Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Przedwyborcze przeprosiny, czyli kampania PiS

Gałązka: Przedwyborcze przeprosiny, czyli kampania PiS

Wyświetlaj:
historyk / 89.77.150.* / 2009-12-02 10:52
a coby powiedział Lenin jakby to przeczytał pewnie pochyliłby się nad kwitami Marksa i Engelsa i płakał co stało się z tymi aktywistami walczącymi o władze robotników i chłopów jakie mają odchylenie prawicowe
derps / 83.30.163.* / 2009-12-01 22:16
To ich jaro i lesiu wzniosą na piedestał byle wladza dostala się się im.Patrzmy jak będą się skundlać.
DuchGierka / 83.29.182.* / 2009-12-01 20:16
No wicie Gałązka, wom już dziękujemy.
man13 / 2009-12-01 21:27 / Tysiącznik na forum
Podziękujesz kal będzie na twoim. Teraz to możesz jedynie skomentować i zastanowić się nad jego opinią.
Nie jesteś u siebie na stronach Gościa Niewdzielnego!
dareg / 87.207.65.* / 2009-12-01 19:33
panie gałązka, może zacznie pan pisać do jakiejś gazetki po-wskiej, bo to już jest nudne.......
man13 / 2009-12-01 21:27 / Tysiącznik na forum
To Go nie drukuj i nie czytaj osiołku.
stop POwskim dziennikarzom / 82.139.179.* / 2009-12-01 18:18
Nadzwyczaj plytki jest ten Tuskowy dziennikarz, ktrory POtrafi tylko szydzic z PiS
man13 / 2009-12-01 21:42 / Tysiącznik na forum
Dla PiSiorów sumienie i konfesjonał to Rydzyk i radyjko z ryjem.
cy tat / 80.239.242.* / 2009-12-01 17:50
Aleksander Podrabinek nie obraził się na Lecha Kaczyńskiego i jest zaskoczony komentarzami polskiej prasy, zwłaszcza "Gazety Wyborczej". Z rosyjskim dysydentem rozmawia Jadwiga Chmielowska.

Aleksandrze, 20 listopada 2009 grupie opozycjonistów z byłego Związku Sowieckiego wręczono w Warszawie wysokie polskie odznaczenia RP. Prezydent Kaczyński podpisał także decyzję o przyznaniu orderu Tobie, Władymirowi Bukowskiemu i Waleremu Bujwałowi. Jednakże ze względu na procedurę, medale można będzie Wam wręczyć dopiero po otrzymaniu zgody od władz Rosji, Białorusi i Wielkiej Brytanii. Po uroczystościach w Belwederze napisałeś list otwarty, w którym odmawiasz przyjęcia orderu. Jakie motywy spowodowały napisanie takiego listu?
- Napisałem list otwarty do Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i odmówiłem przyjęcia odznaczenia, ponieważ publicznie ogłoszono, że wręczenie mi polskiego orderu zależy od zgody prezydenta Rosji. Bardzo wysoko cenię decyzję Prezydenta Kaczyńskiego i bardzo nisko – pana Miedwiedewa. Miedwiediew nie jest prawnie wybranym prezydentem kraju, wybory były niedemokratyczne oraz, na ile się orientuję, sfałszowane. Nie mogę zatem przyjąć odznaczenia, którego wręczenie zależy od nieprawnie wybranego prezydenta mojego kraju.

W międzynarodowych aktach prawnych dotyczących odznaczeń przewidziany jest wymóg otrzymania zgody władz państwa, którego obywatel jest odznaczany przez inne państwo. Lech Kaczyński postępował zgodnie z tymi procedurami. Czy nie należało poczekać z tym listem do czasu wydania decyzji przez Kreml?
Moja decyzja o nieprzyjęciu orderu nie zależy od takiej czy innej – pozytywnej lub negatywnej – decyzji Kremla. Jestem zszokowany samym faktem zwrócenia się do Moskwy. Rozumiem, że w Polsce istnieje takie prawo (lub dwustronne porozumienie z Rosją), które zobowiązuje prezydenta Polski do zwracania się do prezydenta Miedwiediewa o zgodę. W takim przypadku Prezydent Kaczyński działał zgodnie z prawem; nie powinien był postępować inaczej. Ja także nie musiałem postępować inaczej. Sądzę, że najlepiej jest zwrócić uwagę polskiego ustawodawcy na niedorzeczność i amoralizm takiej ustawy lub dwustronnego porozumienia.

Twój list wywołał bardzo duży rezonans nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W czasie ostatnich dni internetowe wydania niektórych mediów w Polsce różnie go zinterpretowały. Na przykład znana „Gazeta Wyborcza” pisze między innymi: Podrabinek obraził się na Kaczyńskiego, oraz, że nie otrzymałeś orderu, gdyż nie zgodził się na to Dmitrij Miedwiediew. Jak wiadomo, kancelaria naszego Prezydenta nie otrzymała do tej pory odpowiedzi od Prezydenta Miedwiediewa w tej sprawie; Kreml według procedury ma na to 3 miesiące. Podobne bzdury piszą inne media elektroniczne. Wynika z tego, że „Gazeta Wyborcza” oraz różne tabloidy nie wykazały się rzetelnością w sprawdzeniu faktów, i przekazały kłamliwe informacje. Natomiast internetowy serwis Wprost24.pl pisze, iż Podrabinek oskarża Prezydenta Kaczyńskiego, że ten współpracuje z dyktatorem. Wprost 24.pl zamieścił również informację o odmowie Miedwiediewa wyrażenia zgody na odebranie przez Ciebie polskiego odznaczenia, co oczywiście nie odpowiada prawdzie. Jak to wszystko skomentujesz?
- Bardzo ubolewam, że niektórzy moi koledzy – polscy dziennikarze, tak nierzetelnie opisują wydarzenie. Jest mi niezmiernie przykro, że mój postępek próbują wykorzystać do gier politycznych przeciwko Prezydentowi L. Kaczyńskiemu. Oczywiście, że nie obraziłem się na niego. Przypuszczam, że on mógł nawet nie wiedzieć o szczegółach procedur związanych z nadawaniem orderów obcokrajowcom. Dla mnie naprawdę wysokim odznaczeniem jest fakt, że Państwo Polskie w osobie jego Prezydenta, Pana Kaczyńskiego, podjęło decyzję o odznaczeniu mnie orderem „Za zasługi dla Polski”. Jestem wzruszony, że nasza współpraca z „Solidarnością” i opozycją niepodległościową w latach 80-ych została tak wysoko oceniona w dzisiejszej Polsce.
Doniesienia prasowe, jakobym zarzucał Prezydentowi Kaczyńskiemu współpracę z dyktatorem, są kłamstwem. Uważam, że Lech Kaczyński jest najlepszym prezydentem Polski w całym okresie powojennym. Osobiście czuję do niego ogromną sympatię i szczery szacunek, pamiętając, że on także jest byłym więźniem politycznym i antykomunistycznym opozycjonistą. Sądzę, że ten incydent w dużej mierze powstał wskutek nieporozumienia i niedoskonałości ustawodawstwa, lecz bynajmniej nie wskutek rzekomej prokremlowskiej polityki Prezydenta L. Kaczyńskiego.
Napisałeś w swoim liście – cytuję za „Gazetą Wyborczą”:
„Proszę przyjąć wyrazy mojego szczerego współczucia dla narodowej niezależności i suwerenności Polski, skoro wręczenie (...) odznaczeń wymaga zgody dyktatorów i prezydentów, którzy we własnych krajach nie mają społecznej legitymacji.”.
Co ma wspólnego suwerenność Polski z przestrzeganiem przez obywateli prawa obowiązującego w ich krajach? Czy zdajesz sobie sprawę,
man13 / 2009-12-01 22:04 / Tysiącznik na forum
W wielu krajach jest taka sama droga przyjmowania odznaczeń obcych krajów jak w Rosji. To nic nowego nawet w RP.
man13 / 2009-12-01 13:23 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
EDiS / 2009-12-01 11:48 / Tysiącznik na forum
Bełkot panie Gałązka, wypociny na poziomie Palikota, Niesiołowskiego i przepraszam za wyrażenie -Karpiniuka.
nnn / 83.16.248.* / 2009-12-01 10:12
Pan Gałązka przypomina mi obecne kabarety; śmieszny jest tylko PIS i Kaczyńscy . Jednak najzabawniejszy był sposób w jaki któryś z tych kabaretów wycofał się ze skojarzeń premiera Tuska z "Jożinem z Bażin" Pokajanie się tego kabaretu było tragikomiczne Od tego czasu wszyscy już wiedzą , że żarty mają swoje granice . Pan Gałązka także swobodnie porusza się w tych -zakreślonych już granicach - dzięki temu wszyscy rechoczą z certyfikowanych żartów - pogratulować niezależności Panie Gałązka .
nnn / 83.16.248.* / 2009-12-01 15:40
Do "man13" : wiem , że to banalne ale mógłbyś najpierw nauczyć się nieco kultury , zanim gdziekolwiek zaczniesz zabierać głos. Prośbę o "ad rem" zacznij ćwiczyć w kolejnym etapie . Nikogo na tym forum nie obrzucam wyzwiskami . Spróbuj najpierw temu sprostać.
man13 / 2009-12-01 21:36 / Tysiącznik na forum
Jakie partnerstwo taki i język. Jaką podstawa taka i odpowiedź. Znasz tą zasadę: Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. To jakie idiotyzmy wypisują zwolennicy PiSuariatu dawało, daję i ............. , podstawy by podobnymi argumentami dotrzeć do świadomości adwersarzy.
A tak na marginesie: Kto Ciebie „obrzuca wyzwiskami”? No chyba że piszesz jeszcze pod innymi pseudonimami.
Binarek / 2009-12-01 12:50 / Tysiącznik na forum
Niestety man13 tu masz pełną rację

"Można przypuszczać że odnoszenie się do treści wypowiedzi jest zakazane lub sprawia trudności ..."
Gfatw / 217.97.193.* / 2009-12-01 13:08
Z dieslem nie ma co się bawić w merytoryke.Jest wręcz nieporządana.
głupi jak polaczek / 77.255.250.* / 2009-12-01 11:29
man13, wyjrzyj za okno, efekt cieplarniany to wymysł PiS-u ?
sceptyk / 2009-12-01 14:42 / Tysiącznik na forum
a ilu nas jest, "miłośniku PiS"?
bo ty jesteś jeden, w conajmniej 3 wcieleniach:
MN4
man13
"milosnik PiS"
Platforma cię kocha / 194.213.1.* / 2009-12-01 09:28
Tusk obiecał że wycofa wojska z Iraku,ale nie wsPOmniał ani słowem że w tym celu,by zwiększyć liczebność wojsk w Afganistanie. PO dwóch latach dowiadujemy się od ministra Sikorskiego,że taki był plan i jest on konsekwentnie realizowany,a że wyborcy o tym planie nie zostali POinformowani to jest mało istotny szczegół.

Jest Walentynkowy klimat
Nie ma sensu podejrzewać
Że ktoś chce nas tu wydymać

"W sprawie Afganistanu (...) od początku kadencji prowadzimy bardzo konsekwentną politykę. Wycofaliśmy się z Iraku, wycofujemy się z kontyngentów bliskowschodnich po to, żeby wzmocnić to, co jest priorytetem, naszą misję w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedział w radiu TOK FM szef MSZ"
Wykształciuch / 213.172.175.* / 2009-12-01 09:20
Historia uczy nas tego, że nigdzie, nikogo, niczego nie nauczyła. Dotyczy to także kaczek, zwłaszcza dwugłowych. A jedne przeprosiny wiosny nie czynią, zwłaszcza, że nastąpiły, nie z dobrej woli, tylko pod przymusem, sądowym. Trudno zakładać, że były szczere.
Platforma cię kocha / 194.213.1.* / 2009-12-01 09:15
Platforma cię kocha
Czy chcesz tego czy nie
Platforma cię kocha
Jest romantycznie

Płyną z góry uczuć tony
Jest Walentynkowy klimat
Ni ma sensu podejrzewać
Że ktoś chce nas tu wydymać
oklahomacity / 79.188.238.* / 2009-12-01 09:06
koleżanka Sawicka region dolnośląski
>jeżeli tylko za friko to to pieprzę, (…). Ty mi nie mów (…….). Ja zaczynam ten drugi wątek bo jest coś do wzięcia (….).
Ku.......rwa mać , tyle mam układów wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłoby gdybyśmy my wzięli władzę (….).
No dojście zawsze jest (….) i kręcimy lód (…..), żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej trzymać (…), w politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie <
MIRO, ZBYCHO, GRZECHU, RYCHU

tu też nie słyszałem przeprosin !
>"co pozostanie z polskości , gdy odejmiemy od niej ten cały wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń ? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu.......Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem" Donald Tusk<

w politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie <
edek345345 / 194.242.62.* / 2009-12-01 09:04
Mamy nowego prezydenta - Rompuja. Tylko ciekawe czemu wszyscy onanopejczycy jakoś zamilkli ?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy