Forum Forum finansoweKredyty

GETINBANK - uwaga na kredyt samochodowy!

GETINBANK - uwaga na kredyt samochodowy!

Były klient GetiBank / 83.11.9.* / 2008-02-24 18:17
Ostrzegam Was przed kredytem samochodowym w Getin Banku. Pracownicy Centrum Kredytów Samochodowych w Jastrzębiu-Zdroju to wzór niekompetencji i braku wiadomości. Miałem tam kredyt i chciałem zmienić przedmiot zabezpieczenia. Niedługo będzie 9 miesięcy a sprawa jeszcze nie załatwiona. Potrafią tylko brać bardzo wysoką prowizję wliczoną w kredyt i załatwiać standardowe sprawy, nie za szybko oczywiście. Panienki z infolinii, jak już udało się po godzinie z jakąś połączyć, nie odróżniały nawet zastawu od przewłaszczenia. Jedynym wyjściem było spłacić kredyt żeby zwolnić zastaw bo dealer nie mógł sprzedać samochodu. Pozostaje jeszcze proces cywilny żeby odzyskać nadpłaconą kwotę prowizji za okres wcześniejszej spłaty kredytu z winy Banku. Naprawdę zastanówcię się kilka razy zanim wtopicie się w ten burdel!
Wyświetlaj:
norbi78 / 87.206.200.* / 2011-03-22 20:54
ja kredycik na auto brałem za pośrednictwem http://www.finansosfera.pl/informacje/zloz-wniosek/prt/carocean/tid/4/ i muszę powiedzieć że jestem mega zadowolony i teraz sobie spokojnie spłacam...
Zawiedziona klientka / 89.73.90.* / 2011-03-16 21:10
Rok temu w Getin Banku założyłam lokatę na 6 m-cy. Po zakończonej lokacie na nowo zdeponowałam środki w tym banku. Procedura taka sama. Założenie lokaty i ror-u do niej (obowiązkowo). Stopa procentowa już troszkę niższa. Na pierwszy rzut oka żadnych innych zmian. Po niedługim czasie przyszła karta bankomatowa do tego ror-u, której w ogóle nie używałam (nie została nawet aktywowana). Kilka dni temu udałam się do Getin Banku w celu pobrania odsetek z lokaty i zdeponowania pieniędzy na kolejną lokatę. Po przelewie odsetek na ror spotkała mnie przykra niespodzianka. Z lokaty uzyskałam 212 zł odsetek a na rorze był debet w wysokości 47 zł. Po długiej analizie przez pracownicę banku, okazało się, że są to kwoty naliczone comiesięcznie przez ostatnie pół roku od obsługi ror-u, z którego w ogóle nie korzystałam (jak pisałam wcześniej, był to niezbędny wymóg założenia lokaty) + comiesięczne opłaty za kartę bankomatową. Oszczędności wycofałam z tego banku, złożyłam pisemną reklamację i mam czekać 30 dni na odpowiedź, w czasie których dojdą kolejne opłaty za prowadzenie ror-u i rzekome użytkowanie karty. Zamknięcie rachunku jest niemożliwe do czasu rozpatrzenia reklamacji przez bank. Pani dysponentce powiedziałam, że jestem wyleczona z Getin Banku. W trakcie zakładania lokaty w innym banku, napomknęłam o tej sytuacji. Padło pytanie, czy sprawa dotyczy Getin Banku. Ich chwyty nabrały już dużego rozgłosu. Życzę potencjalnym klientom tego banku omijania go szerokim łukiem. Jak widać u nich można stracić nie tylko po zaciągnięciu kredytu, ale także po założeniu lokaty. Żenujące.
peshet / 88.199.31.* / 2011-03-09 11:56
od 2006 roku mam kredyt w chf na budowę domu pod hipotekę. Do tej pory ani ja z nimi ani oni ze mną nie mieli problemów i oprócz złodziejskiego kursu franka nie mogła bym im nic zarzucić. Ale jakieś 2 tyg temu zadzwonił do mnie pan przedstawiciel tegoż banku z propozycją spotkania i przedstawienia oferty. Zgodziłam się, Przyjechało dwóch elegancików w garniturkach i zaczęło opowiadać jaki to getin bank jest zły, że doją mnie jak przysłowiową krowę a oni są z nobel banku który to przejął getin i teraz mają ciężkie zadanie bo ta zszarganą opinie muszą naprawiać. Po tych wstępach Panowie przeszli do meritum sprawy czyli konkretnych propozycji dla mnie. Na pierwszy rzut oka wyglądało super czyli miałam płacić raty po średnim kursie chf w NBP mało tego przez najbliższe dwa lata miałam spłacać tylko kapitał bez odsetek a po tym czasie miałam wrócić do normalnego systemu czyli kapitał + odsetki. Przez okres tych dwóch lat odsetki miały być nienaliczane. Za to wszystko miała zostać tylko prowizja za podpisanie tego aneksu czyli ok 1500 franków tj. ok 4500 po ich kursie. Zapytałam dlaczego mnie akurat spotkał ten zaszczyt? Panowie powiedzieli mi ze to dlatego ze tak dobrze spłacam raty i roztoczyli wizje kolejnego kryzysu przez najbliższe dwa lata, i że przez ten okres frank na pewno będzie po ponad 3 zł i to ma być pomoc w spłatach przez te kryzysowe lata. Po czym skwapliwie wyciągnęli aneks do umowy i stwierdzili, że go ze mną przeczytają. Jako że analfabetką nie jestem przeczytałam go sama i oświadczyłam, że niczego dzisiaj nie będę podpisywać i że chcę ten aneks pokazać zaufanej osobie która ma większe doświadczenie w tych sprawach niż ja. Po tym oświadczeniu Panowie szybko wszystkie dokumenty zebrali z informacją że nie mogę tego nikomu pokazywać bo to tajemnica bankowa i że śpieszą się do następnego klienta i mam się zastanowić a po tym następnym spotkaniu do mnie zdzwonią. Nie dawało mi to spokoju i zadzwoniłam na infolinię i zapytałam czy rzeczywiście coś takiego zostało dla mnie przygotowane i żeby mi przesłali ten aneks bo chce go jeszcze raz przeczytać. Wszystko się zgadzało ale tam o dziwo nie było problemu z tajemnicą bankową. Po południu Panowie tak jak obiecali zadzwonili wiec ich poinformowałam, że czekam na ten aneks którego oni nie chcieli mi dać. Ustaliliśmy że zadzwonią pod koniec tyg, żeby się dowiedzieć jaka [jest moja decyzja. Jeszcze jedna rzecz nie dawała mi spokoju w paragrafie 1 tego aneksu było napisane coś takiego " oświadczam, że na dzień podpisania aneksu kwota należnych odsetek wynosi 170 000 zł ". Zapytałam panów skąd się wzięła ta kwota odpowiedzieli mi ze to bank wyliczył. Po spotkaniu kiedy to już na spokojnie analizowałam wszystko ciągle nie dawało mi to spokoju. Następnego dnia po raz kolejny zadzwoniłam na infolinię i kazałam sobie wyliczyć kwotę odsetek na dzień dzisiejszy. Trochę długo to trwało ale w końcu usłyszałam 44067 franków. Jeżeli tą kwotę przez kurs franka na poziomie 3,3 wychodzi trochę ponad 145 tyś zł a nie 170 jak to wynikało z aneksu Podsumowując ta przydługą historię getin bank chciał mnie naciągnąć na ponad 30 tyś zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdybym podpisała ten aneks to po pierwsze zapłaciłabym ponad 25 tys odsetek więcej kwota ta na pewno była by większa ponieważ w aneksie została określona w złotówkach a teraz mam je liczone we frankach i kwota w zł zależna jest od kursu. Po drugie naciągnęli by ,mnie na prowizję od tych pseudo korzyści Więc ostrzegam wszystkich nie podpisujcie żadnych aneksów proponowanych przez getin bank bo to OSZUŚCI
emily_79 / 188.33.91.* / 2011-05-29 20:47
Mialam te same sytuacje - rozmawialam z panienka, ktora miala obrapany lakier na paznokciach i nie chciala nawet dac mi przeczytac aneks samodzielnie. Na moja odmowe podpisania zaczela prawie na mnie krzyczec i kazala mi sie zastanowic do godziny 16:00 danego dnia bo akurat do tej pory bedzie w oddziale. Byl tez na poczatku chwyt psychologiczny jak to pewnie mi ciezko splacac kredyt. Uwazam ze nie daja aneksu bo to bylby dowod dla klienta zeby zwrocic sie do UOKiK. Ale dzieki takim chwytom Pana Czarneckiego stac na budowanie palacy w Warszawie. To jest lichwa w najczystszej postaci, a takich ludzi jeszcze sie promuje na lamach gazet jako ludzi sukcesu !
Wkrecony / 109.243.49.* / 2011-03-22 15:10
Zgadzam się w 100 procentach. Nie podpisujcie aneksów w getin bank. Ja to zrobiłem Ufając, w to co Pani mówi i głupi jestem jak but ale do 2018 będę grubo żałował.Życie hahahaha. Racja getin nawija ludzi w butelki dlatego ma zielone logo jak przysłowiowa butelka
Gryps / 89.17.249.* / 2011-03-09 01:22
Witam.
Dla przykładu opiszę Państwu kredyt samochodowy w Getin Banku.

Niech napiszą czyja to jest firma ten Transcom cms !!!!
Komu nabijają kasę?????
Miałem z Nimi do czynienia już kilka razy.Mieli nawet kiepskiego pomysła żebym jednorazowo wpłacił im 4000zł. a ja wtedy myślę skąd na ratę wziąć. Narobili w Polsce takich wyłudzaczy i straszaków, którzy nie dają ludziom spokojnie żyć i śnią się po nocach !!!
Dzwonią do zwykłych obywateli rano, w południe oraz późnym wieczorem i nawijają makaron na uszy nie znając w ogóle historii kredytowej ani indywidualnych naszych problemów ze spłatą kredytów, bo i po co jak ich interesuje tylko śmietana a mleko jest bee!!!
Żeby było weselej to za każdym razem dzwoni inny cwaniak lub cwaniara i się wyżywa na człowieku !!! Mówi np: (Pan to dziecko jesteś, po co pan brał kredyt a teraz pan nie spłaca! Co pan sobie myśli ??? Jak się pan własnych dzieci nie wstydzi ??? Jaki z pana ojciec ???....itd. (to właśnie świadczy tylko o kulturze tych jak oni się nazywają inspektorów czy jak???) Poza nawiasem mówiąc osoba dzwoniąca do mnie wtedy miała sądząc po głosie i sposobie wypowiedzi może ze 20 lat a ja mam co najmniej drugie tyle :) Żenada!!!
Ja kupiłem auto na kredyt za 20 000zł. przy racie 420zł. miesięcznie bo taką miałem zdolność kredytową i rata nie mogła być wyższa jak mnie bank wyliczył a czas spłaty kredytu nie krótszy niż 7 lat. Nie uważam żebym był oszustem czy wyłudzaczem, jak już nieraz usłyszałem w słuchawce telefonu. Teraz po zwyżce Franka Sz. moja rata wynosi prawie 1000zł. i teraz według banku i tej firmy mam płynność finansową! CIEKAWE !!!
Panowie Bankierzy....BOGACI KREDYTÓW NIE BIORĄ BO I PO CO A PODSTAWĄ WASZYCH DOCHODÓW JEST KLASA ŚREDNIA I ROBOTNICY !!!
My zarabiamy po 1300 zł. miesięcznie i mamy na utrzymaniu całe rodziny i w D.... mamy krachy finansowe, giełdy papierów i waszą politykę monetarną!!!
Ludzie powiedzcie czy nie prawdę piszę???
Dyrektorzy siedzą w bankach i firmach windykacyjnych za grubą kasę i szukają jeleni, a Prezesi grzeją tyłki na Majorce.
Ja proponuję żebyśmy im pozawozili te autka na parkingi bankowe i niech sobie je wezmą. Połowę z nich będą musieć od razu zezłomować bo jak spłacasz kredyt to do auta nie dokładasz a na naszych drogach auta same się naprawiają i są jak nowe:) a resztą zawalą na full i tak przepełnione komisy samochodowe.W moje auto na parkingu uderzyła pewna kobieta i przyznała się do tego. Porozbijała błotnik i drzwi ale nie o tym chcę napisać:) Załatwiłem wszystkie formalności od a do z. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła pieniądze na których w całości siadł Getin Bank i ok. Jak chcecie tak macie. Z czego miałem usunąć usterki ??? No właśnie.....Nie miałem to nie usunąłem. Poklepałem, poprostowałem i zaprawiłem podobną farbą żeby w oczy nie kuło i jazda. W efekcie auto wygląda jak wygląda.
Straszą, że go zabiorą....! Niech podadzą adres i przyślą na paliwo to w drodze wyjątku za darmo im go tam odwiozę, tylko z tym, że przestaną do mnie wydzwaniać i mój problem zniknie. Tak czy nie???
Kochani....Niech ktoś z was powie, że to co się dzieje jest normalne...
Może taka sytuacja nakłoni Panów Prezesów Banków i firm windykacyjnych do myślenia.
Nie ma innego sposobu i szkoda naszych nerwów.
Jeszcze pozwolę sobie napisać w temacie samego kredytu.
1. Przedstawicielka (pośredniczka) załatwiająca kredyt w GB po dwóch tygodniach już odeszła z tej pracy.
2.Kontakt z bankiem w Jastrzębiu Zdrój graniczył z cudem.Rachunki kosmiczne za telefon a w słuchawce non stop tylko muzyka:(
3.Jak już ktoś łaskawie odebrał to miałem nadzieję, że rozmawiam z kosmitom bo albo nie wiedzieli co powiedzieć albo gadali bzdury nie na temat.
4.Kurs franka szwajcarskiego najwyższy z wszystkich banków.
5.Zero kompromisu czy pomocy w rozwiązaniu moich kłopotów.

Sam bank mnie wystawił, bo doszło nawet do tego, że pozmieniali numery telefonów na które się dzwoniło odnośnie kredytu i prowadziło rozmowy. Pracownicy tego działu albo pozmieniali pracę albo zapadli się pod ziemię bo nikogo nie można odnaleźć i czegoś się dowiedzieć.
Kiedy Transcom pierwszy raz zadzwonił i domagał się pieniędzy tych 4000zł. o których pisałem wyżej kontaktowałem się z bankiem i usłyszałem, że moja sprawa jest w banku a nie w Transcomie.I bądź człowieku mądry:( Kilka tygodni temu zadzwonił do mnie jakiś regionalny przedstawiciel Getin Banku i chciał się umówić na rozmowę ale po rozmowie ze mną i poznaniu faktów powiedział tak: CYTUJĘ ;To po jakiego h... mnie do ciebie wysyłają?Co oni odpier......? Jutro dzwonię do jakiejś tam centrali i sobie z nimi pogadam; Koniec cytatu;Po tej rozmowie już nikt się ze mną nie kontaktował. Istny cyrk i paranoja !!!!
Serdecznie Państwa pozdrawiam.
Pamiętajcie że w jedności siła!!!!
Benson1 / 188.146.91.* / 2011-03-16 23:11
Podzielam pańską opinię, niestety tak jest i to nie tylko w tym banku. Spotkałem się nawet z czymś takim, że płacąc terminowo ratę zostałem "sprzedany " jak mniemam firmie windykacyjnej, która naliczała opłaty z sufitu np. ratę płaciłem 1 lub 2-go a termin jej zapadalności był ustanowiony na 10-tego każdego miesiąca, więc bank otrzymywał swoje pieniążki kilka dni wcześniej ( przelew internetowy) a tymczasem 4 lub 5-go dostawałem telefon albo SMS, że mam niezapłacona ratę i oczywiście dodatkową opłatę za "usługę" firmie windykacyjnej . Próby wyjaśnienia sytuacji były zbywane przez jej pracowników odpowiedzią, że "mam zapłacić i nie dyskutować"i odłożeniem słuchawki . Kiedy kontaktowałem się z bankiem słyszałem, że raty spływają terminowo i nie ma żadnych powodów do obaw, tym bardziej, że mam nadpłatę na kredycie a bieżąca płatność już do nich dotarła. Sytuacja taka trwała prawie do końca umowy, która również została terminowo zakończona. Zastanawiam się teraz czy nie jest to jakiś szwindel, żeby dodatkowo nabijać kasę takim firmom windykacyjnym i doić klienta ile się tylko da na zasadzie prawa silniejszego, bo ile osób wystąpi na drogę sądową, żeby dochodzić swoich racji.
wydupcony / 91.206.244.* / 2011-08-09 09:20
Autor: ~wydupcony klient [77.253.103.*], 2008-11-10 11:42
nie bierzcie kredytu
u tych złodziei !!!!!!!!!!!!

Zysk netto Getin Banku wzrósł o 96% do 275 mln zł w 2007 r.
Autor: ~kredytobiorca [91.206.244.*], 2011-08-09 08:33
szanowna Pani/ szanowny Panie ze względu na stale wzrastające koszty pozyskania środków pieniężnych uprzejmie zawiadamiamy że Getin Bank jest zmuszony do podwyższenia oprocentowania kredytów udzielonych na zakup pojazdów.
Z uwagi na powyższe podwyższeniu ulega stopa podstawowa oprocentowania z dn.11.07.02007 a w związku z tym od dn. 01.04.2008 oprocentowanie wynosi 10.90%.
Wcześniej wynosiło 9.90%. To jest w kwietniu. Następne pismo tej samej treści jest w Grudniu 2008 oprocentowanie kredytu wynosi 11.90%.Do tego należy dodać, że w przeprowadzanych rankingach Getin Bank pobiera najwyższy spreed.Pierwsze raty płaciliśmy niecałe 800 zł.w 2008 to już było około 1000 zł, 2009 1100 zł w 2011 nie ma raty poniżej 1200 zł. Więc już chyba wszystko jasne skąd takie zyski.
I nie spóźniajcie się z wpłata raty bo do tego dochodzą następne doliczania za monit 15 zł. opłata za wystawienie tegoż 30zł opłata za monit sms 1.99. opłata za wizytę terenową 110zł, do tego dochodzi opłata liczona w frankach za opóźnienie w spłatach oraz dalsze odsetki spłaty zaległości wg. oprocentowania 15,17% w skali roku.
naciągnięty / 213.146.59.* / 2011-03-15 20:27
kredyt spłaciłem a auto i tak zabrali
Pupuu'nu / 87.239.75.* / 2011-03-08 22:19
Nie ma co się dziwić pracownikom - robić po 9godz dziennie za 1000zł netto na umowę zlecenie (bez prawa do urlopu czy L4) przedłużaną co miesiąc... Coraz więcej ludzi odchodzi z tego centrum wiec za niedługo nie wydolą i "Największy bank samochodowy" stanie się historią... oby!
........ / 79.162.62.* / 2011-02-26 17:41
Ja właśnie, przegrałam z nimi sprawę karną. Sprzedali mój samochód, za marne grosze, do dziś nie wiem na co moja kasa poszła, z ubezpieczeń kredytu, dodatkowych prowizji, dlaczego w momencie zawarcia umowy na konto komisu przelali więcej, niż mieli, i dla czego umowa szła do mnie 3 miesiące i nie mogłam się do niej ustosunkować, bo było już na to za późno. Teraz mam na głowie kuratora i sprawe cywilną, chociaż to ja zostałam oszukana. UWAGA TO ZŁODZIEJE I OSZUŚCI
wifi / 82.115.74.* / 2011-02-21 12:33
Potwierdzam oszukańczy tryb udzielania kredytów samochodowych. Przez niekompetencję ich agenta zostałem sprytnie wciągnięty w zaciągnięcie (niby to na korzystnych warunkach) kredytu samochodowego, a teraz mam ogromne problemy z tym bankiem, a ponadto spłacam trzy razy więcej, niż to miało być na początku. Czytajcie dokładnie umowy!!! Pytałem się prawników aby mi pomogli - nic z tego - podpisałem umowę, więc klapa. Pierwszy i ostatni raz wziąłem kredyt w Getin Banku!!!
anonim :) / 83.29.248.* / 2011-02-11 19:57
WITAM ZUPEŁNIE SIĘ Z TYM ZGADZAM MIAŁAM DWA SAMOCHODY W KREDYCIE W GETIN BANKU NAJPROSTSZYM ROZWIĄZANIEM DLA BANKU JEST NASŁAĆ WINDYKACJE ABY ODEBRAĆ KLIENTOWI SAMOCHÓD I NAKŁADAĆ KOLEJNE ODSETKI NAPRAWDĘ JEST TO BANK Z KTÓRYM W OGÓLE NIE MOŻNA DOJŚĆ DO POROZUMIENIA POZDRAWIAM
dariusz korcz / 83.15.35.* / 2010-12-28 11:43
co za kraj i rząd,który pozwala na taką lichwę.złodzieje i frajerstwo,bo inzaczej nazwać nie można.a te debile jeszcze sę reklamują ba wiadomo za czyje pieniądze.mam nadzeję,że w końcu coś się stanie i albo zamkną tych oszustów albo ktoś im pomoże szybciej zejść z tego świata!!!
uwaga na firmę CLS / 213.192.34.* / 2010-11-23 16:55
Uwaga na powiązaną z Getiin Bankiem firmę CLS, która załatwia kredyty samochodowe. Ja dałem się naciągnąć jak rasowy frajer na ładne oczy przedstawicielki CLS (Lucyna Szołtysek), której zaufałem i już na końcu nie przeczytałem umowy kredytowej. Ta pani dopisała do krdytu 11200 zł prowizji dla CLS (szok!) czyli 16%. Jak ją pytałem w trakcie załatwianie papierów to powiedziała ze ma prowizję banku więc nie muszę nic płacić. Zwykli oszuśći. Radzę się trzymać od nich z daleka
angela39 / 95.49.107.* / 2011-02-13 13:58
nigdy nie wierz kobiecie, a szczególnie gdy ma ładne oczy ;-) ha ha ha
encoree / 83.15.196.* / 2010-11-23 12:26
Ja też czuję się oszukana przez ten bank. Kredyt spłacam zawsze w terminie .Generalnie robię duże nadpłaty , żeby go jak najprędzej spłacić i zapomnieć...Wciąż sukcesywnie podnoszone jest oprocentowanie. Bez podania przyczyny. Kilka dni temu dostałam info , że bank podpisał w moim imieniu umowę AC z link 4. W związku z tym po raz kolejny została podniesiona rata, gdyż AC doliczyli do raty kredytu. Początkowo miałam ratę ok 300 pln, teraz ok 550 pln. ;(((( Jednym słowem PORAŻKA !! Obsługa bankowa to zero profesjonalizmu i kompetencji. Bardzo zła jakość obsługi. Pominę inne kwestie , które zostały wspomniane przez inne osoby ( inne wydatki kredytobiorcy w umowie doliczone do kredytu (ok. 1000 pln) , nadpłata , która leży w depozycie dopóki nie zostanie wysłane pismo itp.) NIE POLECAM TEGO PSEUDOBANKU NIKOMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pawelhipoteka / 95.49.187.* / 2011-06-07 22:34
Drodzy Państwo teraz zakończyłem oglądać na tvp 2 sprawę franczyzy getin Bnaku Oszukano pare naście lientów na łączną sumę blisko 7 milionów złotych .Ja spłacałem kredyt hipoteczny pod koniec stycznia został mi on wypowiedziany i jest w trybie egzekucyjnym w trybie natychmiastowym do zapłaty prawie 350 tyś złotych.MOje wypowiedzenie ( podobno 2 pisma wystarczą a w umowie jest mowa o 3 w tym jedna przez osobę terenową) i oszukanio klienci tedoż banku sie sumują .Bank musiał zdobyć pieniądze na odszkodowanie więc leciał jak wygodnie i wypowiadał umowy.niestety jestem za mały aby nawet przy pomocy kilku adwokatów wyciągnęło mnie z tego bagna jakim jest Getin Bank Panie Fronczewski Zwała na całego !
aaa1 / 79.186.147.* / 2011-04-14 15:56
Nie rozumiem jak można zmieniać coś, bez porozumienia z kijentem. W umowie zawsze są dwie strony!!!
ALFRED NOBEL / 213.231.192.* / 2011-03-02 23:21
TO SIĘ DEBILE CZYTA UMOWY PRZED PRZECZYTANIEM!!!
A NIE POTEM PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW!!!
gshegosh / 89.79.202.* / 2011-05-25 00:45
W umowie nie ma ani słowa o tym, że bank będzie stosował kurs CHF większy o dobre 15-20% niż średni w innych bankach.

Nie ma tam też zdefiniowanych żadnych kryteriów modyfikacji oprocentowania przez bank - w stosunku do LIBORu przez ostatnie 2-3 lata marża Getinu w moim przypadku wzrosła z sześciokrotnie.

Oczywiście, mogłem nie podpisywać umowy na takich warunkach, teraz to wiem. Nie jestem ostatnim debilem i potrafię wyciągnąć wnioski, a i tak dałem się złapać na kredyt załatwiany od razu w komisie.

Pozostaje pytanie, czy powierzając pieniądze na lokaty należy ufać instytucji, która na kredytach tak rżnie ludzi. Czytanie i rozumienie umów to jedno. Jakaś elementarna uczciwość ze strony instytucji której działanie niby się opiera na zaufaniu - to drugie.

Osobiście jestem wyleczony z korzystania z usług sektora bankowego całkowicie i skutecznie. Mam nadzieję, że coraz więcej ludzi dojdzie do takiego wniosku i co cwańsze banki kiedyś poupadają.
Grzesiek12 / 83.14.143.* / 2010-11-03 08:31
Polecam wszystkim zainteresowanym przeczytać opinię prawną, dotyczącą działań Getinbanku i ich ubezpieczenia AC w serwisie e-interwencja.pl. Redakcja tego serwisu ostro wzięła się do roboty, wysłali nawet pismo do rzecznika tego banku. http://e-interwencja.pl/getinbank-ubezpieczyl-moje-auto-bez-mojej-wiedzy.html
cypis trans / 83.20.174.* / 2010-11-02 11:13
zgadzam sie z powyższą opinią w stu procentach , poziom wyszkolenia pracowników gettinbanku w Jastrzębiu-Zdroju jest żenujący , ci ludzie chyba dostali tam pracę poprzez stary system obowiązujący za komuny (przez ciotkę albo sąsiadkę) , ja również zostałem oszukany i płacę dwie polisy , wytoczę im proces cywilny jak również skieruję sprawę do rzecznika ochrony praw konsumenta
mmuza / 46.113.17.* / 2011-03-18 13:44
I tak gratuluję udanej próby kontaktu.Mnie się to niestety nie udało po wielu próbach.Sprawę ,,załatwiłam'' dopiero po skontaktowaniu sie z oddziałem głownym.Zaczynam sie zastanawiać czy ten oddział w Jastrzębiu rzeczywiście funkcjonuje?:(
Z! / 91.204.153.* / 2010-10-29 21:07
Dziś dostałem pismo od Komornika o egzekucji! Ja z tym Bankiem walczę od 2007 roku i bez skutku sprzedali mi auto z drugim współwłaścicielem Którym jest inny bank D...... bank napisałem im pismo o wstrzmaniu płatności kredytu do wyjaśnienia sprawy i nic! Mam Auto którym nie mogę się poruszać bo nie mam dowodu rejestracyjnego stałego bo właścicielem jest inny bank i podobno ktoś spłaca kredyt na to auto! Komis i agent czy jak mu tam przedstawiciel Getin Banku Zrobili niezły przekręt OSZUSTWO BANKOWE
Marzena woj.lubelskie / 77.115.231.* / 2010-12-14 16:23
GetinBank rowniez zlicytowal moj samochod pomimo,ze zglosilam policji iz zostal mi zawlaszczony przez znajomego .Wnioslam sprawe do sadu,pinformowalam prokurature,komornika ,bank.Samochod zostal zlicytowany za 4000 zl.[wartosc12000 zl]mi zostaly raty w wysokosci 18000 zl. pomimo ze placilam AC i ubezpieczenie od utraty zatrudnienia .Mam ogromny zal do banku i instytucji wymieninych wyzej.Zyjemy niestety w BUSZU a mowia ze panstwo prawa.NIE POLECAM TEGO BANKU.
jeden_z_naciagnietych / 195.225.36.* / 2010-10-29 18:51
Skoro mowa o tym pseudobanku GetinBanku to polecam ciekawą lekturę, jestem tam jednym z piszących, pozdrawiam. http://www.forum-kredytowe.pl/tematy3/bank-ubezpieczyl-samochod-bez-mojej-zgody-vt14884.htm

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: