Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gęsicka: W NBP leży 20 mld zł, które można wykorzystać

Gęsicka: W NBP leży 20 mld zł, które można wykorzystać

Wyświetlaj:
devill / 213.134.184.* / 2009-02-04 23:11
Ja to zanim coś zaproponuje a nie znam sie na tym skonsultowałbym czy tak można a nie pisał swoje wizje.
Jak by tak mozna było to inni by to zrobili duzo wczesniej np. wegry, czechy,słowacja itd.
Zenek23 / 83.31.187.* / 2009-02-04 17:23
Lepper też chciał dostać się do tych pieniążków.Czy PiS przejmuje program Samoobrony?
jcó / 193.201.139.* / 2009-02-26 18:15
Czy na pewno Lepperowi chodziło o te same pieniądze? Lepper nie mówił o rezerwie rewaluacyjnej?
hen / 194.213.1.* / 2009-02-04 14:45
w OFE ŚRODKÓW I PRZEJŚCIE Z NIMI DO ZUSU, może jak się ludzie zaczną z OFE wypisywać ze swoimi pieniedzmi,to może zaczną dbać o klientów a nie o siebie
m-arek / 79.186.115.* / 2009-02-04 13:36
Kto ma taka naiwną wiarę w to, że giełda w perspektywie kilku czy kilkunastu lat będzie wyżej niż jest teraz to niech sobie spojrzy na wykres nikkei.
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=^N225&t=my&l=on&z=m&q=l&c=
JanKS / 2009-02-04 16:57 / Bywalec forum
Proponuje tez popatrzeć na wykresy przynajmniej 5 innych dużych giełd - i wtedy okaże się, że NIKKEI to wyjątek , a nie reguła. I jest na to konkrety powód - w gospodarce japońskiej, która "nieco" różni się od polskiej.
Podawanie takiego przykładu to Manipulacja.
Jak ktoś chce posługiwać się przykładem Japonii, to niech popatrzy na lata 1945-1980, kiedy trochę bardziej przypominała Polskę niż obecnie.
Pozdrawiam
gonzo_m / 217.96.21.* / 2009-02-04 13:10
Składka unijna to 3% PKB - ok 12-13mld zł.
Nie wpłacamy i już mamy!!
konserwa / 2009-02-04 12:41 / Tysiącznik na forum
A może by tak konkretnie Państwo forumowicze. Co wam się podoba a co nie w OFE. Pierwsza zasada gospodarki kapitalistycznej możesz wybrać w jaki sposób będziesz oszczędzać na swoją emeryturę. Czy możecie wybrać nie bo musicie oszczędzać w OFE. Ile zyskaliśmy na OFE i - nic. Co z tego, że prywatne tak samo rozpier..... moje pieniądze. Już dawno jeszcze nie było kryzysu OFE były bardzo krytykowane bo chodziło im o zysk dla własnych przedstawicieli nigdy dla klientów.
A powiedzcie dlaczego nie możemy przyspieszyć wydawanie pieniędzy z UE, czyż wykorzystanie tych środków nie przyspieszyłoby ogólne wykorzystanie pieniędzy z UE. Gęsicka przedstawia konkretne propozycje trzeba je przedyskutować i dopiero potem odrzucać. W końcu rząd sam się wyżywi nawet nic nie robiąc.
Spodziewałem się po Tusku, że choć ekipę od gospodarki ma dobrą a tu plama za plamą. Lepiej podajcie się do dymisji lenie.
parasol69 / 83.17.135.* / 2009-02-04 17:10
jakie głopoty , aż głowa boli. Z zaliczki unijnej finsowac dziurę co za bzdura , przecież, jeżeli są konkretne programy to ta kasa i tak pójdzie i nie będą leżały , a jeżeli ich niema to nie wolno ich ruszać na łatanie kasy państwowej. Prawdziwy problem polega na tym, że należy przyśpieszyć urzędowe procedury , ( i tak naprawdę tylko o to możemy mieć pretensje do rządu) przecież czas to pieniądz, a jak pieniądz będzie w obrocie to i PKB będzie większy. Z OFE do ZUS to jak z deszczu pod rynnę. Chroń nas Panie Boże przed luźmi pokroju pani Gęsickiej ,czy tej drugiej Pani Natali
dgaaert / 193.138.110.* / 2009-02-04 16:12
bblue, ty chyba na PO głosowałeś!!!
bblue / 151.92.176.* / 2009-02-04 13:42

Spodziewałem się po Tusku, że choć ekipę od gospodarki ma dobrą
a tu plama za plamą. Lepiej podajcie się do dymisji lenie.

To ciekawe, bo na podobnym forum na mój argument że prezydent wetuje wszystkie sensowne ustawy za to podpisuje bez słowa te totalnie głupie (np strażak) jeden zwolennik PIS-u (ogromny bo najpierw mnie zryczał za głupotę i ciemniactwo ma się rozumieć-) przekonywał mnie usilnie że prezydent na 150 ustaw (!) zawetował 7czy coś koło tego...
No to zaraz, zaraz, zdecydujcie się PIS-eczki bo gubicie się już sami...
Ja nie wiem co jest z wami, każdy widzi co chce i pisze co chce byle popierać PIS, czy to ma sens czy nie...W jednym jesteście świetni wszyscy, w obelgach, ordynarnych odzywkach i obrażaniu ludzi z innym zdaniem...
Taka nowa, "lepsza" "ynteligencja"...
Cspostrzegawczy / 2009-02-04 14:34 / Tysiącznik na forum
Zauważ, że zarzucasz komuś obrażanie właśnie poprzez obrażanie.
bblue / 151.92.176.* / 2009-02-04 15:15

Zauważ, że zarzucasz komuś obrażanie właśnie poprzez obrażanie.

Nikomu nic nie zarzucam, przedstawiam fakty, do których, jeśli ktoś nie wierzy, mogę dołączyć argumenty w postaci załączników.
Cspostrzegawczy / 2009-02-04 17:29 / Tysiącznik na forum
a ja mogę podać wiela faktów i załączyć wiele załączników, że rząd Tuska jest najbardziej leniwym i nieudolnym rządem.
Zabrba / 62.148.90.* / 2009-02-04 12:29
Gęsicka..heh... Co za nieuk... :/
KoziołekMatołek / 80.53.52.* / 2009-02-04 11:57
"To jest wspaniały kraj, tylko ludzie są do d*** "(Piłsudski) - co potwierdzają niektóre wpisy poniżej. Panie KaczorDonald ojczyzna w potrzebie a Ty nie stajesz... wolisz głowę ze styropianem w piach schować. W 2008 banki zabrały 80mld złotych za granicę. W tym będzie więcej. Na ratowanie zadłużonych ludzi i firm, każdy pomysł jest dobry. Tylko rozum w głowie trza mieć a nie styropian.
obserwer / 83.25.113.* / 2009-02-04 11:55
Pani Gesicka - chyba najlepszy minister w rzadzie PIS.
Obserwowalam jej prace, zwlaszcza utworzenie listy indykatywnej. Przynajmniej cos zaczelo sie dziac w projektach odpadowych. Obecny rzad zmienil cala liste i zrobil inna od nowa i co proponuje ostatecznie w odpadach na liscie priorytetow ? Glownie spalarnie odpadow.
r.. / 89.74.118.* / 2009-02-04 19:30
Może i lista była długa, ale wiele projektów w niej umieszczonych nie było przygotowanych do realizacji (część nie posiadała dokumentacji, która dawałaby choć cień szans na to, że zostaną zrealizowane w terminie, bo przy realizacji projektów finansowanych z UE są pewne ograniczenia czasowe). Doceniono projekty, które były w największym stopniu przygotowane i miały realną szansę na terminową realizację. A pozostałym projektom , dano szansę w procedurze konkursowej, czyli startowaniu w normalnym naborze, żeby do tego czasu nadrobiły zaległości. Jeśli ktoś uważa, że ma super pomysł, który jest dobrze przygotowany, to niepowinno mieć znaczenia, że został cofnięty do trybu konkursowego.
A co do rządów, proszę przypomnieć sobie jakie spowolnienie w tworzeniu wytycznych do projektów unijnych było obserwowane w trakcie kampanii przedwyborczych. Przesuwano terminy naboru projektów i to wówczas straciliśmy naprawdę dużo czasu, w którym można było rozpocząć uruchamianie ich nabór.
Minister Bieńkowska, jeszcze kiedy nie była ministrem, jako pierwsza w kraju uruchomiła Regionalny Program Operacyjny (RPO) w woj. śląskim, nie zważając na zawirowania polityczne. RPO posidało od jego uruchomienia elektronicnzy generator i wytyczne.
I jeszcze przy okazji, należy się wyjaśnienie co do reklam w telewizji o wykorzystywaniu pieniędzy unijnych. Niewątpliwie Pani Minister Gęsicka była świetnym ministrem, posiadającym boogate doświadczenie i widzę. Jednak proszę pamiętać, iż PIS stał się czołową partią w rządzie, w momencie, kiedy większość projektów złożonych w okresie programowania 2004-2006 była zakończona lub w fazie końcowej realizacji. Został im więc etap składania wniosków o płatność i przelewania płatności. W reklamie zapomina się o tych osobach, partiach, które przygotowywały wytyczne, zajmowały się wdrażaniem programów. Spot reklamowy PIS, kojarzy mi się ze zdarzeniem, kiedy ktoś przychodzi do nowej pracy na stanowisko po innej osobie i zbiera w w dużej mierze laury za efekty pracy innych.
JanKS / 2009-02-04 16:52 / Bywalec forum
Zgadzam się, że Pani Gęsicka była najlepszym ministrem w rządzie PiS. I do dzisiaj miałem o niej b. dobre zdanie. Ale niestety ten wywiad je zmienił, bo okazuje się, że choć dobrze rozumie logikę wydawania pieniędzy z UE, to na makroekonomii niestety nie zna się wcale. Jej pomysły dotyczące ZUS i OFE są nie tylko nietrafione, one są niebezpieczne, bo dla osób, które nie znają się na ekonomi mogą brzmieć wiarygodnie. ZUS otrzymuje ZA DUŻĄ , a nie za małą część pieniędzy odkładanych na nasze emerytury. Ja bym chciał aby WSZYSTKIE moje pieniądze emerytalne były inwestowane, a ŻADNE nie były konsumowane dzisiaj. Czyli 100% do OFE, i choć sam bym je jeszcze lepiej zainwestował, to rozumiem, że musi istnieć pewna przymusowość, bo inaczej zbyt mało z nas by w ogóle coś odkładało.
Szkoda, że Pani Gęsicka dołączyła do populistów i głosi takie szkodliwe rzeczy.
Pozdrawiam
man13 / 2009-02-04 11:16 / Tysiącznik na forum
I tak GĘ, GĘ, GĘ , przez cały dzień?
PaS / 77.254.147.* / 2009-02-04 11:12
A Pani można zaproponować łopatę a nie tubę do kosmicznych bredni. Leperiada bis.
cc / 193.34.0.* / 2009-02-04 10:50
p.Gęsicka ma amnezję i nie chce paniętac,że pod rządami Skrzypka NBP za rok 2007 wykazał 12 mld zł straty.Może wytłumaczy pani rodakom z czego ta strata została pokryta? Czy wie ile wyniesie strata za rok 2008?.Straty NBP to ewenement w historii tej instytucji.W przeszłości Leper chciał rozdawac rezerwy a teraz ta nawiedzona.Baba jest poprostu głupia jak ten cały PiS.
m-arek / 79.186.115.* / 2009-02-04 13:17
jak masz rezerwy w walutach obcych a podajesz ich wartość w walucie rodzimej, która się w danym okresie umocniła to co ci ciemięgo wyjdzie, że masz stratę tak
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-02-04 11:16
Wypowidasz się jabyś był całkowitym laikiem! Masz jakieś wykształcenie, nie jesteś chory umysłowo?
Cspostrzegawczy / 2009-02-04 11:12 / Tysiącznik na forum
proszę jeszcze raz przeczytać i zrozumiec ,a nie orażać.
a320 / 80.68.235.* / 2009-02-04 10:30
Kiedyś byłaś piękna, no ale dziś wyglądasz tak jak na załączonym zdjęciu. Czyli twój mąż te dwadzieścia lat temu powinien wybrać sąsiadkę.

Typowa robociarska logika: tu i teraz. Tylko to się liczy. Na myślenie o przyszłości brakuje wyobraźni
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-02-04 11:07
Myślisz, że ktoś o ubeckim wyglądzie jak ty jest piękny i ujmujący? I po takich rodzicach jak ORMO i panienak lekkich obyczajów?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-02-04 10:29
MA pani całkowitą rację. Ale do tych tłumoków z PO i ich klakierów na tym forum nic nie dociera. Kraj się wali a ta cała swołocz tylko kipi z nienawiści nie przyjmuje źadnych argumentów chociaż sami nie maja żadnych pomysłów. Sytuacja przypomina panikę Stalina jak Hitler napadł na Rosję, tak samo zachowuje się Tusk ze swoja ekipą. To już taki kraj gdzie społeczeństwo promuje miernoty a nie dopuszcza do władzy zdolnych i uczciwych!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy