Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełda negatywnie reaguje na pomysł pomocy frankowiczom

Giełda negatywnie reaguje na pomysł pomocy frankowiczom

Wyświetlaj:
polak mały / 89.107.158.* / 2016-01-15 18:42
W takim razie wszyscy Polacy powinni teraz iść po kredyty we frankach ! Kupujmy domy, samochody i inne cuda, a kredyt spłaci Duda !
qqqq / 94.254.133.* / 2016-01-15 18:50
Wtedy nie Duda spłaci - tylko banki - jeżeli się we własnym interesie nie zabezpieczą i udzielą ryzykownych kredytów.
To rola i odpowiedzialnosc banków, żeby należycie ocenić ryzyko.
Jak banki wciskały ludziom giełdowe produkty spekulacyjne pod nazwą "kredyty hipoteczne" - to teraz płacą za oszukiwanie klienta i wciskanie lichwy.
słońce_peru / 31.182.85.* / 2016-01-15 18:36
" frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach cudownie nagle mieli"

jak się chciało przycwaniakować to trzeba się liczyć z konsekwencjami. Jak ja ryzykuje i stracę na giełdzie, to nikt mi za to nie zwróci? Też mógłbym się tłumaczyć że zła finansjera mnie oszukała bo w telewizji obiecywali że na giełdzie można tylko zyskać. A jak frankowicze zaryzykowali to teraz lament bo stracili. Mam znajomego który też ma kredyt we frankach na mieszkanie i jakoś nie narzeka. Tylko że on wziął kredyt racjonalnie, tyle na ile go było go stać. Ale jak się chce brać kredyt na 100% mieszkania , aby później wynajmować je studentom aby się zwróciło w 5 la, to sorry! Teraz nagle krzyczycie pomocy. Gdyby to ode mnie zależało to złotówki bym wam nie dał.
Kiwi / 83.9.16.* / 2016-01-15 19:34
Ja mam w złotówkach i łap nie wyciągam 500 też mi się nie należy bo mam jedno i pracę a frankowicze jak zwykle na topie brać się do roboty i kur...spłacać
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
LUKULUS58 / 83.242.83.* / 2016-01-15 18:33
Nie narzekam.Mam kredyt w rublach.
egon5555 / 31.7.41.* / 2016-01-15 17:30
SZANOWNI PAŃSTWO - PRZECIWNICY FRANKOWICZÓW - najpierw trzeba zrozumieć temat, a potem krytykować - frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach cudownie nagle mieli to po pierwsze, po drugie- banki nie kupowały franków w NBP lub innym banku szwajcarskim żeby potem w tej walucie oddać tylko robiły wałki na przewalutowaniach (DEMINOWYWALI KREDYTY ZŁOTÓWKOWE NA FRANKI ) żaden frankowiec - jak nas nazywacie , ani tym bardziej deweloper nie dostał na konto CHF tylko PLN ! WIĘĆ TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT i banki dobrze wiedziały co robią , a po trzecie żaden frankowicz nie chce żadnej pomocy od Skarbu Państwa ani od Was Szanowni Państwo jedynie walczą o to, że jeżeli banki tak zagrały z ludźmi w konia - delikatnie to ujmując, to niech też teraz ponoszą tego skutki i koszty, a nie wszystko zwalają na kredytobiorców jeżeli franek był przykładowo po 2,75zł i ktoś dostał kredyt na 30 lat to bank wie ile miał na tym zarobić, a jeżeli teraz franek jest po 4,80 to bank dodatkowo zarabia 2.05 zł na franku notabene którego nigdy nie miał, ani nie kupował w innym banku żeby dać kredyt nam w CHF, także bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... wszyscy frankowicze a docelowo deweloperzy mieli na koncie PLN a nie CHF ! - więc pytam jakim cudem Wy ludziska macie płacić za frankowiczów ??? Jedynie banki mniej zgarną kasy, powiedzmy tego nominalnego zysku, gdy frank był po 2,75, a nie ten nadmuchany poprzez skok CHF i nie trzeba być wybitnym ekonomistom żeby to zrozumieć i takie rozwiązane chcą uzyskać frankowicze, a nie sięgać z Budżetu Państwa ani tym bardziej z kieszeni Was i wszystkich innych obywateli Amen. A jeśli banksterzy świadomie wprowadzali ludzi w błąd narzucając wręcz kredyty w CHF bo "uświadamiali" kredytobiorców że w PLN nie mają szans dostać to powinni dostać DOŻYWOCIE tak dla przykładu, a banki w których pracowali poprzeliczć kredyty po cenie franka z dnia podpisania umowy i koniec kropka KARA MUSI BYĆ DOTKLIWA I ZARAZEM OSTRZEŻENIEM dla innych cwaniaczków. A czemu rząd ma uczestniczyć w tych negocjacjach ? - wręcz ma obowiązek - bo rząd powinien dbać o swoich wszystkich obywateli , którzy utrzymują cały kraj i tak zabezpieczać przepisami ludzi przed korporacjami i bankami żeby takich przewałek nie było robionych w świetle prawa - bo to świadczy o słabości rządu i państwa ! Podobna sprawa jest z tzw. chwilówkami - największe lichwiarstwo w świecie oczywiście w świetle prawa... polskiego prawa.... bo wszędzie na zachodzie już dawno z robili z tym porządek .... I jakoś tam nie ma chwilówek pognali tych cwaniaczków , tylko u nas nie można... inne zakazy i nakazy narzucają nam odgórnie nasi włodarze bo tak jest w UE, a tu nie można ???? a podobno jesteśmy w UE i mamy takie same prawa jak inne kraje unijne..... Mamy najdroższe kredyty mieszkaniowe w całej Unii , a nie jesteśmy najbogatszym krajem UE, tylko bidą na końcu ogona UE, która chce, a raczej próbuje dogonić zachód.....
garbi / 213.192.116.* / 2016-01-15 20:09
Popieram cie kolezko w kazdym zdaniu...nie ma co sluchac ludzi ciemnych bo nie maja pojecia ze to nie zwykly szarak bedzie doplacal tylko banki mniej zarobia...popieram cie i licze ze uda sie ta ustawe pozytywnie uprawomocnic
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wrocławianin / 83.7.229.* / 2016-01-15 18:43
Ja osobiście nie mam żadnego kredytu hipotetycznego, ale potwierdzam, że np. Raifaissen Bank nie chciał kilku moim znajomym udzielić kredytu w złotówkach, ale we frankach szwajcarskich już udzielił. I w cale te osoby nie chciały we frankach tylko w złotówkach.
adsdsadcsac / 89.230.33.* / 2016-01-15 18:39
udzielałam kredytów i większość sama chciała we frankach....
on75 / 84.52.233.* / 2016-01-15 18:33
Świetnie napisane, zgadzam się w 100%
mmm... / 83.6.96.* / 2016-01-15 18:20
To co piszesz to tylko część prawdy która się objawiła kiedy waluta gwałtownie poszła do góry. Gdyby było inaczej - utrzymywała się na stałym poziomie to znajomy dalej by się wyśmiewał że frajer jestem i wziąłem w złotówkach... Ale zwykłe cwaniactwo powodowało że brali w ciemno CHF olewając ryzyko i licząc zyski. Do czasu... A to że banki kombinowały z przelewami, zamianami to inna kwestia. Wartość walut w danej chwili jest taka sama, czy to PLN czy CHF - tzw aktywa. Ale w następnej chwili już ta wartość może być inna... Nieważne z jakiego powodu - trzeba być albo ciemniakiem albo tępym cwaniakiem żeby tego nie rozumieć... Każdy kredytobiorca podpisał każdą stronę umowy potwierdzając że się z nią zapoznał... RYZYKO WALUTOWE, zmiany oprocentowania itp. Ale nawet jeżeli chcą przewalutowania po cenie w chwili brania kredytu to przecież dalej ich nie stać - tak jak przed, kiedy im tego kredytu w zł odmówiono... A jeżeli ma być "sprawiedliwie" to ktoś musi dopłacić... Jeżeli to będą banki to zniwelują sobie straty na zwykłych klientach... 11 banków już podniosło prowizje na wieść o dodatkowych podatkach...
rrrrrrr / 94.254.133.* / 2016-01-15 18:44
Jakbym chciał grać na giełdzie walutowej - to bym sobie umieścił środki całej rodziny na Forexie.
Ja zawierałem umowę na: A) "kredyt" b) "hipoteczny" (czyli zabezpieczony do wartości nieruchomości). W dodatku umowę długoterminową, gwarantowaną przez "poważne" instytucje.
Zamiast tego, pod nazwą "kredyt hipoteczny" bank sprzedał mi ofertę zainwestowania na spekulacyjnym rynku walutowym, bez odniesienia do jakiejkolwiek wartości nieruchomości i bez ponoszenia przez bank jakiegokolwiek ryzyka. To jest wprowadzenie kredytobiorcy w błąd w celu odniesienia korzyści finansowej, które powinno powodować całkowitą nieważność tych umów.
ciekawy ile mi dopłacą do czynszu / 89.67.165.* / 2016-01-15 18:16
Jasne czyli ja jestem frajerem bo kredytu we frankach nie wziąłem, żądam sprawiedliwości. Jak ktoś sobie kredyt wziął to jego psim obowiązkiem jest go spłacić w przeciwnym wypadku nie przypominam sobie żeby ktoś komuś pistolet do skroni przykładał , że kredyt we frankach akurat brać musiał. A że polaczek chytry jest i myślał, że franek zawsze po 2 złote będzie to kij mu w nery. Do sądu trzeba będzie iść bo ja dopłatę do czynszu od Pana Biskupa Dudy będę sobie życzył, skoro festiwale rozdawnictwa są to też z tego chcę skorzystać i kropka.
Reeeew / 94.254.133.* / 2016-01-15 19:04
Ale rzecz właśnie w tym, że ci, którzy wzięli kredyty na np. 200 tys, przez ileś lat sumiennie spłacali te kredyty - to teraz mają (pomimo regularnego spłacania) - nawet nie wciąż te 200 tys. do spłacenia - ale około 400tys. do spłacenia.
Takiego "czegoś" na pewno nie można traktować jako "kredytu hipotecznego" a co najwyżej produkt taki sam jak "chwilówki" czy inne pseudopożyczki lichwiarskie. Tymczasem "poważne" banki wciskały coś takiego jako "kredyt hipoteczny".
Rozumiesz?
podatnik8 / 89.67.185.* / 2016-01-15 18:15
Dlaczego podatnicy mają dopłacać cwaniakom, którzy chcieli pospekulować, czy nawet niezbyt rozgarniętym, co niby nie wiedzieli co robią? Niech każdy sam płaci za swoje błędy.
dompel / 82.14.189.* / 2016-01-15 18:11
czyli jak kogosnie bylo stac na kredyt- kupowal dom we frankach na wlasne ryzyko. Koniec tematu, niech sie martwi teraz frankowiczowy cwaniaczek
Tp2 / 178.42.76.* / 2016-01-16 10:24
Koniec tematu to jesteś idi..tą
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
olipoli / 91.5.231.* / 2016-01-15 18:09
ale jak sie bralo we frankach to sie smialo z wariatow ktorzy placili bardzo wysokie odsetki za kredyty w pln
jaki taki / 83.11.36.* / 2016-01-15 18:06
Kredyt sie bierze w walucie jaką się zarabia.Jak frank był po 3zł to się śmialiście z innych,a teraz płacz.Nie należy sie wam żadna pomoc od państwa,a koszty banki przeniosą teraz na innych.
Moje imię / 89.67.11.* / 2016-01-15 18:00
Bzdura. Widziały gały co brały. Nawet dziecko wie że wysokość raty zależy od wartości waluty i jest zmienna. A ponadto trzeba było brać mieszkanie na jakie było Was stać w złotych a nie dwa razy większe we frankach. Nikt mi nie dopłacał do kredytu jak Wy płaciliście o 40% niższe raty za wieksze lokale niż ja i inni.
ergrgd / 94.254.133.* / 2016-01-15 19:10
Nie tylko gały, ale banki też widziały, komu udzielają tych pseudo-kredytów.
Jeśli banki źle oceniły ryzyko - to powinny ponosić tego konsekwencje.
Również w duchu wysokiej poezji pozostając
- "Widziały gały - co i komu sprzedawały. I teraz się nie wymigały"/
Ragnarok70 / 85.232.245.* / 2016-01-15 17:56
Well ,nie kupuje tego Pana wywodu. Po pierwsze jakoś nie przypominam sobie aby ktoś z osób biorących kredyt we frankach w 2006 czy 2007 r. narzekał że fizycznie nie dostał franków do ręki. Byliście wtedy zwykle zachwyceni swoim sprytem, obrotnością - jak to udało się załatwić kredyt w wymarzonym franku. Na takich jak ja moi koledzy patrzyli jak na idiotów - dlaczego wziąłeś kredyt w PLN??? Frajer, idiota - to były wasze określenia na takich jak choćby ja. Nie pamiętam także abyście skarżyli się wówczas, że ktoś przykładał wam pistolet do głowy przy podpisywaniu umowy kredytowej. Wasz podpis był ciągle dobrowolny .Wy drodzy ,,frankowicze" zagraliście w ciemno licząc na stały stabilny kurs franka. Śmieszne są te twoje wypociny o ,,banksterach" narzucających kredyty we frankach. Ja swój zaciągałem na przełomie 2005/2006 r. i w większości banków odradzano mi kredyt w obcej walucie - ulubionym powiedzeniem było - zarabia pan w złotówkach, niech pan bierze kredyt w złotówkach. Argumentacja, ze ludzie nic nie dopłacą bankom są delikatnie mówiąc dziecinne. A kto zapewni bankom założone zyski? Banki to nie instytucje filantropijne - pożyczają pieniądze z oprocentowaniem. Im wyższym tym lepiej. Nie podoba ci się ich działalność to nie pożyczaj od nich pieniędzy. Dlaczego rząd ma obowiązek bawić się twoimi nietrafionymi inwestycjami finansowymi??? Równie dobrze powinien więc pilnować graczy giełdowych , żeby przypadkiem nie stracili pieniędzy. Powinien pilnować kantory i kursy wymiany walut w nich obowiązujące..... Więc w końcu skończ szukać winnych własnej głupoty - zagrałeś i przegrałeś. Tyle że dorobiliście sobie swoją martyrologię do wtopy finansowej i kręcicie na tym własne lody.
nie-frankowicz / 217.156.148.* / 2016-01-15 17:47
@egon5555

Rozumiem Twoj wpis I rozgoryczenie, ale jak zwykle prawda jest po srodku. Nawet jest jest jak piszesz to ludzie:
a) nie powinni godzic sie na kredyty denominowane we franku. moze by to oznaczalo brak kredytu, ok, ale jesli sie zdecydowali to wiedzieli czym ryzykuja.
b) trzeba bylo sie zebrac wtedy I wywierac presje na banki na zmiane zasad a ni po czasie dopiero jak wyszly z tego problem.

Chodzi o to, ze jak frankowiczom sprzyjal kurs to nikt nie nazekal, dopiero jak sytuacja sie pogorszyla to sie zebralo na lament.

I nie jest prawda, ze chcecie ukarac tylko banki. Traci mnustwo ludzi bo przez to zamieszanie pospadaly akcje wiekszsci bankow o kilkadziesiat % I to sa wymierne straty dla wielu osob.
Aga674 / 89.174.231.* / 2016-01-15 17:38
Co Ty piszesz, ja chciałam wziąć kredyt we frankach-był tańszy o połowę niż w złotówkach. Ponieważ oboje z mężem pracujemy w" budżetówce" imieliśmy słabą możliwość kredytową kredyt musiałam wziąć w złotówkach albo nic. Kredyty w walucie były tylko dla dobrze zarabiających. To niesprawiedliwe że ja przez 10 lat spłacam w zł droższy kredyt , wy frankowicze 0rzez wiele lat mieliście dużo tańszy. Wtedy było ok. Dlaczego Państwo tak nierówno traktuje obywateli .
rufio961 / 78.8.187.* / 2016-01-15 17:52
Co Ty Agata Pieprd....isz !!!!!!
Poszedłem do banku podzielili dochody na żonę i dwoje dzieci i mimo pracy obojga z nas NIE CHCIELI słyszeć o złotówkach ..... NIE MACIE państwo zdolności !!!!!!!!!! ale.. ale... ale... to macie we CHF.
i to jest KŁAMSTWO i tyle w temacie !!!!!!!!
mm345 / 79.110.1.* / 2016-01-16 14:17
To trzeba było kupić tańszą nieruchomość skoro nie było Cię na nią stać i wziąć kredyt w złotówkach. Pokupowali sobie domy z basenami, pięcioma łazienkami a teraz płaczą.
Aga674 / 89.174.231.* / 2016-01-15 18:33
Nie wiem o czym Ty mówisz?? Dlaczego mam pie............ ? Mnie odmówiono kredytu we frankach, chociaż rata kredytu była mniejsza i to sporo. Znajomi którzy mieli lepsze zarobki i wzięli kredyt w tzw walucie śmiali się że mają niższą ratę przy takim samym zaciągniętym kredycie choć są lepiej sytuowani . Byłam dla nich frajerem . Dziś są również lepiej sytuowani i narzekają że ich rata jest dziś zrównana z moją . Dlaczego nikt nie porówna rat płaconych w zł w roku 2007 i we frankach. Przez wiele lat mieli niższe raty , nikt nie zastanawiał sie że inni płacący w zł mają wyższe raty. Zapieprzaj i płać zobowiązania kredytowe w zł skoro jesteś biedny i frajer. Nie dostawałam dopłaty do Kredytu bo byłam zbyt "stara " płacę go sama.
chłopi gołą piwo własnej produkcji / 31.6.165.* / 2016-01-15 17:29
Psy ogrodnika. Nie wiedziałem, że w kraju tyle idiotów. Czytać z zrozumieniem znawcy banków co to kredytu w franka nie dostali.
tar - tal / 83.5.127.* / 2016-01-15 17:17
Bardzo proszę sprawdzić o ile spadł kurs aukcji na giełdzie za panowania rządów wielkiego Brata.Niech ni poda jakiś analityk ile to setek miliardów zł.Jestem bezpartyjny.
or / 83.10.165.* / 2016-01-15 18:05
zasadniczo niewiele w relacji do średnich kursów światowych giełd lub giełd regionu - poza drobnymi wahnięciami jak ten z bankami giełda realizuje trendy światowe więc nie marudź.
dbf / 80.54.16.* / 2016-01-15 17:15
Osoby spłacające kredyt w zł. powinny zdecydowanie domagać się spłaty z takim oprocentowaniem ,jakie jest w przypadku CHF. Niech decyzje czy prawo działają w dwie strony.
petrus80 / 5.60.53.* / 2016-01-15 17:14
Do tych co spłacają kredyty w złotówkach RNS i MDM, państwo dopłaca do waszych kredytów, czyli my podatnicy. W polskim prawie nie istniała taka konstrukcja prawna jak kredyt denominowany, a banki sztucznie zawyżały marże kredytów w złotówkach aby brać te w walucie, dlatego to banki (kapitałowo w większości zagraniczne) muszą ponieść koszty, a tak naprawdę zrezygnować z zysków które bezprawnie chciały realizować na polskich konsumentach.
Paweł539 / 95.49.88.* / 2016-01-15 16:35
kurs sprawiedliwy no nie tylko Duda mógł taką sprawiedliwość wymyśleć. A ja mam za ten jego kurs sprawiedliwy zapłacić. Bo ktoś sobie kupił mieszkanie lub parę mieszkań albo samochód za kredyt we frankach. Natomiast mój kredyt w złotówkach to mam sobie sam bez po mocy państwa spłacić. No to jest właśnie pisowskie bolszewickie pojmowanie sprawiedliwości.
panjan8 / 89.67.185.* / 2016-01-15 18:19
Najpierw PiS namawiał na kredyty we frankach. Teraz państwo dopłaci idiotom, którzy ich posłuchali.
ssasw / 5.172.233.* / 2016-01-15 17:17
Nie przesadzaj. Państwo do tego nie zapłaci. Kredytobiorca walutowy nie zapłaci w sumie mniej od ciebie, ale nawet ciutę więcej. Raczej jednych i drugich zrównają w g...nie kredytowym. Nie siej fermentu.
hs / 79.110.199.* / 2016-01-15 16:39
Polska Prawa i Sprawiedliwa, jednych okraść zabrać a innym dać. Właśnie tego chcieli wyborcy PiS.!!
Dareq1970 / 2016-01-15 16:34
Panie "Kamyk" to popatrz Pan na gieły i wtedy zabieraj głos. Po drugie, prawie każde p********** ze strony rządu powoduje straty na GPW (Banki, Energetyka). Specjalnie napisałem p********** bo to kojarzy się z nieprzyjemnym zapachem a informacje, które wypuszczają zatruwają naszą małą i wrażliwą giełdunię a tam inwestują również Polacy!!. By the way, są to również spólki z udziałem skarbu państwa - a zatem "zły to ptak co w własne.." i niezależnie czy jest PIS czy inne PO. W moim poście nie napisałem o preferencjach politycznych w przeciwieństwie do Pana. Ja jestem tylko małym inwestorkiem i chciałbym aby lokując mój kapitał w polskie firmy zarabiał a nie tracił bo to jest dobre i dla skarbu państwa i dla mnie. A będzie to możliwe gdy obecny rząd przestanie ***********"
Dareq1970 / 2016-01-15 16:12
Polacy, Wy którzy macie kredyty w PLN nie zazdroście frankowiczom - tylko protestujcie. W tym kraju, kto głośno krzyczy ten wygrywa: górnicy krzyczą (ilu ich jest?) i co - rząd się boi, rolnicy (ilu ich jest?) i co - cały czas pod ochroną itd. A My obywatele miast, miasteczek, wsi.., którzy pracujecie w różnych firmach i nie macie czasu i ochoty aby się upomnieć o swoje będziemy zawsze w d..pę kopani i to z naszych "datków" będą finansowane grupy uprzywilejowane, które potrafią się zjednoczyć i wykrzyczeć/wydemonstrować/wystrajkować co chcą. W tym kraju nie ma normalności i sprawiedliwości - jeżeli nie chcemy być tylko planktonem podatkowym to musimy się o swoje upomnieć, jest przecież nas najwięcej!!!!
sdfsdf / 94.254.133.* / 2016-01-15 18:26
Dareq - kto ci płaci za wpisy zachęcające do niepokojów społecznych?
Ana971 / 83.4.46.* / 2016-01-15 16:37
A co powiesz tym, ktorzy zamiast sie zadłużać, zarabiają, zabezpieczają swój byt w polisach inwestycyjnych i wlasnie stracili być może nawet 25 % pieniędzy ze swoich funduszy inwestycyjnych? Nie biorę kredytów bo mam wyobraźnie i elementarna wiedze na ten temat....
polski strzał ostrzegawczy ! / 87.206.30.* / 2016-01-15 16:00
Po ogłoszeniu decyzji Prezydenta Polski A. Dudy w sprawie Franka Szwajcarskiego wszystkie giełdy na świecie pikują w dół! To kara za nałożenie na Polskę nadzór nad praworządnością przez UE. Wara od Polski
Kamyk z dawna / 89.72.128.* / 2016-01-15 15:58
Ale p******* tu wypisujecie. Tak tylko aby walnąć w rząd PIS-u. A to niby portał finansowy. Kanciarze. Popatrzcie na giełdy na świecie. Wszędzie krwotok. U nas relatywnie nie jest najgorzej. Zaczęły jak zwykle ostatnio Chiny. I po czorta to wiązać z przymiarkami do frankowiczów. Bzdura. Politycznie PO-prawna agitka. Wstyd
Dareq1970 / 2016-01-15 15:56
Jest oczywiste, że osoby, które brały kredyty w CHF miały świadomość ryzyka jakie niesie ten kredyt. Przecież w świecie nie ma nic za "darmo". Chcesz potencjalnie mieć mniejsze raty to ryzykujesz w HF/EUR ..(szczególnie kilka lat temu). Chcesz potencjalnie więcej zarabiać na inwestycjach grasz z większym ryzykiem na giełdzie/FOREX...a nie lokaty/obligacje...Jest również oczywistym, że kto ma kredyt w HF udaje teraz "głupa niewiedzy" - też bym tak robił. Jednakże nasi rządzący powinni być sprawiedliwi wobec całego społeczeństwa, a tego tu nie ma. Dlaczego nie pomagano Polakom gdy brali kredyt w PLN, a oproc. było kosmiczne verus CHF - gdzie byliście rządzący?. Można by tak bez końca. Pewnie jest to tak "sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie"
zuzal / 87.207.167.* / 2016-01-15 17:35
Już nie można tego czytać! Nie wiem czy wszyscy "złotowi" kredytobiorcy to ludzie niedorozwinięci czy może niewykształceni? Przecież macie RNS i MDM.
Przez 8 lat Państwo spłaca za Was odsetki. Czego jeszcze chcecie???
jarecki333 / 185.24.27.* / 2016-01-15 17:52
spłacam RNS to nie jest tak różowo jak się wydaje owszem przez 8 lat połowę odsetek ale nie ma nic za darmo liczba banków była ograniczona więc wymyślili sobie (banki) że prowizja którą płacę co miesiąc jest wysoka i w zasadzie to bank na tym zarabia a ja płacę rzeczywiście tylko trochę mniej ale o tym nikt nie mówi tu się banki obłowiły de facto na koszt państwa i kredytobiorców
pzdr
petrooo / 83.11.197.* / 2016-01-15 15:50
Po obejrzeniu wykresu innych giełd już wiadomo dlaczego nikt z imienia i nazwiska nie podpisał się pod tymi bredniami.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy