Forum Forum finansoweKredyty

GETINBANK - uwaga na kredyt samochodowy!

GETINBANK - uwaga na kredyt samochodowy!

Były klient GetiBank / 83.11.9.* / 2008-02-24 18:17
Ostrzegam Was przed kredytem samochodowym w Getin Banku. Pracownicy Centrum Kredytów Samochodowych w Jastrzębiu-Zdroju to wzór niekompetencji i braku wiadomości. Miałem tam kredyt i chciałem zmienić przedmiot zabezpieczenia. Niedługo będzie 9 miesięcy a sprawa jeszcze nie załatwiona. Potrafią tylko brać bardzo wysoką prowizję wliczoną w kredyt i załatwiać standardowe sprawy, nie za szybko oczywiście. Panienki z infolinii, jak już udało się po godzinie z jakąś połączyć, nie odróżniały nawet zastawu od przewłaszczenia. Jedynym wyjściem było spłacić kredyt żeby zwolnić zastaw bo dealer nie mógł sprzedać samochodu. Pozostaje jeszcze proces cywilny żeby odzyskać nadpłaconą kwotę prowizji za okres wcześniejszej spłaty kredytu z winy Banku. Naprawdę zastanówcię się kilka razy zanim wtopicie się w ten burdel!
Wyświetlaj:
zdolowanyyyyy / 46.112.171.* / 2010-10-28 21:28
witam wszystkich poszkodowanych przez getin bank to jest szok co oni wyprawiaja chodzi o kredyty jak i o polise ac oc prosze osoby zainteresowane pozawanie ich do sadu na sprawe zbiorowa bo tylko tak mozemy cos zrobic moj mail grzes_32@o2.pl
xyzxyqqwe / 78.8.100.* / 2010-10-28 17:34
Potwierdzam. To szok, że w dzisiejszych czasach mozna być tak potraktowanym przez obsłgę banku. Oddział w Jastrzębiu to przykład szczególnej arogancji i niekompetencji. Pomimo tego że opłacałem AC i OC to Bank sam , bez mojej wiedzy zawarł polisą AC z Link 4, doliczając mi składkę do raty. Teraz płacę dwie plisy AC na ten sam samochód!!
Daleko, daleko od tej firmy ludzie!!!
tomo28 / 87.205.195.* / 2011-02-28 12:34
Ja również dostałem pismo z ww banku, że nie otrzymali cesji polisy AC, w związku z tym mając na uwadze dobro klienta zawarli w moim imieniu polisę w link4 (koszt ok. 3600 zł - ja wykupiłem w innym towarzystwie za 2200 zł). Pojechałem do najbliższego oddziału, gdzie potwierdzono, że takie praktyki się zdarzają. Pracownik banku stwierdził, ze nic nie może zrobić i że powinienem wysłać pismo reklamacyjne do Jastrzębia Zdroju. Okazał się bardzo pomocny, bo udostępnił jako wzór wcześniejsze pismo w tej samej sprawie, poza tym wysłał moją reklamację faksem, zrobił kserokopię i potwierdził przyjęcie.
Po kilkunastu dniach otrzymałem pismo z Getin Banku, w którym informowali, że w zaistniałem sytuacji odstępują od umowy z Link4, a ja nie ponoszę żadnych kosztów.
mądry po szkodzie / 87.205.222.* / 2010-10-30 08:37
Ja też dostałem pismo z tego banku że zostałem szczęśliwym posiadaczem polisy AC 'Kiedy dodzwoniłem się na infolinię,a trwało to około 20min,to usłyszałem że w umowie jest napisane o obowiązku przysłania kopi polisy AC do banku .Przeczytałem całą umowę i znalazłem tylko że mam obowiązek wykupić polisę AC..To nie jest Bank,który można komuś polecić,chyba że najgorszemu wrogowi.
nie zadowolony / 46.112.171.* / 2010-10-28 21:31
prosze o kontakt 669487338 wszyskich poszkodowanych chodzi o ta polise
mmmmmmm1111 / 95.50.170.* / 2010-09-17 12:52
ludzie Wy się puknijcie w łeb!!! najelpiej byloby dostać kredyt i jeszcze chcielibyście sobie sami ustalać warunki!!! masakra!!! polska ciemnota!!! bierzecie kredyt to go spłacajcie i czytajcie umowy a nie potem macie pretensje do garbatego co ma proste plecy!!! banki tez musza zarabiac, nie ma nic za darmo!!! rozbrajają mnie te komenty!!!
Jolanta2011 / 78.8.2.* / 2011-01-15 17:05
Zgadzam się :-)
Ciemnota ludzka. Biorą kredyty, nie czytają umów a potem płaczą bo krowy przestały mleko dawać. Najlepszy jest komentarz babki, co jej pojazd znajomy "zawłaszczył" i Bank ją okrada żądając spłaty kredytu. Tak, idź do Sądu. I do TVN Uwaga.
cypi trans / 83.20.174.* / 2010-11-02 11:22
sam lub sama sie puknij , nawet jezeli ktos zapomni wyslac aktualnej polisy to bank moglby laskawie o nia zapytac a nie decydowac i wydawac nie swoje pieniadze !!!
kto dal im prawo do takich decyzji ?? umowy nawet podpisane powinny byc skonstruowane zgodnie z prawem !!! a ban i klient powinni byc kontrahentami a nie sluga i laskawca !!!
Jolanta2011 / 78.8.2.* / 2011-01-15 17:11
Tak. Mógłby łaskawie zapytać za 3,50 zł za 1xpoleconyx1 milion nieodpowiedzialnych klientów. Najlepsza dla Was byłaby umowa zgodnei z którą dostajecie kasę na auto, żeby się po mieście paniska wozić i przed sąsiadami pokazywać i żeby o wszystko to Was trzeba było prosić. Bank i klient są kontrahentami. Problem w tym, że Ty byś chciał byc kontrahentem któremu daje się pieniądze a Ty nic nie musisz robić.
Bart 976 / 93.105.12.* / 2011-02-25 11:39
Pani Jolanto2011.
Po krótce opiszę swoją historię z Getin Bankiem-''OSZUSTEM".
Skorzystałem z kredytu na samochód w kwocie 20 000 PLN,wkład własny 4 000pln,czyli kredyt 16 000pln.Zamiana na franka szwajcarskiego po kursie dnia to na pierwszej stronie.Po spłacie około 6 000- 7 000pln.Pisemko ze można wziąść kredyt gotówkowy.Po zapoznaniu się z ofertą nawet korzystna wpłaciłem więc skorzystałem.Spłacałem raty z nawiązką oba kredyty.Potam znowu następna oferta na dowód tylko,ale nie skorzystałem.W między czasie wypadłem z wiru pracy noga w gipsie i problemy z chodzeniem na około 3 miesiące.telefon do banku, aby zawiesić płacenie rat na okres od 3 do 5 miesięcy.Nie da rady nadply szybko stały się niedopłatami ,bo kurs franka się zmieniał i nowe charmonogramy spłat.Po pewnym czasie monity i wypowiedzenie umowy,przez bank.Telefon i wyliczenie kwoty przez dział windykacji.rozmowa o dwóch kredytach.Przelew na ich konto w 2009 roku kwoty ponad 17 500pln.W między czasie wezwanie na komende policji.Przedstawiciel banku dobrał do kredytu samochodowego 1 600pln czyli 10% wartości.Na przesłuchaniu dowiedziałem się że do kwoty 16 000pln,mozna było dobrać do 15 % wartości kredytu.dostałem statut swiadka-pokrzywdzonego.To pisemko o rozliczenie kredytu z wyszczególnieniem na należnośc główną,odsetki,koszty monitów,odsetki od odseteki oraz inne koszty.Dostałem odpowiedź że :odpis umowy i tam wszysko jest!!!Więc drugie pismo i to samo.Dzisij dostałem pismo od komornika o wstrzęciu egzekucji!!!!!!Sprawa odbyła się w kwietniu 2010r!!!Bez powiadomienia mnie.Komornik z Wrocławia oddalonego o 350 km.Po 5 telefonach na infoline i rozłańczaniu się udało się trafić na osobę,która podała kto prowadzi sprawę i nr tel. . Po kontakcie z osobą prowadzącą ustalono że nie spłaciłem kredytu gotówkowego w kwocie około 2 500pln i odsetki.Do tego ostatnie wezwanie do zapłaty wyslane przed moją wpłatą ostateczną.To szok!!!To wina czyja?Prawa bankowego!!!!!Oni mają prawo ,a ty nie.Po rozmowie z Panem zaproponowałem, aby wstrzymano egzekucję do maja ,a ja to spłacę całość.Odpowiedź nie!Na to moja odpowiedź,że ja jidę do sądu i sprawdzę czy wysłano wezwanie na sprawę,jak nie to do ponownego rozpatrzenia i wstrzymanie egzekucji na ten czas.Ja spłacę w między czasie i założę sprawę o wyłudzenie do kredytu 1 600 plus odsedki ,koszty monitów i karę za wypowiedzenie umowy z winy banku!!!Bo miałem nadpłatę i nie można było mi tego zrobić.Wracając do umowy,jak byk było napisane że kwota kredytu 20 000plnwkład własny 4 000pln kredyt 16 000pln.dopiero na drugiej stronie,że ja dobieram kredyt i daję to osobie i to bank przelewa 1 600pln.To cały myk i oszustwo bo kwotw kredytu to 17 600pln,a tego nie ma w umowie!!!!!!
lilu8 / 82.177.194.* / 2010-10-29 15:17
Popieram:)
Kl nie czytają umów a później mają mega pretensje i zdziwienie ze bank zawarł umowe w ich imieniu .Ludzie zacznijcie czytać to co jest napisane a nie plujecie się do tych ludzi którzy obsługują na infolinii te kredyty wszystko jest zawarte w umowie którą sami podpisujecie!!!
pisanie do sadu nic wam nie da!! Pozdrawiam:)
BODEK 40 / 80.54.63.* / 2010-10-01 09:31
sam się puknij w łeb zobacz po jakim kursie franka w tym banku trzeba spłacać kredyt w
kantorach nie mają takich prowizji a na każde pismo klienta o obniżenie oprocentowania
kredytu odpowiadają jak ciężko im pozyskiwać środki i jacy oni biedni chyba na reklamy
za dużo wydają.UWAGA NIE POLECAM TEGO BANKU.
Jolanta2011 / 78.8.2.* / 2011-01-15 17:13
Wszystko jest w umowie. Nie podobają się warunki, oprocentowanie, kurs ?
Nie podpisuj !!
Jendry / 89.231.121.* / 2010-09-09 20:02
pojawiła się właśnie informacja o pozwach zbiorowych przeciwko mBankowi iMultibankowi które dla swoich kredytów hipotecznych we frankach nie obniżały oprocentowania mimo spadku Liboru... nie znam szczegółów ale sytuacja zdaje się analogiczna do tego co uskuteczniał Getin bank, więc pozew zbiorowy może być rozwiązaniem??
zdzisława157 / 193.239.124.* / 2010-09-14 17:37
Zgadzam się z Tobą lecz chyba trzeba się najpierw skontaktować z UOKiK bowiem on reprezentuje zbiorowe naruszenie praw konsumentów, więc w pierwszej kolejności skarga a potem trzeba tylko czekać i działać, im nas więcej tym lepiej
pi9878 / 79.163.166.* / 2010-09-01 15:31
czy ktos wie jaki bank daje kredyt lub pozyczke bez zaswiadczenia o zarobkach potrzebuje 15000zl

tylko nie provident:-)
Jolanta2011 / 78.8.241.* / 2011-05-29 16:42
Oho! Jest Ci on! Potrzebuje 15.000 zł. Dajcie. Damy! A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo krowy nie doją, susza... Grupowe zwolnienia... etc... I Sądem będzie straszył i UOKiK.

Bank to nie istytucja charytatywna.
micha1237 / 83.6.210.* / 2010-10-30 20:40
getin bank daje - zapraszam
Tomitom / 83.27.8.* / 2010-08-28 21:30
Dlaczego akurat wybrałeś ten bank przecież oferta kredytów samochodowych jest bardzo szeroka zobacz na przykład na http://www.kredyty-samochodowe.najlepszeporownanie.pl/ do wyboru wszystkie produkty przez internet
kosidos / 94.254.132.* / 2010-08-17 16:00
zobacz też tu:

http://kredyt-na-auto.blogspot.com/
zyta33333 / 194.181.95.* / 2010-08-17 15:46
To fakt. Getinbank to najgorsze co może człowieka spotkać,klient jest tu złem koniecznym, zresztą generalnie Polacy jako klienci - to zło konieczne i złodziej na wejściu.
Wracając do banku, to utrudnianie życia klientowi to ich priorytet.
Jak ,,przygarną klienta,, to już trudno się od nich uwolnić bo robią wszystko aby życie umilić.
Kompetencja pracowników-poniżej zera, ale ja mam wrażenie że bank i tu ma też swój cel, bo przecież złe, nie kompletne informacje dla klienta, tym gorzej klientowi się zorientować....... a przecież o to chodzi.
Z DALA OD GETIN BANK
marekiewicz / 91.189.216.* / 2010-08-14 20:51
Odradzam wszyskim kontakt z instytuacjami które mają coś wspólnego z p. L.Cz. Z założenia nie prowadzą działalności w sposób etyczny. Wykorzystuja wszystkie kruczki prawne aby jak najbardziej orżnąć klientów. Jest to najbardziej nieetyczny z dużych liczących sie banków. A korzystałem a miałem różnego rodzaju kredytu już w 5. Dwa lata temu potrzebowałem szybko pożyczkę. Wziąłem pod zastaw mojego mieszkania w CHF. Dorodca w Open Finance z ktorym wcześniej współpracowałem i byłem bardzo zadowolony z jego pośrednictwa tym razem doradził mi Metro banka, (grupa Noble bank a teraz Getin). Nie wiedzialem tylko że w miedzyczasie Open Finance zostało wchłonięte przez p. L.Cz i wiele się tam jeżeli chodzi o bezstronność zmieniło. Marża katastrofalna, ale mialem nóż na gardle, dali mi kasę bardzo szybko i nie zadawali dużo pytań. mieszkania w CHF. Wartość mieszkania 320 tys. pożyczka mieszkaniowa tylko na 150 tys. Pierwsza niespodzianka jaką przeżyłem to spread jaki stosowali 10% (był zapisany w umowie nie doczytałem). W styczniu 2009 gdy kurs franka notował maksima zaczął wydzwaniać jakiś gościu z Noble że w związku z wzrostem kursu CHF muszę wykupić dodaktową zgodzić się dobrowolnie na jakąś dodakową klauzuluę o jakichś stalych płatnościach za ryzyko, ale spłacać mniej (chociaż wcale mi nie brakowało na ratę) a to niesłapacana nadwyżka będzie na jakichś lichwiarskich zasadach dopisywana do długu, albo przedstawić dodatkowe zabezpieczenie wzrost kursu. Gościu wyraźnie chciał mnie zastraszyć celem wydojenia mnie sprzedając mi dodatkową usługę za którą zapłaciłbym straszne pieniadzę, bo jak nie to zabezpieczenie, a jak nie to rozwiąrzą umowę kredtu. Nie dałem się i poprosiłem o przesłnie mi tego co mówi pocztą. Facet się wycofał i dali mi spokój. Ale fakt byłe szantażowany i zastraszany że stracę mieszkanie chyba że pójdę z nimi na układ. Ostatnio w spóźniłem sie dostarczenie do nich polisy ubezpieczenia mieszkania o dwa tygodnie. Ku mojem zdziwieniu parę dni po przesłaniu dostałem od nich pismo że w związku z tym iż nie dostarczyłem polisy zawarli ją zgodnie z zawartą umową za mnie (sprawdziłem zagwarantowali sobie takie prawo w umowie) w Towarzystwie Europa (kolejna dojna krowa p. L. CZ.) za cenę 600 złotych rocznie (w PZU taka sama kosztowała mnie 200) i dla mojej wygody zawarli ją na okres 5 lat Czyli jestem w plecy 2 tys. plus kupiona polisa w PZU. I wogóle powinienem się cieszyć bo mieli też prawo zgodnie z umową w przypadku nie dosłania ubezpieczenia (jest taki zapis w umowie) podnieść mi marże na kredycie o 2%. Ręcę opadają. p. L. Cz. wielki człowiek sucesu chwali się że jego firmy zarabają od razu, w pierwszym roku, nie tak jak inne. Faktycznie jest to prawda, okradając ludzi zgodnie prawem. Ten wielki przedsiębiorca ma taką właśnie koncepcję prowadzenia biznesu.
jaroslaw iwanow / 188.147.117.* / 2010-12-26 21:07
GETIN NOBLE BANK ma wspanialych agencikow....zarobili na moimkredycie - jak pisze kolega wyzej...na ladne oczy...i na system dowozu umowy jak sie stoi juz przy okienku do rejestracji...20000 pln !!! za 2 dni ( moze 100km i 10 telefonów)

czlowiek podpisuje bo juz jego numerek sie wyswietla..daje do rejestracji potem odbiera i oddaje agentowi..a po miesiacu dostaje o dziwo...umowe w ktorej jak wol stoi - inne wydatki"" w kwocie..20% kwoty kredytu dla agenta ....aby tak dalej....nie bedzie bezrobocia
mioko / 109.243.139.* / 2010-07-23 09:44
oceń ten bank:


http://ocena-kredytu.blogspot.com/
KOsikoko / 94.254.173.* / 2010-07-22 14:16
zobacz tu:

http://szybkiekredyty.blogspot.com/
yas 1 / 89.200.227.* / 2010-07-19 23:34
...a mi w odpowiedzi na kolejne pismo z prośbą o obniżkę oprocentowania, w którym dowiodłem, że zaistniały 4 a więc co najmniej 2 przesłanki do obniżenia procentowania, bank odpowiedział mi następująco: "bank ma prawo, a nie obowiązek do zmiany oprocentowania, i mimo zaistniałych przesłanek nie obniży oprocentowania z uwagi na wysoki koszt pozyskania CHF". Dodam, że do tej pory bank pisał, że nie zaistniały przesłanki do obniżenia oprocentowania, a więc przez dwa lata mnie okłamywał podając złe dane. Zastanawiam się, czy nie użyć przeciw bankowi nowej broni, jaką dał nam nowy przepis dotyczący pozwów zbiorowych. Jak ktoś ma podobne kłopoty z bankiem to proszę pisać na gg: 2922624
zdzisława157 / 193.239.124.* / 2010-09-07 19:55
czy ktoś napisał już skargę do UOKiK ? chcę koniecznie napisać , proszę o pomoc
zdzisława157 / 193.239.124.* / 2010-09-07 19:49
mamy z mężem taki sam problem, jeżeli już coś zadziałałeś chętnie się podłączymy do batalii przeciwko nieuczciwemu bankowi, słyszałam że trzeba napisać skargę do Uoiku bo im więcej skarg to lepiej bo wtedy jest naruszony zbiorowy interes konsumentów i ta instytucja szczegółowo sprawdza takie podmioty gospodarcze. myślę ze trzeba coś działać bo bank zeżre nas z kopytami . jak ktoś będzie miał jakieś sensowne pomysły bądź już coś zdziałał to proszę o kontak na początku przez tą stonkę potem podam maila.
Kusybox / 85.222.86.* / 2010-08-02 14:33
Witam. Mam ten sam problem co kolega powyżej. W moim drugim piśmie wykazałem, że od 2008 roku, kiedy podnieśli mi oprocentowanie kredytu wszystkie 4 warunki przewidziane w umowie są ewidentnie spełnione aby teraz oprocentowanie kredytu obniżyć. Jednak bank powtarza jak mantrę, że "(...) w skutek stale utrzymującego się, wysokiego kosztu pozyskania pieniądza przez bank na rynku międzybankowym jak i z lokat klientów" oprocentowania obniżyć nie mogą. Ja zastanawiam się nad złożeniem sprawy do Bankowego Arbitrażu Konsumenckiego. Może to da efekt.
kjhgf / 85.198.238.* / 2011-07-19 16:01
Tak wszystko tłumaczą wysokim kosztem pozyskiwania franka. To ciekawe. Oprocentowanie nie obniżą, bo wysoki koszt pozyskiwania franka, a kurs franka też mają taki jaki mają (czyli wysoki)i też tłumaczą wysokim kosztem pozyskiwania waluty. Złodzieje.
minuko / 80.51.55.* / 2010-07-12 23:18
lepiej się zastanowić

http://kredyt-na-auto.blogspot.com/
zodiak / 91.192.58.* / 2010-07-08 19:12
Ludzie...nie dajcie się naciągnąć na kredyt w tym banku !!! Kilka miesięcy temu spłaciłem kredyt samochodowy. Powstała nadwyżka ponieważ pracownicy źle wyliczyli kwotę do wcześniejszej spłaty kredytu. Do dzisiaj nie mam ani kwoty nadwyżki ani dokumentów potwierdzających spłatę,koszmar ! Wszędzie ale nie w tym banku !
Groch_ / 81.80.147.* / 2010-07-08 10:29
Kredyt samochodowy w Getin Banku był największym błędem mojej młodości :( Samochód owszem mam, ale najchętniej już bym zamieniła na nowszy po prawie 3 latach. Niestety... przy kwocie 17000 do spłaty mam 28000, dodatkowo gdy po drodze straciłam pracę i chciałam zawiesić spłatę na 1 miesiąc, otrzymałam info z serii "pocałuj nas w d**" mimo, że wszystkie poprzednie raty były spłacane terminowo, a nawet miałam nadwyżkę w spłacie kredytu. Kontakt z bankiem to faktycznie nieporozumienie. Porównanie tego do stania w kolejce jak za kiełbasą za czasów komuny jest wręcz idealne. Ostatnio również poprosiłam bank o wyciąg moich wpłat i informację jaka część została już spłacona i ile jeszcze mi do spłaty zostało. Otrzymałam informację, że kosztuje to 100 PLN i udzielą mi informacji jak zaksięgują taką wpłatę ode mnie na swoim koncie. Nikomu nie polecam kredytu w tym banku. Oprocentowanie to jakaś masakra. Bardzo mocno zastanawiam się nad pożyczką w innym banku na spłatę kredytu u nich i odcięcie się od tego bagna.. Łączę się w bólu ze wszystkimi, którzy jak ja mają już serdecznie dość zaciągniętego kredytu w Getin Banku!

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: