Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Gdzie najlepiej szukać mieszkań?

Gdzie najlepiej szukać mieszkań?

kamelains / 2011-11-17 15:47
Osobiście szukałam na wyszukiwarce www.nieruchomosci.net.pl
Jak myślicie lepiej szukać nieruchomości samemu czy za pośrednictwem agencji nieruchomości?
Wyświetlaj:
olala834 / 85.221.168.* / 2015-03-25 15:26
Ja polecam serwis dopoznania.pl
Znajdziesz tak aktualne oferty, promocje od deweloperów, formularz zapytania, który znacznie ułatwi poszukiwanie wymarzonego "M". :) http://www.dopoznania.pl/
joanna_koniorczyk / 2015-03-10 15:23
Najlepiej się sprawdzają inwestycje w centrach miast, takie mieszkanie w póxniejszym czasie może przynieś korzyści zarobkowe.
asia860 / 217.99.152.* / 2015-01-12 13:21
najlepiej samemu ja znalazłam na stronie prywatnaoferta.pl polecam
agata_jagla / 80.252.1.* / 2014-08-20 16:02
Przez długi czas szukałam mieszkania, które nie byłoby oferowane przez agencje nieruchomości. Na szczęście trafiłam na serwis Domiporta.pl, gdzie można sobie wybrać kryteria według których szukam mieszkania. I tak dzięki Domiporcie znalazłam mieszkanie, które spełnia wszystkie moje wymagania
billyjackes / 95.40.244.* / 2015-03-09 15:27
W Toruniu, sporo fajnych mieszkań i zarządzający nimi także. Przynajmniej na osiedlu zielony (tutaj zarządca jest z Apro Investment). Nie ma jakiś większych sporów, ceny nie są jakoś specjalnie wygórowane, bo w większych miastach to wiadomo, cena za metraż czasem paraliżuje…
perol653 / 83.20.105.* / 2014-08-18 10:14
Dasz radę spokojnie samemu. Portale ogłoszeniowe to bardzo dobry dobry pomysł, ludzie sami się zgłaszają, Ty tylko wybierasz najlepszą ofertę. ogłoszenie umieszczasz za darmo np. tutaj http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Nieruchomosci-10
Marlena286 / 80.238.112.* / 2014-05-18 22:36
hej ja znalazłam i wynajęłam mieszkanie dzięki serwisowie warszawanajem.pl
po zalogowaniu się dają dostęp do bazy danych zweryfikowanych ofert które aktualizują codziennie. i wszystkie pasujące moim kryterią podsyłają codziennie na email. w zależności ile jest danych ofert na rynku tego dnia. Polecam. Bo długo szukać nie musiałam jak w ubiegłym roku.
perol653 / 83.20.105.* / 2014-08-18 10:15
Dasz radę spokojnie samemu. Portale ogłoszeniowe to bardzo dobry dobry pomysł, ludzie sami się zgłaszają, Ty tylko wybierasz najlepszą ofertę. ogłoszenie umieszczasz za darmo np. tutaj http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Nieruchomosci-10
Karol34 / 31.42.15.* / 2013-10-18 22:16
Gdy ja szukałem mieszkania do wynajęcia skupiłem się na ogłoszeniach na http://www.immobi.pl/. Znalazłem bardzo ciekawe ogłoszenia, więc uważam że warto tam zajrzeć.
Sandy / 82.143.139.* / 2012-10-30 22:21
Nie korzystaj z pośrednika, z moich doświadczeń wynika że to tylko strata pieniędzy. Całkiem dużo ofert jest w serwisie morizon - sprawdź sobie www.morizon.pl, samemu też da radę znaleźć.
TakaTam / 178.235.187.* / 2013-10-18 17:38
Ja ostatnio słyszałam o portalu http://www.biuronajmu.pl/ To taka baza mieszkań do wynajęcia, z różnych portali. Strona wygląda porządnie, sama jeszcze nie korzystałam z ich usług. Pozdrawiam.
ZgadzamSie / 178.235.187.* / 2013-10-23 22:57
Masz rację, ja korzystałam. Profesjonalnie i bez zarzutu. Polecam :)
ewa692 / 94.229.208.* / 2013-04-09 11:47
Najlepiej poszperać w internecie. Dobrze jest obserwować informacje dotyczące ofert, cen, warunków itd. ja znalazłam niezłą stronkę https://www.bezposrednikow.pl/ Można też obserwować takie strony jak gumtree, murator itp.
Ipsłicz / 89.76.150.* / 2012-05-23 01:35
Prawo rynku, niestety... I dlatego właśnie jednak bezpieczniej jest przez agencje nieruchomości niż prywatnie, gdyż prywatnej osobie drugą prywatną osobę wykantować jest najłatwiej.
jarenca / 212.96.244.* / 2012-08-29 11:36
Najlepiej czekać na okazje cenowe. Obserwujcie prasę lokalną - nie jest problemem trafienie na okazje. Moja siostra kupiła dwa mieszkania połączone ze sobą schodami prudlik, prawie 100 metrów. Koszt wyszedł poniżej 2500 złotych za metr. No właśnie - to była okazja.
dorisut / 46.250.168.* / 2012-05-22 18:08
Ja szukam na rynku pierwotnym więc najlepiej na własną rękę w necie. Oczywiście dom.gratka.pl, ale ostatnio przez www.dopoznania.pl i jest tam bardzo dużo ofert. Mają tylko oferty z Poznania i najbliższej okolicy, więc jeśli jesteś spoza to nie skorzystasz. Szukam też po konkretnych stronach deweloperów. Zwykle na serwisach są odnośniki. Pośrednik jest tu zbędny i strata kasy. Przed decyzją o zakupie wystarczy podpytać o dewelopera.
justa345 / 94.229.208.* / 2013-04-09 11:54
kilka fajnych ofert na portalu https://www.bezposrednikow.pl/ Polecam samemu szukać dla siebie mieszkania i nie opłacać po drodze pośredników.Sam
pawbrat / 2011-11-23 15:56
Podzielę się z Tobą kilkoma uwagami, którymi podzieliłem się już na tym forum w innym wątku.

Rynek nieruchomości w Polsce jest rynkiem nabywcy, co oznacza ni mniej ni więcej, że mając pieniądze na zakup nieruchomości to nabywca rządzi na tym rynku.

Jeżeli chcesz korzystać z usług pośrednika to korzystaj, jednak ja podsuwam lepsze rozwiązanie, które sam stosuję.
Sami poszukujcie dla siebie nieruchomości. Zapewne traficie na interesująca Was ofertę, która będzie jednak w rękach pośrednika, ale to w niczym nie przeszkadza.
Idziesz lub dzwonisz do agencji i mówisz, że jesteś zainteresowana konkretną ich ofertą, ale nie zgadzasz się na zawarcie umowy pośrednictwa z agencją na poszukiwanie dla Ciebie mieszkania.
Pośrednikowi nie wolno w takiej sytuacji odmówić udostępnienia oferty i przeprowadzenia transakcji z Tobą. Gdyby jednak odmówił to złamie standardy zawodowe a przede wszystkim zawartą z właścicielem mieszkania umowę pośrednictwa, w której zobowiązał się do wykonania jej ze szczególną starannością.
Takie zachowanie pośrednika grozi utratą przez niego licencji.

Nie ma żadnego obowiązku zawierania przez nabywcę umowy z agencją posiadająca ofertę nieruchomości.
Obowiązek ten zachodzi tylko wtedy, gdy zlecamy agencji poszukiwanie bliżej nieokreślonej interesującej nas nieruchomości.
Powiem więcej, od dłuższego czasu obowiązują pośrednika nowe standardy zawodowe, które zabraniają mu obsługi dwóch stron transakcji.
Wyjątkiem jest sytuacja, w której w zawartej umowie pośrednictwa właściciel nieruchomości, zlecający agencji sprzedaż, wyrażanie i bez żadnych wątpliwości wyraził zgodę na obsługę przez pośrednika dwóch stron transakcji. Żeby jednak pośrednik mógł obsłużyć obydwie strony transakcji potrzebuje jeszcze identycznej zgody od nabywcy nieruchomości.

Zaproponowane przeze mnie rozwiązanie ma jeden minus. Strona kupująca jest skazana sama na siebie pod względem weryfikacji stanu prawnego nieruchomości i odpowiedzialności za transakcję. Nikt w tej sytuacji przecież nie reprezentuje nabywcy, ale to jego prawo wyboru.
W omawianym przypadku można się jednak zabezpieczyć podpisując z pośrednikiem, posiadającym interesującą nas ofertę, umowę na obsługę transakcji (nie na pośrednictwo). Wynagrodzenie dla pośrednika z takiej umowy to na ogół od 0,25 do 0,75 procenta ceny transakcyjnej nabywanej nieruchomości. Oczywiście namawiam do negocjowania wysokości tego wynagrodzenia.

Podsumowując, wcale nie trzeba obchodzić lub oszukiwać pośrednika przy zakupie nieruchomości, co stało się na przestrzeni ostatnich lat codzienną praktyką. Te wszystkie porady na forach i książki wydawane z nimi zmierzające do obejścia pośrednika są de facto instrukcją kradzieży usług.
Wystarczy korzystać ze swoich praw i praw wolnego rynku, a można nabyć nieruchomość będącą w ofercie pośrednika bez konieczności zawierania z nim umowy i płacenia prowizji za pośrednictwo w zakupie.

Dla jasności sprawy, nie jestem pośrednikiem. Pracuję w firmie konsultingowej doradzającej na rynku nieruchomości.
Magna / 62.21.52.* / 2011-11-20 20:03
ja szukałam bezpośrednio, tutaj znajdziecie kilka moich porad jak znaleźć mieszkanie bez pośredników: http://www.dwa-pokoje.pl/2011/11/1-jak-kupic-mieszkanie-bezposrednio-jak-znalezc-wymarzone-mieszkanie/
pawbrat / 2011-11-23 16:09
A jednak znalazłaś mieszkanie z pośrednikiem, mimo iż szukałaś bez niego :-)
A dlaczego ?
Namierzając nieruchomość po zdjęciach zamieszczonych w ofercie pośrednika nie tylko wykorzystałaś czyjąś pracę, ale pokazałaś, że gdyby nie ten pośrednik zamieszczający ofertę ze zdjęciami to nie znalazłabyś tego akurat mieszkania, które potem kupiłaś.

Nie mnie oceniać takie zachowanie, nie jestem etykiem.
Jednak, jako ekspert w firmie doradzającej na rynku nieruchomości, muszę stwierdzić, że Twoje postępowanie, a szczególnie chwalenie się tym i podsuwanie tego pomysłu innym w internecie, nie przybliża nas do ucywilizowania tego rynku.

Możemy się dalej bawić w kotka i myszkę z pośrednikami a pośrednicy z nami, tylko czy o to wszystkim uczestnikom rynku chodzi ?

Kupiłaś sobie mieszkanie, super.
Wycyckałaś ofertę pośrednika, niech będzie.
Będziesz sobie kupowała jeszcze kilkanaście ? kilkadziesiąt mieszkań ?
Nie będziesz już kupowała kolejnych nieruchomości ? To dlaczego swoim przykładem uzurpujesz sobie prawo do kształtowania rynku dla innych jego uczestników ?
kochampamele / 89.66.14.* / 2014-11-02 13:19
Ja szukałam przede wszystkim na serwisach , które mają bardzo dużo ofert np http://dom.gratka.pl/ żeby mieć z czego wybierać.
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy