Forum Forum finansoweKredyty

GETINBANK - uwaga na kredyt samochodowy!

GETINBANK - uwaga na kredyt samochodowy!

Były klient GetiBank / 83.11.9.* / 2008-02-24 18:17
Ostrzegam Was przed kredytem samochodowym w Getin Banku. Pracownicy Centrum Kredytów Samochodowych w Jastrzębiu-Zdroju to wzór niekompetencji i braku wiadomości. Miałem tam kredyt i chciałem zmienić przedmiot zabezpieczenia. Niedługo będzie 9 miesięcy a sprawa jeszcze nie załatwiona. Potrafią tylko brać bardzo wysoką prowizję wliczoną w kredyt i załatwiać standardowe sprawy, nie za szybko oczywiście. Panienki z infolinii, jak już udało się po godzinie z jakąś połączyć, nie odróżniały nawet zastawu od przewłaszczenia. Jedynym wyjściem było spłacić kredyt żeby zwolnić zastaw bo dealer nie mógł sprzedać samochodu. Pozostaje jeszcze proces cywilny żeby odzyskać nadpłaconą kwotę prowizji za okres wcześniejszej spłaty kredytu z winy Banku. Naprawdę zastanówcię się kilka razy zanim wtopicie się w ten burdel!
Wyświetlaj:
Marcin Kamiński / 193.19.165.* / 2009-10-28 09:24
Wszystko z tym bankiem jest ok poza dwoma sprawami:
- frank drozszy o przynajmniej 20 gr
- oprocentowanie tylko w gore a w sytuacji jak najbardziej sprzyjajacej na obnizenie bank odpowiada podwyzka :(

i tu jest dramat tego Banku !

Osoby ktore nie czytaja umow albo po jej podpisaniu nie moga pojac skad nagle kwota kredytu taka a nie inna bardzo bym prosil sie nie kompromitowac i darowac jakiekolwiek wypowiedzi, gdyz jest to przerazajace jakie to spoleczenstwo jest prymitywne.

Osob z windykacja na karku to juz wogole nie rozumiem ! Jak one sie maja w ogole czelnosc zalic na ten bank ? W imie czego ze nie dotrzymuja warunkow umowy i nie placa ?

Deko dramat

LUDZIE Zacznijscie myslec, myslec i jeszcze raz myslec

Nie zgrywajcie poszkodowanych nie majac pojecia o prawdziwej istocie problemu !
no geting / 83.4.38.* / 2010-10-31 16:23
ten błazen, pajac , niekompetentny dureń itd zapewne jest doradca w białym kołnierzyku i chciałbym z nim porozmawiać o proponowanyym kredycie oczywiście z moim radca prawnym i wtedy okarze się kto nie umie myśleć albo tak jak ten gostek wykształcony w jednym kierunku
helppl / 85.222.106.* / 2010-02-28 11:04
Jak sądzę taką wypowiedź napisał przedstawiciel lub pracownik Get in banku. Uważa się za takiego geniusza oczytanego umowami, a pisać nie umie. Jak ktoś uważa się za wielkiego mędrca, to po pierwsze nie ośmiesza się pisząc bez polskich znaków diakrytycznych (jeśli w ogóle człowieczku wiesz co to). Po drugie, nie stawiamy spacji przed znakami interpunkcyjnymi. Po trzecie co to Deko dramat. Człowieku, to ty masz problem. Ja doskonale rozumiem tych ludzi. Ten bank, którego właścicielem jest polak, w typowo polski sposób polski sposób wykorzystuje ludzi w potrzebie. A co najzabawniejsze, kiedy daje kredyty dla firm nie sprawdza dochodów. Pośrednicy na gębę przyjmują oświadczenie, podpowiadając jaką kwotę wpisać, żeby tylko mieli możliwość przyznania kredytu i otrzymania prowizji. Więc kiedy ludzie przestają spłacać, bank ma problem i dobrze.
MAgLodz / 212.191.195.* / 2010-01-19 10:11
Tendencyjne wpisy ludzi którzy tylko biorą kredyt i nie myślą. We frankach? masakra.
Brałam w złotówkach na 4 lata, auto spłacone po roku i ZERO problemów. Jak się nie wie co do czego to są doradcy finansowi, zapłacisz a będziesz wiedział co, na ile i z jakimi konsekwencjami bierzesz. Bank jak najbardziej polecam.
emil32 / 79.187.138.* / 2010-03-18 20:47
Witam. Brałem kredyt samochodowy w Getin Banku na 4 lata 10.500zł. Brałem go 6 lat temu prawie dwa lata temu spłaciłem, w międzyczasie straciłem pracę i nie było problemu z zawieszeniem spłaty itp,nikt nie straszył ze zabierze mi auta-po prostu profesjonalizm.Mankamentem jest że musiałem spłacić w ciągu tych 4 lat prawie 8 tysięcy więcej, ale pod względem kontaktu z bankiem to jestem zadowolony i zaznaczam że teraz znów mam zamiar korzystać z ich usług-mam zamiar wziąść pożyczkę gotówkową. co z tego wyjdzie zobaczymy może będę narzekac ,a może znów będę zadowolony...
helppl / 85.222.106.* / 2010-02-28 11:10
A to dobre. Mądrala się znalazła. Szkoda tylko, że nie wie, albo specjalnie nie napisała, że np. doradcy finansowi z Open Finance, to ta sama grupa kapitałowa co Get in Bank należący do Leszka Cz. Z całą pewnością dobrze doradzą, jak wziąć kredyt w Get in Banku. To się pani popisała myślą twórczą MAgLodz
Facken / 88.199.233.* / 2009-12-14 14:00
Jak chcesz to oddam Ci moje auto i ten kredyt cwaniaku!!!!!Mam gdzieś Twoją istotę problemu!Jak brałem kredyt to 20 razy sprawdzali moją zdolność i ledwie na 500zł się zgodzili a teraz nie pytają jak dam radę płacić blizko 900zł.Żenada
Marcin Kamiński / 193.19.165.* / 2010-01-19 00:40
Szanowny Panie Facken dla przykladu Urzad Skrbowy nie pyta czy wiedział Pan o fakcie opłacenia jakiegokolwiek podatku tylko działa a na nas podatnikach należy dopilnowanie swoich spraw. Tak samo jest z kredytami ! Ryzko kursowe !!! Banki udzilajac kredyt w walucie stawiaja poprzeczke minimum 20% wyżej i udzilajac Panu kredytu brali pod uwage wszystko to co jest związane z RYZYKIEM KURSOWYM – czyli najprościej mówiąc bank już z góry badając Pana zdolność kredytową przewidział fakt ewentualnej zmiany kursu walut. Doskonale rozumiem Pana rozgoryczenie gdyz jestem również w dramatycznej sytuacji (brałem 2 lata i 3 msc temu kredyt na 50 tys zł na 5 lat a obecnie mam do splacenia 54 tys zł gdzie wartość samochodu spadla do 37 tys zł, jednak nie spodziewałem się tak drastycznego osłabienia zł – a przewalutowanie mojego kredytu było praktycznie w momencie najsilniejszego zł. ). Dlatego apeluje do wszystkich zanim cos npiszecie na tym forum zastanówcie się czy oby na pewno jest warto ? Kiszki mi się skręcają jak czytam niektóre wypowiedzi . Broń Boże nie bronie tego banku tylko apeluje do wszystkich czytających moja wypowiedź aby brali odpowiedzialność za swoje czyny a nie po najniższej lini oporu żalili się ze swojej niewiedzy i prymitywizmu, gdyż nie ma nic gorszego jak kompromitacja – w sumie jest ale to trzeba by było w innej hierarchii oceniać
Jeśli ktos sobie nie zdaje w pełni sprawy z czym się wiąże kredyt proponuje poszukać dla niego alternatywy a ewentualne niesłuszne żale zachować dla siebie i traktować jako nauczkę na przyszłość
helpl / 85.222.106.* / 2010-02-28 11:20
A mnie się kiszki skręcają jak czytam wypociny analfabety, który pisze: udzilajac, npiszecie, nie używa znaków interpunkcyjnych. Może zanim pan coś zamieści na form panie Kamiński, to wypadałoby najpierw przeczytać swoje bazgroły. I co to za bzdura z tym urzędem skarbowym. Każdy podejmujący pracę, a więc posiadający zdolność kredytową najpierw dostaje informację, że musi się zarejestrować jako podatnik pod numerem NIP, co nierozerwalnie wiążę się z płaceniem podatków. Jaki to ma związek z zadawaniem pytań przez urząd skarbowy. Zanim pan znów wypoci jakieś nieudolne porady, nich się pan zastanowi, czy w oczach mądrzejszych nie jest pan śmieszny. Wytyka pan innym prymitywizm i niewiedzę, a z panem jest chyba gorzej niż z innymi, bo pisze pan takie głupoty,że policzki bolą ze śmiechu na takim mędrcem
onlyyou14 / 188.147.195.* / 2010-09-07 18:31

A mnie się kiszki skręcają jak czytam wypociny analfabety, który pisze:
udzilajac, npiszecie

a nie słyszałeś o czymś takim jak "literówka"??? Jest to zjawisko polegające na tym,że osoba pisząca szybko na klawiaturze ,gubi literki. I nie jest to analfabetyzm. A jeśli już zwracasz się do kogoś per "pan,pani",to piszemy z dużej literki!!!! Z tego co czytam na tym forum,to wypowiadają się głównie ludzie,którzy mieli jakieś problemy ze spłatą kredytu...i to nie koniecznie z winy banku. Biorąc kredyt należy wziąć pod uwagę to,jak poradzimy sobie ze spłatą kredytu w razie jakiegoś nieszczęścia,którym może być np.utrata pracy...i nie miejcie pretensji,że potem bank nie godzi się na Wasze warunki. To Wy biorąc kredyt,musicie się podporządkować warunkom stawianym przez bank!
darekpiaskowa / 78.8.47.* / 2010-02-04 16:04
Panie Kaminski! Jestem jednym z nielicznych,którym udało się spłacić lichwiarski kredyt samochodowy w tym pseudo banku.Jedno słowo ZŁODZIEJSTWO,jest tutaj jak najbardziej wskazane.Nie mam zamiaru tutaj opisywać swojej relacji z tą instytucją finansową,ponieważ nie starczyłoby miejsca.Po spłacie GETIN BANKU,od razu dostałem nową propozycję kredytową.Nawet nie myślę z tego skorzystać!!!! To byłoby samobójstwo.I jeszcze jedno.Czytając o prymitywiżmie naszego społeczeństwa,podejrzewam że jest pan jednym z pracowników GETIN BANKU i za takie wypowiedzi na tym forum,dostaje pan niezłe premie od swoich pracodawców.Bez wyrazów szacunku.
Andrzej M. / 85.128.11.* / 2009-11-13 13:00
zgadzam się w większości z Panem z góry, i z przykrością muszę przyznać, że większość opisanych poniżej historii to albo bzdury, albo relacje osób które nie mają pojęcia o tym czym jest kredyt, umowa i podstawowy obowiązek kredytobiorcy czyli spłacanie rat kredytu ;)

sam spłacam kredyt samochodowy w tym banku i była to świadoma decyzja - w momencie w którym brałem kredyt był to najtańszy lub jeden z najtańszych kredytów samochodowych na rynku; po podpisaniu umowy płacona przeze mnie rata była zgodna z zapisami w umowie (ok 750 zł w przeliczeniu) potem nieznacznie nawet spadała; problem zaczął się oczywiście w momencie gdy złotówka poleciała na łeb - raty wzrosły do ok 1000 zł; prawdą jest, że niemożliwe jest uzyskanie obniżki oprocentowania mimo korzystnych zmian stóp procentowych, ale niestety jest to zgodne z zapisami w umowie, która wyraźnie zaznacza, że zmiany stóp są tylko jednym z kryteriów branych pod uwagę a muszą być spełnione przynajmniej 2 z 3 zapisanych w umowie / regulaminie banku; tak więc nie ma o co płakać, skoro sami się na takie warunki godziliśmy

zgodzę się natomiast z większością piszących - też uważam że Getin Bank należy do grona banków które należy omijać szerokim łukiem, choć niestety, mając doświadczenie z kilkoma innymi, miałbym problem ze wskazaniem tych, które z ręką na sercu mógłbym polecić
klj gosiakkkkkkkkkkk / 79.44.153.* / 2010-06-10 21:21
bo ci zlodzieje odsetki od gory na liczaja w pierwszych miesiacach najwiecej np pierwsz rata 300 z tego 200odstetek a podczas podpisania umowy co innego k**** jenym slowem
Ariadna27 / 2009-10-21 14:46 / Bywalec forum
Współczuję wszystkim nabitym w butelkę przez bank, a swoja drogą takie sytuacje zdarzają się w każdym banku, i dobrze że ludzie opisują takie sytuacje, dzięki temu (czytajac różne fora) można się nauczyć ostrożności. Teraz zwracam się do inwestorów giełdowych, wie ktoś czemu getin od tygodnia idzie słabiej(i to znacznie) poniżej rynku?Pan Czarnecki zalicza jaskinie w Meksyku i firmę pozostawił samopas, czy co jest grane?
z daleka / 91.94.171.* / 2009-09-16 17:16
TEN BANK PADA I TRACI WYPŁACALNOŚĆ. Przez to przestał dbać o klientów i nawet o własnych pracowników, działa przeciwko nim i ździera z nich ile się da żeby ratować swoją sytuację.Przykładów naciągania na koszty można mnożyć tysiące. To się nie zmieni dopóki nie ogłoszą upadłości. Moja rada dla wszystkich klientów; tych co trzymają tam pieniądze i tych którzy chcą tam coś załatwić to uciekać stamtąd i omijać ten pseudo bank z daleka.
Facken / 88.199.233.* / 2009-12-14 14:22
Masz 100% rację.Wiele razy rozmawiałem z tymi kobietami z infolinii w Getin i wcale nie dały mi odczuć ,że są osobami kompetentnymi.Wręcz przeciwnie często zachowują się jak "chrabianki" i nie mają pojęcia o co je pytasz.Jedyne co potrafią mówić jak papużki to "Nie potrafię teraz panu odpowiedzieć na to pytanie ale jak pan chce to proszę się zwrócić do banku na piśmie i postaramy się wyjaśnić pana wątpliwości" Hehe!
Teraz dzięki niedawnej interwencji mediów trochę zważają na to jak się odnoszą do klienta.
Ciekaw jestem swoją drogą kto ich wybiera do tej pracy:))
lukaszset / 193.59.72.* / 2009-09-17 23:29
Jednoczmy sie w grupie sila www.kretinbank.fora.pl zachecam do wpisow
załamany222 / 188.47.66.* / 2009-09-30 18:32
Witam wszystkie pokrzywdzone przez ten bank osoby. Oczywiście moja
sytuacja jest podobna jak wyżej opisane. Wziąłem auto w kredycie na 20000
zl we frankach, przy czym po doliczeniu jakiś durnych ubezpieczeń itd.
łączna kwota to ponad 40 000zł albo i więcej. Moja sytuacja jest taka,że
około 2 miesięcy temu miałem wypadek i auto nadaje sie do kasacji. Bank
jest współwłaścicielem. Ubezpieczyciel ( wypadek nie był z mojej winy)
orzekł wypłate odszkodowania na 11 000 zł. dziś dostałem pismo z
ubezpieczalni ,że wypłaca mi pieniądze pod warunkiem że 49 % czyli ponad
5 000zł zostanie wpłacone na konto getin banku. Czy mają oni do tego
prawo???? W razie niespłacania kredytu zabezpieczeniem jest również moja
miesięczna pensja. Co mam zrobić w tej sytuacji?????? Prosze o pomoc.
Ponawiam apel: Zróbmy coś z tymi oszustami!!!!!!!!
Facken / 88.199.233.* / 2009-12-14 14:29
Przyjacielu.......
Nic na to nie poradzisz bo tak mają obwarowane przepisy.Szkoda słów!
pan xyz / 83.5.35.* / 2009-10-22 22:42
49% trafiło na konto twojego kredytu czyli pewnie tyle ile wynosi współwłasność banku
spłacającykredyty / 89.25.186.* / 2009-10-09 11:04
załamany-abstrahując od twojej trudnej sytuacji 1.jak widać nawet nie wiesz co podpisałeś więc nie miej pretensji 2.wraz z mijajacym czasem wartość auta spada 3. zapewne słyszłeś o wzroście cen za waluty 4.najgorsze w tym wszystkim ,że trzeba kredyty spłacać, co?
Tenia / 79.162.155.* / 2009-09-22 13:33
Omijać ten Bank z daleka - naciągacze -brak słow i nerwów.Wziełam kredyt samochodowy,zaakceptowali dane ,umowa podpisana,samochód zarejestrowany,współwłaścicielem jest bank i po 3 tygodniach upomniał się o legitymację rencisty której w tej chwili jeszcze nie mam,Pieniążków nie przelał na konto komisu.Napisałam pismo o zniesienie współwłasności i niestety mineło 2 tygodnie i cisza.Sytuacja ciągnie się 2 miesiące.Komis upomina się o pieniążki i musiałam wziąść w innym banku.Tak więc GB jest współwłaścicielem mojego samochodu nie dając ani grosza kredytu i jeszcze unika wykreślenia z dokumentów pojazdu.Bank zachowuje się jak rozkapryszone dziecko-BANK MATACZ
źźźźźźźź / 77.254.93.* / 2009-09-16 18:37
Ostrzegam wszystkich przed lokowaniem pieniędzy w Getin Banku. Od dłuższego czasu powierzałam swoje wolne środki temu bankowi na lokatach terminowych. Znałam również treść zawieranych umów lokat oszczędniściowych, Jajakież było moje zdziwienie, kiedy następnego dnia po zakończeniu lokaty, udałam się do GB celem zadysponowania wolnymi środkami, a dowiedziałam się że automatycznie rozpoczęa się nowa lokata terminowa (z niższym znacznie oprocentowaniem) a jej zerwanie skutkuje opłatą manipulacyjną w wysokości 0,1% wartości lokaty. Okazało się że GB zmienił treść umowy lokaty terminowej (dodając do par. 5 pkt 3.). O tej zmianie pracownicy nie poinformowali, ja podpisując którąś z rzędu umowę nie zwróciłam uwagi na tak drobną zmianę w druku, nie czytałam "od deski do deski" myśląc że jest identyczna w treści z poprzednimi. Ta więc moimi środkami mogłam dysponować tylko w ostatnim dniu lokaty i nie ważne że mogłam być chora lub na delegacji. Za mnie dnia następnego zadecydował bank. W rezultacie lokatę założoną bez mojej zgody zerwałam opłatę uiściłam i nie chćę mieć nic wspólnego z tym bankiem. OSTRZEGAM RAZ JESZCZE PRZED MANIPULACJAMI GETIN BANKU I ICH PRACOWNIKÓW. Ponadto zastanawiam się czy nie oddać sprawy do sądu. Pozdrawiam wszystkich.
ZZZZZZZZZZZZZZ / 83.17.143.* / 2009-10-09 16:52
...'" znałam również treść zawieranych umów........." jakież było moje zdziwienie kiedy kilka linijek niżej przeczytałem ........."nie czytałam................"ale do protestu (bez wiedzy na temat) przyłączyc sie trzeba.też Cie pozdrawiam
digitalek / 95.160.240.* / 2009-09-02 22:06
Właśnie zlożyłem kolejne pismo w sprawie obniżenia oprocentowania kredytu w zlotych jak brałe kredyt w 2006 roku to stopy były wyższe od dzisiejszych nie mówiąc o 2 podwyżkach w 2008 roku ale na moje pismo w marcu 2009 odpowiedzieli ,ze brak podstaw do obniżki... teraz wysłałem kolejne może temat trzeba sprzedac dla Faktu albo do tv .info linia tragedia , obsługa w banku to czeski film pozostaje pismo do RPO albo KNB ,byłem w biurze porad obywatelskich można pociagnąc do trybunału europejskiego lub naszego sadu
Facken / 88.199.233.* / 2009-12-14 14:37
Jestem za.........:)
Zróbmy wreszcie coś bo nas wykończą tymi swoimi rządami:(
Pozdrawiam wszystkich!
madzia234 / 83.17.195.* / 2009-10-12 08:27
jeżeli chcesz to możemy razem iść do sądu i innych unstutucji ponieważ ja mam taki sam problem z tym bankiem jak możesz to prześlij mi formulaż jaki wysyłałeś do tego banku mój mail prosze o kontakt
WOOOW / 83.17.143.* / 2009-10-09 14:43
No tak! Powinni jeszcze niereagować na kurs walut i sprzedawać franka po złotówce. Poza tym powinni zmienić ci samochód bo pewnie kolor ci się znudził:) A czytałeś umowę przed podpisaniem, czy może przyłożono ci pistolet i wystraszony podpisałeś. Szok !!!
Wyrok sądu będzie brzmiał: Powrót do 4 klasy i nauka CZYTANIA TEKSTU ZE ZROZUMIENIEM.
Facken / 88.199.233.* / 2009-12-14 14:53
Słuchaj Wooow.
Jak brałem kredyt to przedstawicielka GB przysięgała się że waluta jaką jest frank jest najbardziej stabilna na rynku.
Wiesz co :
Po dwóch dniach po podpisaniu umowy ze mną już nie odbierała moich telefonów a dziś wiem że już tam nie pracuje!!!!!
Powiem Ci więcej!!!!!!
Jak przyjechała pani z GB podpisać umowę to obok mnie stał doradca z banku ,który chciał spisać ze mną umową w złotówkach.Rata była tylko o 30zł wyższa niż w GB ale dla mnie to też są pieniądze i wybrałem niższą jak zapewne wiele innych osób.
W ten sposób zostałem nabity w butelkę przez pracownika GB po raz pierwszy.Czytając Twoje wypociny łatwo można się domyślić że jesteś jednym albo jedną z tych naciągaczy!!!!!
marzenka1313 / 84.10.139.* / 2010-01-20 20:07
JA TEZ KUPILAM AUTO Z TEGO BANKU!!! CHCILEI NAM WCISNAC KREDYT WE FRANKACH , WIEC TLUMACZYLAM KOBIECIE ZE KREDYT BIORE NA 5 LAT!! JA NIE WIEM CO BEDZIE ZA ROK A CO DOPIERO ZA 5 LAT!!! BYLA OBURZONA ALE PZRELICZYLA KREDYT NA NOWO W ZLOTOWKACH ,RATA WZROSLA O 15ZŁ ....BANK DO DUPY I TYLE..NIGDY NIE IDA NA UGODE TYLKO UMIA STRASZYC ZE SA WSPOLWLASCICIELAMI:(
Swissradca / 213.238.113.* / 2009-11-30 11:55
Mądrala! WOOOW ciekawe w której umowie jest napisane, że wysokość oprocentowania w tym banku ustala zarząd wg. swojego kaprysu i potrzeb i nie to nic wspólnego z sytuacja na rynku. Współczuję wszystkim, którzy mają nieprzyjemność współpracy z tą instytucją. Możecie zrobić jedno (przynajmniej jeśli chodzi o kredyty we frankach), tutaj zaskoczymy WOOOWa, piszcie pisma o obniżenie oprocentowania, wszystkie odpowiedzi prawdopodobnie będą odmowne bo przecież prezesi musieli by sobie zabrać. Jednak zebrane pisma można złożyć razem z wnioskiem bezpośrednio do sądu Sztrasburgu. I jestem przekonany, że wyrok będzie inny niż wydał WOOOW. Odwagi i powodzenie w dochodzeniu SWOICH PRAW!!!
eska95 / 92.55.199.* / 2009-08-09 17:28
kilka dni temu bank udzielil mi kredytu na samochód osobowy na potrzeby firmy, którą prowadzę. Początkowo przeliczono mi raty na 36 miesiecy i orientacyjnie podano, że będę splacała po ok. 800 zł miesięcznie. Tymczasem w dniu przyznania kredytu (kiedy już podpisałam umowę przedwstępną na zakup pojazdu i wpłaciłam zaliczkę) dowiedziałam się, że kredyt rozłożono na 48 rat i rata miesieczna wyniesie te same 800 zł. Z dokumentów uzyskałam jak do tej pory harmonogram splat i umowę przewłaszczenia, z ktorej wynika, że jestem właścicielem pojazdu w 51%, mam obowiązek go ubezpieczyc (czemu w takimrazie nie w 51% ;)
bank udzielił mi kredytu na wartość 24.000 a w harmonogramie splat jest wartość 28.000 zł
więc zadzwonilam do obsługującej mnie pani, dlaczego ? skąd ta wartośc - wiec w odpowiedzi usłyszałam, ze ubezpieczenie wynosi 1700 zł i prowizja banku 1900 zł
są one wliczone do wartosci kredytu, a więc podlegają odsetkom, tymczaem amortyzacja pojazdu - niestety, tylko w 51%, bo tak wynika z przepisów
Najgorsze w tym jest jednak to, że podczas podpisywania umowy o kredyt uslyszałam, że ubezpieczenie jest BEZPLATNE!!! - nie zgodziłabym się dobrowolnie na to, gdybym wiedziala jaką wartość stanowi to ubezpieczenie!
Mysle, ze bank nie oferujac wyboru zabezpieczenia stawia klienta pod sciana (MAMY WAS)
Otrzymujemy mase dokumentow do podpisania w ciagu kilku minut, nie mamy co ich czytac, bo na to trzeba czasu i przemyslenia (a poza tym znajomosci przepisow prawa bankowego), wiec nabija sie klienta w puszke.
ciekawa jestem, co na to Komisja Nadzoru Bankowego
huczek / 83.16.217.* / 2009-11-28 21:28
Każdy bank jest siebie wart, bo w euro banku jeśli weźmiesz np. 10000 złotych to doliczą Tobie ubezpieczeni i okazuje się, że zaciągnąłeś nie 10 tysiaków a już prawie 12 tysięcy złotych.

Tak czy owak każdy bank to jedna banda złodziei i oszustów!!!
sama eska / 83.17.143.* / 2009-10-09 16:59
nie sądzę zeby nieistniejąca już knb chciała Ci coś poradzić w sprawie nieumiejętności czytania 9o czytaniu ze zrozumieniem nie wspomnę).
pokaż mi bank który ubezpiecze auta którymi jeżdżą kredytobiorcy (a właściwie wszystkie stosują teraz przewłaszczenie częściowe-znaczy takie jak posiadasz)
M.O.N. / 83.25.221.* / 2009-10-12 12:17
rozumiem,że sama eska jest ciągiem dalszym 95-tej eski a taż emanacją oczytanego? wszystko pisane tego samego dnia i wszystkie uwagi zawierają cechy wspólne dotyczące rozważań nad czytaniem ze zrozumieniem.....? ja rozumiem że wszawy getin opłaca klakierów lub premie za ujawnienia internetowe zindoktrynowanych pożal się Boże pseudopracowników?
95eska / 83.17.143.* / 2009-10-09 16:56
nawet tak zajęty biznesmen jak eska95 mógły rzucic okiem na 1ą str umowy-tam są wypisane różne kwoty składające sie na wysokość kredytu.no ale jak nie ma sie czasu na przeczytanie to potem trzeba znaleźć na wypisywanie p****** na forum
oczytany / 89.25.186.* / 2009-10-09 11:14
myslę ,że knb skieruje sprawę do szkoły podst lub kurs czytania, jeśli w harmonogramie pisze ,że kredytu udzielonoi w wys 28tys to taka sama kwota jest w umowie-wystarczy przeczytac
sylwester woroniecki / 80.72.196.* / 2009-08-09 11:29
Od 27 lipca usiłuję odebrać nadpłacony kredyt ,nie mogę się porozumiec mimo ,iż wysłałem korespondencję już trzykrotnie na podane przez telefon adresy,trzy rózne, podawane przez telefonistkę z Getin Banku.
Jestem przerażony, jak z nimi rozmawiać
żanet kaleta / 83.30.196.* / 2009-11-05 22:35
jak nie mozesz sie dodzwonic.. to wyslij maila.. w sprawie dokumentacji (szkody, odwłaszczenia, zamkniecia kredytu, prolongaty itd) na adres caak-administracja@getinbank.pl
a jesli chesz sie dowiedziec o stanie konta swojego kredytu (nadpłata niedopłata itd) to na adres caakksiegowosc@getinbank.pl..
proste.
Pracownik UKNF / 2009-08-03 15:33
Witam Państwa,

W nawiązaniu do Państwa problemów, pragnę poinformować, że przy Państwa pomocy Komisja Nadzoru Finansowego walczy z nieetycznymi praktykami banków. W uzasadnionych przypadkach, skargi proszę kierować do Departamentu Ochrony Klientów. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.knf.gov.pl oraz w Centrum Informacyjnym Komisji pod numerami telefonów: (22)262 4863, (22)262 4859 oraz (22)262 4854. W razie jakichkolwiek wątpliwości służę pomocą.

Pozdrawiam serdecznie
Pracownik UKNF
vroom / 93.159.0.* / 2009-07-25 10:41
Widzę że wtopiłem w niezłe bagno. Wlaśnie wziąłem kredyt samochodowy w tym banku i kiedy otrzymałem umowę okazało się że płacę nie tylko za samochód, prowizję bankową, ubezpieczenie auta (wziąłem w kredycie) oraz ubezpieczenie na wypadek śmierci ale też za; cytuję: " pokrycie innych wydatków Kredytobiorcy - w wys. 3500,-zł !!!" - co to k...a jest - przy podpisywaniu umowy nikto o tym nie wspominał !! Oczywiście moja wina - ja podpisałem umowę a ponieważ się śpieszyłem nie patrzyłem dokładnie co podpisuję, ufając zapewnieniom przedstawiciela banku - Ludzie - jest to mój pierwszy kredyt w ktorym spłacam swoje "inne wydatki" !!!! jakie wydatki ! niech mnie ktoś uświadomi ?
p123 / 195.13.38.* / 2009-11-04 20:30
Kolego, sprawa jest prosta. Getin jako jedyny bank na rynku samochodówki ma więcej pośredników niż własnych przedstawicieli. W komisach samochodowych na przykład są to wyłącznie POŚREDNICY. Te dodatkowe 3500 to ich dola lub druga wersja. Prowizja dla komisu samochodowego, w którym kupowałeś pojazd. Tak to działa od lat, a inne potrzeby czy też wydatki kredytobiorcy to standardowe zachowanie. Co ważne kwota ta wchodzi w kapitał, a zatem oprocentowanie jest nadal na atrakcyjnym poziomie. Myślisz, że robisz złoty interes, a w rzeczywistości jesteś bezczelnie okradany. Nawet jeśli będziesz chciał spłacić kredyt przed czasem to będziesz w plecy, bo kapiała pozostaje kapitałem. Wielu dało się na to złapać, nie jesteś pierwszy, ani co gorsza ostatni
szu / 83.5.35.* / 2009-07-31 20:07
prowizja pośrednika
mb6654 / 83.30.204.* / 2009-07-21 22:27
Witam wszystkich !
Te wypowiedzi o treści negatywnej są piasane albo przez nieuczciwą konkurencje, albo przez nieudaczników co myślą że kredytów nie trzeba spłacać, a jak ktoś się upomni to jest bardzo beee bo miał czelność przypomnieć o niepłaconych ratach.

Ja mam trzy kredyty w Getin Banku i nie miałem nigdy problemu z nimi !!!
Wcześniej miałem kredyt w PeKaO B.P. też było OK ale muszę przyznać, że obsługa nie była najmilsza.

Niestety w naszym kraju jeszcze niewiele osób potrafi korzystać z kredytów i w tym jest problem a nie zwalać winę na banki.
Tooska / 88.199.233.* / 2009-12-14 15:17
Zamelduj koniowi!!!
Powiedz lepiej w którym oddziale GB pracujesz???Widać was z daleka: klakierów i pośredników GB
kop8877 / 83.22.154.* / 2009-11-12 11:42
Następny je.. mądrala na etacie tego banku
licha / 83.2.167.* / 2009-07-28 22:21
Nie sądzę żeby te komentarze były pisane przez nieuczciwą konkurencję. To wszystko co piszą inni to fakty. Ja sama czekam już tydzień żeby wyliczono mi całkowita spłatę kredytu., i cisza. Nie wiem w czym może być problem. Chcę się uwolnić od tego BANKU. Nie polecam tego banku!!!!!
Majami / 213.158.197.* / 2009-07-24 08:15
niestety nas też dobija kredyt w Getingu we frankach :-( Też pisaliśmy o obniżenie i nic, właśnie przymierzam się do skargi do UOKiK , czy ktoś dostał już od nich odpowiedź?
zjajami / 83.17.143.* / 2009-10-09 17:04
proponuję napisać do UOKiK albo lepiej od razu do Obamy żeby obniżył ceny walut bo nas ciśnie.nikt Cie nie zmuszał do zaciągania kredytu w wlucie.miałeś wybór. jak Twoje rata była tansza od złotowej to czemu nie pisałeś skargi na siebie ?
kiki234 / 89.25.186.* / 2009-10-09 11:21
kredyt w walutach NIE TYLKO W TYM BANKU niesie ze sobą nie tylko korzyści ale i niebezpieczenstwa związane z różnicami kursowymi o czym powszechnie jest wiadomo. trzeba było wybrac droższy ale bezpieczniejszy kredyt w pln a nie rzucać się na niską ratę w walucie (zreszta o tym ile zyskałaś płacąc przez jakiś czas niższe raty - nie piszesz)
Zdegustowany / 79.191.223.* / 2009-07-08 23:10
W getin banku są kłopoty nawet przy wcześniejszej spłacie kredytu. Ja spłacam kredyt 8 -letni w rok, a oni przysyłają pismo, że dają moje pieniądze na nieoprocentowany depozyt. Pewnie za parę dni dowiem się, że jeszcze coś zalegam. Zapłacę i spieprzam stamtąd. Bardzo gorąco NIE POLECAM tego banku. Nie dajcie się nabrać na niskie raty i szybszą możliwość spłaty. Jeśli chodzi o kontakt z bankiem. BRAK KONTAKTU!. Przez telefon nie załatwicie nic. Pozytywne opinie na forum to fikcja, bajka. Prawda jest jedna - omijajcie ten bank z daleka i nie wierzcie w pozytywne opinie.
antyzdegustiwany / 89.25.186.* / 2009-10-09 11:29
taki sam probelem jest w innych bankach.a po prostu trzeba napisac pismo co zrobić z wpłata inna niż rata. w tym jest tylko problem-nie czytamy co podpisujemy a i napisać pare słów to też wysiłek.najlepiej napisać głupoty na forum jako anonim.a że kontakt z klientem jest fatalny to fakt (ale ponieważ mam i miałem kreyty w różnych bankach to wiem - tak jest wszędzie).
ola kwiat / 79.191.98.* / 2009-07-08 23:21
Miałam podobnie. Oszuści!!!!
kasia s. / 79.191.223.* / 2009-07-08 23:12
Całkowita prawda. Miałam tak samo! Nie dało się kredytu szybciej spłacić! Nie polecam!!!
kasieks / 89.25.186.* / 2009-10-09 11:31
gwarantuje że się da - zrobiłem to. troche wysiłku trzeba włożyć-np.napisac pismo.
BBBBBBBJJJJJJJJJJJ / 80.54.97.* / 2010-03-04 21:29
NIE PRAWDA! MOŻE JESTEŚ JEDNYM Z NIE WIELU! OWSZEM , ODPOWIEDZIELI NA PISMO ALE STWIERDZILI,ŻE MOGĘ SPŁACIĆ WCZEŚNIEJ JEDNAK KWOTA NIE BĘDZIE MNIEJSZA NIŻ TA KTÓRA PO PODSUMOWANIU WSZYSTKICH RAT!
stopka / 91.209.180.* / 2009-09-16 10:45
mały człowieczku czasem trzeba napisać pismo z prośbą o zamknięcie kredyt i odwłaszczenie auta !!! a nie wpłacic sobie pieniązki i czekać może ktoś sie domyśli co chciałec z tymi pieniązkami zrobic. polecam zadzwonić na 032604-30-20 zapytać czy kwota kasigowana jako nadpłata pozwoli zamknąć kredyt napisać pismo z prośbą o zaksięgowanie nadpłaty na konto kredytu oraz zamknięcie jego iodwłaszczenia auta i wysłac skanem na auto@getinbank.pl.
Czy to naprawdę tak dużo????
martynka204 / 83.16.238.* / 2009-07-04 19:44
witam!
16.05 do drzwi wtedy jeszcze mojego chłopaka zapukał Pan z firmy windykacyjnej Kruk. Zarządał wpłaty min 500zł na poczet rzekomego długu jaki powstał w wyniku nie zapłacenia raty za auto w getin banku. Pisze "rzekomego" gdyż przedstawilismy Panu dowody wpłaty, ale ten był najwyraźniej nie usatyswakcjonowany i stwierdził, że go to absolutnie nie interesuje i chce pieniądze. Kiedy zapytalismy go, czy moze pokazać nam jakąś legitymacje czy dowód osobisty zaczał odgrywać niewiarygodne sceny...obraził się śmiertelnie, trzasnał drzwiami i wyszedł z naszego domu, po czym zaczał nam grozić, że dzwoni po lawete i zabiera samochód. Byliśmy w ogromnym szoku. W końcu kiedy Pan doszedł (chyba) do wniosku po upływie jakis 2 godz rozmowy( no nazwijmy to w ten sposob), że jednak chce pieniądze, to zarzadał już kwoty 1100zł czyli calości należności, gdyz jak stwierdził firma i bank wymagają zapłaty raty bierzącej tylko, że termin zapłaty upływał dn. 25.05 a pan zjawił się u nas już 16.05 jak juz wcześniej wspominałam. Pan odwiedził nas w sobote ok godz 20 wtedy kiedy wszystkie placówki są już nieczynne, wtedy gdy nie możnabylo sprawdzic co to za mężczyzna i czego właściwie chce, no i przyszlo nam z nim walczyc do ok godz 24;] dostał 500zł, wypisał dokumenty, i powiedział, że mamy jutro czyliw niedziele odstawić samochód do Piły na strzeżony parking. Kiedy w niedziele zjawiliśmy sie na miejscu Pan podarł dokumenty i wziął od nas drugą ratę. Mężczyzna rzeczywiscie był z tej firmy i rzeczywiście miał prawo rządać zwrotu, jednak myślę, że przesadził z godz "odwiedzin" i swoim zachowaniem. Chcialabym bardzo żeby poniósł konsekwencje swojego zachowania i tego "nalotu" jaki nam zorganizowal ku uciesze sąsiadów;] doprowadził do tego, że mąż omal co nei wylądował w szpitalu a ja do dziś borykam się z głupimi komentarzami. Zdrowia i zmarnowanego czasu nikt na mnie zwróci tak samo jak naszego dobrego imienia, pomijam również fakt, że Pan zachowywał się jak "ss-man" - krzyczał, poniżał nas i zachowywał sie jakby był panem świata i nie tylko, ale niestyty nie w swoim "zamku";] (nie chce cytować sł,ów jakich używał) zostawię to -to osobny temat. Okazało się bowiem, że braki na koncie getin banku były wynikiem zaniedbania Pani, która prowadzi nasz kredyt. Kiedy przyszło pismo z banku, zaraz po tym jak mąż stracil pracę, o nie zapłaconej raciemoj mąż zadzwonił do tej kobiety, która udzieliła nam informacji, że mamy wpłacić tyle ile jest, żeby zachować ciąglość spłaty, po czym poinformoala, że rozumie sytuacje i zajmie sie wszystkim co do niej należy. Pani prowadząca kredyt poszła po calym zajściu na urlop i (o zgrozo!!) "zapomniała przekazać informacji kobiecie, która ją zastępowała"stąd cały ambaras.Dszlo do tego,że musieliśmy się zadłużyć u rodziny, żeby oddać pieniąfdze firmie Kruk, a ci z kolei zgłosili sytuacje do banku PKO i co za tym idzie nie możemy podjąc pieniędzy na debet i oddać bliskim więc problem rodzi problem. Sytuacja zaistniała nie z naszej winy w związku z czym chcielibyśmy, żeby wobec kobiety, która pracując przy pieniądzach i z ludźmi okazała się być tak nieodpowiedzialna, zostały wyciągnięte konsekwenncje. Nie wiem jak mamy się za to zabrać. Prosimy o pomoc. zdajemy sobie sprawę, że od czasu zajścia minął miesiąc czasu, jednak przygotowania do wesele nie dały nam możliwości rozwiazania problemu wcześniej, a poza tym na prawdę nie wiedzieliśmy co mamy zrobić bo nigdy nie zdażyła nam sie taka sytuacja.czy możemy żądać od banku wyjaśnień, dodam ze w ummowie jest tez mowa o mozliwosci rozwiazania umowy z nami przez bank a co za tym idzie natychmiastowej splaty ale nie wiem dokladnie co o otym myslkec i jak to w rzeczywistosci wyglada serdecznei dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam
B_7 / 195.35.80.* / 2009-08-03 16:02

pomijam również fakt, że Pan zachowywał się jak "ss-man" - krzyczał,
poniżał nas i zachowywał sie jakby był panem świata

Bez kitu jakby do mnie przyszedł i tak się zachowywał to normalnie by po ryju dostał i zrzuciłbym go ze schodów i jeszcze dał bym swojemu malutkiemu pieskowi się załatwić na tego śmiecia - za coś takiego można sie domagać słonego odszkodowania...
życzę powodzenia...
Współczuje,bo takie rzeczy to rzeczywiście coś nienormalnego!!!
emilek8 / 89.25.186.* / 2009-10-09 11:38
jesteście smieszni. myslicie że bank wysyła firmę windykacyjną po paru dniach? każdy dostaje monity, telefony , sms-y. jak sie chce a bank widzi na to sznsę - można się dogadać.windykacja to ostateczność. wniesek z waszych maili jest jeden- getin to najgorszy bank na świecie bo chce żeby oddać mu pożyczkę.trzeba uciekć do innych banków-tych które pożyczaja i nie chca zwrotu. tylko pokażcie które to.
HDGDGHDEWGGHD / 80.54.97.* / 2010-03-04 21:42
A ŻEBYŚ WIEDZIAŁ ,ŻE W GETIN BANKU ZALEGASZ ZALEDWIE PIĘĆ DNI Z RATĄ A ONI WYDZWANIAJĄ I TWIERDZĄ,ŻE NIE SPŁACASZ JUŻ 3 MIESIĄCE . POTEM LICZĄ PO 9 ZŁ ZA SWOJE TEL I 20 ZŁ ZA MONITY! PARANOJA! I TAK NA PRAWDE SPŁACASZ KREDYT A ZA JAKIŚ CZAS PRZYCHODZI CI MONIT,ŻE ZALEGASZ A TY MASZ POTWIERDZENIE WPŁATY KTÓRE ICH NIE INTERESUJE I TAK CZY INACZEJ MUSISZ IM PONOWNIE ZAPŁACIĆ !
Cmoczka / 88.199.233.* / 2009-12-14 15:43
A tego który bank ma najdroższego franka też nie widzisz???
A dlaczego nie mogę przynieść franków do GB i wpłacić równowartości raty???
Emilek bądź pewny że ty od nich niczego się nie dowiesz ale oni o tobie wiedzą wszystko!!!Życzę ci abyś choć raz przeżył nalot kruków a raczej SĘPÓW!!!
ego2 / 88.156.86.* / 2010-06-15 15:53
LUDZIE ! opamiętajcie się, do firmy windykacyjnej bank daje oddaje kredyt jesli nie splacasz ok 30 dni, do windykacji terenowej jeszcze dłużej !!! nie odbieracie telefonów a potem wielkie zdziwienie, że przychodzi windykator?! podpisaliście umowę z bankiem i trzeba sie z niej wywiązać, być odpowiedzialnym, to tak jak popisujecie umowe z pracodawcą, a on nie wypłaca wynagrodzenia przez 2 miesiące i was unika. PROPONUJĘ SPRAWDZIĆ TOiP Getinbanku, za telefony kl nie płaci tylko za monity, które nigdy nie kosztowały 20zł, drodzy "eksperci"
rob1973 / 31.174.100.* / 2011-09-09 21:21
ja tez mialem pracownika tego j**.... banku kazal mi zaplacic zaleglosc 1300 wiec mialem kase to zaplacilem za jakies dwa tygodnie pozniej mam znowu zaleglosc ktora dostalem monitem na jakies1100 zaplacilem ale w dwoch ratach i myslalem ze jest ok gdyz pod koniec miesiaca wypowiedzieli mi umowe i ze mam miesiac na splate zaleglosci a splacilem juz3/4 wartosci tego kredytu proboje sie zkontaktowac z tm od windykacji i bez skutku teraz czekam az przyjada po auto i dolicza koszta sciagniecia to jak mi wyliczyl pierwszym razem to kosz okolo 4000 tysiecy
Marrianek / 90.42.114.* / 2009-06-28 23:40
Niestety też dałem się naciągnąc na kredyt samochodowy w tym niekompetentnym, lichwiarskim itp...banku. Próbowałem się dodzwonic do biura obsługi w Kędzierzynie -Kozle i udało mi się .....po dwóch dniach. Wpłaciłem 10tys. aby obniżyc raty i okazało się że teraz muszę płacic zamiast 1200zł ratę 1700zł. A więc okazało sie że mój samochód jest teraz 120% droższy oczewiście tylko dla tego je...go banku!
Z miłą chęcią dołączę się do osób które chcą działac przeciwko tym lichwiarzą.
Mój e-mail:m_wolny@op.pl
Marian88 / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:02
Marrianku, ja jestem w szoku, że wogóle dali ci kredyt. Choć z drugiej strony wystarczy tylko jakoś podpisać umowe... choćby krzyżykiem... NIe ośmieszaj się :):):)
Marcin Kamiński / 193.19.165.* / 2009-06-28 10:24
Omijac szerokim łukiem !!!! Zlodzieje , Zlodzieje !!!
Az mnie skreca wewnetrznie ze tak moglem wtopic :(
Nie dosc ze oprocentowanie podnosza co 5 minut to jeszcze kurs walut jakis niewyobrazalany . Ludzie zrobmy cos !!!
Oszukana_i_Wściekła / 79.190.74.* / 2009-08-03 15:11
To jakby o mnie. Zdzirają z nas bez skrupułó i jeszcze mało. Z tego co wiem, to kredyt samochodowy jest w oprpcentowaniu zmiennym. Moje pytanie dlaczego tylko w górę?!! To działa w 2 strony. Róznica w kursie na CHF między NBP a Get wynosi ok. 20 gr. To skandal, że to jest legalne. Zróbmy coś. Klienci mBanku się skrzyknęli i zrobili dym. POzdrawiam współcierpiących!

pat_25@interia.pl
wściekły na świat / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:13
Skrzyknijmy się!!! i zróbmy... KUPĘ !!!
bartek80bydgoszcz / 83.11.140.* / 2009-06-24 10:52
Witam serdecznie - Jestem niezadowolonym klientem i nie polecam tego banku
Wszystko wygląda pięknie dopóki się nie podpisze umowy,
Mam kredyty w wielu bankach i jest to najdroższy bank
kiedy sukcesywnie np w PKO BP dostaje nowe harmonogramy spłat oczywiście w dół skoro oprocentowanie spada to w Getin mamy odwrotną sytuację..... tu tylko potrafią dołożyć człowiekowi - Nie wspomnę o kursach walut w innym banku płacę prawie 15gr mniej za CHF - SKANDAL !!!
Po prostu Chore Pacyny z nich
bartolomeusz / 89.25.186.* / 2009-10-09 11:40
skoro jestes takim znawcą to po co wybrałeś najdroższy bank?.nie rozumiem
xxxxlddd / 83.26.56.* / 2009-12-14 22:12
getin bank to zlodzieje i wszystko jasne.ludzie ja mam kredyt .splace go do ostatniej zlotowki,bo jestem honorowy.a oni sa dziadami i oszustami .ostrzegam 10000....razy czytajcie umowe i liczcie ile was to kosztuje pozdrawiam.
xxxxl / 83.26.56.* / 2009-12-14 22:10
getin bank to zlodzieje i wszystko jasne.ludzie ja mam kredyt .splace go do ostatniej zlotowki,bo jestem honorowy.a oni sa dziadami i oszustami .ostrzegam 10000....razy czytajcie umowe i liczcie ile was to kosztuje pozdrawiam.
lola34 / 83.18.171.* / 2009-04-29 10:07
Mam kredyt samochodowy Getinu w zł jestem bardzo zadowolona i z produktu i z kontaktu z bankiem. Gdyby nie bank nie miała bym samochodu - przynajmniej w chwili obecnej lub jeździłabym jakimś 15 letnim rzęchem. Nie ma co ukrywać bank nie jest instytucją charytatywną i chce jak najwiecej na nas zarobić sugeruje czytanie umów
józek w. / 79.191.223.* / 2009-07-08 23:18
Kłamliwa opinia napisana przez pracownika banku. Wiem bo sam tam pracuję.
rud / 84.234.15.* / 2009-08-31 20:11
Popieram koleżankę i również tam pracuę
Facken / 88.199.233.* / 2009-12-14 15:55
Wy powinniście być agentkami ale nigdy w banku:)Są inne agencje:))np:towarzyskie!

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: