Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gęsicka: W NBP leży 20 mld zł, które można wykorzystać

Gęsicka: W NBP leży 20 mld zł, które można wykorzystać

Wyświetlaj:
JAW / 87.206.57.* / 2009-02-04 09:44
Wykorzystać, a potem beczeć, że w apogeum kryzysu nie ma się za co ratować?
Cspostrzegawczy / 2009-02-04 09:38 / Tysiącznik na forum
Trzeba punktować nieróbstwo Tuska i pokazywać jak można rzadzić bezboleśnie i efektywnie.
~Kris / 2009-02-04 09:46 / Tysiącznik na forum)
Zabrać pieniądze z NBP i zrezygnować z ubezpieczeń emerytalnych? To jest efektywne rządzenie?
Brawo, Lepper wiecznie żywy.
Cspostrzegawczy / 2009-02-04 10:08 / Tysiącznik na forum
Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
Przeczytaj jeszcze raz , to może się uda.
a320 / 80.68.235.* / 2009-02-04 10:22
to rządź sobie młocie bezboleśnie. Aż dziw, że taka mądra p******* jak ty jest taka biedna.
libertar / 79.163.108.* / 2009-02-04 09:21
Teraz jeszcze tylko przeprowadzćie wywiad z Lepperem, Ikonowiczem, Gienadijem Ziuganowem, a najlepiej Kim Dzong Ilem. Ja rozumiem, że racje są różne. Ale to jest przecież portal ekonomiczny, nie światopoglądowy. Przecież to jak zapraszanie do TV TRWAM czy Radia Maryja diabła wcielonego i w sympatycznej atmosferze rozmawianie o Bogu. Diabeł powie: posłuchajcie drogie mohery, wybierzcie mnie, dam wam większe emerytury, nie będzie was nic bolało, odzyskacie radość z seksu, itd. Nawet nie powie co chce w zamian.
Wychodzi na to, że Rydzyk jest bardziej inteligentny od redakcji Money.pl. Zniszczyłby szatana na argumenty, a mohery poszły wypełnić przekaz na pocztę.
W naszym przypadku PiSom i innym socjalistom rośnie, a rokowania dla naszej gospodarki coraz bardziej przygnębiające
Floyd / 2009-02-04 13:10 / Tysiącznik na forum
A,Twoja wypowiedź jest merytoryczna czy światopoglądowa?
Jeżeli masz wątpliwości, to przeczytaj ją jeszcze raz. :)
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-02-04 13:58
Powyższ wypowiedź
79.163.108.* | libertara

jest najbardziej sensowna pod tym komentarzem, właśnie ona pokazuje idealnie i bezlitośnie tok "myślenia" : PIS-eczków i znajomość ekonomii pani Gęsickiej...
Tu nawet nie ma sensu sie odzywać bo same przemądrzałe, "genialne ekonomicznie" (jak i wódz i straz przyboczna) PIS-ki typu (powyższego) jak:
| Cspostrzegawczy


195.38.12.* | scorpion1
znana gwiazda portalowa "elokwencji i kultury osobistej",

79.186.115.* | m-arek
- non comment - wszystko widać w wypowiedziach,

83.25.113.* | obserwer
,
No i oczywiście powyższy "obrońca uciśnionych FLOYD...
Chyba komplet PIS-owielbicieli...Nie ma was za dużo, cóż...
A najlepsze jest to, że im mniej wiedzą tym głośniej i ordynarniej wrzeszczą...
I czasem jest zabawnie nawet ,póki nie zaczynają po chamsku obrażać wszystkich forumowiczów i ich rodziny przy okazji (w tym przoduje skorpion)
Ale cóż...rodzi nam się nowa PIS-owska "ynteligencja"...
-)
Floyd / 2009-02-04 15:09 / Tysiącznik na forum
Jak to jest merytoryczna wypowiedź to gratuluję
Diabeł powie:posłuchajcie drogie mohery, wybierzcie mnie, dam wam większe emerytury, nie będzie was nic bolało, odzyskacie radość z seksu,

Poprawianie stylu należało by moim zdaniem zacząć od siebie, a jeżeli stawia się zarzuty takim 'gwiazdom' jak: scorpion1, Cspostrzegawczy, m-marek czy obserwer i samemu pisze się w podobnym stylu, to prezentuje się ten sam poziom. Dla mnie nie jest usprawiedliwieniem, że jeżeli ktoś pisze po chamsku to ja też mogę. Oczywiście przykład idzie z góry np. od pana Palikota czy Niesiołowskiego, a, to przecież gwiazdy polityki przez duże P.
libertar / 79.163.98.* / 2009-02-04 17:15
Floyd, przyznaję analogia luźna, ale ja nie pisałem tego do lludzi, których są w stanie pojąć obecną sytuację, a przez to podjąć merytoryczną dyskusję. Pisałem to do PISmanów, mając nadzieję, że chociaż jednemu dzięki tej analogii zaiskrzy w jego socjalistycznym zakutym łbie. Wasi idole, rzekomi prawicowcy, to mentalne pomioty gospodarek centralnie sterowanych. Główny problem takich mędrców niedorozwiniętych lub wyjątkowo podłych to demagogiczne ukazywanie wycinka rzeczywistości - tak jak w mojej analogii diabeł mówi do moherów "dam wam wszystko" nie mówiąc, że zabierze więcej, czyli "duszę". Przeczytaj sobie pismenie na początek "Ekonomię w jednej lekcji" H. Hazlitt'a. Może ci zaskoczy
PS. A teraz kilka zdań do normalnych ludzi: Pamiętajmy! Większa radość z jednego nawróconego socjalisty PiSmena, jak ze stu już rozumiejących reguły wolnorynkowego kapitalizmu - jak na razie najlepszego i jedynego rozsądnego systemu organizacji życia gospodarczego
Floyd / 2009-02-04 18:51 / Tysiącznik na forum
Ja tam nie wierzę w żaden idealny system, chyba, że rozważa się problem teoretycznie to zgoda. Problem w tym, że nie wszyscy akceptują ten teoretycznie idealny system wolnorynkowy i nie wszyscy potrafią się w nim znaleźć, no to już nie jest idealny. Narzucił byś go siłą?
Po pewnym czasie każdy system polityczny się deprawuje, wchodzi w fazę kryzysu tak jak w .gospodarce, przynajmniej tak to widać z perspektywy historycznej. Po fazie jakiejś tam formy komunizmu społeczeństwo jest bardziej przychylnie nastawione do jakieś tam formy liberalizmu, ale do czasu. U nas jest podobno więcej zarejestrowanych małych firm prywatnych niż w Niemczech. Po pewnym czasie te małe firmy nie będące konkurencyjne dla dużych firm padają, stajesz się tylko pracownikiem dużej firmy, nastawienie społeczeństwa się zmienia i tak to widać w krajach Europy Zachodniej. Oczywiście te bardziej socjalne systemy też w końcu stają się niewydolne i tak to się kręci.
Rozumiem, że można się wkurzyć jak się słucha co mówią politycy dla zdobycia władzy i jakie znajdują cudowne recepty, dlatego wolę ich nie słuchać, a pozostaje jedynie liczyć na zdrowe odruchy społeczeństwa jako całości. Masz ciągoty do nawracania innych, no to nawracaj, ja wolę być tylko obserwatorem i czasami pokiwać głową nad ludzką naiwnością.
dhdhgd / 81.186.237.* / 2009-02-04 09:14
Ty głupia babo! Nawet mycie garów to zbyt odpowiedzialna funkcja jak dla ciebie!
Astro / 82.177.46.* / 2009-02-04 08:46
Pani Gęsicka, już Lepper miał takie pomysły. Widzę że nie rozumie Pani co to jest NBP i co to jest polityka monetarna.
ryba99 / 216.143.142.* / 2009-02-04 08:45
pisuar miał dwa lata dobrej koniunktury i szansę na przeprowadzenie choćby jednej reformy, ale nie zrobili nic, a jak na zabrakło pomysłów na rządzenie z jaśnie kartoflem na czele to oddali stery... a teraz to są mądrzy... no comment
MN4 / 80.51.231.* / 2009-02-04 07:26
1. Jakaś finasistka z PiS wstrawiła do budżetu jako przychody potencjalne dotacje z Unii.
2. Jakaś kolejna finasistka z PiS proponuje ZUS2 w RP4.
3. Zasada: buduj za unijne, marnuj własne, bo kretyni z Unii nie zauważą, jest godna koalicji LPR i SO.

Niech żyje nowa ekonomiczna polityka RP4.
Greeder / 62.89.78.* / 2009-02-04 07:55
Well, przynajmniej mają jakieś pomysły. Rząd tylko biega w kółko i zawodzi: "Olaboga, kryzys, przecie Donek mówił, że ni ma ! Olaboga!".
asdr / 83.29.163.* / 2009-02-04 08:18
Tusk to przynajmniej jeden z tych co nie sieją paniki wszędzie. Zauważ że teraz coraz częściej działa powiedzenie "sprzedają plotki, kupują fakty"
Z stadzie pesymistów jeden optymista to nic złego.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy