Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gdzie warto studiować prawo

Gdzie warto studiować prawo

Money.pl / 2007-06-19 12:39
Komentarze do wiadomości: Gdzie warto studiować prawo.
Wyświetlaj:
studentzwyboru / 83.4.197.* / 2020-04-01 12:40
Studia prawnicze oferuje nam Akademia Ekonomiczno Humanistyczna w Warszawie. Z tego co się orientuję są to jednolite studia magisterskie i ludzie naprawdę je cenię.
Sprawdź, może znajdziesz coś dla siebie.
https://vizja.pl/studia-wyzsze/prawo,ws20.html
naprawdę niewarto / 176.107.171.* / 2013-08-25 15:55
prawo bez aplikacji to administracja na tym samym wydziale prawa...brak uprawnień do czegokolwiek, brak pracy, chyba, że są znajomości, ale jak niema to brak też prespektyw
Wapniak / 2010-09-01 11:24 / Tysiącznik na forum
Tam gdzie szybko dają i szybko biorą...
meśka / 81.21.195.* / 2010-09-01 10:42
Ja studiuję w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego. Znajomi mi polecili jest wporzo :D
STUDENTKA PRAWA / 89.171.190.* / 2010-07-08 12:57
Ja wybrałam Uczelnię Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Mimo, iż nie jest to uczelnia publiczna, uzyskuje wysokie miejsca w rankingach ogólnopolskich, Np: 1 miejsce uzyskali Nasi Absolwenci w rankingu Ministerstwa Sprawiedliwości odnośnie zdawalności na Aplikacje Prawnicze wśród uczelni niepublicznych, 3 miejsce w ogólnopolskich rankingach Uczelni biznesowych (WPROST, Gazety Prawnej czy Polityki) itd.…

Mnie osobiście Uczelnia w wielu sprawach pomogła, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to ona zdecydowanie przyjazna studentowi. Jakość kształcenia standardami nie odbiega od uczelni publicznych - oczywiście to również moje zdanie. Kadra naukowo - dydaktyczna jest świetna, są to profesorowie, doktorzy z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Państwowej Akademii Nauk, Akademii Obrony Narodowej, Wojskowej Akademii Technicznej, Szkoły Głównej Handlowej.
Na Wydziale Prawa, gdzie studiuję są również Sędziowie Sądu Najwyższego, NSA, Sądów Okręgowych, Prokuratorzy czy Prawnicy. Przekazują oni studentom nie tylko wiedzę teoretyczną – jak to bywa w uczelniach publicznych, ale również wiedzę praktyczną. Pozwala to przybliżyć przyszłym prawnikom pracę w danym zawodzie i to też stanowiło dla mnie ważny aspekt podczas wyboru Uczelni.
edyttka / 31.178.162.* / 2015-04-08 00:16
Ja również studiuję prawo - WSP Chodkowskiej. Jestem bardzo zadowolona, poziom kształcenia jest wysoki. Praktyki, zajęcia tematyczne, studencki klimat i świetna obsluga administracyjna. UWr zostaje daleko w tyle. Kilku znajomych na nim studiuje i jakoś specjalnie nie są zadowleni, wręcz im współczuję - a kiedyś miałam taaaaaki dylemat ;) WSP - szczerze polecam.
Bogusia748 / 77.113.55.* / 2014-02-24 14:51
Minęło sporo czasu, ale widzę, że uczelnia poziomu nie obniżyła. Nauki jest sporo, ale to chyba już taka specyfika tego kierunku, że się siedzi w książkach, przegląda kodeksy i wkuwa… Mimo to, nie żałuje, że tu studiuje. Wiedza teoretyczna szybko przekłada się na praktykę, a to teraz rzadkość na polskich uczelniach…
markslenin / 78.8.5.* / 2010-02-02 10:55
we Wrocławiu najtrudniej zdać KPA! a po za tym uważam że poziom kształcenia jest bardzo dobry! mamy wszystkie postepowania a nie tak jak na inych uczelniach ze studenci sami wybierają jakie postępowanie bedą robić!
khvkhtdcyrviytdyurudytfb / 212.191.170.* / 2009-01-07 18:38
o Wrocławiu słyszałem ze jest cieżko i to szczególnie na kpk , natomiast w Łodzi jest słyne cywilne/zobowiązania a w warszawie nic......... i skąd te rankingi a Kraków zawsze był na szczycie i chyba będzie bo to najstarsza uczelnia
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 212.191.170.* / 2009-01-07 18:33
smiać mi się chce, w Łodzi na Wydziale Prawa by nawet jednego egzaminu nie zdali, z łodzkiego Prawa przenoszą sie do Warszawy bo w Łodzi nie dają sobie rady zresztą jak można skończyć wydział prawa nie znając postępowania cywilnego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lubie takie rankingi
UJ / 91.142.207.* / 2008-12-18 00:04
Najlepiej studiować prawo w Krakowie - 1/4 zdających dostala sie na aplikacje, a Warszawka daleko na 6 miejscu!
http://www.rp.pl/artykul/4,235867_Najlepiej_studiowac_prawo_w_Krakowie_.html
jest_miodzio / 77.242.239.* / 2008-11-21 14:48
rozbrajają mnie takie rankingi, uczelnie ocenia się po liczbie doktorów habilitowanych.. a może by tak ocenic pod względem praktyki, tzn. np umiejętnosci rozwiązywania kazusow? Albo bp mozliwosci pracy? Bo nikt juz nie mowi ze zeby dostac sie na aplikacje po UW w Warszawie trzeba cudu, bo jest 1000 kandydatow a miejsc jakies 4 razy mniej.Ja polecam osobiscie uczelnie, ktora moim zdaniem najlepiej przygotowuje do zawodu prawnika, czyli kladzie nacisk na wykorzystanie prawa w praktyce chociazby poprzez rozwijania umiejętnosci rozwiązywania kazusow,czyli Europejski Uniwersytet Viadrina, a dokladnie kierunek Bachelor and Master of German and Polish Law.Dwa systemy prawne na jednym kierunku plus mnostwo kazusow i praktyki.
Viadrinie nie / 78.8.223.* / 2009-09-28 17:43
znam ludzi po Viadrinie, przeciaż oni nic nie potrafią, ta uczelnia to kpina, zasilają później szeregi bezrobotnych. Powyższego posta pisał chyba ktoś pracujący na tej uczelni, albo jakiś bezrobotny chcący ponieść swoją szansę w znalezieniu pracy poprzez poprawienie obrazu tej uczuelni. Sami absolwenci narzekają na tą uczelnię.
K.B. / 78.88.226.* / 2010-02-11 12:53
Ja ukończyłam prawo na Viadrinie i pracuję teraz w kancelarii, gdzie mogę wykorzystać swoje umiejętności. Nie rozumiem Pańskiego komentarza. Może Pan wskazać co to absolwenci, którzy tak są niezadowoleni z Viadriny? Dam głowę za to, że spotkał Pan gdzieś jednego, który pewnie się nie przykładał, nie dostał pracy, jakiej oczekiwał i opiera Pan swoją opinię na temat tej uczelni na wypowiedzi owego znajomego. Wypowiadam się jako osoba doświadczona i mimo że ukończyłam już parę lat temu tę uczelnię, nigdy nie żałowałam, że faktu studiowania na niej. Uważam, że jest świetna uczelnia, która rozwija w studentach umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania kazusów.
ADSERTOR LIBERTATIS / 79.185.62.* / 2008-09-24 15:09
UW UW UW UW
Serafinus Diaboliqus / 77.253.241.* / 2008-07-08 17:47
J**** prawo, przyjmują tylko p*********** krewnych królika - mafia w państwie. Najlepiej by było jak by w******* ta całą pieprzoną kołtunerię, co to ciężko pracować nie umie, tylko k**** tatuś załatwi wszystko. W tym kraju nie ma normalnej rekrutacji na prawo i nigdy nie będzie. A aplikacja to totalne dno. Wpuścić ludzi ze wsi i małych miasteczek na uczelnie a w****** burżujów, których utrzymuje rodzina i od razu będzie lepiej. Takie jest moje zdanie. To na tyle, trzym się ;D
homo prawnicus pracowitus niefrustratis / 83.238.175.* / 2007-08-30 13:39
Jedno jest pewne. Moi szanowni acz sfrustrowani przedmówcty nie byli dość dobrzy. Ja może nie musiałem pracować (poza wakacyjnym wyjazdami do anglii, które w sumie dały mi ok. 23 k) ale też i od rodziców wiele nie dostawałem. Za to uczyłem się nie mało, choć nie na tyle, by odmówić sobie wyjścia na imprezkę 2-3 razy w tygodniu. Na 4 roku zacząłem bezpłatne praktyki i tak za darmo przez dwa latka. A teraz jestem na aplikacji i dostaje 2 k netto (po zrobieniu uprawnień z automatu 7 k). Można? Można!
zszywcia / 2007-06-19 12:39
męcz się biedny studencino na uczelni męcz i tak g.... z tego będziesz miał, no chyba że tatuś, mamusia, dziadek, stryjek lub inna pociotka jest w tym zawodzie i ci "pomoże" jak nie to szkoda zdrowia na te studia.
wiem z własnego doświadczenia...
a jak nie masz takiego wsparcia ...
to sobie nie myśl że coś ci da nawet jeśli zmienią to i owo w przepisach to i tak do miski się nie dopchasz...
ale jeśli i tak chcecie studiować prawo to polecam UMCS być może nie ma tak wysokiego miejsca w rankingu jak UW, czy UJ ale da się tam przeżyć i pozostać normalnym...
generalhans / 83.26.57.* / 2007-06-19 16:24
no cóż bez obrazy, ale najwyraźniej nie byłeś wystarczająco dobry :) pomoc rodziny dużo daje, ale jeżli jesteś wystarczająco dobry to aplikacja jest w zasięgu ręki...
ja polecę Wydział Prawa w Białymstoku (nareszcie doceniony przez specjalistów)
aaa / 2007-06-20 07:29
tą wypowiedzią obrażasz ludzi któorym rodzice nie dali na studia ... widać że sam nie musiałeś za nie płacić, ja charowałam w ciągu dnia po 12 h wieczorami uczyłam się a w weekend zamiast na impreze do szkoły i tak przez 5 lat i cóż że skończyłam z wyróżnieniem, i tak na aplikacje dostali się ludzie którzy całe dni balowali ... (bo tatuś sędzia, mamusia prokurator itd.) zgadzam się z zszywcią w 100%,
Mogo / 82.143.135.* / 2007-06-19 17:05
Wroclaw, przeciez tutaj to oni oblewaja dla czystej satsfakcji, jak z KPA obleja 80% to z KPK musza 90% oblac, studentow sie poniza, depcze i jest pfe, ale katedra prawa cywilnego jest super
hmm / 83.26.63.* / 2009-04-29 23:29
hmm, ja skończyłem aplikację sędziowską, muszę przyznać, że łatwo nie było chociaż mam dalekiego stryja prokuratora wojewódzkiego to trochę inna gadka była :)
Ale znajomi bez żadnych spokrewnień ukończyli notarialną lub prokuratorską wiec da się tylko trzeba chcieć.
Więc, proszę Was nie wciskajcie ludziom kitu!
Jonny / 82.160.97.* / 2009-12-17 09:45
Nie ma już prokuratorów wojewódzkich!!!
hmm / 83.26.63.* / 2009-04-29 23:30
aha, dodam, że teraz jestem gość bo mam immunitet :)
sru / 86.63.154.* / 2009-06-22 02:16
dodaj że masz wujka, który Ci załatwił aplikacje
lil / 77.46.7.* / 2009-07-15 09:38
nie wiem jak to jest z aplikacja daleko mi do tego bardzo daleko ale wiem że na studia dostałam się sama o własnych siłach a moja rodzina ma tyle z prawem wspólnego co chińczyk z fiordami ;]
darla / 212.87.13.* / 2010-01-06 13:25
ja studiuję na UKSW u jestem bardzo zadowolona, są przedmioty które łatwo zaliczyć np. finansowe lub rodzinne, a i są takie że nawet wyrycie kodeksu nie pomoże do zdania bo jest naprawdę cięzko np. karne, postepowanie adm. lub karne, ale na uczelni panuje miła atmosfera, nie ma wyścigu szczurów jak na uw (też tam studiuję więc wiem) a ci co się uczą dostają się później na aplikację.

Najnowsze wpisy