Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełda negatywnie reaguje na pomysł pomocy frankowiczom

Giełda negatywnie reaguje na pomysł pomocy frankowiczom

Wyświetlaj:
indeksowicz nie frankowicz / 217.99.46.* / 2016-01-15 20:48
Bank z umowy kredytowej uczynił spekulacjną grę losową, zależną od kursu waluty obcej, której uczastnikami byli Kredytobiorcy kontra Bank. W przypadku umocnienia złotówki - Kredytobiorca miał zyskiwać, a Bank tracić, natomiast w przypadku umocnienia szwajcarskiej waluty - zyskiwać miał Bank, a tracić Kredytobiorca. W każdym przypadku (również przy niezmiennym kursie franka) Bank tracił oprocentowując kredyt poniżej kosztów pozyskania pieniądza, gdyż zastosował dumpingowe oprocentowanie kredytu - Libor CHF zamiast Wibor.
Kredytobiorcy podstępnie zostali wprowadzeni w błąd co do waluty kredytu.
Mając wiedzę, że waluta kredytu to polski złoty, nawet bez wiadomości specjalnych można było stwierdzić, że poniesienie poważnych strat przez Kredytobiorców było pewne. Celem działalności Banku jest osiąganie zysków, a nie pomoc finansowa konsumentom. Interesy Banku i Kredytoborców były przeciwstawne i w takiej konfrontacji Kredytobiorcy nie mieli szans by nie ponieść strat. Udzielając takiego kredytu, przy założeniu stabilności franka (nie mówiąc o deprecjacji) -Bank poniósłby straty. Bank udzieliłby kredytu na zatracenie, gdyż oprocentowanie kredytu było niższe niż te, które Bank ponosił pożyczając środki na rynku międzybankowym, a ewentualna aprecjacja złotówki powodowałaby dalsze straty Banku. Udzielony złotowy kredyt "topniałby" wraz z osłabianiem się franka szwajcarskiego. Jak wówczas wyglądałyby depozyty klientów Banku? I kto lepiej potrafi przewidywać wpływ mechanizmów ekonomicznych na zmiany kursów walut w określonym kierunku i zakresie: Bank, czy Kredytobiorcy?
romb-emeryt / 31.174.84.* / 2016-01-15 20:48
Nie! Nie wolno dawać się dalej oskubywać bankierom. Oni tylko czekają aż wzrosną stopy procentowe i aby znowu nakręcać zyski za pomocą WIBORU! Liczę na polską władzę, że nie pozwoli cwaniakom wyłudzać pieniędzy od milionów Polaków za pomocą WIBORU! To podłe i wstrętne!
Niefrankowicz / 109.241.109.* / 2016-01-15 20:34
Frankowe cwaniaczki chcą żyć kosztem uczciwych obywateli. Taka jest sprawiedliwość w tym kraju. Niech idą pod most. Jaki trzeba mieć tupet, aby tak podskakiwać. Jakim trzeba było być głupim w momencie brania takiego kredytu. Wstyd, że mamy część takich jak oni obywateli.
79sas / 78.28.12.* / 2016-01-16 14:25
Sorki A gornikom nie jest wstyd. Pobierają trzynastki , barborki i zarabiaja więcej ode mnie mimo że Ja z każdej zarobione złotówki dokładam do Ich pensji? To nikomu nie przeszkadza. Ok nie pomagajmy nam frankowiczom , ale tez nie pomagajmy innym. Lot tez powinien upasc , czemu mamy innym pomagac? A my nie chcemy Waszych pieniedzy tylko , zeby banki pomogły. TE KTORE NIE CHCIALY BADZ NIE MOGLY UDZIELIC NAM KREDYTU W ZŁOTÓWKACH.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
emaaa / 94.42.174.* / 2016-01-16 00:13
no popatrz niby głupi a wychodzą na swoje :P czyli może nie do końca
jak wejdzie ustawa to masz czarno na bialym, że jednak nie glupi a szczęściarze, którym się udało
79sas / 78.28.12.* / 2016-01-16 14:31
Nie głupi tylko bardzo często Ci którzy nie chcieli mieszkać pod mostem. Ci którzy nie mają bogatych rodziców. W końcu Ci którzy wzięli kredyty na 35 lat- jak Ja ŻEBY ŻYĆ! Uczciwie place podatki , splacam kredyt i zeroja na mnie bankim. Nie jestem ekonomista . Wczesniej Państwo nie powinno pozwolic bankom na takie spekulacje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Teofil521 / 109.231.10.* / 2016-01-15 20:25
Miałem brać kredyt we frankach.Ale CZYTAŁEM UCZYŁEM SIĘ DOWIADYWAŁEM o co w tym chodzi.Ryzyka nie podjąłem. Jak widać nauka nie poszła w las bo mam kredyt w złotówkach i teraz nie płaczę! A matoły liczące na to, że dostaną coś za free niech bulą! Nie mam zamiaru teraz płacić za czyjąś niewiedzę i ignorancję!
79sas / 78.28.12.* / 2016-01-16 14:32
Na pewno pracujesz w budżetówce i zyjesz za nasze , ale to juz nie przeszkadza.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kaziu02 / 2016-01-15 23:49 / portfel
Teofil i właśnie źle zrobiłeś teraz państwo i banki (czytaj reszta obywateli) by się na twój kredyt zrzuciła xD
Franek-nieuk / 83.238.69.* / 2016-01-15 20:57
A kto powiedzial ze TY bedziesz placil za to?? Do nauki bo nadal byc z cuebie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anonim187 / 159.205.144.* / 2016-01-15 20:41
ja mam kredyt we franku i również nie płaczę tylko go uczciwie spłacam, a nazywanie frankowiczów matołkami jest poniżej pewnego poziomu ale co ty wiesz o poziomie ....od ciebie nikt nic nie chce , naucz się czytać ze zrozumieniem!
nobody666 / 176.97.48.* / 2016-01-15 20:23
Po pierwsze jakoś nie przypominam sobie aby ktoś z osób biorących kredyt we frankach w 2006 czy 2007 r. narzekał że fizycznie nie dostał franków do ręki. Byliście wtedy zwykle zachwyceni swoim sprytem, obrotnością - jak to udało się załatwić kredyt w wymarzonym franku. Na takich jak ja moi koledzy patrzyli jak na idiotów - dlaczego wziąłeś kredyt w PLN??? Frajer, idiota - to były wasze określenia na takich jak choćby ja. Nie pamiętam także abyście skarżyli się wówczas, że ktoś przykładał wam pistolet do głowy przy podpisywaniu umowy kredytowej. Wasz podpis był ciągle dobrowolny .Wy drodzy ,,frankowicze" zagraliście w ciemno licząc na stały stabilny kurs franka. Śmieszne są te twoje wypociny o ,,banksterach" narzucających kredyty we frankach. Ja swój zaciągałem na przełomie 2005/2006 r. i w większości banków odradzano mi kredyt w obcej walucie - ulubionym powiedzeniem było - zarabia pan w złotówkach, niech pan bierze kredyt w złotówkach. Argumentacja, ze ludzie nic nie dopłacą bankom są delikatnie mówiąc dziecinne. A kto zapewni bankom założone zyski? Banki to nie instytucje filantropijne - pożyczają pieniądze z oprocentowaniem. Im wyższym tym lepiej. Nie podoba ci się ich działalność to nie pożyczaj od nich pieniędzy. Dlaczego rząd ma obowiązek bawić się twoimi nietrafionymi inwestycjami finansowymi??? Równie dobrze powinien więc pilnować graczy giełdowych , żeby przypadkiem nie stracili pieniędzy. Powinien pilnować kantory i kursy wymiany walut w nich obowiązujące..... Więc w końcu skończ szukać winnych własnej głupoty - zagrałeś i przegrałeś. Tyle że dorobiliście sobie swoją martyrologię do wtopy finansowej i kręcicie na tym własne lody.
79sas / 78.28.12.* / 2016-01-16 14:35
A do górników doplacasz i nie płaczesz. Mają barborki i trzynastki za nasze i co to Ci nie przeszkadza. Pielęgniarki maja dostać 1600 w cztery lata. Przecierz niektórzy tyle nie zarabiają, co One podwyżki dostaną. To również nie przeszkadza? Trafisz do szpitala to się zastanowisz czy powinny dostać podwyżkę? Oczywiście tego nie życzę. Dzisiaj w Polsce wystarczy wyjść na ulicę. Co mają zrobi Ci którzy nie mogą wyjść? A nam pomóc się nie należy? My nie chcemy żeby społeczeństwo do naszych kredytów dopłacało. Chcemy żeby część kosztów poniosły banki. Te które nie chciały udzielić kredytu w złotówkach. W 2007 juz bylo inaczej. Nie mialem zdolnosci w złotówkach .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
D23D2 / 83.6.66.* / 2016-01-15 20:30
A CO POWIESZ NA SPEKULACJĘ? TO TEŻ NASZA WINA?
Mack De Lucka / 173.32.5.* / 2016-01-15 20:21
Mam kredyt zamkniety na 5 lat w $ Can.Canadyjski dolar mocno spadl,ale moj kredyt jest taki sam jak przed spadkiem,jezeli pojdzie w gore,nie zmieni to mojego kredytu.Kredyt powinien byc wyliczony w chwili pobrania,latwo zmanipulowac ludzmi.
ANDOSEK / 176.97.48.* / 2016-01-15 20:20
Można oceniać ile sie chce razy. To szwindel.
Borubar / 217.99.252.* / 2016-01-15 20:14
Dobre zmiany- nic dodać nic ująć
sfsfsf / 87.206.106.* / 2016-01-15 20:09
Pis robi wszystko żeby z Polaków zrobić dziadów i żeby żyło im się jak najgorzej. Oczywiście ludzie z UKŁADU pisowskiego będą ciągnąć ile się da.
Andrzej523 / 176.97.48.* / 2016-01-15 20:04
Po pierwsze jakoś nie przypominam sobie aby ktoś z osób biorących kredyt we frankach w 2006 czy 2007 r. narzekał że fizycznie nie dostał franków do ręki. Byliście wtedy zwykle zachwyceni swoim sprytem, obrotnością - jak to udało się załatwić kredyt w wymarzonym franku. Na takich jak ja moi koledzy patrzyli jak na idiotów - dlaczego wziąłeś kredyt w PLN??? Frajer, idiota - to były wasze określenia na takich jak choćby ja. Nie pamiętam także abyście skarżyli się wówczas, że ktoś przykładał wam pistolet do głowy przy podpisywaniu umowy kredytowej. Wasz podpis był ciągle dobrowolny .Wy drodzy ,,frankowicze" zagraliście w ciemno licząc na stały stabilny kurs franka. Śmieszne są te twoje wypociny o ,,banksterach" narzucających kredyty we frankach. Ja swój zaciągałem na przełomie 2005/2006 r. i w większości banków odradzano mi kredyt w obcej walucie - ulubionym powiedzeniem było - zarabia pan w złotówkach, niech pan bierze kredyt w złotówkach. Argumentacja, ze ludzie nic nie dopłacą bankom są delikatnie mówiąc dziecinne. A kto zapewni bankom założone zyski? Banki to nie instytucje filantropijne - pożyczają pieniądze z oprocentowaniem. Im wyższym tym lepiej. Nie podoba ci się ich działalność to nie pożyczaj od nich pieniędzy. Dlaczego rząd ma obowiązek bawić się twoimi nietrafionymi inwestycjami finansowymi??? Równie dobrze powinien więc pilnować graczy giełdowych , żeby przypadkiem nie stracili pieniędzy. Powinien pilnować kantory i kursy wymiany walut w nich obowiązujące..... Więc w końcu skończ szukać winnych własnej głupoty - zagrałeś i przegrałeś. Tyle że dorobiliście sobie swoją martyrologię do wtopy finansowej i kręcicie na tym własne lody.
xm / 89.77.250.* / 2016-01-15 20:22

Na takich jak ja moi koledzy patrzyli jak na idiotów - dlaczego wziąłeś kredyt w PLN??? Frajer, idiota

Otóż niestety nie miałem zdolności kredytowej. Ot i cała tajemnica. Miałem świadomość, że kurs może się zmienić i wtedy będzie ciężej, ale nie aż tak ciężko. Co ty byś mądralo zrobił po 8 latach spłat, gdybyś się dowiedział, że w zasadzie nic jeszcze nie spłaciłeś?
79sas / 78.28.12.* / 2016-01-16 14:38
I caly czas place ubezpieczenie niskiego wkladu wlasnego bo po 8 latach nic nie splacilem. No i jestem niewiarygodnym klientem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ragnarok70 / 85.232.245.* / 2016-01-15 20:29
Czytasz co sam napisałeś?????? Nie miałeś zdolności kredytowej ale MIMO TO zdecydowałeś na kredyt. I co liczyłeś że kurs franka może wzrosnąć tylko do jakiejś granicy...... a że źle zrobiłeś kalkulację to zwalnia cię z odpowiedzialności za własne decyzje????? Tak jestem mądralą o tyle, że wziąłem kredyt na który mnie dzięku Bogu stać. A nie zaklinałem rzeczywistość i teraz mam pretensje do świata.
79sas / 78.28.12.* / 2016-01-16 14:40
Ja chciałem po prostu normalnie żyć, żyć w tym kraju Polsce.. Tylko na franki miałem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
eko55 / 109.173.154.* / 2016-01-15 19:23
Ło matko, jak za kilka lat złoty się wzmocni a fankek osłabi, znów wyjdą na ulice czarne marsze, bo będzie krzywda i niesprawiedliwość bankierów. Boże chroń nas od banków zarządzanych przez polityków!
Mojofdf / 77.255.83.* / 2016-01-15 18:57
Spokojnie bańka na walutach potrwa jeszcze rok-dwa do kryzysu potem dolar, euro i frank w dół, nic nie trwa wiecznie.
AntyBankster / 109.196.148.* / 2016-01-15 18:49
Stowarzyszenie w następnej kolejności zapowiedziało walkę o kredyty w zł, czyli uwolnienie wiboru od decyzji banków i przyporządkowaniu go decyzji NBP, co powinno przynieść ulgę w kredytach złotowych. A szczególną uwagę chce poświęcić tzw. chwilówkom, które są zwyczajnym złodziejstwem.
Rafał8765678 / 93.105.181.* / 2016-01-15 18:48
To teraz bede dokładał frankowiczom podwójnie? Spłacał im kredyty i dokładał po 500 zł na ich dzieci? Śmiałem się z Korwina i jego pomysłów, ale teraz widzę, że w paru sprawach ma facet racje.
rqqqq / 94.254.133.* / 2016-01-15 18:54
Nie ty będziesz spłacał, tylko banki. Bo sprzedawały spekulacyjne produkty giełdowe - nazywając je "kredytami" i w dodatku "hipotecznymi". Czyli zawierały umowę na coś innego, niż sprzedawały a w dodatku próbowały nie ponosić ryzyka za swoje działania - przerzucając je na kredytobiorcę.
Jeśli banki, mając całą wiedzę finansową źle oceniły ryzyko swoich działań - to powinny ponosić tego koszta a nie zwykły obywatel, któremu sprzedano nie to, co było w umowie.
bubu1213 / 109.173.154.* / 2016-01-16 00:48

Nie ty będziesz spłacał, tylko banki.

Oprócz naszych pieniędzy (społeczeństwa) chcecie jeszcze oklasków. To przesada. W bankach sa nasze depozyty.
ooszukany / 77.91.47.* / 2016-01-15 18:44
PANIE PREZYDENCIE,PANIE KACZYŃSKI, WSZYSCY, którzy pomogą w ten sposób ,,frankowiczom,,-CHWAŁA WAM za to-wiele ocalonych

rodzin, wiele ocalonych ludzi-DZIĘKUJĘ
Kiwi / 83.9.16.* / 2016-01-15 19:31
Do roboty i samemu spłacać a nie tylko łapy wyciągać
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
79sas / 78.28.12.* / 2016-01-16 14:41
A do górników doplacasz i nie płaczesz. Mają barborki i trzynastki za nasze i co to Ci nie przeszkadza. Pielęgniarki maja dostać 1600 w cztery lata. Przecierz niektórzy tyle nie zarabiają, co One podwyżki dostaną. To również nie przeszkadza? Trafisz do szpitala to się zastanowisz czy powinny dostać podwyżkę? Oczywiście tego nie życzę. Dzisiaj w Polsce wystarczy wyjść na ulicę. Co mają zrobi Ci którzy nie mogą wyjść? A nam pomóc się nie należy? My nie chcemy żeby społeczeństwo do naszych kredytów dopłacało. Chcemy żeby część kosztów poniosły banki. Te które nie chciały udzielić kredytu w złotówkach.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy