolickim dają wsparcie osobie o odmiennej orientacji. To byłby powód do dumy z naszego Narodu!
.JaC / 194.9.67.* / 2010-07-06 19:15
Wczesniej różową teczkę miała zapewne wg Ciebie guru młodego Tuska, Suchocka Hanna stara panna.
Szczęśliwie dożywa staropanieństwa w Watykanie.
O kochankach wdowca Mazowieckiego Tadeusza (wykształcenei srednie, a tytułowany jako rzekomo "prawnik") też jakos nie słychać, Bieleckiemu, Wałesie i Tuskowi nie przeszkadzała córka premiera jako dama w towarzystwie.

Najnowsze wpisy