Forum Forum finansoweKredyty

GETINBANK - uwaga na kredyt samochodowy!

GETINBANK - uwaga na kredyt samochodowy!

Były klient GetiBank / 83.11.9.* / 2008-02-24 18:17
Ostrzegam Was przed kredytem samochodowym w Getin Banku. Pracownicy Centrum Kredytów Samochodowych w Jastrzębiu-Zdroju to wzór niekompetencji i braku wiadomości. Miałem tam kredyt i chciałem zmienić przedmiot zabezpieczenia. Niedługo będzie 9 miesięcy a sprawa jeszcze nie załatwiona. Potrafią tylko brać bardzo wysoką prowizję wliczoną w kredyt i załatwiać standardowe sprawy, nie za szybko oczywiście. Panienki z infolinii, jak już udało się po godzinie z jakąś połączyć, nie odróżniały nawet zastawu od przewłaszczenia. Jedynym wyjściem było spłacić kredyt żeby zwolnić zastaw bo dealer nie mógł sprzedać samochodu. Pozostaje jeszcze proces cywilny żeby odzyskać nadpłaconą kwotę prowizji za okres wcześniejszej spłaty kredytu z winy Banku. Naprawdę zastanówcię się kilka razy zanim wtopicie się w ten burdel!
Wyświetlaj:
paweł550 / 89.73.252.* / 2016-01-10 22:11
Wśród opinii niektóre głosy miażdżą usługę bankową . Getin z ofertą kredytu samochodowego jest porównywalny z innymi bankami a w wielu aspektach, jak choćby czasu spłaty i wysokości raty jest najkorzystniejszą opcją
anty-getin / 109.200.83.* / 2015-08-30 22:38
Potwierdzam, ze Getin w zakresie kredytow samochodowych wraz z siecia posrednikow to zlodziejska mafia: w metnej umowie ukryta jest prowizja banku (to rozumiem) oraz haracz dla posrednika-pelnomocnika banku w wysokosci 10%, ktory powieksza kapital do splaty wraz z odsetkami i ktory nazywa sie "inne koszty kredytobiorcy". Nie wspomme, ze dopoki ten posrednik nie wystosuje pisma do banku w sprawie wczesniejszej splaty, to taka ponadnormatywna wplata zamiast automatycznie pomniejszac kapital do splaty sa "kiszone" na nieoprocentowanym rachunku technicznym a odsetki sa lojone od wyzszego kapitalu. Mafia i tyle
JÓZEK 50 / 85.221.162.* / 2015-04-28 15:06
Otrzymałem od Getin Noble Bank kredyt samochodowy. Od czasu podpisania umowy Rada Polityki Pieniężnej trzykrotnie obniżyła w POLSCE Stopy Procentowe.
Wszystkie Banki w Polsce z automatu obniżyły oprocentowanie ale nie Getin Noble Bank S.A - zastawiają się i tłumaczą się ze kredyt ulegnie zmianie w przypadku zmiany stopy procentowej rynku międzybankowego WIBOR 3M o co najmniej 1,00 pp.- a wysokość stopy procentowej rynku międzybankowego WIBOR 3M ustalana jest jako średnia arytmetyczna stawek WIBOR 3M z ostatnich trzech dni roboczych danego kwartału.
To w KOŃCU kiedy ta obniżka nastąpi???
Wiadomo jedno, jak podpiszesz z tym Bankiem umowę to już nic nie zrobisz tyko płać raty
Może ktoś wytłumaczy, to kiedy w końcu ten Fenomenalny bank-" Getin Bank Nobile" w Jastrzębiu Zdroju obniży w końcu oprocentowanie kredytu???
Grzegorz1011 / 62.141.244.* / 2016-02-02 09:29
Jak Ty wystąpisz z wnioskiem o ponowne przeliczenie, z uwzględnieniem aktualnej stopy procentowej. Przerabiałem to.
Edek 2 / 46.77.124.* / 2015-03-13 11:22
Fakt, chamstwo do kwadratu, niekompetencja. Też odradzam oby się w końcu zwinęli. Złodzieje.
jarek_1977_24 / 2015-03-03 14:17
Getin Noble Bank - Nowoczesne oblicze mafii. Miałem kredyt samochodowy u tych lichwiarzy , w styczniu miałem stłuczkę, auto zostało naprawione , ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie, bank ukradł odszkodowanie , zaksięgował jako spłatę kredytu. Ja nie mam samochodu, pieniędzy i muszę zapłacić z własnej kieszeni za naprawę pojazdu którego już nigdy nie zobaczę. Dziki Kraj , Dzikie Prawo.
Bolek1970 / 195.191.162.* / 2015-03-08 14:05
Widocznie miałeś zaległości jak nie oddali Ci kasy, więc nie opowiadaj bajek. Dlaczego już nie zobaczysz samochodu, skoro napisałeś, że jest naprawiony? Coś kręcisz.
obserwator308 / 89.67.157.* / 2015-01-16 16:58
Potwierdzam w całej rozciągłosci!!!
Jam ma też nieprzyjemność z tym bankiem.Prosze sobie wyobrazić , że wysłałem im pismo by zgodnie z umową obniżyli mi oprocentowania kredytu i co dopisali?(list otrzymali 3 grudnia ,na piśmie jest data odpowiedzi 5 grudnia a polecony przyszedł 14 STYCZNIA wysłany dwa dni wcześniej!!!czyli już tu oszustwo !)
Owszem istniej taki zapis że "bank w takim przypadku może obniżyć oprocentowanie ale nie skorzysta z takiej opcji....to normalne złodziejstwo w biały dzień.
Moja rada omijać te łachudry z daleka!!!!
aztequi / 83.27.84.* / 2014-11-10 10:11
Firma Getin to obraz , nędzy i rozpaczy - ten bank nie ma klientów tylko "frajerów". Ja mam tam auto od kilku lat i PRZESTRZEGAM ,Odradzam - to zwykła dzicz. W tej instytucji wszystko jest ustawione tak żeby oszukać petenta - Zwracajcie uwagę na małe opłaty , niedopłaty - na tym żeruje ta pasożytnicza firemka
PopaPOP / 78.28.21.* / 2014-08-22 22:04
Cześć> W 2011 kupiłem auto z komisu ( za 7 tysięcy zł), oczywiście w kredycie z Getin Banku załatwianym przez pośrednika współpracującego z tym komisem.Kredyt mam już spłacony za 7 tyś kredytu łącznie spłaciłem (przed czasem) ponad 10 tyś (rata ok 220zł).Około dwóch tygodni po spłacie całkowitej otrzymałem od banku list o małej nadpłacie a parę dni później pisma o spłacie kredytu i o odwłaszczeniu auta z którymi musze iść do wydziału komunikacji.Czyli wszystko wporzo.Wydaje mi się że jeśli będzie spłacać sie terminowo raty i co roku wysyłać bankowi kopię polisy ubezpieczenia to nie powinno być problemów.Raz tylko kontaktowałem się z infolinią w sprawie wpłaty 3 tyś jednorazowo i skrócenie okresu kredytu i nie było problemu.Kilka razy przysyłali mi zmianę wysokości raty na wyższą a potem na niższą( według jakiegoś wiboru) i co roku otrzymywałem pismo o pozostałej spłacie kapitału.Ja nie mogę narzekać na ten kredyt, nie miałem z nim problemów, ale drugi raz już kredytu nie wezmę. Pozdrawiam
Izkaa_0 / 2014-07-24 17:33
Dziwi mnie Twoja opinia, bo Getin wygrał kolejną edycję rankingu najlepszych kredytów samochodowych Totalmoney.pl... Od początku roku oferta Banku pozostaje bezkonkurencyjna.
spacony / 83.25.151.* / 2015-11-20 09:59
bankowy orzoście
YK / 159.205.177.* / 2014-08-20 12:50
Kredyt jest konkurencyjny lecz obsługa po sprzedażowa to dramat. Do póki się od Jastrzębia nic nie potrzebuje to jest OK, lecz gdy coś od nich potrzeba .....brak słów.
Ich główna strategia obsługi to : jak klient trochę poczeka to może już nic od nie będzie potrzebował. SMUTNE
ok116 / 194.105.132.* / 2014-08-14 16:43
W rankingu wykazano 0 prowizji a w rzeczywistości wynosi ona ok 10%. Nie wiem skąd wzięto dane do rankingu, ale ja dzisiaj tj. 14.08.2014 podpisałem umowę w Wolsztynie. I tak :
1. Całkowity brak kompetencji nie mówiąc już podstawowej wiedzy.Obiecano załatwienie kredytu w czasie 2 dni a tu jeż piątek i nic. Pan od kredytów to cwaniak i oszust. Próbował przepuścić samochód przez komis ( pewnie ma udziały). Nie ma poszanowania do klienta, co chwilę wynajduje nowe braki w dokumentach. Według niego decyzja wstępna była pozytywna a tu nic. Wymagał przed podpisaniem umowy kredytowej ubezpieczenia pojazdu i przerejestraowania i co teraz ?
Były klient GetinShit / 46.204.34.* / 2014-07-24 18:24
To chyba komentarz pracownicy tego nieszczęsnego centrum. Tak żałosny, że już nawet żal pisać coś więcej...
Żwlipapą. / 217.153.72.* / 2014-05-27 13:43
No trzeba wiedzieć wszystko przed . Jak to mawiają - mądry Polak po szkodzie... Podsyłam poradnik co i jak z kredytem samochodowym.
http://marketmoney.pl/artykuly/kredyt-samochodowy---co-musisz-wiedziec,199,0,1547719.html
Karmonn / 79.185.131.* / 2014-05-07 11:44
Ja brałem w raiffeisen leasing i warunki były dobre, oferta prosta i obsługa całego kredytu też bez zastrzeżeń http://www.rl.com.pl/dla-ciebie/kredyt-samochodowy
Klient509 / 46.169.72.* / 2014-05-14 13:17
Tak jest naprawdę,doradcy robią wszystko by wyprowadzić klienta w pole zapewne mają za to wysokie prowizje jak tylko uda się zawrzeć umowę we frankach.Dokumenty z ubezpieczeń pojazdu po prostu giną,i znów okazja wyciągnąć dodatkową kasę już to miałem to częsta ich procedura.UWAŻAJ BYŚ NIE WPADŁ W SIDŁA!!!!!
klient banku 2011 / 80.50.131.* / 2013-12-20 13:16
Oszuści i naciągacze, szczerze odradzam ten pseudo bank.
Alicka / 5.173.212.* / 2013-07-09 13:35
Zgadzam się w 100%!
Kredyt samochodowy spłaciłam na początku kwietnia, mamy 9 lipca. Powinnam w ciągu 10 dni dostać dokumenty odwłaszczeniowe, niestety nadal nie dostałam nic. Dzwoniłam na wszystkie możliwe infolinie i do wszystkich możliwych doradców. Nikt nic nie wie. Najczęściej słyszane zdanie "no w sumie nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, na pewno prześlemy dokumenty w ciągu 3 do siedmiu dni" i tak w kółko...
kasia1234 / 83.7.179.* / 2013-10-29 16:55
Właśnie wychodzę do adwokata z trzema umowami w getin banku. Umowy zawierają karygodne błędy nic z nich nie wynika i nie jest jasne. Nie wiem jaki % płacę od kredytu bo tego nigdzie nie ma. na umowie jest 7,9% w skali roku na dzień podpisania umowy. po przeliczeniu rat i odsetek z harmonogramu wychodzi 26% Mało tego bank przelał znaczną kwotę mojego kredytu na rachunek pośrednika który zawierał ze mną umowę to kwota 8000zł i też nigdzie nie pisze za co on dostal te pieniądze. Czy to prowizja czy haracz. Zadzwoniłam do tego pośrednika, był bardzo miły okazało się że te 8tys ze swojego rachunku przelał na konto komisu z którym współpracował czyli auto nie kosztowało tak jak na fa 56000zł tylko 64000. Posednik juz nie pracuje dla tego komisu i zapewnił mnie że jak dojdzie do rozprawy to będzie zeznawał przeciwko komisowi bo też się boi. na pytanie dlaczego nie mam Regulaminu do umowy odpowiedział" bo po prostu wam go nie daliśmy gdyż bank nie upoważnił nas do tego" A w umowie jasno pisze że kredytobiorca zapoznał się z regulaminem który jest nieodłącznym elementem umowy. Regulamin otrzymał przed podpisaniem umowy.
Nic nie czytałem bo go nigdy nie było!!!!!
Po powrocie od adwokata napiszę wam co mi powiedział.Jeżeli ktoś miał taka sytuację i walczył w sądzie niech mi pomoże.Zapali światełko w tunelu. mój meil kasiabozek@poczta.onet.pl
marekm7777 / 151.248.47.* / 2014-03-19 21:01
kasia1234:

jeśli otrzymałaś umowę bez załącznika, a wiedziałaś, że powinien tam być to po części sama sobie jesteś winna. Jestem pracownikiem banku ale też klientem, konkurencja jest ogromna i wielu (w szczególności pośredników) stosuje takie manewry,to chyba smutna ale powszechna wiedza. Dziwię się osobom, które korzystają z usług pośredników, każdy powinien spytać sam siebie- z czego żyje pośrednik?- z prowizji, umowy brokerskiej lub innej formy zapłaty którą sponsorujesz Ty drogi kliencie! Pani w banku nie musi płacić ZUSu ani innych kosztów jakie ponoszą pośrednicy, więc jak nie zrobi planu to świat się nie zawali, a pośrednik, który nie sprzeda kredytu nie będzie miał "co do gara wrzucić" więc chyba z tego wynika ich determinacja, co skutkuje stosowaniem takich praktyk jakich padłaś ofiarą. Na zakończenie do Wszystkich potencjalnych klientów: Czytajcie umowy!!! Regulaminy- to nie będziecie musieli prawników utrzymywać. pozdrawiam
boguś922 / 79.191.80.* / 2014-03-12 19:24
próbuje zamknąć kredyt na samochód
geting nobile bank dolicza odsetki z następnej raty oraz jeczsze coś czego nie wiedzą skąd się bierzewiec trzeba pozwać ich do sadu kto miał tak samo?????
Beata1256 / 91.192.123.* / 2014-10-06 21:56
Zastosujcie tzw. sankcję darmowego kredytu
baniecki / 31.183.57.* / 2013-07-03 09:54
Z całego serca ostrzegam przed jakimkolwiek kontaktem z Getin bankiem !!!! mam kredyt samochodowy w tym banku i zaluje po stokroc za ten najwiekszy blad zyciowy. ja i moja rodzina nie mozemy sobie wybaczyc, ze dalismy sie naciagnac przez tych zlodzieji. dwie niezaplacone raty spowodowaly wypowiedzenie kredytu, a teraz nie chca zawrzec ze mna ugody. odsetki karne za chwile przekrocza wysokosc kapitalu. jak sie zapewne domyslacie nikt nic nie wie i nie ma z kim rozmawiac. tragedia ! ostrzegam przed tym getin burdelem.
Musi811 / 62.233.252.* / 2013-10-18 09:41
U nas oszuści fałszowali polisę autocasco poprzez jej zdublowanie i ciągłe wyłudzanie tych nienależności!
W tym oszustwie się tak pogubili, że na jeden dzień spłaty żądali aż trzy różne kwoty zadłużenia!
Po zgłoszeniu sprawy na Policję okazało się, że nasza umowa jest tylko jej kopią z naszymi podpisami (kopie) bez żadnej pieczęci i żadnego podpisu za Bank!
I tym bagnem oszuści sami się pogrzebali, a my przez naszą nieświadomość byliśmy trzy długie lata oszukiwaniu i okradaniu na wyłudzaniu pieniędzy poprzez ich oszustwa(dublowanie polis AC, fałszowanie rat kredytu, doliczanie nienależnych im kosztów oraz żądaniu kilku różnych kwot na jeden ten sam dzień spłaty) w naszej już siedmioletniej spłacie zadłużenia!
W tej sytuacji, to my stwierdziliśmy nieważność tej umowy i przekazaniu sprawy do sądu!
Umowa przewłaszczenia posiada podrobiony podpis pierwszego kredytobiorcy jako drukowany!
Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyliśmy!
I to jest kraj praworządności!
Wstyd i hańba, aby człowiek musiał się teraz z oszustami po sądach ciągać, ale z drugiej strony nie można czegoś takiego tolerować i dać się okraść!
wer123 / 213.92.192.* / 2013-06-04 15:05
zgadzam się w 100% chcę spłacić kredyt i nikt nie może udzielić mi informacji ile mam zapłacić
waldi500 / 77.253.37.* / 2013-06-22 16:53
Getin Bank to złodzieje i oszuści. Spłaciłem w całości kredyt samochodowy przed czasem. Dostałem pismo, że z tego powodu mam nadpłatę w wysokości 1300 złotych. Najpierw nie mogłem się doprosić dokumentów umożliwiających mi zdjęcie cesji z auta. Otrzymałem je dopiero po wysłaniu dwóch maili ze skanem dokumentów i po dwóch listach poleconych. Nie mogę jednak do dzisiaj otrzymać zwrotu tych 1300 złotych. Jedyne co słyszę, od konsultantów, że bank oddzwoni do mnie i takie tam inne bajki. Dowiedziałem się też, że kredyt jest już zamknięty i oni zawsze wysyłają pieniądze na konto w przypadku nadpłaty. BZUDRA. Dostali potwierdzony dokumnet z mojego banku, że jestem właścicielem (takie było życzenie GetinBanku) i polecenie przesłąnia na te konto nadwyżki. NIC NIE DOSTAŁEM. Najpierw musiałem walczyć, aby łaskawie zdjąć cesję z auta, a nadwyżki nie mogę doczekać się do dzisiaj. Głupi GetinBank okradł mnie na 1300 złotych, a straci 100000 zysku z nowego kredytu na auto, które teraz kupię, ale poprzez inny banki. Życzę szybkiego bankructwa i bezrobocia dla pracowników tego złodziejskiego banku.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: