Forum Polityka, aktualnościPolityka

Gdańszczanie za honorowym Grassem

Gdańszczanie za honorowym Grassem

Money.pl / 2006-08-20 15:39
Komentarze do wiadomości: Gdańszczanie za honorowym Grassem.
Wyświetlaj:
ozdobaster / 2006-08-20 22:28 / Bywalec forum
Jeszcze jednen news o tym Grasie zobaczę to wyjadę do lasu na parę tygodni bo mnie już zaczyna telepać. Co to kogo obchodzi kto miał dziadka w wermachcie, albo kto w SS służył. Niech politycy zajmą się kieydyś prawdziwymi problemami bo z tego większy pożytek by był niż paplanie głupot kto jest honorowy a kto nie. Czy tak trudno zrozumieć, że z takiego paplania to nic nie wynika ? No był w SS, przyznał się, no i co?! Katolicy mają papieża po hitler jugend i co?! Też nic!

Zamiast brać się do roboty to tylko rozgrzebywaniem zeschniętych kup w głowie politykom.
werchmahtowiec dziad / 83.15.97.* / 2006-08-20 17:24
rozpierała przez te wszystkie lata. Być w armii poczciwego Adolfa i to jeszcze w legendarnym SS, w elicie elit toż to zaszczyt. Już widzę Ginterka na wielkopowierzchniowych reklamach. Ginterek stoi obnażony do połowy z rączkami uniesionymi do góry ale tylko po to aby pokazać pod pachami kultowy tatuaż . Dwie gotyckie literki SS. Wiecie jakie kolejki będą do salonów tatuażu??. Ale nie żeby tam zaraz młodzięż literki SS kazała sobie dziorgać. Miejsce pod pachą to jedyne miejsce na wykłucie główki Che. I tak postęp nie ucierpi.
zaniepokojony / 87.105.0.* / 2006-08-20 16:17
Dlaczego Saddam sie podszywa pod jakiegos pisarza?
szymon_g / 2006-08-20 15:39 / Bywalec forum
Obawiam się, że to przyznanie się to nie akt skruchy, ale promocja książki
Kero / 2006-08-20 16:16 / -
Jeśli to miał być akt skruchy (tego nie wiemy) to z pewnością nie przed Polakami. Zatem wyrażanie obaw jest w mojej ocenie pustym słowem bo niby obawiasz się, że co? Tu mogę fantazjować ale po co mi to?
Grass wyjawił to co mu ciążyło przez ponad pół wieku i tyle. Nie rozumiem skąd zatem jakiekolwiek oczekiwania związane z tym wyznaniem.
Jak dla mnie to gość jest wielki i tyle. Mógłby milczeć nadal ale nie uczynił tego. Podobno w przyszłym roku Niemcy mają upublicznić wszystkie akta czego ponoć Gras się obawiał. Uważam, że nie tyle się obawiał upublicznienia co upublicznienia przez innych a nie przez siebie. To jest różnica i Grass doskonale wie o tym i skorzystał z odpowiedniej chwili i nikt mu nie zarzuci bo sam wyjawił.

Dla mnie wielkim oczekiwaniem jest od wczoraj rezygnajca Wałęsy z honorowego obywatelstwa Gdańska. Choć jak go znam to wiem, że nie uczyni tego tylko w podobny do PiSiorów sposób wyłga się z tego szantarzu, który zaszkodził samemu szantarzyście:-)
Aby wywrzeć na kogoś presję swoim zachowaniem trzeba posiadać autorytet panie Wałęsa.
Brawo Gdańszczanie - utopcie Kurskiego
szymon_g / 2006-08-21 00:47 / Bywalec forum
OK, z tego co mówili w TV to Grass w wywiadzie dla niemieckiej (chyba) telewizji nie chciał opowiadać o tym pobycie w SS, ciągle odsyłał do książki. Wyglądało to mniej więcej tak: bo byłem w SS, ale jak chcecie się dowiedzieć więcej to kupcie książkę. Czyli zwykła promocja.

Najnowsze wpisy