Forum Forum finansoweKredyty

GETINBANK - uwaga na kredyt samochodowy!

GETINBANK - uwaga na kredyt samochodowy!

Były klient GetiBank / 83.11.9.* / 2008-02-24 18:17
Ostrzegam Was przed kredytem samochodowym w Getin Banku. Pracownicy Centrum Kredytów Samochodowych w Jastrzębiu-Zdroju to wzór niekompetencji i braku wiadomości. Miałem tam kredyt i chciałem zmienić przedmiot zabezpieczenia. Niedługo będzie 9 miesięcy a sprawa jeszcze nie załatwiona. Potrafią tylko brać bardzo wysoką prowizję wliczoną w kredyt i załatwiać standardowe sprawy, nie za szybko oczywiście. Panienki z infolinii, jak już udało się po godzinie z jakąś połączyć, nie odróżniały nawet zastawu od przewłaszczenia. Jedynym wyjściem było spłacić kredyt żeby zwolnić zastaw bo dealer nie mógł sprzedać samochodu. Pozostaje jeszcze proces cywilny żeby odzyskać nadpłaconą kwotę prowizji za okres wcześniejszej spłaty kredytu z winy Banku. Naprawdę zastanówcię się kilka razy zanim wtopicie się w ten burdel!
Wyświetlaj:
halmal1@autograf.pl / 85.89.173.* / 2009-04-27 12:53
Witam.
Tak samo zostałam wprowadzona w błąd, żeby nie napisać oszukana. Co innego mówiono mi podczas załatwiania kredytu na samochód. Przedstawiono mi niższe oprocentowanie i o wiele niższy kurs. Rata w kwietni 2008 roku miała wynosić góra 450 zł miesięcznie i płatne
od maja. Kiedy przysłano mi umowę z banku w Jastrzębiu rata podniosła się już do 550 zł
i płatne do 25 kwietnia. Pomimo, że auto kupiłam 10 kwietnia.Próbowałam dodzwonić się na infolinie ale kilka prób po kilkadziesiąt minut oczekiwania wyleczyło mnie z tego.
W tej chwili od grudnia nie dość, że frank poszedł do góry to bank podniósł oprocentowanie tak ,że miesięcznie płacę prawie 1000 zł miesięcznie.
Uważam się za oszukaną, bo tak faktycznie jest.
Kredyt na mieszkanie mam też we frankach, na szczęście w innym banku i tam nie ma tak drastycznych zmian.
Wszystkich ostrzegam przed zaciąganiem kredytu w Getin Banku.
Ja praktycznie zamiast jednego samochodu spłacam 3 auta.
Jak tak dalej pójdzie ten bank doprowadzi mnie do bankructwa.
wertyujhfd / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:22
Dobrze, że nie wzięłaś w kolumbijskich pessos w banku w kambodży. Dopiero by była jazda...
ofiara / 79.190.72.* / 2009-06-09 14:45
Szkoda , że nie odwiedziłam tej strony przed podpisaniem kredytu ,ja też zostałam "zrobiona na cacy" po otrzymaniu umowy dokładnie wczytałam się w jej treść i okazało się że są dwie różne wersje opłat i oprocentowania .Teraz muszę działać w tym kierunku żeby moja kieszeń jak najmniej ucierpiała a tak swoją drogą,to nikt nie broni ludzi uczciwych dlatego lichwiarze mają się nie żle w tym kraju.Ostrzegam przed takim kredytem.
Szkoda , że nie odwiedziłam tej strony przed podpisaniem kredytu ,ja też zostałam "zrobiona na cacy" po otrzymaniu umowy dokładnie wczytałam się w jej treść i okazało się że są dwie różne wersje opłat i oprocentowania .Teraz muszę działać w tym kierunku żeby moja kieszeń jak najmniej ucierpiała a tak swoją drogą,to nikt nie broni ludzi uczciwych dlatego lichwiarze mają się nie żle w tym kraju.Ostrzegam przed takim kredytem.
aocochodzi / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:25
Jak to dwie różne wersje??? Podpisałaś dwie umowy???
agnieszka krzesinska konin / 83.20.150.* / 2009-10-21 00:14
Chcialam wziac kredyt na auto w tymze banku. Prowadze dzialalnosz dopiero od 2 miesiecy. Auto kosztuje 47.000. Chcialam kredyt na firma na 5 lat. Dostalam odpowiedz, ze wplata wlasna to 7.500, kredyt rozlozony na 12 lat. Co daje ponad 80.000 tysiecy. Wiec juz po roku splacania auto bedzie warte o 1,3 mniej A po ostatniej racie moze ze dwa tysiace. Toz to ostatnie kurestwo !!!
agnieszka krzesinska / 83.20.150.* / 2009-10-21 00:18
P:anie Piotrze Fronczewski, Pan sie Boga nie boisz !Wszystko dla kasssssssssssssssy. Jest Pan dla mnie ostatnia szmatą. Chyba przestane ogladac ,, Rodzine zastepczą,, Nie mozna tak dac sie s****** dla jakis marnych groszy !!!
masakra w biały dzień / 81.210.63.* / 2009-04-23 12:29
Witam.
Jesteśmy kolejnymi klientami oszukanym przez Getin bank. Wzięliśmy kredyt samochodowy we frankach szwajcarskich.
Podwyższyli oprocentowanie po 2 miesiącach od zaciągnięcia kredytu uzasadniając trudnością pozyskiwania waluty na rynku. Cantralny Bank Szwajcarski obniżył dwa razy stopy procentowe, a nasz tego nie robi. Pisaliśmy wniosek o obniżenie (co dla nas wogóle jest paranoją, że klient sam musi orientować się i pisać prośbę o obniżenie oprocentowania. W innych bankach sami, automatycznie to robią jak tylko zachodzą zamiany na rynku). Wszystkim naszym znajomym w koło banki obniżają raty, a my jak cielęta zakopani w długi musimy sobie sami radzić.
