Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: O kumoszkach i kumotrach z Wiejskiej

Gałązka: O kumoszkach i kumotrach z Wiejskiej

Wyświetlaj:
iesui / 77.254.225.* / 2008-09-16 22:09
A z ostatnich dni- "postawienie" nowego prezesa PGE, czyż to nie kumoterstwo? Człowiek po socjologii, "specjalista" od energii elektrycznej. Kto jest kumotrem? Jest ich dwóch- panowie Drzewiecki i Schetyna. Dlaczego na stanowisko spółki państwowej nie ma konkursu? Ponieważ "swój' nie miałby szans.
eskimiski / 84.234.10.* / 2008-09-16 12:51
Jeżeli nie pisze się w i nie mówi w mediach o kumoterstwie w PO to wcale nie znaczy, że w PO nie ma kumoterstwa, tylko znaczy to, że PO oficerów frontu ideologicznego, zwanych żartobliwie redaktorami i dziennikarzami, trzyma krótko za pysk.
Ale to jeszcze nic, bo jak nazwać wpychanie na ważne stanowiska w państwie, tylko samych eskimosów. Masz korzenie, masz stanowisko. Nie masz korzeni a chcesz stanowisko, to orzeń się z eskimoską!
andowc / 83.30.66.* / 2008-09-16 11:46
Zamiasi "nepotyzm", powinno być "despotyzm",- brzmi lepiej.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-09-16 09:58 / NiePOsPOlity Intelekt
Oj, Gałązko. Dziś Salon wystawi Ci co najwyżej +3.

1. przywaliłeś klechom (plus)
2. postulat powrotu do staropolskiej tradycji (duży minus)
3. było przywalenie w Kaczorów (byłby plus - gdyby nie ten nieszczęsny Disney)

Nie wiem niestety, jaką to wersję bajek Disney'a emituje TV w Izraelu, ale w naszej, rodzimej - kaczor z Disney'a to ewidentnie Kaczor Donald...

P.S. Aby cenzor miał z górki, to dorzucę jeszcze:

"Ucho od śledzia" (a śledź był oczywiście po żydowsku ;-)
sceptyk / 2008-09-16 14:34 / Tysiącznik na forum
Ja myślę, że Gałązka czuje w powietrzu jakieś nowe powiewy (żeby nie powiedzieć wyziewy), a ponieważ wiadomo, że
"na tym świecie pełnym złości nigdy dość jest przezorości" (Szpotański)
Gałązka odpuszcza odrobinę antykaczystowską retorykę.
W końcu głupio przyznać, że wprawdzie reżym kaczystowski odpowiada za globalne ocieplenie, to jednak śniezyce we wrześniu w Polsce słabo dają się tym ociepleniem wytłumaczyć.
Ściskam prawicę!
~Kris / 2008-09-16 10:12 / Tysiącznik na forum)
Złoszczą mnie twoje głupie rasistowskie docinki.
Propagujesz bezmyślnie prymitywny stereotyp, który 60 lat temu doprowadził do strasznej śmierci milionów ludzi.
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-09-16 15:36
To poważny post i wymaga poważnej odpowiedzi.

Wpadnij Krisie do Krakowa, zajdź na Rynek. Obok Kościoła Mariackiego znajdziesz w odległości 20m w kierunku na południe: Kosciół Św Barbary.

Przeczytaj informację historyczną przy wejściu do Św. Barbary. Mogłaby ta informacja znaleźć się przy wejściu do 10 razy większego Mariackiego, ale widzisz mogła znaleźć się tylko tam, gdzie przeczyta ją niewielu.

Pisze tam, że u schyłku XIV wieku "zniemczona rada miejska" zakazała mszy w Mariackim w języku polskim i polskie kazania (akurat Piotra Skargi) przeniosła do Św. Barbary. Kościółka mogącego pomieścić ze stu wiernych.

Ta sytuacja trwała w Krakowie ponad sto lat. Sto kilkanaście lat (to kilka pokoleń) po tamtej zniemczonej radzie MY osiągnęliśmy taką pozycje w kolejnej radzie, że wróciliśmy do Mariackiego, a Niemcy do Św. Barbary.

Tak jest do dzisiaj. Jeszcze dzisiaj u Św. Barbary, na krakowskim Rynku, Niemcy moga słuchać mszy w języku niemieckim raz w tygodniu. Jawohl.

Gdyby Krisie ówcześni XVI-to wieczni Polacy byli tak politycznie poprawni jak teraz Ty sobie życzysz, to ja dzisiaj nie napisałbym tego postu, bo by mnie nie było.
Dla Ciebie Krisie to może pryszcz - dla mnie to cała moja jaźń. Byt. Istnienie.

Latami chodzę po zaułkach Starego Miasta i zastanawiam się w których mieszkaniach dzisiaj mieszkają jeszcze (lub maja biura) Polacy a w których Żydzi, Niemcy, Holendrzy. Jaki jest pokojowy, XXI-wieczny przepływ kapitału.

Żyjemy w świecie przyrody, gdzie każdy walczy o przetrwanie. Czy widzisz powody dla których z tej walki nalezy wyłączyć ludzi? Wyłączyć w szczególności spadkobierców Ks. Skargi?

Krwawa rzeź sprzed 60-ciu lat to straszne doświadczenie. Zwróć jednak Krisie uwagę, że przystąpiły do niej twardo wszystkie strony sporu. A ta obecnie niewymawialna, nie odstępowała swoich (zagranicznych dla nich) zdobyczy ani o krok. Dzisiaj je systematycznie rewindykuje.

Jak sądzisz, Krisie: czy lepsza jest obrona dziedzictwa Naszych, polskojęzycznych, nazywając Nasze niepokoje po imieniu, czy też zejście do podziemia i ryzyko własnego udziału w narastaniu nienawiści wynikającej z niemocy?
Na zewnątrz będzie to wygladało na oddanie pola "po europejsku", ale czy nie przyczynimy się do kolejnej rzezi?

Dzisiaj wszyscy mówimy po angielsku, dążymy do wspólnego prawa. Jedno i drugie ma spowodować równoprawny udziałał ludzi w zdobywaniu przestrzeni życiowej. Też tego chcę. Staram się jak najlepiej znać angielski i jak najlepiej znać europejskie prawo.

Ale z historii wiem, że różne pokolenia podejmowały już takie próby, były one nieudane i kończyły się krwawo dla mających jednostronne, optymistyczne, politycznie poprawne - nadzieje. Uwzględniam że tak może być też teraz. Dlatego doceniam moje katolickie korzenie.

Żyd tego nie zrozumie...
~Kris / 2008-09-17 00:01 / Tysiącznik na forum)
Dziękuję za komentarz na poziomie, chociaż z Twoimi poglądami zupełnie się nie zgadam.

Dla Ciebie przynależność narodowa jest czymś ważnym i jednocześnie całkowicie niezmiennym. Z tego przekonania wynika nieunikniony (inherentny) konflikt między narodami: rywalizacja w walce o zasoby (ziemię, pieniądze, język państwowy, itd.)

Moim zdaniem przynależność narodowa może się zmieniać. Trudno ją dobrze określić, i nie należy przesadnie jej cenić.

Jeśli w mojej okolicy zaczynają osiedlać się Niemcy, to w sposób nieunikniony zaczynam przejmować ich obyczaje, język, religię, geny – a oni zaczynają upodabniać się do mnie. Po jakimś czasie potomkowie obu ‘narodów’ stają się nieodróżnialni od siebie. Co wtedy zrobić z wyniesioną z domu przodków przynależnością narodową? Przecież właśnie powstał nowy ‘naród’ i poprzedni podział zupełnie stracił sens.
Taka wizja ewolucji ‘narodowej’ znacznie bardziej mi się podoba, niż filozofia sztywnych różnic, i nieusuwalnego konfliktu.

Tyle tytułem polemiki z Twoją wypowiedzią.

A wracając do bezmyślnego posta ‘Łowcy’: nie broń go, bo on na to nie zasługuje. Używa słowa ‘żyd’ jak obelgi, bo wszystko, co złe, to przez ‘żydów’. To nie światopogląd – to przejęty bezmyślnie straszny stereotyp, przez który nie tylko Żydzi, ale i Polacy bardzo w przeszłości ucierpieli. Takie właśnie są korzenie faszyzmu. Jeśli pozwolimy takim durniom jak ‘Łowca’ głosić, że Żydzi to rządni władzy manipulatorzy i źli podludzie, to przyzwalamy również na szeregowanie innych narodów ‘według wartości’. A stąd tylko krok do pieców Oświęcimia.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-09-17 15:06 / NiePOsPOlity Intelekt
chyba dostatecznie udowodniłem, że to ty masz fobię na tym punkcie, durniu
sceptyk / 2008-09-16 21:01 / Tysiącznik na forum
Nie ma większych rasistów i ksenofobów niż Żydzi.
Nawet Niemcy (szczególnie wykształceni) są bardziej otwarci i mniej agresywni niż Żydzi.
KAP / 2008-09-16 17:29 / Tysiącznik na forum
XVI w , a konkretnie jego koniec zwienczony koronacja ultrakatolickiego Zygmunta III Wazy stanowil rzeczywiscie koniec poprawnosci politycznej , w Polsce zwanej tolerancja. Rzeczpospolita ufundowana na wielu narodach i ich wielu wiarach zaczela sie rozpadac realizujac strategie zauszników Jezuickich Zygmunta III. Zmarnowalismy szanse na przyciagniecie Ukrainy, unie personalna z Rosja, bilismy sie ze Szwecja i z turcja za przedmurza i wiare. Po ostatnich rozbiorach musielismy uczyc sie niemieckiego i rosyskiego jako głównego jezyka. Stad doceniam korzenie chrzescijanskie, natomiast katolickiie sa lecz nie kojarza sie najlepiej..
sceptyk / 2008-09-16 14:29 / Tysiącznik na forum
60 lat temu był rok 1948.
Jakie miliony ludzi w tym roku były strasznie uśmiercane?
Bo chyba nie chodzi ci o prawie 2 miliony Polaków wywożonych w tamtym czasie przez NKWD na daleką północ Związku Sowieckiego z terenów dzisiejszego województwa Białostockiego?
Z tej wywózki wróciło niewiel ponad pół miliona (po 1956).
Do dzisiaj mało kto ma odwagę o tym mówić. I z pewnością nie mówi o niej nic wesoła ferajna towarzysza Szechtera, czy jak on tam się po naprawdę nazywa.
KAP / 2008-09-16 10:43 / Tysiącznik na forum
i o taka reakcje dokladnie Lowcy chodzi. Tj o wkurzenie, rozdraznienie, czyli pobudzenie negatywnych emocji po Twojej stronie. Olej trola. Szkoda tracic czas na dostarczanie mu swojej energii.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-09-16 10:35 / NiePOsPOlity Intelekt
słuchaj stary, jeśli napiszę: "żydowska gazeta dla Polaków" i Ty już dokładnie wiesz, o którą gazetę chodzi (a cenzor na Michney.pl wie, że trzeba to wyciąć) - to jest dowód twojej (i jego) fobii (bo chyba nie mojej racji?)

Masz fobię, że przymiotnik 'żydowski' ma wydźwięk pejoratywny - to ją po prostu lecz... Bez odbioru.
Floyd / 2008-09-16 10:45 / Tysiącznik na forum
To nie całkiem jest tak jak piszesz.
Jeżeli 100 razy będziesz wymieniał (a tak jest) pewną gazetę z nazwy i dodawał pewne przymotniki, a 101 raz użyjesz tylko określenia: "żydowska gazeta dla Polaków" to właśnie wiadomo na 100% o jaką gazetę ci chodzi.
Wcale nie jesteś taki przebiegły jak ci się wydaje, a nawet dość ograniczony, przynajmniej dla mnie.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-09-16 10:58 / NiePOsPOlity Intelekt
jak dla mnie możesz wymieniać do bólu: "szkocką gazetę dla Polaków", "brytyjską gazetę dla Polaków". Mogę wiedzieć lub nie mieć pojęcia, o którą chodzi. I co z tego wynika. Niewiele?
Jeśli masz problem akurat z wydźwiękiem przymiotnika "żydowski" - to Ty jesteś ograniczony i to mocno, przynajmniej dla mnie.
Floyd / 2008-09-16 12:14 / Tysiącznik na forum
To jednak ty masz problem z przymiotnikem "żydowski". Żyjemy w Polsce, a nie w Izraelu . nie ma u nas gazet żydowskich, a są polskie, tak jak w Szkocji są szkockie, a WB są brytyjskie, także dla Polaków. Pojmujesz?
KAP / 2008-09-16 17:30 / Tysiącznik na forum
nic nie pojmuje, trol nic nie pojmuje, daj sobie spokój Floyd, szkoda czasu
lopez suarez / 83.22.196.* / 2008-09-16 22:09
"Rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński poinformował, że obraźliwe żarty zostały usunięte z forum działającego na stronie klubu PiS, a konta ich autorów - zablokowane. Kamiński tłumaczy "wpadkę" z obraźliwymi rysunkami na forum brakami kadrowymi w klubie, spowodowanymi wakacjami".
Dlatego po zablokowaniu rozleźli się łobuzy po różnych forach i dalej mącą jak ten owca.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-09-16 12:23 / NiePOsPOlity Intelekt
Poważnie, nie ma u nas gazet żydowskich, niemieckich, brytyjskich itp? Twoją tezę obala pewien uzus językowy, który ochoczo ukuto w redakcji na Czerskiej, mianowicie: "Der Dziennik". Tam mają widocznie lepszy wzrok, gdyż zauważają to, czego ty z racji swej ograniczoności - nie dostrzegasz.

(przepraszam, że poprzednio 'ty' popełniłem dużą literą, bez odbioru)

Najnowsze wpisy