Forum Polityka, aktualnościKraj

Gałązka: Krokodyle łzy a groteska nad urną

Gałązka: Krokodyle łzy a groteska nad urną

Money.pl / 2010-04-27 07:04
Wyświetlaj:
man13 / 2010-04-27 11:35 / Tysiącznik na forum
Czas polowań na czarownice może nosić znamiona czasów zarazy. Zraza się nasila, przygasa, trwa w stanie utajonym, żeby po pewnym czasie powrócić w najbardziej zjadliwej formie.
W historii wszystkich narodów znajdujemy liczny przykłady charyzmatycznych paranoików, zdolnych do pociągnięcia części, a czasem całego społeczeństwa na tory paranoi. W czasach współczesnych bez wątpienia klasycznym przykładem jest tu Hitler. Prowadzi to do pytania o rolę jednostki w wywoływaniu zbiorowej histerii oraz do pytania, na ile paranoja jest zaraźliwa
Historia religii i PiSuariatu, to połączenie zbiorowej paranoi z rytuałami aż nazbyt często przypominającymi zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, natręctwa zgoła. Niezliczone razy powtarzane gesty i słowa, obmywania i kadzenia, niepokój, kiedy jakaś czynność nie została wielokrotnie powtórzona…
gałąska / 82.177.50.* / 2010-04-27 14:21
Pan gałąska ma rację
em96 / 151.82.163.* / 2010-04-27 13:19
Dokładnie tak piszesz, tyle że pomyliłeś adresata...

"...Niezliczone razy powtarzane gesty i słowa, obmywania i kadzenia, niepokój, kiedy jakaś czynność nie została wielokrotnie powtórzona…"

W TVN, Polsacie i innych zależnych mediach nieustannie "nawracają niewiernych", osobnicy PO i im podlegli panowie... ministranci...
PiS widziałem tylko na okoliczność wątpliwości kto popełnił samobójstwo w strąconym... samolocie.
103 / 188.146.202.* / 2010-04-27 11:08
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
sceptyk / 2010-04-27 17:29 / Tysiącznik na forum
Taaaa...
najpierw było o krwawym reżymie kaczorów, dożynaniu watahy, żywym trupie byłego prezydenta,
a potem ni stąd ni z owąd rozbił się samolot z tym prezydentem.

Wokół księdza Popiełuszki też esbecja rozpętała kampanię nienawiści. No i Pietruszka z Piotrowskim księdzu "kamulki na szyję i do Wisły", wykonując niewypowiedzianą wolę Partii.

Twój tekst wpisuje się identycznie w retorykę i poetykę tej esbeckiej nagonki słownej nienawiści, która skończyła się okrutnym mordem.
man13 / 2010-04-27 12:59 / Tysiącznik na forum
Ta formacja ma silne zaplecze kościoła i „wyszkolonych” zastępów wiernych Rydzyka.
Bjustolog / 77.255.185.* / 2010-04-27 11:43
103 - to zapewne żałosna ilość szarych albo bladych komórek w twojej biednej łepetynie, oj wieje tam pustką! bez urazy dla pustki
: ) / 83.4.100.* / 2010-04-27 11:18
Jarosław Kaczyński: Tragicznie przerwane życie Prezydenta RP, śmierć elity patriotycznej Polski, oznacza dla nas jedno: musimy dokończyć Ich misję. Jesteśmy Im to winni, jesteśmy to winni naszej Ojczyźnie. Choć pogrążeni w bólu i żałobie, związani wieczną pamięcią o stracie, mamy obowiązek wypełnić Ich testament. Polska to nasze wspólne, wielkie zobowiązanie. Wymagające przezwyciężenia także osobistego cierpienia, podjęcia zadania pomimo osobistej tragedii. Dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.


Stefan Niesiołowski: Kto go upoważnił do kontynuacji misji ofiar tragedii? Kaczyński może mówić, że jest kontynuatorem dzieła brata, ale nie może mówić, że jest depozytariuszem misji wszystkich ofiar tragedii. To jest przywłaszczanie sobie testamentu politycznego ofiar tragedii. Obawiam się, że Jarosław Kaczyński będzie grał tą tragedią, to źle wróży kampanii wyborczej.


