Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Gaz z Rosji. Komisja Europejska zapowiada szybkie decyzje przeciwko Gazpromowi

Gaz z Rosji. Komisja Europejska zapowiada szybkie decyzje przeciwko Gazpromowi

Wyświetlaj:
k9 / 89.66.129.* / 2015-02-26 12:30
Unia już rozstrzygnęła projekt South Stream teraz pora na pozbycie się rosyjskiego gazu. Przypominam, że Rosjanie podpisali kontrakt z Chinami i Turcją, co zdecydowanie zmniejszy presję na sprzedaż surowca do Europy. Tak wiec Rosja sobie poradzi czego nie można powiedzieć o Europie.
na temat / 81.210.106.* / 2015-03-30 16:33
Fakty tego nie potwierdzają.Jak dotąd to Rosja dobrze sobie radziła z budowaniem obozów koncentracyjnych dla milionów więźniów zesłanych do niewolniczej pracy i zagłady.Chruszczow mówił w latach sześćdziesiątych że ZSRR prześcignie za 15 lat USA w PKB na głowę mieszkańca.Rezultaty widzieliśmy.Rosjanie podobnie jak hitlerowcy mają jedynie osiągnięcia w budowie aparatu terroru.
kil / 37.248.255.* / 2015-02-23 17:55
ja nie brał bym od nich ani gazu ani tez ropy, putina bym nie bogacił miliardami euro za które sie moze zbroić i wygrażać. te miliardy wolałbym przeznaczyć na nowe technologie dla kraju niż dla putina. ja odpukać nie mam żadnych problemów w życiu bo robie dokładnie odwrotnie niż nasza nieudolna władza czyli- nie uzależniam sie od nikogo,nie zlecam prac tych które mogę zrobić sam,nie żyje na kredyt,nie oszukuje i niezaniedbuje członków mojej rodziny,jestem słowny i spełniam obietnice.
Pit71 / 78.11.34.* / 2015-02-23 16:04
Największą sankcją dla Roski za jej wojenne aspiracje jest Donald Tusk na stanowisku szefa Unii...
menus / 71.201.219.* / 2015-02-23 14:55
Nareszcie!!... cos zaczyna robic UE.Bo dotychczas trzesla portkami przed Rosja I bala sie zwrocic uwage zeby czasem jej nie urazic!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Das / 217.5.163.* / 2015-02-23 13:59
I bedzie tak jak z rurociagami!!!! KE sie stawiala, ze Gazprom ma gazociagi w "EWropie", to Rosja teraz wybuduje gazociag do Turcji a ta lewacka Unia niech sie sama teraz martwii jak ten gaz ROZPROWADZIC PO EUROPIE!!!! Niech Bruksela za wlasne pieniadze buduje i remontuje sobie rurociagi i PONOSI RYZYKO INWESTYCYJNE!!!
Ja-z / 46.151.136.* / 2015-02-23 15:56
"Das", ale ciemno myślisz...przecież kasa i tak pochodzi z Europy; Gazprom jest zapożyczony w UE po uszy i ryzyko jest po stronie UE.Te wasze ruskie urządzenia wydobywcze są powiązane drutem, sam widziałem. Putin zabrał kasę z remontu na swoje konto w Szwajcarii. Ciekawe, z czego ta "wolnorynkowa firma" spłaci następną ratę.Zapominasz też, że Polska rzetelnie i tak płaci cenę z górnego kapelusza za gaz, który wcale nie jest jej tak bardzo potrzebny w takiej ilości. Zapominasz też o nieprzyzwoitym bogactwie zachodu i dziurawych portkach Rosji. Jak bogaty się wkurzy (vide - Reagan), to dla kaprysu opłaci narzędzia zniszczenia biednego i nawet tego nie poczuje. Zobacz pkb malutkiej Holandii i pkb wielkiej Rosji... Uhaha
szachtior / 217.98.74.* / 2015-02-23 13:41
Fałszywe sądy jewropejskie, Pan Putin te sądy może wysłać do kopalni w Donbasie...
gość 1111111 / 46.77.124.* / 2015-02-23 15:05
Jasne
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jan-49 / 77.255.213.* / 2015-02-23 13:39
czy ktos zmuszal kogos zeby bral gaz z rosji?jak sie nie podoba to nie biore a nie narzekam kazdy kto cos sprzedaje wystawia swoja cene i nikt nikogo nie zmusza do kupywania kolejny expert idiota
Ed1010 / 195.189.84.* / 2015-02-23 13:13
A ja myślę, że to chodzi o niepokornego Orbana, który jako jedyny kieruje się interesem własnego państwa a nie dyktatem Brukseli. Komunistów z KE zabolało to co Orban myśli o UE.
siwy280 / 213.155.191.* / 2015-02-23 13:34
To tez jest prawdopodobne. W UE mamy podobno wolny rynek, ceny dyktuje podaż i popyt. Skoro rosyjski gaz jest tak strasznie drogi to dlaczego nie kupować z innych miejsc? Wiekszosc krajów UE nie ma ani infrastruktury żadne nie uzyska lepszych cen. Brak dywersyfikacji dostaw to słabe możliwosci negocjacji. Za co karać Gazprom? Za podpisanie niekorzystnego kontraktu i łapownictwo premier Ukrainy Tymoszenko została skazana na więzienie. UE broniła jej jak lew. Moze lepiej przyjrzeliby się czy takich łapowników nie ma i w innych krajach które otrzymały "niekorzystne" ceny.
wujekzbrodą / 85.219.148.* / 2015-02-23 13:03
Cała dotychczasowa "rownowaga" między Rosją a UE polegała na tym że Rosja sprzedawała Unii drogo gaz i ropę, w zamian za to kupowała od UE powszechnie dotowany export zwłaszcza żywność. W związku z powszechnym dopłacaniem do unijnego exportu wobec funkcjonującej dwustronnej umowy o braku ceł szeregu rzeczy a zwłaszcza żywności nie opłacało się Rosjanom wytwarzać - tak jak nie opłacało się wytwarzać jej Polakom przed wejściem do Unii. Wobec drastycznego spadku cen ropy cała "układanka" przestała mieć sens. Do tego rzekome "załamanie" rubla spowodowało NOWE OTWARCIE: Od tego momentu wszysko co Rosja wyprodukuje sama dla siebie oraz na eksport bedzie 10x tańsze - OT i MACIE REFORMĘ Strefy Azjatyckiej której domagaliście się od Putina
Daremne Wasze nadzieje i żółć że niby ten kraj i ludzie go zamieszkujący nie potrafią wyprodukować żywności ani tym bardziej smartphone'a czy gry komputerowej bo szyny i koleje to i owszem - Najwyraźniej przyszedl cas na kolejnego taniego producenta po Chinach ALE TO ZBYT SKOMPLIKOWANA TEZA DLA ograniczonych piewców neokolonialnej ekonomiki zainstalowanej w RP
gazprom gazprom rt / 212.14.47.* / 2015-02-23 12:45
Gazprom przewidział te kolejne zabawy polityczne PE z dostawami podstawowych surowców energetycznych dla krajów UE decydujących o bycie mieszkańców tych krajów i dlatego realizuje projekt dostaw gazu błękitnego poprzez Turcję. Premier Orban także wyprzedził te dziecinne zagrywy europejskich profesorków losem odbiorców gazu i podpisał oddzielne umowy z Gazpropem. tak więc ci co widzą te zabawy z zapałkami profesorków z UE zabezpieczają się bardzo szybko przed szaleńcami i zabezpieczają swoim krajom dostawy surowców energetycznych obchodząc jak nieświeży towar politykierów z UE.
7896 / 89.67.39.* / 2015-02-23 12:08
Nic porządnego nie zrobią bo jak widać zostanie wszystko zamiecione pod dywan ze względu powodów politycznych. Powinni się od reki zająć się tą sprawą i zgłosić do prokuratury a nie zastanawiać się nad tym czy trybunał się tym zajmie.
izpz / 217.153.76.* / 2015-02-23 12:43
Do prokuratury ? A jakiej to niby ?
Sprawy naruszania przepisów antymonopolowych nie należą do kompetencji organów ścigania, tylko specjalnych do tego wyznaczonych urzędów, w przypadku spraw o wymiarze międzynarodowym zajmuje się tym Komisja Europejska.
Janusz1958 / 77.252.229.* / 2015-02-23 11:47
Przecież nikt nie zmusza ich do kupowania gazu.Niech biorą gaz np. z Norwegii lub Kataru.
elohim / 31.182.90.* / 2015-02-23 11:24
wszyscy ci ludzie to nasienie szatana, robią sobie teatrzyk , udają ze się kłucą, a własnie karmią się ludzkim cierpieniem i nieudolą, diabła nie chodzi o to by zabić, tylko by karmić się krzywdą, cieprieniem i bólem. putin, merkel, holande, obama, ten gosciu z chin, Islam, Książe William to wszystko ludzie szatana ktorzy udają ze sie kłucą i bla bla a tak naprawde wspolpracują, dlatego po III wojnie (upadek USA) 10 mocasrtw odda królewską władze bestii (apokalipsa 17:17) , to było przepowiedziane już 2 tysiące lat temu, i to się stanie, król wielkiej brytanii będzie wybawca po III wojnie światowej.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy