GE MONEY BANK

oszukany przez GE / 95.41.2.* / 2010-02-12 23:08
Witam, Bardzo proszę o pomoc i jednocześnie chciałem publicznie opisać sposób pracy GE money banku. Sprawa dotyczy dotyczy mojej matki. W ostatnim miesiącu dowiedziałem się że posiada ona kredyt w GE money banku. Po wielu próbach, prośbach, groźbach pokazała mi ostatnią umowę kredytową z GE. Jak przeczytałem wysokość kredytu to po prostu usiadłem.
48 000 pln - kobieta 60 lat wdowa - jedyny dochód 1200 netto zł - emerytura. Było to dla mnie po prostu niewiarygodne jak to w ogóle możliwe. Pieniędzy nigdy u niej nie widziałem a kredyt 48 000 zł. Po zbadaniu całej sprawy już wiem.KONSOLIDACJA innych kredytów. W zeszłym roku GE zaoferował super ofertę. Ma Pani u nas kredyt. Jest Pani dobrym klientem ( jak ma nie być jak mają zlecenie stałe z konta matki na które wpływa emerytura). W chwili obecnej ma Pani u nas kredyt na kwotę 39000 pln. Proponujemy dodatkowe 3000 zł w gotówce i robimy kredyt konsolidacyjny. Kobieta się niestety zgodziła. Co zrobiło GE. Spłaciło poprzedni kredyt który był u nich i podpisało nową umowę kredytową. 39000 zł kredyt+3000 zł gotówka + ubezpieczenie+marża. I bach jest 48 000 zł. Myślę że kwota 39 000 zł także powstała w taki sam sposób tj. innych konsolidacji w ge.
Bank GE money bank dając 3000 zł w gotówce zarobił 6 000zł na marży i ubezpieczeniu i związał kobietę ratą kredytową w wysokości 1017 zł na następne 6 lat. Dla przypomnienia dochód osoby to 1200 zł - wdowa. Moje pytanie jest. Jak osoba mająca dochód 1200 zł może mieć taki kredyt którego rata stanowi 80% jej dochodów!!!!!!
Czy to jest dozwolone przez prawo bankowe aby rata kredytu stanowiła 80 % dochodu!!!
Czy jest jakiś sposób aby się z tego wyplątać? Bardzo proszę o cenne uwagi.
Wyświetlaj:
kazistaw..... / 89.79.24.* / 2010-02-25 20:45
O.... kolejny temat ;)
xx23gdser / 94.42.41.* / 2010-02-13 16:05

Wpis usunięty ze względu na
złamanie regulaminu forum.
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-02-13 17:16
Ale podpowiadasz, niech Cię drzwi ścisną. Prawnik to ostateczność w takich sytuacjach, bo prywatna osoba może zapomnieć o wygraniu czegokolwiek z bankiem, zwłaszcza w sytuacji, gdzie nie ma ewidentnej przewiny. Przepisywanie majątku może zostać potraktowane, jako działanie w złej wierze i ktoś może się do tego czepić. Kredyt się przedawni po windykacji to fakt ale weź zmieniaj całe swoje życie pod dyktando. Dodatkowo ja nie wiem jak ty liczysz ale kapitał 48 000 jest do spłaty jak najbardziej. Na 6 lat jest rozłożony z odsetkami w gotówce a w hipotece rata przy tym samy okresie będzie znacznie mniejsza. Dlaczego do końca życia trzeba by go spłacać wg Ciebie w takim razie?. Rzecz jasna, że ktoś musiałby pomóc ale jest to do zrobienia.
xx23gdser / 94.42.52.* / 2010-02-14 13:37
bralem pod uwage tylko dochod twojej mamy. szkoda, ze wykasowano moj poprzedni post, jak byl az taki glupi, to przynajmniej bylby ostrzezeniem dla innych. biorac pod uwage dochod twojej mamy, to w 6 lat tego nie splaci, nie ma szans. z 2 strony pytanko: na co twoja mam brala tak duze pieniadze wczesniej? bo to pewnie co poniektorych zastanawia...
ale bez jaj, moj kuzyn tez sie wkopal, nie splaca rat, bo nie ma pracy, a ma inteligentna zone, ktora jeszcze bierze... po prostu zal.
jak wybrniesz jakos z tego dlugu lub cos zalatwisz z tym kredytem, to napisz.
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-02-13 15:24
Nie jest zabronione, to bank podejmuje decyzję o ryzyku, a widocznie Twoja mama dobrze spłaca i niestety w nagrodę tak została potraktowana.

Konsolidacja gotówki innym kredytem gotówkowym nigdy nie jest opłacalna i niestety banki w ten sposób sprzedając ten produkt świetnie zarabiają, jak w rzeczonej sytuacji 5000 PLN. Zarabia też sprzedający i to nieźle. Może tak klientów rolować bez końca, a plany są i muszą je wykonywać. Nie nagonią przecież ludzi z zewnątrz przecież. Twoja mama jest niestety dorosła i powinna czytać co podpisuje. Jedyne wyjście to konsolidacja pod zastaw hipoteczny - znacznie tańsza ona będzie i rozłożenie całości na dłuższy okres spowoduje, że rata tak nie będzie doskwierała. Jestem w stanie coś zaproponować sensownego, proszę o kontakt na cosmo-pl@o2.pl

Niestety banki tak postępują i wykorzystają słabą wiedzę w temacie, naciągając swoich klientów. Sporo takich sytuacji mam i trafiają do mnie ludzie z o wiele większym zadłużeniem, w naprawdę tragicznym położeniu. Sprzedający świetnie zdawał sobie sprawę z niekorzystnego rozwiązania i etyka jego działania pozostawia wiele do życzenia. Dużo bardziej opłacałoby się dobrać te 3000 jeżeli były potrzebne, niż rolować całą sumę. Może Pan zaskarżyć działanie banku i tak też bym zrobił, jako próbę wyłudzenia większej prowizji i braku etyki sprzedaży. Instytucje, do których można się zgłosić to KNF, UOKiK, związek banków polskich itd. Proszę też złożyć zażalenie do dyrektora placówki oraz jego przełożonego i zagrozić, że sprawa zostanie nagłośniona w mediach, jeżeli kredyt nie zostanie zweryfikowany i prowizja od 39 000 zwrócona oraz kredyt powiększony na normalnych zasadach. Podstawą jest wskazanie na nieuczciwe praktyki i nie poinformowanie klienta o kosztach przez sprzedającą (biję o stówę, że tego Pani w okienku nie zrobiła). Może się udać jak dobrze to Państwo wszystko uargumentują. Mogę pomóc w przygotowaniu takiego pisma. Z drugiej strony bank będzie się bronił, że mama przeczytała co podpisuje i że nie świadomość szkodzi oraz że uzależnił decyzję od rolowania (chociaż tu łatwo jest obalić mit, bo rolowanie całości, wpływa na powiększenie kredytu i zwiększenie ryzyka).

Jeżeli cała sprawa odbyła się niedawno można jeszcze szybko wycofać się z decyzji, w zależności od sytuacji ma się na to do 30 dni, chociaż praktyka pokazuje, iż zazwyczaj jest to 14 dni.

pozdrawiam

ps. Mam nadzieję, że sprawa ta i podobne uzmysłowią ludziom, że nawet w najprostszych sytuacjach warto korzystać z (podkreślam)dobrego doradztwa finansowego, bo złe postąpi tak samo jak wyżej wymieniony bank.

ps2. Żal patrzeć w jakim kraju żyjemy i jak sobie sami na głowy włazimy, żeby cencika więcej zarobić. Serdecznie Panu współczuję.
oszukany przez GE / 95.40.234.* / 2010-02-13 22:45
cosmo 1 wielkie dzięki za dobre słowo. Na pewno skorzystam z twoich rad i chętnie skorzystam z Twojego dużego doświadczenia. Niestety nie mogę odstąpić od umowy. Została zawarta w zeszłym roku. Hipoteki też nie ma i na pewno nie będzie. Zostaje tylko nadzieja w sprawiedliwość (nie mylić z Sądem).

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: