Forum Forum finansoweKonta

Gdzie dzisiaj najlepiej otworzyć konto oszczędnościowe?

Gdzie dzisiaj najlepiej otworzyć konto oszczędnościowe?

goblin / 2008-08-25 00:44
Witam,
Chcialbym otworzyc konto oszczednosciowe, ale niestety nie wiem gdzie... wiec moze mi doradzicie na podstawie swoich doswiadczen, a takze wiekszej wiedzy od mojej.
Interesuje mnie oczywiscie jak najwiekszy procent, czyli i jak najwiekszy dochod na sam koniec.
Mam zamiar wplacac na to konto pieniadze minimum raz na dwa miesiace (przewaznie jednak bedzie to raz na miesiac) oraz chcialbym miec mozliwosc w razie czego wybrania czesci pieniedzy lub calosci chociaz raz w miesiacu bez jakiejkolwiek straty nagromadzonych odsetek (w razie czego).
Co mi doradzicie...?
Wyświetlaj:
wiezowiec / 77.255.131.* / 2010-12-17 15:32
Hej,
Mazi na kilka miesięcy, nie konto a lokata.
Piszesz, że wiesz ile chcesz wpłacić, kiedy wybrać i na jak długo.
Weź lokatę w AIG będzie najlepsza jeśli z około 4 masz 5 tys.
Zakładając konto oszczędnościowe zwykle musiasz założyć też obowiązkowo ROR. Na kilka miesięcy, czy to miałoby sens.
Jeśli koniecznie chcesz konto teraz szaleje BNP Paribas Fortis, Polbank spadki.
Zobacz tutaj: http://numer-jeden.one.pl lokaty, konta znajdziesz jedno, drugie, trzecie...
Pozdrawiam
Mazi_SM / 91.94.109.* / 2010-12-04 17:39
Witam,

Chciałbym wpłacić na konto oszczędnościowe około 4 tysiące. Tak na kilka miesięcy (za 2 muszę wypłacić tysiąca, reszta na 3-6 miesięcy). Niewykluczone, że co miesiąc dokładałbym też do tego tego jakieś 200-300 złotych. Zdaje sobie sprawę, że "milionów" na tak małej kwocie i krótkim czasie nie zrobię, ale gdzie najlepiej założyć sobie rachunek. Karty nie potrzebuje. Wystarczy, żebym raz w miesiącu mógł wypłacić albo sobie przelać. Poza tym tak jak wspominałem, co jakiś czas chciałbym tam coś dorzucić z tym - nie wiem czy gdziekolwiek każą za to płacić, ale nadmieniam jakby co.

Zastanawiam się nad polbankiem albo kredy bankiem. Jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
Sikowoa / 94.254.206.* / 2010-09-06 13:52
zobacz też tu:

http://dobra-lokata.blogspot.com/
ja tam jestem zadowolony / 87.206.221.* / 2010-08-29 00:10
tylko mbank - tam grosza nie stracisz na opłaty dodatkowe (słownie 0zł)

do tego mozesz mieć 4ry konta oszczednosciowe z któych mozesz zrobić darmowy przelew raz w miesiącu na dowolny rachunek bankowy w kraju.

Podlicz najpierw wszystkie opłaty w bankach (wszystkie -czyli prowadzenie kont dodatkowych, karty czy przelewy) i wtedy wylicz jaki masz prawdziwy procent. Mi wyszedł najlepszy mbank oszczednosciowy emax plus z ekontem, na dugim miejscu oszczednosciowe w bzwbk + konto
budda@ / 2010-06-24 09:16
na dzień dzisiejszy to konto w pbanku - 5,55 bez belki
budda@ / 2010-06-24 09:15
w tej chwili to konto w Pbanku-5,5% bez belki,i wyplacasz kiedy chcesz
egfrb / 213.238.104.* / 2010-08-30 12:06
A jak bank fiknie to do Grecji po pieniążki, bo polski nadzór nie gwarantuje. A Pani Kowalczyk tak reklamuje, zobaczymy jak coś się stanie, jaką będzie miała minę.
rydzyk-belzebub / 62.121.76.* / 2010-05-27 12:49
jak się tak -dopytujesz,to wiem ,że to lipa odpowiadam w Toruniu u oćca Tadeusza
xuetzalcoatl / 2010-02-17 13:17 / Bywalec forum
jak już tak bezpośrednio chwalicie różne firmy, to zwróćcie uwagę również na Skok. Oferowane oprocentowanie lokaty jest na poziomie od 5,3 do ponad 6%. Popatrzcie, poczytajcie.
arw / 89.72.134.* / 2010-02-12 21:27
NORDEA