Z raty 950 zł zrobiła się 1600 zł. Nie jesteśmy w stanie tak dłużej płacić. Bierzemy inny kredyt żeby móc spłacić bieżącą ratę. Zakopani jesteśmy po uszy.
Na nasze telefony i pytania słyszeliśmy tylko: To decyzja zarządu.
Pisaliśmy prośbę o wydłużenie spłaty to okazało się, że są tak wysokie dopłaty, prowizje i odsetki, które sobie doliczają, że daliśmy spokój. Zakopiemy się jeszcze bardziej. Chcemy szybko ten krety spłacić i mieć z głowy. Jednak moje pytanie brzmi :jak my mamy "pozyskiwać pieniądze"?. Oni jak nie mają skąd to obciążają klienta, a jak klient nie ma skąd to co ma zrobić?
Proszę o poradę, jak sobie dalej z tym radzić?
tezpracownik / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:26
prolongata była za darmo.był tylko jeden warunek-brak zaległości. wracam do postawionej tu juz tezy-to naprawdę najgorszy bank - bo trzeba spłacać.
dudus88 / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:23
proponuje wziąć kredyt w banku , krtóry gwarantuje stałość ceny waluty i oprocentowania.jesli znajdziesz poinformuj o tym świat-myślę zę milierdy ludzi chciaiły by w nim zaciągnąć pożyczkę.jesli uważasz ,że to wina banku iż kurs euro wzrósł o 1pln to faktycznie powinnaś przenieś się do Szwajcarii,
rud / 84.234.15.* / 2009-08-31 20:12
Polska to nie Szwajcaria, jak się nie podoba to WON!!
depesz / 83.5.41.* / 2009-10-13 23:10
jak jesteś pracownikiem banku to sam spie j,a nie pisz takich kłamstw.Wszyscy wiedzą że to złodzieje i oszuści
teciu / 87.96.83.* / 2009-08-29 09:28
JEDYNA SŁUSZNA RADA PROSZĘ WZIĄŚĆ KREDYT W INNYM BANKU I JAK NAJSZYBCIEJ SPŁACIC GETIN BANK PODPOWIADAM BO SAM TAK ZROBIŁEM
belmondo1 / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:31
Popieram. A potem na inny bank pisać te same opinie. Kopiuj-wklej.
dłużnik getin banku / 81.210.63.* / 2009-04-23 12:27
Witam.
Jesteśmy kolejnymi klientami oszukanym przez Getin bank. Wzięliśmy kredyt samochodowy we frankach szwajcarskich.
Podwyższyli oprocentowanie po 2 miesiącach od zaciągnięcia kredytu uzasadniając trudnością pozyskiwania waluty na rynku. Cantralny Bank Szwajcarski obniżył dwa razy stopy procentowe, a nasz tego nie robi. Pisaliśmy wniosek o obniżenie (co dla nas wogóle jest paranoją, że klient sam musi orientować się i pisać prośbę o obniżenie oprocentowania. W innych bankach sami, automatycznie to robią jak tylko zachodzą zamiany na rynku). Wszystkim naszym znajomym w koło banki obniżają raty, a my jak cielęta zakopani w długi musimy sobie sami radzić.
Z raty 950 zł zrobiła się 1600 zł. Nie jesteśmy w stanie tak dłużej płacić. Bierzemy inny kredyt żeby móc spłacić bieżącą ratę. Zakopani jesteśmy po uszy.
Na nasze telefony i pytania słyszeliśmy tylko: To decyzja zarządu.
Pisaliśmy prośbę o wydłużenie spłaty to okazało się, że są tak wysokie dopłaty, prowizje i odsetki, które sobie doliczają, że daliśmy spokój. Zakopiemy się jeszcze bardziej. Chcemy szybko ten krety spłacić i mieć z głowy. Jednak moje pytanie brzmi :jak my mamy "pozyskiwać pieniądze"?. Oni jak nie mają skąd to obciążają klienta, a jak klient nie ma skąd to co ma zrobić?
Proszę o poradę, jak sobie dalej z tym radzić?
DŁUŻNIK GETIN BANK. / 83.30.148.* / 2009-07-02 18:55
Ludzie uważajcie na Getin Bank my zostaliśmy oszukani , wzieliśmy kredyt samochodowy za który płacimy w frankach jest to juz niemożliwe do spłacania , banda złodzieji i oszustów .Zanim pójdziecie podpisać umowę to przeczytajcie kilka razy i zastanówcie się czy warto brnąć w te bagno.
Oszukani przez bank na wiele lat rosnącymi odsetkami i kosmicznym kursem franka.
dłuznik w pln:) / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:35
porównaj kurs franka z dzisiaj i z dnia w którym wziąłeś.to nie bank ten czy inny ustala jego cenę w pln. chciałeś mieć niską ratę?pewnie miałeś. ale jak mówią wszystko dobra w końcu się kończy i to nie z winy banku.miej pretensje również do siebie.trzeba było nie rzucac sie na niska rate tylko sie chwilę zastanowić
naiwny / 83.25.42.* / 2009-09-29 16:42
Dzisiaj oszustów nie brakuje, szczególnie dużo możesz ich spotkać gdy chcesz kupić samochód, oto moja historia:
Uwaga na sprzedawcę - oszusta:
http://otomoto.pl/volkswa...y-C9250686.html
http://otomoto.pl/volkswa...s-C9638852.html


UWAGA NA OSZUSTA Z REJONU ORZESZE - ZAZDROŚĆ w woj. Śląskim.
Młody mężczyzna (jak mówił kończy studia z marketingu - dwudziestoparoletni), ogłasza, że ma do sprzedania: " IDEALNEGO PASATA TDI" - tylko po przyjeździe okazuje się, że to niemalże szrot.
Jak sam tego doświadczyłem? Znalazłszy to ogłoszenie, dzwonię do sprzedawcy, pytam o stan techniczny samochodu : czy działa klima?, czy działają wycieraczki? czy na karoserii są jakiekolwiek oznaki rdzy? Czy coś jest zepsute, urwane,stłuczone? itd. Zadawałem mu dziesiątki konkretnych szczegółowych pytań o najrozmaitsze szczegóły-czasami drobiazgi. Dzwoniłem wiele razy aby dowiedzieć się czegoś więcej o aucie. Na zdjęciach wyglądał bardzo dobrze, sprzedawca zapewnia, że wszystko jest ok., na wszystkie moje pytania odpowiada pozytywnie, wszystko jest idealne, działa itd.itp. Decyduję się jechać, mam ok 600km w jedną stronę, na co w ostatnich rozmowach ze sprzedawcą zwracam szczególną uwagę, aby nie okazało się, że z autem jest coś nie tak. Na wszelki wypadek przygotowywuję sobie jeszcze kilka ofert, gdyby sprzedawca okazał się nieuczciwy lub z jakiś powodów nie kupiłbym tego auta. Ale jestem dobrej myśli, załatwiamy sobie opiekunkę dla naszego małego synka i jedziemy. Jedziemy z żoną i kolegą, zabiera nam to ok 7 godzin, koszt paliwa to prawie 400zl w dwie strony(nie licząc innych kosztów związanych z tym wyjazdem), już nie mówiąc o straconym czasie. Gdy przyjechaliśmy na miejsce to na dzień dobry się okazuje, że Passat, który miał być czarny - zrobił się granatowy -na co oczywiście zwróciła uwagę moja żona która nie lubi tego koloru. Sprzedawca mówi, że on tak wygląda w słońcu, bo gdy słońce się schowa to już jest czarny (no tak , wtedy wszystko jest czarne!!!). "Ideał" który przez telefon nie miał mieć nawet drobniutkiego pęcherzyka rdzy, okazuje się, że rdza go juz solidnie bierze, nawet nie trzeba zbytnio szukać. Szkło reflektora pęknięte, obydwa zaparowane. Lakier porysowany, opony łyse. W środku "ideał" jest zniszczony, uchwyt od schowka prawie został mi w ręce, wisiał chyba na jakiejś taśmie klejącej, czy czymś takim, drewniane dodatki jakby ktoś je pod wodę zanurzył, spęczniały i po wyschnięciu zostały zdeformowane. Totalny koszmar... Zapaliłem silnik - na szczęście chodził. Ale już nie miałem ochoty sprawdzić czy ten "ideał" jeździ... Stracony czas, pieniądze i zdrowie. Ten pan ma kupującego za nic, nie obchodzi go, że jedziesz po 600 km w jedną stronę, ma czelność póżniej patrzeć Ci w oczy i powiedzieć, że "przecież ten samochód ma już 10 lat, to co pan chce", ale wcześniej gdy pytałem go o szczegóły, to wszystko było ok. SAMOCHÓD IDEAŁ - SPRZEDAWCA TO KŁAMCA , OSZUST I NACIĄGACZ!!!!!!!! SKŁAMAŁ CHYBA ZE 40 RAZY, bo tyle pytań lub może jeszcze więcej zadałem mu podczas rozmowy przez telefon o stan techniczny tego samochodu.
Na zdjęciach i przez telefon , wszystko jest ok. ale gdy go zobaczysz - totalny szmelc...
Nie polecam, ani tego pana ani jego samochodu, oto treść jego ogłoszenia:

Link: http://otomoto.pl/volkswa...y-C9250686.html

Volkswagen Passat TDI HIGHLINE C-TRONIC IDEALNY!
Cena (brutto):

17 500 PLN / 4 140 EUR (do negocjacji)
Ubezpieczenie OC AC:


Typ:
Kombi
Informacje:

Rok produkcji: 1999, 187 000 km, Skrzynia biegów: manualna, Moc: 116 KM (85 kW), Pojemność skokowa: 1900 cm3, olej napędowy (diesel), Liczba drzwi: 4/5,
Dodatkowe wyposażenie:

ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, ASR, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, wspomaganie kierownicy, immobiliser, welurowa tapicerka, tempomat, ESP, światła przeciwmgielne, pod. przednia szyba
Dodatkowe informacje:

pierwszy właściciel, serwisowany w ASO, sprowadzony, bezwypadkowy
Opis pojazdu:

Witam mam do sprzedania IDEALNEGO PASATA TDI w najbogatszej limitowanej wersji HIGHLINE ktorego sprowadziłem osobiscie bezpośrednio od właściciela (osoba prywatna) na kołach z holandii . Jest w perfekcyjnym stanie technicznym, silnik suchutki nie myty po trasie!! tapicerka bez żadnych dziur po papierosach, zawieszenie idealne.
WYPOSAŻENIE
-DYNAMICZNY I SUPER OSZCZĘDNY 100% BEZAWARYJNY NOWEJ GENERACJI SILNIK TDI 116KM
-4xAIRBAG
-KLIMATRONIC
-KONTROLA TRAKCJI
-ELEKTRYCZNE LUSTERKA PODGRZEWANE
-TEMPOMAT
-REGULOWANA KOLUMNA KIEROWNICY
-ABS
-WSPOMAGANIE KIEROWNICY
-REGULACJA WYSOKOŚCI FOTELI
-KUBELKOWE FOTELE
-4xEL.SZYBY
-IMOBILAISER
-PODŁOKIETNIKI
-TROJRAMIENNA KIEROWNICA
-BARDZO CZYSTE ZADBANE WNĘTRZE
-INNE...
-POMOC W ZAŁATWIANIU FORMALNOŚCI
-MOZLIWOSC SPRAWDZENIA W DOWOLNYM SERWISIE VW LUB STACJI DIAGNOSTYCZNEJ CELEM POTWIERDZENIA PRZEBIEGU

+POMOC W ZAŁATWIANIU FORMALNOŚCI, ZAŁATWIAM WSZYSTKO NA GOTOWO POD REJESTRACJE
+MOZLIWOSC SPRAWDZENIA W DOWOLNYM SERWISIE FORD LUB STACJI DIAGNOSTYCZNEJ CEL
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - monetnik.]
Robert2 / 212.244.241.* / 2009-04-01 17:15
Ja wysłałem skargę do UOKiK'u. Ludzie, róbcie to samo, bo pisaniem w cyberprzestrzeni nic nie zmienimy. UOKiK zajął się już innymi oszustami, jeśli skarg będzie wiele prześwietli i ten lichwiarski pseudobank. Robią z nas głupków i robią na tym szmal. Nie dajmy się.
mądrala / 83.17.143.* / 2009-10-09 17:09
a po co mają z ciebie ROBIĆ głupka? nie rozumiem.
robercik22 / 83.17.143.* / 2009-10-09 17:06
Robercie, dobrze, że cię mamy. Wszystko przez ten pseudobank. I teraz wiemy skąd kryzys na świecie. Zydki dały a potem chciały spowrotem. Co za ch...je :):):)
robto / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:39
a co napisałeś? że nie umiesz czytać?że masoni z getin banku podniesli kurs waluty i zorganizowali ogólnoświatowy kryzys -dla niepoznaki rozpoczęli w stanach ale na szczęsie odkryłeś spisek?
Robert Pabian / 212.244.241.* / 2009-03-30 17:27
Niestety jestem jednym z Was. Oszukany to mało, ale jescze traktowany jak głupek. Ten bank to prymitywni oszuści. Klientem się jest do momentu złożenia podpisu na umowie. Potem szambo. Na szczęście w moim przypadku sprawa dotyczy "gównianego" kredytu samochodowego. Przeżyję. Ale odradzam każdemu!!! Na pewno nie getin bank!!!
antygetin / 89.78.44.* / 2009-10-01 21:49
Dołączam się do tej wypowiedzi.
Przeżyję (tak mam przynajmniej nadzieję), ale odradzam.
Wprawdzie nie spotkałem się z nieuczciwymi praktykami z ich strony, ale być może żyłrm w błogiej nieświadomości. Pracownicy windykacji nie straszyli bardziej niż powinni.
Mimo wszystko proponuję omijać kredyty samochodowe w tym banku!
Niestety nic nie można załatwić. Jakiekolwiek zmiany, pytania są możliwe jedynie podczas kontaktu telefonicznego, a dodzwonić się to cud!
Pobert Babian / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:44
"Pracownicy windykacji nie straszyli" czyli jesteś super płatnikiem (z tego co wiem trzeba nie płacić nic przez pół roku, żeby windykacja się odezwała) Jak była windykacja to teraz ciebie wszystkie banki będą omijać. A może po prostu uczciwie postawić sprawę: nie stać mnie było na ten kredyt. Przesadziłem. Chciałem być gościem a jestem leszczem. Znasz bank, w którym nie trzeba płacić rat??? Opisz na forum.
sound_julencja / 94.251.254.* / 2011-07-19 18:28
julia z częstochowy
Witam ,moja mama ma taki problem z windykatorem,- wzieła kredyt pod hipoteke 200tys rate spłaca we frankach,jak wiadomo frank skoczył niemilosernie i nie stac jej bylo na tak wysokie splaty w ciagu ostanich paru miesiecy...zadluzenie wynosi 10 tys,widykator wydzwania,straszy,obraza,mama pisze pisma o danie jej czasu,wplaca ile moze ale widykator codzienie dzwoni i rzada całosci inaczej grozi jej ze mieszkanie pojdzie pod młotek,jestem tam zameldowana z dzieckiem +moja mama...Mama chce splacac i sie dogadac jest uczciwą kobieta i chce splacic swoj zaciagniety dlog ,chce to rozbić na raty mniejsze ale windykaror jest nie ubłagany,co mozemy zrobic?aby windykator nie dal sprawy do sądu i zeby nie stracic mieszkania pod młotkiem?
dexter II / 79.190.224.* / 2009-03-27 16:00
CZY KTOŚ WYSŁAŁ SKARGĘ DO UOKIK lub KNF I CZY BYŁA JAKAŚ ODPOWIEDZ?? PROSZĘ DAJCIE ZNAĆ MOŻE SIĘ KOMUŚ UDAŁO COŚ WSKÓRAĆ Z TYM "BANKIEM".
AntyGetinBank / 88.199.233.* / 2010-01-05 11:53
Witam Cię serdecznie.
Jeżeli jesteś zdecydowany powalczyć o swoje prawa z Getin Bankiem to
bardzo proszę Cię o kontakt.
Dzisiaj rozmawiałem z pracownikiem Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego i z
tego co wywnioskowałem to mamy bardzo duże szanse wyegzekwować swoje
prawa i zakończyć tą ich lichwę.Musimy zebrać wszystkich poszkodowanych i
zacząć z nimi bardzo poważne rozmowy.
Ja każdemu będę proponował taki sposób załatwiania naszych spraw o jakim mnie poinformowali
w KKNF.

Przede wszystkim Trzeba pisać skargi i dokładnie opisywać zaistniałą
sytuację.Powiedziano mi, że każdy poszkodowany klient musi dokładnie opisać
swoją sprawę i przesłać do KKNF najlepiej listem poleconym
równocześnie informując ten lichwiarski Getin Bank o podjętych działaniach w KKNF .

Podaję Ci kontakt do Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego:


Krajowa Komisji Nadzoru Finansowego
Departament Ochrony Klientów
Plac powstańców Warszawy 1
00-950 Warszawa

Jak już wyślesz opis swojej sprawy to następnie w każdy wtorek i
czwartek możesz zadzwonić na numer 022 262 4054 gdzie bezpośrednio porozmawiasz z
tą osobą ,która będzie występowała do Getin Banku w Twojej sprawie.
im / 83.23.58.* / 2010-02-02 11:42
Witam,
my tez się wpakowalismy, kredyt samochodowy w CHF w Getin Banku okazał sie gwoździem do trmny.....po dwóch latach spłaty (ok. 20 0000 wpłat) okazało się, że spłaciliśmy ok. 4 000, czyli defakto kwota kredytu prawie sie nie zmienia, nie mamy juz za co żyć.......
Ciszę się , że nalazłam to forum.....Dzisiaj piszę do KKNF!
kacmor / 81.190.2.* / 2010-05-03 19:39
Witam ja też mam kredyt samochodowy w tym banku spłacam regularnie już 3 lata i jest ok zero pism i zero telefonów ale co do stłuczki nie z mojej winy podkreślam to już trzeba dopłacać bo jakiś list przychodzi ze zgodą naprawy ale na ich konto trzeba wpłacić różnice czegoś tam -palanty dot banku , piszą wszyscy o ratach we franku zgadza się raty są tragiczne bo i frank u nich najwyżej ZAWSZE stoi dziwne ale czemu nikt nie pisze że przy polisie OC trzeba koniecznie mieć AC tego nie mówi pani w banku ani przy podpisywaniu umowy dopiero przy opłacie oc o ile pamiętam i to jest też dodatkowy koszt co roku tragedia ale się wzięło i teraz trzeba spłacać i płakać pozdrawiam .
zadowolony / 83.17.143.* / 2009-10-09 17:12
Mnie się udało! Płacę regularnie i jest ok ;)
UIIIIIIIIIIIIIII / 80.54.97.* / 2010-03-04 22:07
PO ZAKOŃCZENIU SPŁAT DOSTANIESZ PISEMKO,ŻE ZALEGASZ
Maciej Zarzyckie / 83.144.66.* / 2009-03-24 00:13
Dlaczego nie trafilem na ten post wczesniej?! Wpakowałem sie w to bagno. Juz nawet nie chce mi sie opisywac mojej sytuacji, podsumuje ze zostalem oszukany, dalem sie nabrac jak szczeniak, przed podpisaniem umowy kredytowej wszystko bylo jasno i wielokrotnie omowione z kilkoma pracownikami getinbanku, przy podpisaniu umowy wszystko rowniez sie zgadzalo, przeczytalem umowe i przed podpisaniem zrobilo sie zamieszanie z obowiazkowym ubezpieczeniem samochodu, moze za bardzo ufam ludziom i nie wydalo mi sie to podejrzane, ale podsumowujac przedstawiciel getinbanku podsunal mi inna umowe, inne prowizje, inne oprocentowanie, inny kurs franka, z raty jaka wczesniej wyliczylismy 1400zł wyszło 1800zl (nie uwzgledniajac ostanich wahan franka teraz to ok 2700zl) nie wspomne o ich spreadzie, obecnie najwyzszy na rynku bankowym, zero kontaktu, tajemnicze pisma z ktorych nic nie wynika, oprocentowanie i kursyt walut wyznaczaja swoje, dla siebie korzystne, PARANOJA, ..., ale coz, moge miec żal tylko do siebie. Tak przy okazji pozdrawiam pana: Przemysław Kozioł w Lublinie z AP Finanse, to ten czlowiek "umilił " mi i mojej rodzinie zycie na nastepne 6 lat
DC / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:47
Ale cie zrobili! A kto ich uczył??? David Coperfield ??????????????
kef / 95.160.240.* / 2009-03-19 23:40
no to nie jestem sam moja sytuacja jest podobna mam kredyt na samochód od 2006 roku spłacam w terminie raty 2 krotnie podnieśli oprocentowanie w 2008 roku bo rosły stopy , w lutym na podstawie zapisu w umowie zwróciłem się do banku o obniżenie oprocentowania gdyż spadł wibor 6m-c i stopa podstawowa w NBP - otrzymałem pismo nie na temat bo nie ma podstaw do obniżki bo stopa oprocentowania nie przekracza 4 krotności stopy lombardowej pismo skandal .działa tylko info linia nie można dostac informacji o innych numerach telefonu a placówka terenowa też porażka na marginesie stopy procentowe są dzisiaj takie same jak w marcu 2006 roku mozna sobie sprawdzic na stronie NBP. pisze skargę do komisji nadzoru bankowego. nie mam zamiaru dalej finansowac reklam . bank stosuje bardzo niebezpieczna taktykę w umowach np sądem właściwym jest sąd w jastrzębiu , itp co tu duzo pisac ma go przejąc ALIOR bank
rudrud / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:45
popieram rud-a, co to jest alior? bank z reklamy? a na melonik będziesz płacił?
rud / 84.234.15.* / 2009-08-31 19:49
buahahahahahaahah jaki Alior
sebas11 / 79.188.101.* / 2009-03-19 15:39
Podaje co należy ze sprawą dalej zrobić.
Należy przesłać pismo ze skargą oraz ksero całej korespondencji i umowy na adres:
Departament Ochrony Klientów-Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
pl. Powstanców Warszawy 1
00-950 Warszawa
szanka1 / 77.253.144.* / 2009-03-17 22:22
Dołączam sie do niezadowolonych z super drogiego kredytu w getinbanku.... drogo...drogo...za drogo!
Andrzej C. / 78.8.141.* / 2009-03-16 19:28
...ja mam ten sam problem z tym naciągaczami z Getin banku i apeluje do wszystkich szukajacych kredytów, nie bierzcie niczego w tym Banku niech z braku klientów poczuje sam kryzys z świadomością że wszyscy go maja w d..pie jak on teraz nas.
Czy ktoś wie coś o zbiorowym pozwie przeciwko temu Bankowi ?
artur222 / 79.187.171.* / 2009-03-14 17:54
potwierdzam
getinbank to klasyczni lichwiarze
ciągle podnoszą oprocentowanie a franki są tak drogie jak w chyba żadnym innym banku
a żeby się czegoś tam dowiedzieć to trzeba się bawić w detektywa i pytać min. w trzech różnych miejscach
wszystkim odradzam zaciąganie kredytu w tym banku !!!!
im / 83.23.58.* / 2010-02-02 11:47
co ty, lichwiarze są o wiele tańsi, Geting Bank zarabia chyba 40 gr. na spreadzie......
antyartur / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:47
jak "chyba"- to zabierasz głos w dyskusji i nie masz pewności?
gothie / 195.82.166.* / 2009-03-14 15:47
Podzielam wcześniejsze opinie. Getin bank to instytucja podobna do Providenta chcą się tylko nachapać lecz tego typu działania wcale nie pomagają wizerunkowi banku. Ale mam nadzieje, że to zostanie ukrócone i wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. Jak kupiłem samochód to miesiąc po podpisaniu umowy dostałem pismo z podwyższeniem oprocentowania gdzie w tym samym czasie bank szwajcarski dwa razy obniżył stopy procentowe TO chyba jakaś paranoja i samowola. Zbierzmy się wszyscy i faktycznie złóżmy pozew przeciw Getin Bankowi !!!!
Pseudokibicgetinbank / 88.199.233.* / 2010-01-05 12:07
Ja proponuję pojechać samochodami Skredytowanymi przez Wspaniały i Przyjazny klientowi GB do Jastrzębia Zdrój i wszystkie te autka zaparkować im w całym mieście bo będzie ich kilka tysięcy i niech je sobie wezmą:)) Było by to ciekawe posunięcie z Naszej strony w dobie kryzysu:))Przecież trzeba ratować upadających:)
eihtog / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:49
skoro nikt nie umie przeczytać umowy to kto napisze pozew?
arkadjus@wp.pl / 2009-03-13 09:26
Ja potwierdzam złą opinię o Getin Banku, oprocentowanie podnosić potrafią bez problemu, tłumacząc się trudnościami w pozyskiwaniu waluty. Przepraszam, czy to jest nasz problem, że nie potrafią poradzić sobie z tą sprawą - dostają przecież pieniądze. Dlaczego my Klienci mamy płacić za nieudolność pracowników tego banku. Poza tym - wzrost kosztów - można by się spytać dla kredytów udzielonych 3-4 lata temu -JAKI??? Przecież bank ponosi te koszty w momencie udzielania kredytu. Na moje pytanie skierowane do Pań wydzwaniających o dopłatę po podwyższce oprocentowania, o to jak sprawa podwyżki oprocentowania ma się do kolejnych obniżek LIBOR żadna nie potrafiła tu rzetelnie odpowiedzieć , wykręcając się, że a to zarząd nie podjął decyzji, a to żeby pisać pismo. Czy to jest w porządku - w moim odczuciu po rozmowach w takiej sytuacji coś jest nie tak z tym bankiem i nosi znamiona przynajmniej delikatnie mówiąc "wyłudzania". Moim zdaniem, jak już tu wspomniano powinniśmy wystąpić zbiorowym pismem do Zarządu lub jak mi doradzono do Centrum Akceptacji i Administracji Kredytów Samochodowych fax 032 47 37 834 z żądaniem o ich stanowisko w sprawie polityki oprocentowanie w świetle obniżonego oprocentowanie CHF. Myślę tez, że jest to niezła pożywka na szerszą kampanię medialną. W końcu nie jesteśmy szarymi półgłówkami których można bezkarnie "doić". A przynajmniej nagłośnienie takiej sprawy ostrzeże innych - a co za tym idzie szanowny zarząd będzie mógł z czasem spakować walizki i zamknąć swoje biura na klucz.
Mmichu / 87.207.84.* / 2009-03-13 21:26
pisanie pism i wysyłanie faxem lub pocztą konwencjonalną kończy się tą samą odpowiedzią dla wszystkich - możesz nawet zrobić ankietę w tej sprawie: szablon listu jest ten sam dla każdego komu panie z telefonu uspokajającym tonem poradziły napisać pismo do banku: a o to odpowiedź: w/w bank "informuje, że nie zaistniały przesłanki do obniżenia stopy procentowej mojego kredytu (kredyt samochodowy w CHF od listopada 2008 oprocentowany 14,9%) tj.nie zostały ustalone dla danego rodzaju kredytu nowe, niższe stopy procentowe, różniące od stopy procentowej dotychczas obowiązującej w umowie kredytowej. Na dzień dzisiejszy stopy procentowe dla uruchamianych danego rodzaju kredytów są wyższe niż stopa procentowa Pani kredytu......" sratatatatatta jeśli chodzi o np nowe kredyty na co się powołują w piśmie to od pośrednika Getinu dowiedziałam się że kredyty w CHF są na razie wstrzymane........... myślę że nie należy z nimi negocjować bo mają i tak w ty..... tylko wysłać zbiorową skargę do UOKiK-u i tyle
canal+ / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:53
skrzyknijmy sięteż i zaprotestujmy przeciwko canal+.jestem ich klientem od 8 lat a tu każdy z ulicy , który dzis podpisze umowe dostaje warynki 60% tańsze niż ja.
allanpoe / 78.8.230.* / 2009-06-17 10:55
Ja także jestem jednym z nieszczęśników,mający kredyt samochodowy u tych złodziei.Tylko że,jestem w trudniejszej sytuacji od innych,ponieważ auto zostało mi skradzione,AC było płacone w następnej złodziejskiej firmie COMPENSA TU,więc teraz muszę walczyć z dwoma przeciwnikami.Z GETIN BANKU do tej pory,nikt się ze mną nie skontaktował,o dodzwonieniu się do nich,można tylko pomarzyć,nie odpisują na maile,po prostu celowo tak robią,żeby położyć najprawdopodobniej swoje złodziejskie łapy,na całej sumie odszkodowania,o ile odszkodowanie będzie.Pokrzywdzeni przez GETIN BANK!!! Zróbmy w końcu z tym porządek!! Połączmy swoje siły,i puśćmy tych pazernych złodziei w skarpetkach.Jeżeli zaś chodzi,o sam kredyt,mam idealnie taka samą sytuację,jak wszyscy.LICHWA,LICHWA,CHAMSTWO,NIEKOMPETENCJA,ZŁODZIEJSTWO.Dzwońcie do mnie,połączmy swoje siły!! Dariusz 695 197 108
poeallan / 83.17.143.* / 2009-10-09 15:54
o rany, faktycznie masz gorzej niz inni-otaczaja Cię sami złodzieje. a abonament za tv płacisz?
babalu / 83.24.35.* / 2009-06-28 10:34
lichwa totalna podzielam ogólną opinie ale cóż nie jestem anty semita ale właściciel banku z pochodzenia żyd zachowuje się jak typowy wzozec złego żyda lichwiaza jesteśmy dla tego banku wyrobnikami i pewnie by chcieli żeby tak pozostało do końca naszego życia płac i płacz żeby ktoś nie pomyślał że jestem anty semita to dodam że znam wielu żydów i są to ludzi uczciwi i pożądni ale jak wszędzie zdazają się wyjątki KNF PISZCIE I SKŁADAJCIE SKARGI I JAK NAJDALEJ OD TEGO BANKU!!!!!!!!!!
darekpiaskowa / 78.8.230.* / 2009-06-17 10:54
Ja także jestem jednym z nieszczęśników,mający kredyt samochodowy u tych złodziei.Tylko że,jestem w trudniejszej sytuacji od innych,ponieważ auto zostało mi skradzione,AC było płacone w następnej złodziejskiej firmie COMPENSA TU,więc teraz muszę walczyć z dwoma przeciwnikami.Z GETIN BANKU do tej pory,nikt się ze mną nie skontaktował,o dodzwonieniu się do nich,można tylko pomarzyć,nie odpisują na maile,po prostu celowo tak robią,żeby położyć najprawdopodobniej swoje złodziejskie łapy,na całej sumie odszkodowania,o ile odszkodowanie będzie.Pokrzywdzeni przez GETIN BANK!!! Zróbmy w końcu z tym porządek!! Połączmy swoje siły,i puśćmy tych pazernych złodziei w skarpetkach.Jeżeli zaś chodzi,o sam kredyt,mam idealnie taka samą sytuację,jak wszyscy.LICHWA,LICHWA,CHAMSTWO,NIEKOMPETENCJA,ZŁODZIEJSTWO.Dzwońcie do mnie,połączmy swoje siły!! Dariusz 695 197 108
były klient / 87.99.110.* / 2009-06-23 23:21
Getin Bank oferuje bardzo wysokie oprocentowanie depozytów, a co za tym idzie ponosi duże straty tytułem dopłaty do lokat klientów. W jakiś sposób straty musi sobie zrekompensować. Jeden ze sposobów to podwyższanie opłat za czynności bankowe oraz wzrost wysokości oprocentowania na kredytach. Następny szatański pomysł to pobieranie opłaty za likwidację lokaty do 30 dni po założeniu lub odnowieniu. Gratulacje dla pomysłodawców "nabijanie klientów w butelkę".
Byłem klientem tego banku i wiem, że na pewno już nigdy nim nie będę.
backspace / 83.19.138.* / 2009-06-23 11:15
Jestem pośrednikiem kredytowym. Mam w ofercie kredyt samochodowy w CHF, ale taki normalniejszy... oprocentowanie wg. klucza LIBOR6M = marża między 3,5 a 4,5 pkt oczywiście, niezmienna w okresie kredytowania.

Wychodzi na oprocentowanie rzędu 6 % p.a. spread też do przyjęcia.

jakby ktoś chciał spłacić ten lichwiarski ( z tego co tu czytam ) kredyt, niech napisze na mik_no@o2.pl. Zaznaczę, że ciężko będzie mi obsłuzyć osobe spoza woj. Mazowieckiego, ale zwszze można się postarać :)
!QAZ / 87.205.136.* / 2009-02-21 19:04
Getin Bank to oszusci! Spadło stopry procentowe w NBP i międzybankowe i zogodnie z Umową są to przesłanki do obniżki oprocentowania na pisemne ządanie klienta! Ci oszusci odpisali mi, ze nie obniza oprocentowania, bo teraz udzielaja drozej kredytow. Co jest niezgodne z zapisami Umowy! W poniedzialek skontaktuje sie z UOKiK-iem i dowiem się co zrobić z OSZUSTAMI!
Momik / 2009-02-25 20:56
Szmaciarze ze mną dzisiaj zrobili tak samo! proponuję zacząć zrzeszać się w większą grupę!
marcino234 / 79.162.127.* / 2009-04-21 19:39
albo wynająć dobrego hakera zeby wypi...dolił im te wszystkie bazy danych w kosmos
marc44 / 83.17.143.* / 2009-10-09 16:03
no było by dorze-nie musiałbyś płacic
kemosabo / 85.222.42.* / 2009-06-17 13:59
ja to sie zastanawiam nad tym czy nie oddać im tego samochodu,chociaż spłacam go juz prawie dwa lata,szybciej odłoże na następny niż bede w stanie spłacic ten,trzykrotną wartość pożyczonych pieniędzy!!!!!jak czytam te posty to mi sie krew gotuje,złodzieje oszukali tylu ludzi,i jak temu teraz zaradzić?

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: