Forum Polityka, aktualnościKraj

Gdzie do lekarza? Są najnowsze dane z NFZ

Gdzie do lekarza? Są najnowsze dane z NFZ

Money.pl / 2015-01-02 09:51
Komentarze do wiadomości: Gdzie do lekarza? Są najnowsze dane z NFZ.
Wyświetlaj:
.pacjent. / 81.190.63.* / 2015-01-03 01:41
Teraz już nikt nie mówi o przysiędze Hipokratesa,jaką lekarze swojego czasu składali.
Teraz nastały takie czasy ,że lekarze mówią wyłącznie o pieniądzach.
czap / 37.152.18.* / 2015-01-02 23:35
Dobre - Baba jest quasi członkiem rządu (jest częścią władzy) i jednocześnie udaje osobę bezstronną. Głupie te Polaczki
j.zielinski / 89.77.200.* / 2015-01-02 19:17
Panie Rzecznik Praw Pacjeta - jest takien przyslowie "bo w tym caly jest ambaras zeby dwoje chcialo na raz". Nie strasz nie strasz bo sie.z......- takie tez jest przyslowie.
1999 / 87.66.109.* / 2015-01-02 16:51
'
Kazdy lekarz rodzinny i lekarz specjalista powinien posiadac gabinet prywatny. Pacjent powinien placic za wizyte u lekarza rodzinnego okolo 40-45 zl, u specjalisty 80zl.
NFZ powinien rozliczac sie z pacjentem, refundujac mu srednio okolo 75% poniesionych kosztow

Kiedy w Polsce bedzie opracowany koszyk swiadczen medycznych wraz z cenami obowiazujacymi zarowno w sektorze publicznym jak i prywatnym?

Kiedy w szpitalach publicznych lekarze beda zobowiazani do przeznacznia czesc swoich zarobkow na rozwoj szpitala?
W Belgii pracujacy lekarze na kontraktach w szpitalach publicznych i prywatnych zobowiazani sa przeznaczyc 40% swoich zarobkow na rozwoj i utrzymanie szpitala.

Zrobmy wreszcie troche porzadku w polskim systemie zdrowotnym. Juz najwazszy czas.

,
pacjent.. / 81.190.63.* / 2015-01-03 01:05
Tak ,tak. Płaćmy wysokie składki zdrowotne i wysokie opłaty za wizyty u lekarza.Takiego kraju to chyba nie ma na świecie. Zaś naszym lekarzom zawsze było i jest mało ...
Jak im mało to niech jadą do Kanady itp.Tam więcej zarobią,bo tam też i społeczeństwo więcej zarabia.
żart / 31.1.232.* / 2015-01-02 19:19
Dobry pomysł.
Tylko kto będzie dożywiał "Pasibrzuchów" (ministrów,biurokratów,itd...).
obywatelski / 78.8.1.* / 2015-01-02 15:13
Szanowna pani Rzecznik ---mialem zamiar do pani pisac pismo w sprawie postawienia zarzutow przeciwko MZ ale sprawa otworzyla sie sama...Dlaczego??? Bo to min .Zdrowia w calosci odpowiada za nieumiejetnosc poradzenia sobie z problemem...Powtarzam _____min. zdrowia ponosi odpowiedzialnosc podkreslam ..Nie wolno lekarzowi podejmowac zobowiazan w POZ gdy ten POZ nie jest i nie bedzie przygotowany do prowadzenia takiej dzialalnosci ...Czy to jest jasne??? czeka cala polska na wyjasnienie co to znaczy ze pan min. zdrowia ""prosi lekarzy POZ "" o wykonywanie prostych badan....???? czekamy w calej polsce na wyasnienie tej sprawy ...Co w sytuacji gdy POZ nie jest przygotowany do zadan zleconych przez min. Arlukowicza??? PYTAM????Dalej ----jesli lekarz POZ ma wykonywac badania w POZ (6) to czas na 1 pcjenta musi sie wydluzyc do ok. 30 min /os...Czy to jest jasne ??? pani rzecznik ---prosze sie zajac zaskarzaniem wszystkich slusznych postulatow pacjentow do sadu przeciwko min. Zdrowia lub przeciwko NFZ....nie wolno pani skarzyc lekarzy POZ bo oni nie sa winni tego stanu rzeczy ...Dziekuje...
dgen / 2015-01-02 14:43 / Tysiącznik na forum
napiszcie lepiej, że to rząd pobierając pod przymusem haracz zwany składką zdrowotna łamie nasze konstytucyjne prawo do dostępu do świadczeń zdrowotnych
Floyd / 2015-01-02 16:13 / Tysiącznik na forum
Składkę zdrowotną płacisz na tych których których nie stać na płacenie i bez której w ogóle by się nie leczyli, ale hołota w białych kołnierzykach i krawatkach udaje, że tego nie rozumie.
Tacy jak ty chcą właśnie odebrać prawo do leczenia tym którzy nie mają kasy. Ty masz prawo leczyć się prywatnie. Gdybyś był blisko mnie to bym ci to lepiej wytłumaczył, aż byś zrozumiał.
Waniek / 2015-01-02 15:03 / Bywalec forum
Tylko że to by było przyznanie się do winy a w myśl podejścia polityków jak cię złapią na kłamstwie to mów o pomroczności jasnej albo że to nie ty tak myślałeś i mówiłeś. Tylko gdzie szukać tak odważnego i normalnego polityka??? W polsce ich nie znajdziesz.
Waniek / 2015-01-02 11:45 / Bywalec forum
Ja przynajmniej jako fundator leczenia w moim mieście mogę politykom takowego odmówić i muszą politycy płacić w szpitalu u mnie pełną stawkę za leczenie. Nie ma żadnej litości bo kto się ujmie za babcinkami i dziadkami co czekają pod szpitalem, aby zdążyć na badania po niskiej cenie??? Niech wreszcie politycy i wysocy urzędnicy państwowi poczują na własnej skórze czar własnych działań. A jak im się nie podoba to mogą dojeżdżać do Poznania około 100 kilometrów.
T. / 81.190.63.* / 2015-01-03 01:15

kto się ujmie za babcinkami i dziadkami

Babciami i dziadkami to zdaje się w przyszłości będziemy wszyscy lub już jesteśmy. A wtedy emeryturki będą takie jak nam dzisiaj się wróży.I jak sobie teraz pościelimy, tak spać będziemy wszyscy w
przyszłości.
No,chyba że ścielić nie potrafimy więc spać w przyszłości będziemy jak psy w budzie,skoro przez 25 lat nie możemy uporządkować sobie należytej opieki zdrowotnej.
taki tam / 31.175.26.* / 2015-01-02 11:30
Tak to jest jak urzędnicy biorą się za coś. Raczej prędzej niż później to musi zostać spartolone. Tu akurat mamy lecznictwo, ale tak jest ze wszystkim.
letus / 77.255.1.* / 2015-01-02 11:17
No teraz gieroje będą mieli problem. Chyba nikt z pogardzanych pacjentów nie przyjdzie do nich, kiedy zdecydują się na praktykę prywatną. Będą raczej chodzić do Szeptuchy z Wszetecznego Jaru, niż dać się oskubywać przez łajdaka, który chciał ich zdrowie i życie zamienić na publiczną żyłę złota.
kris868 / 193.22.252.* / 2015-01-02 12:57
Święta prawda. Jak nie otworzą gabinetów to czeka ich bankructwo. Pseudo lekarze , co tylko syrop potrafią przepisać
Waniek / 2015-01-02 09:51 / Bywalec forum
NFZ to zbędny wydatek mieszkańców na cele państwowe z których to pieniędzy wraca do miasta około 30%.
pacjent / 178.182.234.* / 2015-01-02 18:54
uz nigdy nie zapisze sie do poz nalezacego do porozumienia zielonogorskiego.mam bardzo chorego meza ,zostalam bez lekarza,pod sejm i tam protestowac albo leczyc za jajka i,zimno wam lekarzom w tylki isc protestowac na ulicy wam zawszebylo malo ile by czlowiek nie dal
Waniek / 2015-01-02 20:04 / Bywalec forum
Bardzo mi przykro nie jestem lekarzem. Ale to nie zmienia faktu że utrzymuje szpital z własnych pieniędzy. Dlatego że nie mam innego wyboru bo moi pracownicy nie mieli by dostępu do lekarza. Stąd moje wsparcie mi się szpital przyda ale i mieszkańcy będą mieli lżej.

Najnowsze wpisy