I tak to będzie wyglądało. A jak wyjdą z pierwszego szoku, to będzie wyglądało jeszcze gorzej. Dużo gorzej. Każdy chwyt z tych które już znamy, a także takie, których sobie nawet nie wyobrażamy, zostanie użyty
: ) / 83.4.100.* / 2010-04-27 11:19
I tak to będzie wyglądało na forach teksty typu "Zabić brata a potem zachowywać sie jak szmata."
: ) / 83.4.100.* / 2010-04-27 10:12
Bronisław Komorowski hobbystycznie zajmuje się myślistwem

Na polowaniu Jaśnie Pan hrabia pyta
Jana:
- No i jak Janie strzeliłem?
- Znakomicie Panie hrabio! Gdyby tylko ten jeleń stał trochę bardziej w lewo
: ) / 83.4.100.* / 2010-04-27 10:17
Hrabia chwali się koledze w Sejmie:
-Ostatnio miałem wyjątkowe szczęście! Jednym strzałem
położyłem dwa zające, kuropatwę i dzika!
-Wielka sztuka! Ja też tak potrafię!
-Strzelać?
-Nie, kłamać!
sceptyk / 2010-04-27 17:34 / Tysiącznik na forum
Na balu hrabia tańczy z hrabiną, i nagle hrabina puściła bąka.
Patrzy więc hrabina z nadzieją na hrabiego mówiąc: Mam nadzieję hrabio, że hrabia zachowa się jak dżentelmen.
Na to hrabia mówi: oczywiści ehrabino, przepraszam na moment.
Poczym podbiega do podium orkiestry, woła: orkiestra STOP!
Panie i Panowie!
Przed chwilą hrabina ouściła bąka.
Ale ja, jako dżentelmen, biore to na siebie.
Elektro Devil / 2010-04-27 09:46 / Tysiącznik na forum
Felieton "Nie polezie orzeł w GWna" stał się pretekstem do
zakończenia wspólpracy .

I to są właśnie michnikowe wolne media. Wolne, ale tylko dla
jednego słusznego zdania Adama Michnika
arch / 2010-04-27 10:14 / Tysiącznik na forum

Stanisław Wyspiański pisał
: „Ptok ptokowi nie jednaki./
Człek człekowi nie dorówna,/
dusa dusy zajrzy w oczy,/
nie polezie orzeł w gówna”.

A dzisiaj już wiemy: nie polezie orzeł w GWna,
drodzy redaktorzy -
UPRzejmy / 80.54.62.* / 2010-04-27 09:44
"Nie polezie orzeł w GWna"
Wykształciuch / 213.172.175.* / 2010-04-27 09:33
"Polak mądry po szkodzie". A ja się boję, że Polak nową przypowieść sobie kupi, że: "I przed szkodą, i po szkodzie głupi".
dfhfh / 195.140.236.* / 2010-04-27 09:09
Niezależność?????
Rzetelność????
Obieektywizm???

K........ co to ma być........

Mam głęboką nadzieję że ludzie wybiorą Kaczyńskiego, tylko po to ( niezależnie od poglądów i światopoglądu ) żeby zobaczyć co wymyślą w komentarzach....

POWIEDZĄ ŻE ZMIENIAJĄ ZDANIE I DEMOKRACJA NIE JEST DOBRYM ROZWIĄZANIEM DLA POLSKI BO POLACY NIE WYBRALI BRONKA????

BIAŁORUŚ!!!
fakty / 95.50.79.* / 2010-04-27 09:31
witamy obywatela naszego wschodniego sąsiada. Rozumiem, że u was nie można się swobodnie wypowiadać ale w Polsce jest taka możliwość więc nie ma co się oburzać o to że ktoś publicznie wypowiada swoje stanowisko/poglądy.
Jeśli się z tym nie zgadzasz to możesz sobie pooglądać telewizję PISu na którą łoży naród, zwaną często publiczną telewizją Polską. Inna alternatywą jest TV trwam bądź też Radio Maryja.
Ubiegając wpisy innych, którzy lubią reklamować (widać muszą być zadowoleni z usług) przedstawiam też TVN i GW a czasem nawet ktoś wspomni o Polsacie. I oczywiście portal Money, na którym przy każdym artykule w komentarzach jest masa krytyki, ale ciągle "wyznawcy jedynego wodza" nie mogę się od niego oderwać co ciekawe.
jakitaki / 212.244.241.* / 2010-04-27 08:31
Nizależny konsultant??????????????????
dgen / 2010-04-27 08:57 / Tysiącznik na forum
"niezależny" to znaczy POpierajacy partię rządzącą oraz lansowany przez "niezależne" media typu GW i TVN oraz "niezależne" autorytety takie m.in. jak ten profesor po liceum...........bartoszewski

wszyscy pozostali to pisowcy, mohery, ciemnogród itd.
residua / 195.212.29.* / 2010-04-27 09:21
Profesorowi Bartoszewskiemu nie jesteś godzien nawet butów czyścić...
sceptyk / 2010-04-27 17:45 / Tysiącznik na forum
Fakt.
Świnia i bydo w butach budzą respekt.

A profesor z maturą imponuje jak noblista.
oszołom V / 89.174.30.* / 2010-04-27 10:42
Bartoszewski zbłądził, choć nie chciałbym przeżyć obozu jak on, ale inny więzień oświęcimia, zamiast zostać bojownikiem życia stał się apostołem śmierci - Simone Veil, ona woli mordować w majestacia prawa, choć sama przeżyłą piekło na ziemi, Bartoszewski, zaś spróbować zostać czysty wolał się ubabrać błotem, a nawet GWnem. Czasem trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny.
Binarek / 2010-04-27 11:15 / Tysiącznik na forum
Jakbym słyszał związkowców
Jedno czego mógłbyś nauczyć się od Bartoszewskiego to to, że każda idea, nawet jakby wzniosła się nie wydawała, nie daje prawa do pogardy wobec ludzi odmiennej rasy, klasy, poglądów,
tru / 62.80.1.* / 2010-04-27 13:12
.... usrała się nędza i kwiczy
oszołom V / 89.174.30.* / 2010-04-27 13:10
Bartoszewski pogardza mną i wieloma ludźmi, którzy nie popierają jedynej słusznej partii PO /a to już było/, pogardzać mogę ludźmi głupimy i cwaniakami, którzy są gotowi po trupach iść, bo to moje prawo, zwłąszcza tymi co nawołują do mordu czy fizycznego czy społecznego. P. Bartoszewski, kiedyś był jak stary Mistrz Krzyżacki u Sienkiewicza - gdzie godzić chciał, a nie walki, a dziś za 30 srebnikół pogardza ludźmi i wyzywa mnie od matołów, ale to ja jestem przyszłością świata i moje dzieci. P. Bartoszewski, jeśli jest tak idealny to dlaczego walczy w obozie niszczenia dobrego współżycia społecznego, bo konserwatywne, przejrzyste prawo jest tą ideą, a PO woli mętną wodę, gdzie tylko silne, duże rybą maja prawo egzystencji. Wszystkie ...izmy od kapitalizmu zaczynając są ateistycznymi religiami do niszczenia człowieka. Konserwatystyczny system społeczne zaś potrzebuje zaledwie 10 praw, ogłoszonych bardzo dawno temu, temu najważniejszemu narodowi, ale który o nim zapomniał.
arch / 2010-04-27 08:45 / Tysiącznik na forum
A jak kończą niezależni eksperci i dziennikarze ! -przekonaliśmy się o tym w niedzielę 25.04,2010 wydawca "Wprost" wydał oświadczenie w którym informuje, że felietony Marka Króla nie będą się już ukazywały, w związku z dokonaną ich analizą.

"Mijały lata" - pisze dalej Król -
--"i wydawać by się mogło, że wajdalizm rósł w siłę. Wizja Polski jako brzydkiej panny na arenie międzynarodowej, niezbyt lubianego członka rodziny europejskiej, zdominowała, wydawało się, serca i umysły Polaków. Katastrofa, w której zginął prezydent Lech Kaczyński i znacząca część elit przeciwstawiająca się takiej wizji Polski zdegradowanej, ich tragiczna śmierć, mogła ostatecznie pogrzebać ducha Wernyhory.
Ku zaskoczeniu salonu i jego autorytetów setki tysięcy Polaków w ostatnim tygodniu noc i dzień składało hołd prezydentowi i jego żonie Marii, pierwszej parze najjaśniejszej Rzeczypospolitej."
Król zwraca uwagę, że Kaczyński za życia niedoceniany i poniżany, po katastrofie samolotu stał się symbolem dumnej Polski.
"Nie dość, że wbrew zaleceniom Polacy zaczęli się narodowo bałamucić, to jeszcze ten pochówek pary prezydenckiej na Wawelu. To był kolejny policzek dla postępowego salonu i zagrożenie, że prawicowo-romantyczna hydra, demony, jak je nazwał Kazimierz Kutz, urosną w siłę. Bezideowe palikmioty nie mogły na coś takiego pozwolić."
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-04-27 08:14
Panie Gałązka? Kazali już strzelać z największego kalibru? Wystarczy spojrzeć tylko tutaj, aby sie momentalnie odłączyć od POmatrixa:
http://markd.pl/afery-po/
Nic więcej, suche fakty popare artykułami i opisami. Nawet gdyby niektóre z nich były nieprawdziwe, to i tak obraz zarządzxania przez partię cudaków jest przerażający
edek345345 / 194.242.62.* / 2010-04-27 07:48
Tymochowicz, Gałązka, Niesiołowski, Palikot. Psy szczekają, karawana jedzie dalej :)
arch / 2010-04-27 08:20 / Tysiącznik na forum
No i " Zielone Jabłuszka. " -już pisał o tym 2010-03-19 www.netbird.pl/a/1442/40261,1

"Agenci dawnych WSI odpadają w eliminacjach przeglądu kabaretów PaKA "

-" Wystąpiliśmy w eliminacjach, bo czuliśmy, że mamy duże szanse na zwycięstwo”, tłumaczył zaraz po przegranych eliminacjach gen. M. Dukaczewski, były szef WSI ,
założyciel kabaretu Zielone Jabłuszka.
-„Odpadliśmy, ale to nas wzmocniło. Szykujemy się już na wałbrzyską Przewałkę”.(...)
_JaC / 194.9.67.* / 2010-04-27 07:04
Ani Gombrowicz ani Mrożek nie moga być autorytetami jesli chodzi o patriotyzm.
I jeden i drugi wyjechał z Polski, choć nikt ich do tego nie zmuszał.
Kraj buduje się tutaj, a nie na emigracji.
ten z ludu / 212.244.241.* / 2010-04-27 07:54
Prawy człowiek nie musi sięgać do słownika aby zrozumieć że istnieje dobro i zło.On zrozumienie tego wyssie z mlekiem matki.Prawość przekażą mu rodzice w genach i poprzez wychowanie.Życzę Polsce memu ukochanemu krajowi mądrych i prawych ludzi na stanowisku głowy państwa ,które to stanowisko wymaga przede wszystkim patrioty ,oraz w sejmie i u steru rządu .
Prosty polski naród naprawdę nie ma się czego wstydzić
Na przestrzeni historii naprawdę się Polsce zasłużył .
Najpiękniejsi i najlepiej zapisani w historii Polski to CI WIELCY którzy kochli prosty polski lud."Jam nie z soli ani z roli ,jeno z tego co mnie boli".
xx / 212.244.241.* / 2010-04-27 08:57
Panie forumowicz poczytaj sobie POLSKIEJ HISTORII troszkę.Nie trać czasu na zionienie jadem na forum ,mówisz ze jesteś po części Mongołem ,no ale język polski znasz.
Wielcy z historii polski to nie tylko ci znienawidzeni przez ciebie którzy jeździli do ośrodków prezydenckich /muszę CI wyjaśnić że prezydenci raczej do prezydenckich ośrodków jeżdżą i z ochroną /.
Binarek / 2010-04-27 08:42 / Tysiącznik na forum
Kochają Polski lud najczęściej przed wyborami bo wcześniej to jeżdzili kordonem 7 BMW na sygnale do swoich pałaców z podgrzewanymi chodnikami lub ośrodków prezydenckich.
Binarek / 2010-04-27 07:49 / Tysiącznik na forum
Skreślmy także Norwida kierując się Twoimi wyznacznikami patriotyzmu

Właściwie to juz możemy przekreślić 2 miliony polaków, którzy niedawno wyjechali.

Fantyzm narodowy zaczyna sięgać zenitu
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-04-27 08:10
Tak Binarek, wyjechali , zgłosowali na Tuska i nie wrócili ... Czy można nam było zrobić większe świństwo? Nie chcieli premierowi Sobiesiakowi przywieżć pieniążków do POmnożenia, niewdzięcznicy jedni ... POmyśł teraz jka się Tuski musi cieszyć , że nie wrócili z tej emigracji. 2 miliony pysków do wykarmienia, które wrócły i trafiły w nędzę o wiele gorszą niż wyjechali - z szafy Tusku przez pół roku by nie wyszedł.
Binarek / 2010-04-27 08:21 / Tysiącznik na forum
Straszne!
Tusk w 2,5 roku nie uczynił Polski mlekiem i miodem płynącej.
Bezrobocie w tym czasie spadło dużo poniżej średniej unijnej, liczba miejsc pracy non-stop rośnie, średnia pensja także.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-04-27 13:27
A PIS miał przeciez w dwa lata 3 mln mieszkań wybudować? 73 obietnice PO to nie wypowiedział Konowicz ale Tusk, zdaje mi się... PIS oddał kraj w rękę profesjonalistów z po z bezrobociem na poziomie 8,1 %, po 2,5 latach rządów profesjonalistów mamy 13 % (nie wliczając w to 2 mln emigrantów dotychczasowych i 15,4 tys nowych z roku 2009). Binarek ty juz walisz teksty jak prawdziwy funkcjoariusz GW. Potrafisz tak zakręcic rzeczywistością że wszystkie POmidory zachwycone sa zaraz. A może ty tam pracujesz? Z synkem Tuska jako kloegą..?Napisz jeszcze, że prywatyzacja stoczni się nie powiodła PO bo Kaczyński wystraszył inwestora katarskiego i kazał Tuskiem wygłosić do narodu wielkie kłamstwo. Ręczę Ci, że dość duża grupa osobników łyknie tą wiadomość i będzie ją dzielnie niosła w świat ...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy