Forum Polityka, aktualnościKraj

Gałązka: Wbrew pogłoskom powódź nie zniszczyła kraju

Gałązka: Wbrew pogłoskom powódź nie zniszczyła kraju

Wyświetlaj:
mamy kasę? / 81.219.115.* / 2010-06-01 22:20
Powodzia był obliczony i dlatego nikt w podczerwieni(infrared-dla wykształconych) na niebo nocą nie patrzył.Holandia nam ufo(a).Pod Kutnem zasób gazu przekazany w 2007 roku FX Energy to ok. 500 mld m3, a gaz przekazany firmie Chevron w 2009r. (obie firmy z USA) to ok. 1000 mld m3 (1 bln).
wektor / 2010-06-01 21:03 / portfel / Bywalec forum
A swoją drogą, ciekawe jakie spustoszenia i straty materialne, wywoła powódź w Polsce w przyszłym roku ?
na"zdrowie"gałązko! / 213.218.140.* / 2010-06-01 18:50
Panika Chamów
".... dowiedzieliśmy się, że mamy wojnę domową. Powiedział to jeden cham z gwardii przybocznej Marszałka i Namiestnika Komorowskiego.
Bardzo się cieszę z takiej diagnozy, gdyż u tego chama i dwóch pozostałych zauważyłem jednocześnie objawy paniki. Wczoraj miałem zaszczyt rozmawiać ze Jarosławem Markiem Rymkiewiczem, który zapewniał mnie, że tym razem Polski Żubr przebudził się na dobre. Rozumiem, że do obozu Tuska też ta konkluzja zaczyna docierać. Choć, pewnie nie dzięki rozmowom z prostymi ludźmi przychodzącymi na targ w Milanówku, lecz w wyniku gapienia się na złotego cielca sondaży. Mniejsza oto. .....
Tak więc panikujcie Majewski, Wajda i Bartoszewski. Kąsajcie, opluwajcie, ubliżajcie i przytupujcie. Mam nadzieję, że strach, który wywołał taką waszą reakcję jest już powszechny w szeregach PO i będzie zbierał coraz większe żniwo."
dgen / 2010-06-01 14:07 / Tysiącznik na forum
obecna powódź może i nie jest kataklizmem tysiąclecia, który pogrąży Polskę ale niewątpliwie mamy do czynienia z sytuacja drastycznie odsłaniającą słabość państwa. Pan Gałązka pewnie dawno nie był poza Warszawą i swój tekst opiera na zmontowanych przekazach stacji tv nadających centralnie. Nie wymagam od Gałązki przed napisaniem tego tekstu wizytowania zalanych obszarów ale mógłby chociaż sięgnąć do publikowanych w internecie fragmentów z telewizji lokalnych.
I co tam zobaczyliśmy ?
ano pokazywali szefa lokalnej straży pożarnej który już teraz się martwił, że będzie musiał ze swoich pieniędzy odkupić pożyczony (!) ponton,
widzieliśmy zakończone bójką wydzieranie z rąk worków na piasek, bo nie wystarczało dla dwóch wiosek i porządek musiał dopiero zaprowadzić przybyły major WP,
była też emocjonująca transmisja ze 150-letnich poniemieckich wałów (!) przeciwpowodziowych - czy wytrzymają i jak długo ? (kolejne 150 lat ?)
panie Gałązka, Polska nie kończy się w Konstancinie
sceptyk / 2010-06-01 12:05 / Tysiącznik na forum
Sytuacja jest POważna.
Sralon rzuca do boju ostatnie rezerwy - na jednym tekście intensywnie pluje man13 i MN4.
Tego dawno już nie było. Znaczy sralon się boi.
Co potwierdza tezę J. T. Stanisławskiego:
"Mówiła mi mama, bym się nie bał chama.
Bo cham to jest cham
i boi się sam"
VAN-DA-L / 62.87.244.* / 2010-06-01 11:03
domów, gospodarstw, wsi i miasteczek ...
MN4 / 78.8.35.* / 2010-06-01 11:15
I, jeszcze były wypadki samochodowe. Skandal.
A, samolot się rozbił. Polska przepadła. To już koniec.
arch / 2010-06-01 11:29 / Tysiącznik na forum
Upłyneło trochę czasu od listu L Dorna "Do Wyksztłciucha".
Jak bardzo często bywa zamiar autora całkowicie rozminął się ze spodziewanym efektem. Okazało się bowiem, że rzeczywistość jest stuktrotnie gorsza niż szacował to autor: wykształciuch okazał sie realnym produktem społecznym, a jego samodzielne myślenie zostało tak ograniczone przez jedynie słuszne i obiektywne media: GW, Zet, TVN, TVN24 i Onet, ze zagłosował tak jak mu one podpowiedziały. Mija trzy lata i coś się jednak zmieniło, wykształciuch zaczął samodzielnie myśleć; najpierw powoli jak wół ociężale. Impulsem to tego był, o dziwo, sposób relacjonowania katastrofy smoleńskiej i tego co się po tym w Polsce działo przez te te same jedynie słuszne media. Tym razem to one nie przewidziały side efectu. Wykształciuch zobaczył, usłyszał, przeczytał, że to co mu do głowy wkładano przez wiele lat okazało się wielka bujdą na resorach.

-Okazało się, że zyja w świecie jak z filmu "Truman show": nic nie jest prawdziwe co jest podawane przez te media. Ten side efect daje sie zauważyc po lekturze komentazy do newsów publikowanych przez "niezależne" poatale typu Onet i WP. Mino wściekłej cenzury nie udaje im się całkowicie zablokować wypowiedzi krytykujących i wyśmiewających obecną ekipe rzadzącą.
I jest tak ja z tą lokomotywa Tuwima:
Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem,
I kręci się, kręci się koło za kołem,
I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej,
I dudni, i stuka, łomoce i pędzi
nnn / 83.16.248.* / 2010-06-01 10:35
Pan to mi en face przypomina B.Shawa. Czy to nie przypadkiem ten sam który odwiedzał Kraj Rad i mówił że to kraj w którym żyją szczęśliwi ludzie ?
Dla Pan jak widzę podobnie - dramaty ludzi są tylko imaginacją polityków .
A Katyń to wina Niemców ?
sceptyk / 2010-06-01 10:28 / Tysiącznik na forum
Powiedz pan to ludziom pod Wilkowem.
Jesteś pan panie Gałazka GNOJEK jakich mało!
MN4 / 78.8.35.* / 2010-06-01 11:20
Południowa część Gminy Wilków jest nasycona wieloma ciekami wodnymi. Największym jest rzeka Widawa, wraz ze swoimi licznymi dopływami, która jest prawobrzeżnym dopływem Odry. W biegu rzeki Widawa spotykane są liczne starorzecza i podmokłe łąki. Wody rzeki Widawy posiadają wysokie klasy czystości. Dlatego też w dorzeczu rzeki zlokalizowanych jest wiele sztucznych zbiorników wodnych. Są to stawy rybne we wsi Wilków, Młokicie oraz w większości we wsi Dębnik. Otoczenie wokół większości stawów jest ciekawie zagospodarowane przez właścicieli, dzięki czemu ośrodki te są znakomitymi miejscami na weekendowe wyprawy i pikniki. Dodatkowo rozciągające się łąki i otaczające je lasy pozwalają na swobodny wypoczynek. Rzeka Widawa posiada dogodne warunki, aby stać się trasą spływów kajakowych. Niewielka głębokość i łagodny nurt rzeki oraz wiele ciekawych miejsc, przede wszystkim w odcinku przepływającym przez lasy, mogą zapewnić wiele atrakcji.

Rozumiesz? Japończycy mają trzęsienia ziemi, a Norwegowie długą zimę.
alek 123456 / 77.112.46.* / 2010-06-01 13:42
Panie Gałązka. Czytam owe wywody i przypuszczam iż Pan jest z PO. Jeśli według Pana powódź nie wyrzadziła nie zniszczyła kraju to jak należy nazwać zaistniałą sytuacje gdzie obywatele nie mają do czego wracać. Dotyczy to wielu obywateli a nie pojedynczych osób. Nie od dzisjaj wiadomym jest iż zabezpieczenia p.poż (wały) w żaden sposób nie spełniają swej roli. A przecież rola wałów jest ochrona przed zalaniem. Skoro wały nie potrafią powstrzymać rozlewania wody na zatapiania domów to mamy tutaj doczynienia ze związkiem przyczynowym pomiędzy przerwaniem wału a zalaniem. Winę za taki stan rzeczy (skuteczności wałow) ponosi wyłącznie właściciel owych wałow. Brak przezorności powoduje iż rzadzący czekają sądząc iż może w tym roku nie bedzie padać przenosząc ciężar obowiązku rozwiązania problemu skutecznych wałów na następców. Wrajcając do meritum sprawy, Pan panie Gałazka zapewne nie był dotknięty skutkami powodzi więc Pana spostrzeżenia mają charakter abstrakcyjny mający na celu rozmycie zaistniałej tragedii. Skoro dla Pana Panie Gałązka walka 14 województw ze skutkami powodzi nie jest tragedią, dramatem to obawiam się ze Pan nie potrafi zrozumieć istoty problemu lub pan nie chce go zrozumieć. Proszę sobie wyobrazić iż to że skutki powodzi nie objeły całego kraju zawdzięczać należy wyłącznie PROSTYM OBYWATELOM. A przecież nie jest rolą obywatela czynność która leżąy po stronie ADMINISTRACJI która nie robi nic poza dbaniem o własny interes. Pan Tusk nie ogłosi stanu klęski rzywiołowej gdyż pociągneło by to ogromne koszty po stronie państwa. Nie mówimy tutaj tylko o śmiesznych wypłatach lecz o obowiązkach administracji wobec obywateli zawartych w 228 konstytucji oraz w aktach wykonwaczych. Więc nie leży w interesie Pana Tuska aby generować dodatkowe koszty, bo po co skoro są inne potrzeby np. nowy twór rada bezpieczeństwa narodowego (w czynie społecznym pewnie nie debatują)
Wiele by pisał o sytuacji Polski. Reasumując Panie Gałązka proszę racjonalnie oceniać sytuację która zapewne będzie miała wpływa na np. ceny żywności, bovskoro tak duży obszar został zalany to nie bez znaczenia wpłynie to na ceny rzywnosci - to nie jest tragedia.
Proszę nie deprecjonować zaistniałej sytuacji.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-06-01 09:56
Powódż nie zniszczyła kraju bo mi w Warszawce nie zalało biurka ... powiedział POprofesor. To sa POelity? Za co nam ten krzyż przyszło nosić?
: )))))))) / 194.213.1.* / 2010-06-01 09:42
jak powiedział minister Zdrojewski w mikrofonie money
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-06-01 09:34
No i proszę! Tylko przez Migalskiego mamy powódź i zniszczenia, którym nie podołają, osamotnieni powodzianie!

Gdyby nie Migalski, mielibyśmy tylko lokalne podtopienia, które w żaden sposób nie wystraszyłyby, DEWIZOWYCH TURYSTÓW!

Dewizowi turyści - skąd my to znamy? Owe dwa zdania - dewizowi turyści - demaskują Wiesława W jako starego komucha, natomiast sięganie w obszary NEKRO - mówi nam o preferencjach Wiesława W!
Może Wiesław W - wywidzi się z rodziny nicieni i wiji a może jest z tych - co to lubią na katafalku... i tak dalej?
ciężkie poranne pisanie / 62.23.212.* / 2010-06-01 09:14
Chyba za wcześnie na pisanie takiego artykułu.
Czyżby autor miał wczoraj zły dzień i źle spał w nocy ?
Na zdjęciu wygląda na poważnego Pana, który wie co pisze.

Już wiem, to źli hackerzy się włamali i pod jego szyldem napisali to coś.
man13 / 2010-06-01 12:53 / Tysiącznik na forum
Pisz pod jednym nikiem, łatwiej będzie śledzić ponadprzeciętną przenikliwość PiSiora.

Już wiem, to źli hackerzy się włamali i zmienili szyld
co mądrości firmuje
zdrowy uczeń / 62.23.212.* / 2010-06-01 13:02
a Ty chłopczyku czego się czepiasz moich sąsiadów z osiedla ?
było nie uciekać z lekcji informatyki to byś wiedział co to jest sieć osiedlowa. już ci pisałem wcześniej.

Ile masz już postów na money.pl ? wygrywasz z kolegami ?

Nie masz dosyć zaśmiecania wszystkich tematów ? Jak napiszesz gdzieś coś co nie jest bluzgiem lub brednią to daj znać.

a prosiłem żebyś pisał "ładnie" i "logicznie" skoro już poznałeś te 2 słowa.

Uwaga: Jeżeli kogoś cytujesz to nie zmieniaj cytatu.
zdrowy uczeń / 64.208.49.* / 2010-06-02 08:49
Widzę że prośby poskutkowały bo pokasowałeś swoje bluzgi we wszystkich wątkach i tematach.
Brawo.

Może nie jesteś taki niedobry i umiesz pisać konstruktywnie i sensownie nie obrażając nikogo?
Tak trzymaj!
nienormalny? / 62.23.212.* / 2010-06-01 09:00
POprawnie POlitycznie tekst POpagandowy.
Rozumiem że POwodzi nie było i są to tylko POgłoski wPOwadzanie przez opozycję mające na celu zniszczenie POlityki aktualnie rządzących Premiera i PO prezydenta? To chyba kpiny.
Proszę POwiedziec to cierpiącym ludziom że stracili dorobek całego życia aby odwrócić uwagę od kampanii wyborczej jednego z kandydatów. Zastanawiam się kto więcej zyska na "odwróceniu uwagi". Moim zdaniem to rząd i PO prezydent nie muszą już obawiać się o to że pogrążony w żałobie i smutku Naród będzie im patrzał na ręce w chwili kiedy korzystają z pełni władzy.
Czy ten pan naprawdę się zastanowił nad tym co pisze na takim poważnym portalu? Moim zdaniem jest to raczej tekst POlityczny na kampanię wyborczą.
Mam nadzieję że portal Money.pl nie jest uPOlityczniony i będzie publikował tylko rzeczowe i interesujące artykuły a nie POlityczne, pełne jadu i osobistych wycieczek twory.
Pozdrawiam.
P.S. nie jestem zwolennikiem żadnej opcji politycznej i denerwuje mnie jak ktoś bezceremonialnie używa ludzkiej tragedii do robienia kampanii lub po to żeby zaistnieć.
fakty / 95.50.79.* / 2010-06-01 09:21

denerwuje mnie jak ktoś bezceremonialnie używa ludzkiej tragedii
do robienia kampanii lub po to żeby zaistnieć.

no właśnie, dlatego neguje się takie postawy jak migalskiego. Wyznawcy jednak będą się dalej upierać że połowa Polski jest pod wodą, nie ważne czy to prawda czy nie, przecież pisiorom o prawdę nigdy nie chodziło i chodzić nie będzie. No ale tak wiem pamiętam, dla pisuaru im jest gorzej w kraju tym lepiej dla nich, dlatego muszą wypisywać takie rzeczy i woleliby gdyby było tak jak chciałby tego migalski
nienormalny? / 62.23.212.* / 2010-06-01 10:23
teraz komentujemy prezentowany artykuł czy jakiegoś bloga?
Nie znam p. Migalskiego, nie znam jego artykułu tylko przeczytałem ten twór powyżej i zawrzało.
Nasza Ojczyzna nie dzieli się na "pisiorów" i POpleczników.
To POplecznicy sztucznie podjudzają Polaków na siebie: skoro nie z nami to pisior. Trochę chore i już przerabiane za komuny.
Jacy znowu wyznawcy ? Może jeszcze sekta ? Trochę tolerancji politycznej. Nie każdy musi być ślePO POsłuszny i POprawny POlitycznie. Każdy może mieć własne zdanie i obrażanie kogokolwiek nic nie zmieni.
Co do prawdy, o którą chodzi elitom to od zawsze była niewygodna dla polityków, niezależnie czy to PZPR, PiS czy PO. Każdy ma coś do ukrycia i tylko od mediów zależy czy prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. ( no chyba że ustalą ciszę medialną na dany temat) Afery były jak za PiSu tak i teraz za PO.
"Im gorzej dla kraju tym lepiej dla nich"? więc niech podziękują PZPR, sobie i PO bo to dzięki nim czują się "lepiej". No chyba że wierzymy w bajki z telewizora: "sytuacja opanowana", "Nam jest lepiej", "pracowity i kompetentny rząd"
Przepraszam a PiS to skąd ? z Marsa? Jeśli cieszą się z tego że Polakom (więc i im samym) jest gorzej to są chyba coś nie tego..
Podawanie faktów chyba nie ma na celu: "Zobaczcie, Po znowu nie wyszło, ale fajnie, dobrze im tak, ludzie na nas zagłosują bo tamci są nieudolni". Czasy kiedy komunikat brzmiałby: "Kolejny oszałamiający sukces elit rządzących. Oddamy UE całą produkcję wieprzowiny w zamian za co UE weźmie od nas całą produkcję zboża. Brawo obywatele rządzący!" już bezpowrotnie minęły ( myślę że dobrze).
Patrzmy w miarę obiektywnie na to co się dzieje i oceniajmy nie na podstawie wypowiedzi polityków, którzy czasami przepraszają za swoje słowa tylko pomyślmy przez chwilę. Schematy: nie jest z PO więc na pewno z PiS i Radia "M" odłóżmy na półkę, obok powieści wojennych.
Czasami wydaje mi się że główną wadą PiSu jest to że to ich kandydat wygrał z premierem w wyborach prezydenckich i spowodował że przez pierwsze lata rządów premier był obrażony na Naród za ten dyshonor - bycie "tylko" premierem.
Ech ta ludzka zazdrość.
fakty / 95.50.79.* / 2010-06-01 10:50

teraz komentujemy prezentowany artykuł czy jakiegoś
bloga?
Nie znam p. Migalskiego, nie znam jego artykułu tylko
przeczytałem ten twór powyżej i zawrzało

zawrzało dlatego, że ktoś nie zgadza się z teorią pisowca, jakoby pół Polski było pod wodą?

To POplecznicy sztucznie podjudzają Polaków na siebie:

taak? taki przykład w jednej parafi ksiądz z ambony żalił się dlaczego ta katastrofa nie mogła wydarzyć się kilka dni wcześniej gdy leciał tusk. Inny moherowy beret z kolei wypowiadał się że ze Smoleńska powinni ściągnąć do Polski tylko tych z pisu a resztę zostawić w tym lesie.
Jacy znowu wyznawcy ?

wyznawcy wielkiego jarka.
nienormalny? / 62.23.212.* / 2010-06-01 11:19
Idealna kandydatura na sprzedawcę ubezpieczeń - chociaż nie, zbyt niemiły dla innych, co nie myślą tak samo: "cooo? to ubezpieczenie jest złe??? to pan pewnie moher lub pisior! "

wracając do polemiki w jaką się wdałem:

ad1. owszem, można się nie zgadzać z czyjąś teorią ale można , robiąc to publicznie zrobić to w bardziej odpowiedni sposób, a tak wyszło z tego czegoś coś dziwnego i obraźliwego dla poszkodowanych w powodzi. Nie gloryfikujmy powodzi ale też nie mamy prawa umniejszać powodzi dla celów biznesowych (dewizowcy) lub politycznych(cokolwiek wymienione wcześniej)

ad2. uogólniając i celując w czuły punkt można by powiedzieć że ponieważ jeden poseł PO zrobił coś złego i siedzi w więzieniu więc wszyscy z PO to aferzyści i przestępcy.
Słuchałem tego kazania uważnie aby zrozumieć dlaczego ten biskup jest taki niedobry i życzy naszemu jaśnie panującemu premierowi śmierci. Posłuchałem i zrozumiałem (odetchnąłem z ulgą). Nie sądzę żeby to było nawoływanie do zbrodni. Owszem cytaty wyjęte z kontekstu pod artykułem (alert25 chyba czy inny portal) przedstawiały POdobną linię POlityczną co ten twór powyżej. Słuchając ze zrozumieniem można odkryć o co naprawdę chodzi z tym "wcześniej". Każdy słyszy to co chce usłyszeć - to prawda. Ktoś na pewno ma rację.
Pozostawienie pozaPiSowych w lesie to absurdalny pomysł i znieważenie zwłok i pamięci.
Coś mi nie pasuje. 1 ksiądz z ambony - 2 inny moherowy beret?? zaraz zaraz, znaczy to że każdy ksiądz to moherowy beret ? Oj to za głęboko idące uogólnienie. ( podpada o obrazę uczuć religijnych czy coś)

ad3. a mówią że to PiSowcy są zwolennikami teorii spiskowych dziejów. Wyznawcy - to brzmi prawie jak sekta. Wyznawcy wielkiego Jarka, Wyznawcy wielkiego Donalda. Tak Polska zaiste jest krajem ludzi wierzących.
arch / 2010-06-01 08:20 / Tysiącznik na forum
Tak ,tak niczym p.o. prezydenta p. B.Komorowski-

„Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych.”

To tylko „ Lokalne podtopienia, ale sytuacja jest opanowana.”
sceptyk / 2010-06-01 10:31 / Tysiącznik na forum
Też to słyszałem.
Piękny tekst. Jak o bydle, które jest głupie i nie głosuje na michnikowszczyznę.
stoczniowec strzygący psy / 77.254.123.* / 2010-06-01 08:52
Zamiatanie pod dywan zaniedbań, czy wręcz celowych działań, które przyczyniły się do tak ogromnej skali zniszczeń popowodziowych - wyrzucenie do kosza prjektów Gęsickiej.
Zlikwidowali stocznie, a fachowcom zaproponowali kursy strzyżenia psów.
Mam nadzieję, że wyborcy będą o tym pamiętali.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-06-01 08:10

Faktem jest także, iż warunki meteorologiczne odwróciły uwagę społeczeństwa od, opartej na nekromarketingu politycznym i nekropiarze, kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego.

powodzi życzę Gałązka- płyń do Bałtyku i nie wracaj nekromarketingowy trupożerco.

Najnowsze wpisy