NORDEA

ja i mąż mamy 1,5 miesięcznie +za każdą złotówkę przelaną na darmowe subkonto lokaty %zmienne rewelacja - wszystkie bankomaty darmowe w kraju i przelewy polecamy

NORDEA
NORDEA
Kuusy / 2010-02-10 18:55
to ja może z innej beczki..
Mam taką sytuację, że moja babcia wpłacała mi co miesiąc jakąś tam symboliczną kwotę na książeczkę oszczędnościową w PKObp.
Ale, że oprocentowanie jest śmiesznie niskie, to powiedziała, żebym wpłacił to gdzie indziej.
Chodzi o jakieś konto oszczędnościowe, do którego można wpłacać np. na poczcie czy w oddziale tego banku pieniądze bez prowizji, bo bez sensu jest wrzucać 20zł i do tego płacić 5zł za przelew.
Jest taka możliwość?
Który bank najlepiej?
barry686 / 2010-02-17 15:21
W skokach maja dobre konta oszczednosciowe, nazywa sie to rachunek systematycznego oszczedzania, warto to sprawdzic.
mena / 188.47.2.* / 2010-03-02 08:32
nie polecam skoku bo sama byłam, trzeba płacić za członkostwo więc te odsetki , które urosną oddajemy
~me / 87.205.19.* / 2009-12-21 10:40
oszczędnościowe - tylko EUROBANK - (darmowe jeśli nie weźmiesz karty do bankomatu),
a do bankomatu to tylko Deutsche Bank (darmowe konto i wypłaty z wszystkich bankomatów i na poczcie) otwierasz przez internet
- nie ma lepszego zestawu na dziś (można dodać Polbank jeśli ktoś chce zainwestować do 5000 i wypłacać w kasie)
kejn11 / 89.171.16.* / 2009-12-04 08:49
Nie wiem co Ci ludzie piszą ci o Aliorach czy innych syfach, pod względem oszczędzania najlepiej wypada Getin, bawię się w ich internetowe konto już prawie od roku i jak na razie bez problemów, darmowe smsy o zmianie salda konta, mi pasuje - choć ROR mam w Aliorze to oszczędności trzymam w Gtinie i nie planuję żadnej zmiany.
cornyyy / 83.238.68.* / 2009-11-26 14:50
Lider jest jeden Polbank 6,5% konto mocno oszczędzające bez opłat, do tego zakładasz sobie zwykły rachunek gotówkowy i dostęp przez internet wszystko przy odpowiedniej kombinacji bez opłat, prowadzenie karta przelewy, tylko trzeba mieć cierpliwoćć w oddziałach bo sporo niekompetentnych pracowników tam pracuje Nie słuchaj nikogo że coś jest tam nie tak. Mam i korzystam.
gotówka / 92.251.222.* / 2009-12-16 16:09
co do polbanku to właśnie raczej bym odradzał po pierwsze takie konto mam i nie jest wcale bez opłat tylko pierwsza wypłata jest za darmo każda następna w miesiącu to 10zł następna sprawa to to że te oprocentowanie to tylko do 5tyś zł a co do pracowników to oczywiście są do bani i pisze to po dzisiejszej wizycie mojej żony która otworzyla oczy kiedy nie mogła wypłacic pieniędzy bo pracownica banku nie załatwił wszystkich formalności a następnym problemem jest to że doradziła żle i trace na ten moment dużo pieniędzy lub inna pracownica dzisiejsza doradza żle i jest bałagan straciłem zufanie do tego banku wycofam wszyskie środki jak najszybciej a co do pomylki pracownicy to teraz nic nie mogę zrobić bo musze być prawdopodobnie osobiście a teraz takiej możliwości nie mam a i jeszcz e jedno prawdopodobnie strace przez ten błąd ok 100000 w ciągu 5 lat bo gotówka na ten moment jest nie dostpna dla mojej żony a ziemia którą miałem kupic przepadnie.
mika / 80.50.135.* / 2012-05-16 09:42
ja tez odradzam POLBANK wczoraj zajrzałam do ich oddziału ok godziny 17.30 ( do 18 jest czynne ) pan który mnie obsługiwał gaworzył z kolega podpisywał w między czasie jakiej dokumenty i trwała rozmowa " a ty już sie zbierasz ?" na to drugi " no co ty mam jeszcze tyle do zrobienia" na co ten pierwszy ja tez więc może ty obsłużył byś Panią bo ja nie mam czasu?" .. ręce mi opadły i podziękowałam Panu za "fachowa : obsługę
Anciaaa / 193.109.244.* / 2009-11-26 13:47
Ja od kilku lat jestem w ING. Najpierw miałam konto Student, a teraz mam Direct. Obok Direct otworzyłam sobie właśnie konto oszczednościowe. Pomiędzy tymi kontami przelewam pieniądze za free do bólu tyle razy ile mi sie podoba w miesiącu. No a skoro na swoje Direct przelewam za darmo, tzn ze wypłacam kiedy mi są potrzebne te pieniądze po prostu i tyle. Odsetki naliczane są ostatniego dnia miesiąca, więc z reguły pod koniec miesiąca wszystkie pieniądze z konta Direct rzucam na oszczednościowe, a jak juz nalicza odsetki, to tyle ile mi potrzbne przelewam spowrotem. Nie ponosze przy tym żadnych kosztów prowadzenia tego konta. Szok, jakie są opłaty w innych bankach. Pozdrawiam
banksuser / 83.30.66.* / 2009-12-13 02:20
Stanowczo potwierdzam ING chyba najlepsze, mam Komfort i płacę co pradwa 18 zł mieszięcznie jednak dostępność bankomatów, bezpieczeństwo transakcji i logowania banku internetowym jest rewelacyjna dobra obsługa. Polbank jest do kitu, połasiłem się na darmowe konto które po 6 mc-ach było już płatne 9 a potem 18 zł. Obsługa w punktach do bani - oczekiwanie w kolejce nawet ponad godzinę / nie wspomnę o gubieniu dokumentów i powtarzaniu procedur - co skutecznie zniechęciło mnie do próby uzyskania kredytu na firmę/ - na dobitkę bankowość ineternetowa nie mogła działać na moim kompie więc po roku wypowiedziałem umowę bo szkoda czasu się męczyć. Dlatego konto założyłem w ING Śląskim na stronach http://www.go-bank.eu/ingbsk/253/ i do tej pory jestem bardzo zadowolony wszelkie przelewy są darmowe i wpłaty we wpłatomacie wchodzą natychmiast na konto a nie jak w przypadku mBanku po kilu nawet godzinach - co jest ewidentnym skandalem ! Mankamentem ING może być obecnie słabe oprocentowanie konta oszczędnościowego, jednak stałe bezpieczeństwo i odpowieni poziom banku przekonuje mnie że już go nie zmienię.
Agnieszka81 / 217.98.14.* / 2010-09-03 14:03
Mam konto gotówkowe i oszczędnościowe w Polbanku od ponad dwóch lat, plus kartę kredytową. Do tej pory nie zapłaciłam im jeszcze złotówki. Fakt faktem że strona internetowa jest ogólnie do bani (choć ostatnio się poprawiła) i obsługa w oddziałach rzeczywiście nie zbyt zorientowana, ale coś za coś. Albo nie chce się za nic płacić i zarabiać 6% rocznie (z codziennym naliczaniem odsetek już od 0,01 zł) albo chce się być rzetelnie obsłużonym w oddziale. Ja osobiście polecam.
miken1200 / 2010-02-16 09:21 / portfel
Mam konto w Polbanku od kilku lat - nie zapłaciłem im ani grosza, a mam konto gotówkowe, oszczędnościowe i dwa mocno oszczędzające. Przelewy robię z netu za darmo. Mam też ich kartę EraPolbank - też zero opłat, co więcej jeszcze mi 1% wydatków zwracają. Więc nie wiem, o jakich 18zł piszesz.
behemoot / 89.25.186.* / 2009-12-04 10:53
Konto oszczędnościowe przy Directie jest nisko oprocentowane (ok. 3%) nic dziwnego, ze mozna wpłacać i wypłacać do woli. Poza tym widzę, że trzeba Cię oświecić - wpłata pieniędzy w dzień przed kapitalizacją daje Ci tylko to, że dostaniesz odsetki za 1 dzień obecności srodków na rachunku, czyli całe nic. Aby cos dostać, coś musi swoje przeleżeć. Pozdrawiam.
qwas1 / 83.21.133.* / 2009-11-24 20:26
Właśnie założylem rachunek oszczędnościowy
(sezam oszczędzam) w BPH i ilość ukrytych opłat troche mnie zaskoczyła. Troche dziwne jest pobieranie opłat (0,25%) za wpłaty powyzej 1000 zł., Wpłaciłem 10000 i już w plecy. Zamkniecie konta 50 zł. Wypłaty 7.99 zł, Z tego mojego oszczedzania dużo chyba nie będzie.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: