Forum Forum finansoweKredyty

getin bank aneks antyspreadowy

getin bank aneks antyspreadowy

Monika 1999 / 83.24.94.* / 2011-09-13 13:36
Witam, czy ktoś podpisał aneks antyspreadowy z getin bankiem. nie jestem prawnikiem a nie podobają mi się niektóre zapisy aneksu, a nie chcę podpisac czegoś co może byc dla mnie niekorzystne. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
konradwroc / 89.174.38.* / 2011-09-20 21:57
Moze to cos pomoze. To co ja dostalem to ze wbrew ust 4...

To jest tresc tej ustawy antyspreadowej.

„Art. 7b. 1. W przypadku umowy o kredyt denominowany lub indeksowany do waluty innej niż waluta polska, konsument może dokonywać spłaty rat kapitałowo-odsetkowych bezpośrednio w tej walucie.

2. Przepisy ust. 1 stosuje się odpowiednio do spłaty całości lub części kredytu przed terminem określonym w umowie.

3. Wykonanie uprawnienia, o którym mowa w ust. 1 i 2, nie może wiązać się z poniesieniem dodatkowych kosztów przez konsumenta.

4. Kredytodawca nie może uzależnić wykonania przez konsumenta uprawnienia, o którym mowa w ust. 1 i 2, od wprowadzenia dodatkowych ograniczeń, w szczególności nie może zobowiązać kredytobiorcy do nabywania waluty przeznaczonej na spłatę rat kredytu, jego całości lub części, od określonego podmiotu.”.
konradwroc / 89.174.38.* / 2011-09-20 21:00
tez wlasnie probuje to zrobic w getin i oddalem aneks do prawnika. Punkt 7 mi sie nie podobał, czyli przy calkowitej splacie wsyzstko jest z waluty na PLN przyliczone po kursie NBP a potem znowu na walute po kursie sprzedazy...

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: